Connect with us

Konveyör Bileşenleri

Belçika kalitesinde Belgo® rulmanları artık Türkiye’de yanı başınızda!

Yayın Tarihi

on

Belçika merkezli Belgo® Industry, Dünya’da Belgo® Rulmanlarının kalitesiyle tanınıyor. Standart ve özel üretim 14 binden fazla farklı çeşit rulmanı üretme kapasitesindeki firma, Türkiye’de de yatırım yapma kararı aldı.

Bu yatırım kararında etkili olan önemli unsur, Belgo® Rulmanlarının Türkiye’de artan ticari faaliyetleri ve genişleyen Türk müşteri portfolyösü olmuştur. Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ünvanıyla, Bursa’da şirket ofisi ve de rulman deposu kurarak faaliyetlerine başlayan şirket, Türk müşterilerine direkt olarak yerel hizmet sunmak, müşterileriyle daha yakın işbirliği oluşturmak ve müşteri yelpazesini daha da genişletmek amacıyla yola çıkmıştır. Belgo® Endüstri, Türkiye’deki yatırımlarını kademeli olarak artırmayı hedeflemektedir. Bunlar arasında, Türkiye’de Belgo® Rulmanlarının üretimini gerçekleştirmekte hedeflerinden bir tanesidir. 

Günümüzde Belgo® Rulmanlarının üretimi, Avrupa’da ve Asya’daki üretim hatlarında gerçekleşir. Belgo® Rulmanlarının tamamına en az 1 yıl garanti çalışma garantisi verilir ve bu garantinin verilebilmesini sağlayan en önemli unsur, Belgo® Rulmanlarının ham madde seçiminden, nihai ürün aşamasına gelinceye kadar en iyi şekilde teknik ve mühendislik çalışmasının ve de denetiminin yapılmasından kaynaklıdır. Ayrıca, Belgo® Rulmanlarının projelendirilmesi ve dizaynı, İsviçre’de bulunan rulman teknik ve tasarım merkezinde gerçekleşir. 

Bunun yanısıra, Belgo® Endüstri, Belgo® Rulmanlarını kullanan müşterilerine, Avrupa üretim rulmanlarının tamamı için resmi ‘’Made in Europe’’ (Avrupa’da yapılmıştır) sertifikası verme imkanına sahiptir ve de bu Avrupa üretimi sayesinde Belçika Ticaret Odası’ndan da aynı zamanda onaylı olarak ‘’Made in Europe’’ menşei belgesini, Belgo® Rulmanları kullanan müşterilerine, kullanıcılarına verebilmektedir. Avrupa’da gerçekleştirdiği rulman üretimini destekler şekilde, Avrupa üretimi, Belgo® Rulmanlarının tamamı üzerine ‘’Made in Europe’’ ibaresini de yazabilmektedir. 

Avrupa üretimi iddiasında bulunan fakat ‘’Made in Europe’’ olarak menşei belgesiyle bunu müşterilerine sağlayamayan ve rulmanlarının üzerine bu ibareyi de hiçbir şekilde yazamayan sadece Avrupa ülke ismi yazıp, müşterilerini kandırmayı hedefleyen Belçika’da veya Türkiye’de ya da bir başka ülkede kurulan birçok rulman şirketinden, kalitesiyle ve de dürüstlüğüyle de tamamıyla ayrılmaktadır. Bilindiği üzere ‘’Made in Europe’’ ibaresi rulmanın üzerine yalnızca ve gerçekten Avrupa’da üretim yapabilen şirketler tarafından yazılabilinir ve de aynı zamanda bu ibare bulunduğu ülkenin ticaret odasında menşei belgesiyle tescillendirilmelidir. Rulmanın üzerinde yer alan ülke şayet ‘Made in’’ ibaresi yoksa o ülkede yapıldığını belirtmez. ‘’Made in‘’ ibaresi rulman kullanıcıları tarafından mutlaka aranmalıdır ve de rulman tüketicileri doğru şekilde satın aldıkları ürünler hakkında bilgilendirilmelidirler. Belgo® Rulmanlarının kullanıcıları, müşterileri bu anlamda çok ayrıntılı, dürüst ve açık bir şekilde bilgilendirilmektedirler.

Belgo® Endüstri şirketi, başta bilyalı, silindirik makaralı, küresel makaralı, konik makaralı rulmanlar olmak üzere, standard ya da özel, standart dışı rulmanlar üretmektedir. Belgo® Rulmanlarının tamamı, ISO ve DIN kalite standartlarına göre üretilmektedir ve özellikle Avrupa, Amerika, Avustralya kıtalarında başta olmak üzere, Kuzey Afrika ve Güneydoğu Asya bölgelerinde de yoğun olarak tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Belgo® Rulmanları, inşaat, otomotiv, maden ve konveyör makinalarında, demirçelik fabrikalarında, tekstil ve tarım sektöründe, alüminyum kutu üreticilerinde ve de offshore sektöründe yoğun şekilde kullanılmaktadır. Belgo® Endüstri şirketi, rulman dışında endüstriyel alanda zincir, vana ve de kayış üretimi de yapmaktadır ve de çeşitli ülkelerde, farklı kıtalarda çalışan ve temsilcileriyle birlikte 180 kişilik bir ekibe sahiptir. Son teknoloji ekipmanları ile hammadde seçiminden, üretim esnasında kontrol ve nihai ürün sonrası şeklinde 3 aşamalı olarak, bütün ürünlerinin ISO ve DIN standart uygunluklarını, kendi mühendisleriyle denetlemektedir. Belgo®  Endüstriyel ürünlerinin tamamına garanti belgesi de sağlanıp tüketicilere ve de müşterilere üst düzeyde kalite temin etmektedir. Şirket kaliteyi üst düzeyde tutarken, ürünlerini müşterilerine en uygun maliyetlerde ve de zamanında teslim etmektedir ve çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmektedir. 

Türkiye’de gerçekleştirdiği bu yatırımla birlikte Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye Satış Müdürü olan Bülent Tülek öncülüğünde, Türkiye’de her geçen gün büyümekte ve daha fazla müşteriye Belgo® Rulmanlarını kalitesiyle ve uygun fiyatlarıyla Türkiye’de ulaştıracaktır. Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne başarılarının devamını dilemekteyiz.

Bülent TÜLEK kimdir?
1977 yılında Ankara Polatlı doğumlu olan Tülek, iş hayatına ORS rulmanda başlamış, uzun yıllar firmanın taşlama ve montaj bölümlerinde uzmanlaşmıştır. Ardından, Türkiye’de yeni kurulan Das lager fabrikasının montaj, fabrika kurulumu ve tezgâh yatırımı konularında görev almış olup artık, Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye Satış Müdürü olarak çalışmaktadır. Bir sonraki hedefi Belgo Rulmanlarının Türkiye’de üretim hattını kurup, Türkiye’de Belgo Rulmanları üretiminde öncülük etmektir. İşini ve ülkesini seven, üretim yaparken öğrenmeye açık ve yeni nesil gençler ile yol almaya önem veren profesyonel bir kişidir.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Konveyör Ekipmanları

Tahrik sistemlerinde dünya kalitesi, VEK mühendislik çözümleri ve bölgesel uzmanlığıyla güçleniyor

Yayın Tarihi

on

Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi ışığında 2005 yılında kurulan VEK Verimli Endüstriyel Komponentler, yerli ve yabancı pek çok önemli markadan oluşan ürün yelpazesiyle elektrik motorları, redüktörler, inverterler ve test sistemlerinin satışını gerçekleştiriyor. VEK, 6’sı mühendis 15 çalışandan oluşan tecrübeli kadrosuyla önemli markaları tedarik etmenin yanı sıra, yerli bir firma olarak bölgesel uzmanlık ve mühendislik çözümleri sunuyor. Tahrik sistemlerindeki tecrübesiyle gıda, madencilik, tekstil, ulaşım ve beyaz eşya sektörleri başta olmak daha pek çok endüstrinin taleplerini karşılayan VEK, müşterilerinin ürünlerinde tasarım sürecinden başlayarak saha kullanımına kadar çözüm ortağı oluyor.

İmalat sanayinin yanında birçok endüstriyel tesise alçak ve orta gerilim standart ve özel tip elektrik motorları, hız kontrol cihazları ve motorlu redüktörleri ile satış öncesi ve sonrası hizmet veren VEK; alçak gerilim elektrik motorları konusunda WEG, AEMOT ve WAT-TEE elektrik motorlarının bayiliğini yürütüyor. 0.12 kw-1000 kW güç aralığında IE3-IE4 yüksek verim sınıfına sahip standart motorların yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda özel mekanik konstrüksiyonda (özel mil, özel kapak) ve özel elektriksel tasarımda (özel gerilim/frekans, özel güç vb.) motorları da ürün yelpazesinde bulunduran firma, sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek güç seviyelerinde alçak gerilim motor (90 kw-1000 kw) ve orta gerilim motorlar (3kv,6kv,10kv,13.8kv gerilim seviyesinde, 50.000 kW’a kadar güç seviyesinde) konusunda da hizmet veriyor. Firma bu kapsamda dünyanın lider üreticilerinden WEG ile yaptığı iş birliği kapsamında “engineered partner” olarak çözüm sunuyor. 

Elektrik motorlarında sahip olduğu tasarım, üretim, satış öncesi ve sonrası hizmet tecrübesiyle müşterilerinin rekabet gücünü artıran VEK, kullanıcılarının dünya pazarında yer almalarını sağlayabilmek için standart ve regülasyonların tarif ettiği enerji verimliliğine sahip, teknolojinin gerektirdiği yenilikleri bünyesinde barındıran, uygulamada motorun maruz kalacağı en zor şartlara uygun konstrüksiyona sahip ürünleri sunuyor. 

Tamamlanmış pek çok referans projede yer alan VEK’in portföyünde, alanında lider markalar yer alıyor:

WEG, AEMOT, WAT-TEE, NİDEC, Rotor NL, Marathon, KISTLER, KOSTAL, Danfoss, LS Electric, Yılmaz Redüktör.

Redüktör, elektrik motoru ve diğer güç aktarım ürün talepleriniz için aşağıdaki formu doldurunuz.

Devamını Oku

Konveyör Bileşenleri

Interroll, birlikte çalışan sorunsuz bir çözüm olan yeni LCP AMR üst modülünü tanıttı

Yayın Tarihi

on

Interroll, birlikte çalışan sorunsuz bir çözüm olan yeni LCP AMR üst modülünü tanıttı

Otonom malzeme taşıma konusunda sürekli artan talebe ayak uyduran Interroll, iki önde gelen mobil robot şirketi ile iş birliği yaparak, yeni LCP AMR üst modülü ürününü piyasaya sürdü.

LCP AMR Üst Modül teknolojisi ile Interroll, pazarda daha fazla devrim yaratmak için sınırları zorlama ve yeni robotik ürünler geliştirme konusundaki kararlılığını bir kez daha gösteriyor. Bu son teknoloji çözüm, Interroll’un kanıtlanmış Hafif Konveyör Platformu’nu (LCP) bir AMR ile birleştiriyor. Mevcut robotik pazarı 2027 yılına kadar yüzde 20’den fazla yıllık büyüme oranı (CAGR) ile değerlendiriliyor, bu da işbirlikçi robotlara yönelik artan bir talebi ve robotiğin lojistik gibi çeşitli alanlara entegrasyonunu gösteriyor.

Interroll’un modüler LCP platformunun bir parçasıdır olan LCP AMR Üst Modül konveyör modülü, hafif yüklerin AMR’de taşınmasını sağlıyor.

Sorunsuz bir arayüz sunan ve bu nedenle bir AMR entegre edildiğinde sorunsuz bir malzeme akışını garanti eden LCP AMR Üst Modülü ile son kullanıcı, eksiksiz bir çözüme, en üst düzeyde müşteri konforuna ve kolay bir entegrasyon sürecine sahip oluyor.

Yeni standartlar belirliyor

AMR’ler; malzeme taşıma, üretim, imalat ve mal taşımacılığı gibi alanlarda çeşitli uygulamalarda kullanılıyor. Robotlar tekrarlayan, zorlu veya tehlikeli kurulumlar için kullanılıyor ve farklı ortamlarda çalışabiliyor. Yeni çözümler çok hızlı bir şekilde entegre edilebiliyor ve herhangi bir sahada kolayca kurulabiliyor.

Yeni ürünle ilgili konuşan Interroll Ürün ve Teknoloji Başkan Yardımcısı Jens Struewing, “Yeni ürünümüz sektördeki zorlukları ele alma taahhüdümüzü yansıtıyor ve hızla gelişen bir ortamda çözümler sunma konusundaki kararlılığımıza örnek teşkil ediyor. Kuşkusuz, yeni LCP AMR Üst Modülümüz, faaliyet gösterdiğimiz robotik ortam için yeni standartlar belirleyecek” diyor.

Konuyla ilgili konuşan bir diğer isim olan MiR Pazarlama ve Strateji Başkan Yardımcısı Rasmus Smet Jensen, “Ürün güvenliği, standartlar ve kanıtlanmış teknolojiler, kalitenin önemli bir unsurudur ve her ürünün müşterilerin güvenebileceği bir mükemmellik seviyesini karşılamasını sağlar. Bu nedenle bu projede Interroll ile ortak olmaya karar verdik” diye ekliyor.

Interroll, birlikte çalışan sorunsuz bir çözüm olan yeni LCP AMR üst modülünü tanıttı-2

Verimlilik, çok yönlülük, üretkenlik

LCP AMR Üst Modülü, mal akışını sorunsuz bir şekilde yöneten bir konveyör modülüdür. Kullanıcılar sistemlerini büyütmek istediklerinde teslim süresi hızlıdır. LCP AMR Üst Modülü iki elemandan oluşur ve tüm modüler Hafif Konveyör Platformunun (LCP) bir parçasıdır. Interroll’un AMR’deki konveyör üst modülü, konveyörlerle uzun süreli birlikte çalışma deneyimi üzerine geliştirilmiştir ve Interroll’un LCP çözümünün bir parçasıdır.

Çözümle ilgili konuşan OMRON Avrupa EMEA Sistem Entegratörü Müdürü Daniel Rossek, “Bu işte Interroll ile iş ortaklığı yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. En son teknoloji ve uyarlanabilir yeteneklerle LCP AMR Üst Modülü, yeni verimlilik, çok yönlülük ve üretkenlik seviyelerine ulaşılmasına katkıda bulunacak” açıklamasında bulunuyor.

İleriye dönük olarak, Interroll, bu tür AMR çözümleriyle çalışan tüm robotik üreticileri ve sistem entegratörleri ile iş birliği yaparak müşterilerin başarısını artırmayı hedefliyor.

Interroll uzman servis ekibi olan Ömür Boyu Servis (GLS), sistem entegratörlerini ve son kullanıcıları ilk LCP AMR Üst Modül kurulumunda ve sistemin ömrü boyunca destekliyor.

 

Devamını Oku

Konveyör Bileşenleri

Forbo’dan yeni Grip StarTM: Tek bir makine bandıyla iyi tutuş, hassas konumlandırma

Yayın Tarihi

on

Forbo’dan yeni Grip Star

Mektup sınıflandırma makineleri için yeni bir Grip StarTM makine bandı geliştiren Forbo Hareket Sistemleri, başarıyla test ettiği ve kullandığı RR 12E-14 HC+ FSTR gri tip yeni düz bandıyla iyi kavrama ve hassas konumlandırmayı bir araya getiriyor. Daha güvenilir ve verimli işleme için ürünleri doğru anda kavrayan ve bırakan Grip StarTM düz bantlar, ürünleri dikkatli ve verimli bir şekilde taşıyor.

Kırılganlık ve çatlaklar gibi tipik olarak kauçukla ilişkilendirilen sorunları ortadan kaldıran Grip StarTM düz bantlar, özellikle kavrama ve hassas konumlandırma açısından mükemmel çözüm sunuyor. Geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılabilen yeni bant; çok amaçlı bir makine bandı olarak örneğin, çapraz kesiciler ve baskı sonrası uygulamalarda, hafif bir güç aktarım uygulamasında ya da konveyör bandı olarak ideal kullanım sunuyor.

Yeni bant, HC+ özellikleri açısından da etki- leyici yapısıyla öne çıkıyor. Forbo tarafından FLASH STARTM olarak adlandırılan bu düz kayışlar, statik elektrik birikimini önlemenin güvenilir bir yolunu sunuyor. Makinelerin ESD standartlarına göre tasarlanmasını kolaylaştıran bu bant; üretimdeki aksamalar, kirlenme, elektrik çarpmaları, elektronik bileşenlerde hasar gibi tipik sorunların yanı sıra, elektrostatik birikim ve kontrolsüz deşarjın neden olduğu yangın ve patlama riskini de önlüyor.

Devamını Oku

Trendler