Connect with us

Konveyörler

Interroll’dan otomatikleştirilmiş üretim ortamları için yeni tak ve çalıştır konveyör platformu

Yayın Tarihi

on

Interroll, üretim süreçlerinin üretkenliğini önemli ölçüde artıran platform tabanlı bir malzeme aktarımı çözümü olan yeni Hafif Konveyör Platformu (LCP) ile ürün yelpazesini genişletiyor.

Tak ve çalıştır tipi modüler sistem olarak tasarlanan LCP, malzeme aktarımında müşterinin özel otomasyon gereksinimlerini hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla tüm sistem bileşenlerinin ölçeklenebilir bantlı konveyör bölümlerinde kolaylıkla işleme dahil edilebiliyor. Bu çözümün yüksek kalitesi ve kullanılabilirliği, dünya çapındaki kullanıcılarla yüz binlerce kez kendini kanıtlamış teknik ürünlerin kullanılmasıyla sağlanıyor.

Verimli malzeme besleme ve boşaltma, üretim hücrelerinin, montaj ve paketleme istasyonlarının üretkenlik potansiyelinin gerçekleştirilmesinde çok önemli bir rol oynuyor. Aynı zamanda, diğer birçok endüstride hızla değişen proses ortamları, yeni gereksinimlere kolayca uyum sağlayabilen esnek konveyör çözümleri gerektiriyor.  Interroll’un sistem entegratörleri ve mühendisler için yeni malzeme aktarımı çözümünün başardığı şey budur: Karşılık gelen LCP tabanlı bantlı konveyörler, fabrikada önceden monte edilmiş ve önceden tanımlanmış modüllerden herhangi bir mühendislik çabası olmaksızın kolayca monte edilebiliyor, hızlı ve güvenli bir şekilde devreye alınabiliyor, isteğe bağlı olarak ek bir programlanabilir mantık denetleyicisi (PLC) olmadan otonom makine kontrol sistemi eklenebiliyor. Gereksinimlere ve uygulamaya bağlı olarak, kullanıcıya özel programlama ile harici bir PLC’ye bağlantı yapmak da mümkün.

Interroll’un LCP’si, küçük ürünlerin yanı sıra 50 kilograma kadar ambalajların taşınması için de tasarlandı. Eğimleri veya inişleri de kaldırabilen konveyörler, yüzde 85’in üzerinde verimliliğe sahip, enerji tüketimini ve enerji maliyetlerini çok düşük tutan kompakt ve enerji verimli tambur motorlar tarafından tahrik ediliyor. Tamamen modüler sistem, Interroll’un popüler Layouter aracı kullanılarak PC monitöründe çok kolay ve rahat bir şekilde planlanabiliyor ve monte edilebiliyor. Bu, proje teslim sürelerini ve sistem entegratörleri için gerekli çabayı büyük ölçüde azaltıyor. Ayrıca, farklı uzunluk ve genişliklerde önceden tanımlanmış modül boyutları, hızlı üretim ve teslimat süreleri için en iyi koşulları yaratıyor.

Yeni platformun geliştirilmesi sırasında maksimum iş yeri güvenliğine ve keyifli bir çalışma ortamına da büyük önem veriliyor. Yeni LCP, piyasaya sürülmeden önce kapsamlı bir şekilde test edildi, aşırı dayanıklılık ve yük testlerine tabi tutuldu. Tasarım ve montaj, DMFA standartlarına göre geliştirildi. Bir düğme ile entegre biçimde acil kapatma gerçekleştirilebiliyor. İlgili tüm güvenlik yönetmeliklerine uygun ve çalışma sırasında çok düşük bir gürültü düzeyine sahip.

Interroll’un, Danimarka’daki Hvidovre tesisinde üretilen LCP, şu anda Avrupa’da mevcut. Ürün kısa süre içerisinde Asya ve Amerika’da da erişilebilir duruma gelecek.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com