Connect with us

Genel

Softeon, birçok yeni özelliği mobil robotlara tanımlıyor

Yayın Tarihi

on

Sektörde yüzde 100 başarı siciliyle 20 yılı aşkın süredir küresel ölçekte tedarik zinciri çözümleri sağlayan Softeon, Depo Yönetim Sistemi (WMS) için çeviklik, performans ve yatırım getirisi sağlayarak çeşitli malzeme taşıma ve sipariş toplama çözümlerine yenilikçi yaklaşımlar getirmeyi sürdürüyor.

Birçok dağıtım işleminde sipariş düzeylerinin tekilliği; e-ticaret ve diğer faktörlerin bir sonucu olarak önemli ölçüde artıyor. Bu gelişme perakendecileri, doğrudan tüketiciye giden tüketim malları şirketleri ve birçok toptancı için sipariş profillerinde değişiklik anlamına geliyor ve teslimat maliyetlerini artırıyor. Bu yeni çağda, şirketlerin birbiriyle ilişkili ikmal yetenekleri ve ikmal kapasitesi olarak iki alanda iyileştirmeler yapması gerekiyor. Yeteneklerin kapasite üzerinde büyük bir etkisi var. Birçok şirket, 2020 yılında oluşan boşlukta, e-ticaretteki artışa ayak uydurmakta zorlandı; şimdi de beceri ve kapasitelerini artırmanın yollarını arıyor.

Birçok şirket, sipariş toplama üretkenliğini ve kapasitesini iyileştirmede teslimat maliyetlerini azaltmak ve verimi artırmak için Voice, akıllı toplama arabaları, put wall, pick-to-light ve mobil robotlar gibi çeşitli teknolojilere yöneliyor. Ancak çoğu durumda bu alt sistemler kendi kontrol yazılımlarını içeriyor. Bu yaklaşımın birtakım dezavantajları bulunuyor. Örneğin: Ticari donanım sistemlerinin tescilli ve pahalı hale gelmesi; bu kontrol sistemleri ve WMS arasında önceden ve zamanında entegrasyon gerekmesi; silolarda çalışan farklı alt sistemlerle kanal açma, ikmal, gerçek zamanlı karar verme ve istisna işleme dahil olmak üzere tüm toplama sürecini tamamen optimize etmede ancak sınırlı katkı sağlaması.

Softeon WMS/WES tüm alt sistemleri, herhangi bir kombinasyonu doğrudan yöneterek tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor. Bu, üçüncü taraf kontrol yazılımı ve arayüzlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. En önemlisi, tek bir sisteme (Softeon WMS/WES) sahip olarak, tüm toplama, ikmal ve kanal açma işlemlerini optimize ederek, bir WMS’nin (duvarın üzerinden atarak) bir WMS tarafından elde edilemeyen üretkenlik seviyeleri sunarak gelişmiş esneklik sağlar. Yaygın olarak yapıldığı gibi, silolarda çalışan bu alt sistemler tarafından yürütülür. Ayrıca, bu tür MHE becerilerini zaman içinde eklemeyi ve fayda potansiyellerini hesaplamak için pilot uygulamalar ve simülasyon testleri yapmayı çok kolaylaştırır.

Softeon’un yenilikçi yaklaşımı, mobil robotların kullanımına kadar uzanır ve robotik sistem performansını birden fazla donanım sağlayıcısında yönetmek ve optimize etmek için sektörde benzersiz olan tek bir platform sunar. Firmanın sunduğu çözümlerle ilgili açıklama yapan Softeon Pazarlama Yöneticisi Dan Gilmore, “Softeon’un malzeme taşıma ve toplama alt sistemlerine yaklaşımı, WMS pazarında benzersizdir; diğer çoğu satıcıdan daha fazla avantaja sahiptir. Softeon, entegrasyona ve kolay planlama, işleme alma ve ölçeklendirmeyle dağıtımdaki malzeme taşıma sistemlerinin optimizasyonuna öncülük etmeye devam ediyor” ifadelerini kullanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com