Connect with us

Konveyörler

Mimsan Konveyör, patent başvurusu yaptığı Tilt Tray ile lojistik sektörüne sunduğu çözümleri bir üst seviyeye taşıyor

Yayın Tarihi

on

Konveyör sektörünün lokomotif kuruluşları arasında yer alan Mimsan Konveyör, beyaz eşya, cam, lojistik ve depolama sektörleri başta olmak üzere otomotiv, gıda ve diğer sektörler için konveyör sistemleri üretiyor. Otomatik otopark ve otomatik depolama sistemlerini yerli olarak üreten ilk firma olan Mimsan Konveyör, depolama ve ayrıştırma sistemleri, sevkiyat hatları, montaj hatları ve özel çözümler üreterek, müşteri talepleri doğrultusunda anahtar teslim projeler sunuyor. Artan e-ticaret faaliyetleri ve pandemiyle birlikte kriz yaşayan lojistik sektörünü radarına alan firma, sektörün gereksinimlerini göz önüne alarak geliştirdiği Tilt Tray Sorter sistemi ile lojistik firmalarının yaşadığı yoğunluğa inovatif bir çözüm sunuyor.

Piyasaya sundukları Tilt Tray Sorter sisteminin detayları ve firmanın faaliyetleri hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdiğimiz Mimsan Konveyör Kalite Yönetim Temsilcisi Gülden Çetin Abacı ve Mimsan Konveyör Proje Koordinatörü Murat Küçük, ürünün ayrıntılarını dergimizle paylaşıyor. Mimsan Konveyör olarak üretimlerinin yüzde 85 ile 90 arasında yerlilik oranına sahip olduğunu aktaran firma yetkilileri, “Lojistik sektöründe firmaların arayışına uygun bir çözüm üreterek, daha önceden büyük finansal yatırımlarla kurulabilen bu sistemi modüler ve ulaşılabilir bir hale getirdik. Ürünün patent başvurusunu tamamladık, çok kısa süre içinde tescillenmiş olacak” diyor.

Mimsan Konveyör’ü tanıyabilir miyiz?

Mimsan, 1977 yılında ilk olarak konveyör sistemleri  üreterek faaliyetline başlıyor. Artan üretim kapasitesiyle birlikte dünyanın sayılı firmalarıyla çalışarak, işlerini daha da büyütüyor. Ürettiğimiz ürünlerin, imalat süreçlerine uygun olarak tasarlanan 7 bin 500 metrekarelik üretim tesisimizde yönetim, üretim, Ar-Ge, proje mühendisliği gibi çeşitli departmanlarda 80 kişilik bir çalışma ekibimiz bulunuyor. Proje bazlı ve çözüm odaklı çalışan bir firma olduğumuz için müşterinin ihtiyacı doğrultusunda sistemler üretiyor, testlerini yapıyor daha sonra montajını tamamlayarak devreye alıyoruz.

Müşteriye özel yeni ürünler sunduğumuz için ürünlerimizin birçoğu kendi içerisinde Ar-Ge olarak sınıflandırılabilir. 2000’li yıllarından başından bu yana birçok ülkeye ihracat gerçekleştirdiğimizi de söyleyebiliriz. 

Üretimde yüzde 90’a varan yerlilik oranı ile konveyör sektörünün öncü firmaları arasında yer alıyorsunuz. İç pazar ve ihracat faaliyetleriniz bahsedebilir misiniz?

Yüzde 85-90 oranında yerlilik oranına sahip bir firma olarak çözümlerimizin çok büyük bir kısmını kendimiz üretebiliyoruz. Bu sayede de termin sürelerimiz çok hızlı ve yurt içi müşterilerimiz için ulaşılabilir konumdayız. Firma olarak konveyör sistemlerinde özellikle beyaz eşya, cam ve lojistik sektörlerine yönelik uzun yıllardan bu yana ürünler ve projeler üreten bir firma olduğumuz için bu sektörlerdeki bütün süreçleri tanıyor ve ihtiyaçları biliyoruz. Tecrübemiz ile firmalarla know-how’mızı paylaşıyor ve neye ihtiyaç duyacaklarını, nerelerde risk olabileceğini öngörüyoruz. Avrupalı rakiplerimize göre aynı kaliteyi yerli imkanlarla daha ekonomik şartlarda sunuyoruz. 

İç pazarda kendini ispatlamış bir firma olarak yurt içi müşterilemizin yurt dışında kurdukları fabrikalarla başlayan ihracatımız, birçok ülkede gerçekleştirdiğimiz projelerle devam etti ve ediyor. İhracat bölgelerimiz, müşterilerimizin yatırım yapma kararı ile ilgili farklılık gösterebiliyor. 20’den fazla olan ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz ve yıllara göre değişiklik gösterse de ortalama olarak ciromuzun yüzde 40’ını ihracat satışlarımız oluşturuyor.  

Pandemiyle birlikte büyük bir yoğunluk yaşayan lojistik sektörüne yönelik sunduğunuz çözümlerden söz edebilir misiniz?

Lojistik sektörüne uzun yıllardan beri teleskobik konveyörler, bantlı, eğimli ve spiral konveyörler gibi tesis içerisinde ihtiyaçları karşılayabilecek anahtar teslim projeler üretiyoruz. Pandemiyle birlikte özellikle lojistik sektöründe ciddi hareketlenmeler oldu. Ticaretin olağan akışıyla lojistik sektörünün üzerine düşen yük her yılda yüzde 15 oranında artarken, çoğalan e-ticaret faaliyetleri ve pandemi lojistik sektörü üzerinde yoğun bir iş gücü oluşturdu. Sektör bu iş gücünü karşılayamaz hale geldi ve lojistik firmaları daha otomasyonel çözüm arayışına girdi. Biz de bu noktada var olmaya gayret göstererek, lojistik sektöründeki ayrıştırma, elleçleme ve taşımalara yönelik tecrübemizi Tilt Tray Sorter’ sistemimiz ile piyasaya sunduk. 

Tilt Tray Sorter, normalde insanlar tarafından ellerinde barkod okuyucularla yığınlar içindeki ürün ya da malzemelerin okutulup, istasyonlar şeklinde ayırdıkları yoğun iş gücü gerektiren noktaya çözüm sunuyor. Bu ürün, tamamen konveyör üzerinde barkodların okutulduktan sonra adreslere göre nasıl ayrıştırılacağının otomatik olarak yapıldığı bir sistemi içeriyor. Sistemi dünyada daha önce de kullananlar vardı fakat çok büyük finansal yatırımlar gerekiyordu. Hızlı, hassas, verimli, doğruluğu olan, modüler yapısıyla esnek ve basit kullanım ara yüzü ile her kullanıcıya uygun olarak ürettiğimiz bu ürün için küresel ölçekte bir patent başvurusu gerçekleştirdik. Şu anda bu sürecin içindeyiz ve çok kısa süre sonra tescillenmiş olacak. Ürünümüzün kendisine ait olan “Master Sorter” dediğimiz bir markası da var.

Tilt Tray Sorter’ın teknik özellikleri ve kullanıcıya sunduğu avantajlar nelerdir?

Burada işin tek manuel tarafı, barkod okuyucunun hatasız bir şekilde ürünü okuyabilmesi için ürünün yönünün ayarlanması. Sistem ondan sonraki sürecin tamamını otomatik ilerletiyor. Devreye aldığımız Tilt Tray Sorter sistemleri, 1 m/sn taşıma hızı ile saatte 6 bin ürün ya da malzemenin, 24 ile 48 farklı lokasyon için ayrıştırma ve elleçlemesini yapabiliyor. İhtiyaçlar doğrultusunda artırılabilir modüler yapısı bulunan bu makine, kontrol kısmında elleçleme işlemini firmaların kendi ERP (Enterprise Resource Planning) sisteminden çekiyor. Farklı bir makineyle tekrar işlem yapılmasının gerek-mediği bu akıllı makine, ERP’den bilgileri alıp, elleçleyip daha sonra genel bilgilerle birlikte ERP’ye ne kadar ürünün hangi lokasyonlar için ayrıştırıldığı bilgisini yükleyebiliyor. 

Yazılım ve kontrol anlamında oldukça akıllı olan bu makine, mekanik anlamda ise ol-dukça basic bir yapıda tasarlandı. Sahadaki kullanıcıların yarım günlük bir eğitimle kul-lanmaya başlayabilecekleri kullanıcı dostu olarak tanımlayabileceğimiz bir ara yüze sa-hip. Ürün; ekolojinin, çevrenin, enerjinin son derece önemli olduğu bu dönemde, her türlü enerji ve ekipmandan tasarruf sağlıyor. 

Mimsan Konveyör olarak tamamlamış ol-duğunuz TÜBİTAK projeleri bulunuyor. Tek-nolojik bir firma olarak bu projeler ve Ar-Ge çalışmalarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Firma olarak TÜBİTAK ile projelerimiz 2008 yılında başladı. Otomatik otopark ve otomatik depolama sistemlerini yerli olarak üreten ilk firma olarak, ürünün Türkiye’de ilk defa üre-tilmesi klasmanında yer alan 1501 ve 1507 kategorilerinde TÜBİTAK tarafından onayla-nan 2 projemiz var. KOSGEB tarafından da aldığımız Ar-Ge projeleri bulunuyor. Genelde proje üreten ve projeye yönelik çalışan bir fir-ma olduğumuz için Ar-Ge çalışmalarını aktif olarak sürdürüyor ve yenilik üretiyoruz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Konveyörler

Gıda serisi konveyör bantlarda devrim

Yayın Tarihi

on

Gıda endüstrisinde hiçbir şey gıda güvenliğinden daha önemli değildir. Kirlenme, ürün iadesi ve markaya olan kamu güveninin kaybolmasına neden olabilir. Ammeraal Beltech, gıda güvenliğini teşvik ederek, gıda endüstrisi için konveyör bant çözümlerinde lider olmuştur. Şimdi ürün grubumuza, üretimde bulaşması muhtemel yabancı maddelerin büyük ölçüde azaltılması için yeni Dectyl Metal Algılanabilir Sentetik Konveyör Bantlar ve Aksesuarlar Serisi de eklendi.

Metal algılama teknolojisi ve metal algılanabilir konveyör bantlar, gıda güvenliğinde yeni bir devrim niteliği taşıyor. Firmaların gerekli yabancı madde risk değerlendirmesini (HACCP/ ISO 22000) karşılamalarına yardımcı oluyor ve gıda işleme sırasında konveyör bant parçalarının üretim esnasında ürüne bulaşmasınıı önlüyor. Sentetik konveyör bant ve aksesuarları ile Dectyl Konveyör Bant Serisi, kompozit malzeme yapısıyla üretimde yabancı madde tespit edilmesine imkan tanıyan bileşenlerden imal edilmiştir. Ayrıca, yüksek aşınma direncine sahip bu yüksek performanslı konveyör bantlar, mevcut standart ürünlerle birebir değiştirilebilmeleri için tasarlanmıştır. Bu nedenle mevcut konveyör bantların, Dectyl ile değiştirlmesi hızlı ve kolaydır.

Herhangi bir metal algılama sisteminin doğruluğu; gıda ürününün bileşimi, konveyör bant hızı, bant yüzey titreşimi, kullanılan dedektör tipi ve kalibrasyon yöntemi gibi birçok faktöre bağlıdır. Yeni Dectyl Konveyör Bant Serisi, gerçek çalışma koşulları altında herhangi bir sistem için Dectyl Konveyör Bant parçasının minimum tespit edilebilir boyutunun belirlenebilmesi için test kartı seti ile birlikte gelir.

Ammeraal Beltech, hafif proses ve konveyör bantlamada önde gelen isimlerden biridir. Ar-Ge’de ve küresel hizmet platformunda endüstri lideri olan Ammeraal Beltech, neredeyse bütün büyük endüstrileri kapsayan çeşitli uygulamalar için yüksek kaliteli proses ve konveyör bantları tasarlar, üretir, dağıtır ve servis desteği verir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

KHS’den InnoPET TriBlock için esnek ve verimli otomatik hat değiştirme

Yayın Tarihi

on

KHS, InnoPET TriBlock streç üflemeli kalıplayıcı, etiketleyici ve dolgulayıcı örneğiyle içecek üreticilerinin birçok isteğini eksiksiz karşılıyor. Otomatikleştirilmiş format değişimlerinin nasıl başarılı bir şekilde uygulanabileceğini gösteren KHS, içecek üreticilerinin maksimum esnekliği, yüksek düzeyde verimlilikle birleştirebileceğini gözler önüne seriyor.

Günümüzde PET hatlarının tek makineyle yapılandırılması oldukça nadirdir. İçecek üreticileri bunun yerine az yer kaplayan, daha kısa taşıma segmanlarına sahip, daha az bakım gerektiren ve her şeyden önce değiştirmenin kısa sürelerde gerçekleştirilebildiği anahtar teslim sistemler istiyor. PET hatlarındaki bütünsel, otomatik hat geçişlerinin parçası olan InnoPET streç üflemeli kalıplayıcı, etiketleyici ve dolgulayıcı TriBlock, bu yüksek talepleri karşılıyor. KHS’nin yeni InnoPET iflex otomasyon konsepti sayesinde içecek şişeleyicileri, manuel değiştirmelerde zamandan %70 oranına kadar tasarruf sağlayabiliyor. Bu amaçla, InnoPET TriBlock’taki farklı segmentler için otomasyon seviyesini önemli ölçüde artıran ve HMI’ye birkaç tıklamayla manuel müdahaleyi büyük ölçüde gereksiz hale getiren çeşitli fonksiyonlar geliştirildi.

Robot tarafından yapılan format değişiklikleri

PET şişeler streç şişirme modülünde üretilir. Formatlarda değişim için programlama yapıldığında, iflex ilk önce ısıtma profili, üfleme basıncı, ön kalıp taşıma ve denetim işlemleri için tariflerin otomatik olarak yüklenmesini tetikler.

Bu makinedeki en önemli yeni özellik, yeni parti farklı bir şişe boyutu veya şekli gerektirdiğinde, kalıp değişimi yapmasıdır. Burada, devam eden üretim sırasında iki yan kalıbını ve taban kalıbını tam otomatik ve çok hızlı bir şekilde değiştiren robot yardımıyla geçiş yapılabilir. Operatörün herhangi bir müdahalesine gerek kalmadan eski kalıplar istasyonlardan çıkar, kalıp seti magazinine yerleşir, yeni kalıpları çıkarır ve tekrar istasyonlara yerleştirir. Robot, tamamen tekrarlanabilir bu kısa prosedür için istasyon başına sadece 41 saniyeye ihtiyaç duyar. Böylece manuel müdahale için geçen süre 95 dakikadan sadece 8 dakikaya düşürülür. Bu, birkaç sensör yardımıyla silindirde otomatik şişe tabanı algılama ayarı ile daha da kolaylaştırılıyor. Operatörün manuel yapması gereken tek şey, format değişimini başlatmak ve daha sonra yeni üretim aşamasına geçmek.

Daha az manuel müdahale

Etiketleme modülünde operatörün manuel çalışması için gereken zaman ve iş de azalıyor. Bu, esas olarak etiket yapıştırma yüksekliğinin ve şişe çapının otomatik olarak uyarlanması sayesinde mümkün oluyor. Bununla birlikte, operatör yine de vakum tamburunun, fırçaların ve şişe kılavuz parçalarının aletsiz değişimini gerçekleştiriyor ve iki etiketleme istasyonunda 20 dakika içinde format değiştirilebiliyor.

Bir düğmeyle

Dolgu modülünde değiştirme tam otomatik gerçekleşiyor. Bu, her şeyden önce operatörün hatalarını önlüyor ve ikinci olarak, daha sonra hijyen alanına girerek köpükle temizleme yapacak kişiler nedeniyle ortaya çıkabilecek bakteriyel ve mikrobiyolojik kontaminasyonu önlüyor Bu, geçişi yaklaşık 30 dakika geciktirir. Otomatik geçişlerle ilgili temel bileşenler, doldurma girişinden kapak çıkışına kadar, şişe çapına ve yüksekliğine göre ayarlanması gereken kılavuzlardır. Konik tabanlı kılavuzlar veya şişe cepleri burada, örneğin kapların bir huni gibi basit yükseklik ayarıyla sabitlendiği durumlarda kullanılır. Boşaltma konveyörü, manuel olarak kranklanmak yerine servo motor tarafından dikey ayarlanır; aynısı korkuluklarda yapılacak yatay düzlem ayarı için de geçerlidir. Ayrıca, örneğin yeni bir içeceğin öncekinden farklı bir kapak rengine sahip olması gibi durumlar için şişe kapakları da otomatik olarak değiştirilir.

%70’e kadar daha hızlı

Toplam zaman tasarrufuna bakarsak, özellikle son derece esnek içecek doldurma işlemi söz konusu olduğunda, KHS InnoPET TriBlock’ta yeni iflex seçeneklerinin ne kadar önemli olduğunu görülüyor: Sahadaki özel değiştirme rutinine bağlı olarak, bu işlem yaklaşık olarak 95 dakikada tamamlanıyor. Kalan manuel görevler, streç üflemeli kalıplama modülünde yalnızca 8 dakika ve etiketleme modülünde ise 20 dakika sürüyor. Doldurma modülünde format değişimleri tam otomatiktir ve müdahale olmaksızın saniyeler içinde tamamlanır. Değişiklikler daha önce gereken sürenin üçte birinden daha kısa bir sürede uygulanıyor ve içecek üreticilerinin yüksek derecede esneklik ve verimlilik elde etmesi bekleniyor.

Innoline Flex Control: Her şey kontrol altında

Innoline Flex Control hat yönetim sistemi, iflex’in düzgün çalışması ve potansiyelinden tam olarak yararlanılması için elzemdir. İçecek üreticisinin ERP sisteminden hat ve sipariş yönetimi görevlerini üstlenir ve makinelerin otomatik değişimini yönetir. Temel görev, operatörün her zaman tam olarak en doğrusunu yapmasına yardımcı olmaktır.

Innoline Flex Control web GUI’sinin HMI’ye entegrasyonuyla, veriler makine operatör panelinde görüntülenir. Operatör, ilgili işleme programını ve bunun ne zaman seçilmesi gerektiğini ve ihtiyaç duyulan malzemeleri, sistem tarafından taktik olarak planlanmış sipariş dizisinin ilgili güncel versiyonunun üretim yerini görür. Otomatik iflex varyantı ile bu işlemler, bir düğmeye basitçe basılarak tetiklenir. Kılavuzlu iflex versiyonunda sistem, operatöre çeşitli adımlar konusunda net bir şekilde bilgi verir ve manuel olarak yapılması gereken tüm işlemler için basit talimatlar konusunda destek sağlar.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

Maksimum indirgeme

Yayın Tarihi

on

Almanya’nın en prestijli saat ve saat işleri üreticilerinden biri olan Hermle, hassas ve çok çeşitli küçük saat bileşenleri için kullanılan kaplama çözümüne yönelik yüksek taleplerini Venjakob ile karşıladı.

Saat ve saat işleri alanında köklü bir üretici olan Hermle, hassas ve çok çeşitli küçük saat bileşenleri için kullanılan kaplama çözümüne yönelik yüksek taleplere sahip. Esnek ve kullanımı kolay, aşırı doğruluk sunan bir çözüm arayan firma, sistemin saat gibi çalışmasını istiyor. Uygun bir sistem konsepti arayışında olan iki köklü şirket Hermle ve Venjakob, çözüm için bir araya geldi. Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Reichenbach am Heuberg’deki üretim tesisi ve şirket merkezi, 100 yıllık saat üreticiliği geçmişi bulunan orta ölçekli aile şirketi Hermle’nin saatlerini ve saat mekanizmalarını ürettiği yer. Dünyanın en modern saat üretim tesislerinden birini işleten ve kalan son saat üreticilerinden biri olan Hermle, büyük saatler için mekanik saat üretimi söz konusu olduğunda, tüm dünyadaki tek tam kapsamlı tedarikçi konumunda.

2021 yılında Reichenbach’ta inşa edilen tesislere kurulacak mekanik saat bileşenlerinin kaplanması için yeni bir çözüm talep eden saat imalatçısı, bu sistemin daha önce kullanılan ve artık tarihi geçmiş makinelerin yerini almasını istedi. Bunlar arasında özel bileşenler için manuel püskürtme tezgahı, saat çerçevelerini kaplamak için üst konveyörlü otomatik bir kaplama sistemi ve kaplama için zincirli konveyör vardı. Yeni sistemin daha önce kullandıkları tüm farklı çözümleri birleştirmesini isteyen müşterisine Venjakob, yeni sistem için her biri farklı işlevler sunan üç farklı konsept sundu. Hermle, ABB kaplama robotlu küçük, kompakt, tam otomatik bir kaplama sistemi ve döner tahrikli bir zemin konveyörü içeren konsepti seçti. Konveyör sistemi, saat bileşenlerini taşıyan taşıyıcı çerçeveleri barındırıyor ve işleme istasyonlarının her biri boyunca çevrimli taşıma için tasarlandı.

Ayarla, kur ve çalıştır

Seçim kriterleri aynı zamanda mevcut alanı da içeriyordu. Sistemin işlevi ve tasarımı, gelecekteki kurulum sahasının boyutlarına uyarlandı. Bir diğer müşteri talebi de devreye almanın hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesiydi. Bunu kolaylaştırmak için kaplama sistemi birkaç ayrı parça halinde teslim edildi. Bu şekilde, yalnızca besleme ve egzoz havası platformu ve püskürtme kabininin takılması gerekiyordu. Konuyla ilgili konuşan Venjakob’dan Kornelius Berg, “Müşteri, sistemin kurulum sahasına mümkün olduğunca az parça halinde taşınması için odadan iki duvarı kaldırmayı bile kabul etti” dedi.

Otonom operasyon için özel çekirdek program

Venjakob tarafından geliştirilen sistem konsepti, Hermle’nin tek bir konveyör sistemi ile tek bir kurulumda çok çeşitli küçük bileşenleri kaplamasına olanak tanıyor. İş parçası taşıyıcısı, raylara sıkıca monte edilirken makine kapasitesi, taşıyıcı başına 5 dakikalık bir döngü süresi ile uyarlandı. Tüm sistem, esnek ve mümkün olduğunca kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanırken Venjakob’un yazılım mühendisleri, kaplama robotunu kontrol etmek için özel bir giriş arayüzü programlayarak müşteriye kendi tariflerini oluşturmaları için mümkün olan en basit seçeneği sundu. Sistem kullanım kolaylığıyla ilgili konuşan Kornelius Berg, “Sadece tarifi kopyalayın, ardından kaplanmış bileşenin boyutları, kaplama hızı veya kaplama tabancasının açısı gibi farklı parametreleri girin. Kullanım kolaylığı ve müşteri gereksinimlerine uyum, tüm sistem için de geçerlidir. Konveyör teknolojisi de dahil olmak üzere kaplama sistemini kontrol etmek için merkezi bir işletim sistemi kullanılmaktadır. Makine operatörünün eğitimini de kaplama robotunun bakım ve servisini üstlenen ABB veriyor” ifadelerini kullandı.

İşlem sırası ve adımları

Kaplama sistemi öğeleri saat yönünün tersine taşır, besleme ve çıkarma istasyonu aynı yerdedir. Kaplanan saat bileşenleri, ürün taşıyıcı çerçevelerine elle takılır. Bunlar daha sonra zemin konveyörünün iş parçası taşıyıcısı üzerinde konumlandırılır ve kilitlenir. Kaplama işlemi tamamlandıktan sonra hızlı bir şekilde çıkarılır. Kaplama işlemi öncesinde sistem kontrol masasında istenilen reçete seçilir ve iletilir. Sistem kontrolleri, parçaların her tarife göre işlenmesi için parametreleri içerir.

İstenen tarifi seçtikten sonra kontrol masasındaki start butonu ile sistem başlatılır. Zemin konveyörü, ürün taşıyıcıyı kaplama kabinine taşır. Parçanın ilk tarafı robot tarafından kaplandıktan sonra, ürün taşıyıcı döner cihaz sayesinde otomatik olarak dönerek diğer tarafı kaplamaya izin verir. Bir sonraki adım buharlaşmadır. Buharlaşma bölgesi aynı anda iki ürün taşıyıcı içerebilir. 10 dakikalık bir buharlaşma periyodundan sonra ürün taşıyıcıları kurutma kanalına taşınır. Kurutma sıcaklığı 80° ila 120°C’dir. Beslemeli kurutucunun uzunluğu, 6 ürün taşıyıcının aynı anda kurumasını mümkün kılar. Eşya taşıyıcıları 5 dakikalık aralıklarla girer ve 30 dakika kuruması için orada kalır. Sonraki soğutma işlemi 10 dakika sürer ve oda sıcaklığında kanalın dışında gerçekleşir. Daha sonra ürün taşıyıcılar, boşaltma istasyonunda zemin konveyörünün çubuklarından basitçe çıkarılır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com