Connect with us

Konveyör Bileşenleri

Belçika kalitesinde Belgo® rulmanları artık Türkiye’de yanı başınızda!

Yayın Tarihi

on

Belçika merkezli Belgo® Industry, Dünya’da Belgo® Rulmanlarının kalitesiyle tanınıyor. Standart ve özel üretim 14 binden fazla farklı çeşit rulmanı üretme kapasitesindeki firma, Türkiye’de de yatırım yapma kararı aldı.

Bu yatırım kararında etkili olan önemli unsur, Belgo® Rulmanlarının Türkiye’de artan ticari faaliyetleri ve genişleyen Türk müşteri portfolyösü olmuştur. Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ünvanıyla, Bursa’da şirket ofisi ve de rulman deposu kurarak faaliyetlerine başlayan şirket, Türk müşterilerine direkt olarak yerel hizmet sunmak, müşterileriyle daha yakın işbirliği oluşturmak ve müşteri yelpazesini daha da genişletmek amacıyla yola çıkmıştır. Belgo® Endüstri, Türkiye’deki yatırımlarını kademeli olarak artırmayı hedeflemektedir. Bunlar arasında, Türkiye’de Belgo® Rulmanlarının üretimini gerçekleştirmekte hedeflerinden bir tanesidir. 

Günümüzde Belgo® Rulmanlarının üretimi, Avrupa’da ve Asya’daki üretim hatlarında gerçekleşir. Belgo® Rulmanlarının tamamına en az 1 yıl garanti çalışma garantisi verilir ve bu garantinin verilebilmesini sağlayan en önemli unsur, Belgo® Rulmanlarının ham madde seçiminden, nihai ürün aşamasına gelinceye kadar en iyi şekilde teknik ve mühendislik çalışmasının ve de denetiminin yapılmasından kaynaklıdır. Ayrıca, Belgo® Rulmanlarının projelendirilmesi ve dizaynı, İsviçre’de bulunan rulman teknik ve tasarım merkezinde gerçekleşir. 

Bunun yanısıra, Belgo® Endüstri, Belgo® Rulmanlarını kullanan müşterilerine, Avrupa üretim rulmanlarının tamamı için resmi ‘’Made in Europe’’ (Avrupa’da yapılmıştır) sertifikası verme imkanına sahiptir ve de bu Avrupa üretimi sayesinde Belçika Ticaret Odası’ndan da aynı zamanda onaylı olarak ‘’Made in Europe’’ menşei belgesini, Belgo® Rulmanları kullanan müşterilerine, kullanıcılarına verebilmektedir. Avrupa’da gerçekleştirdiği rulman üretimini destekler şekilde, Avrupa üretimi, Belgo® Rulmanlarının tamamı üzerine ‘’Made in Europe’’ ibaresini de yazabilmektedir. 

Avrupa üretimi iddiasında bulunan fakat ‘’Made in Europe’’ olarak menşei belgesiyle bunu müşterilerine sağlayamayan ve rulmanlarının üzerine bu ibareyi de hiçbir şekilde yazamayan sadece Avrupa ülke ismi yazıp, müşterilerini kandırmayı hedefleyen Belçika’da veya Türkiye’de ya da bir başka ülkede kurulan birçok rulman şirketinden, kalitesiyle ve de dürüstlüğüyle de tamamıyla ayrılmaktadır. Bilindiği üzere ‘’Made in Europe’’ ibaresi rulmanın üzerine yalnızca ve gerçekten Avrupa’da üretim yapabilen şirketler tarafından yazılabilinir ve de aynı zamanda bu ibare bulunduğu ülkenin ticaret odasında menşei belgesiyle tescillendirilmelidir. Rulmanın üzerinde yer alan ülke şayet ‘Made in’’ ibaresi yoksa o ülkede yapıldığını belirtmez. ‘’Made in‘’ ibaresi rulman kullanıcıları tarafından mutlaka aranmalıdır ve de rulman tüketicileri doğru şekilde satın aldıkları ürünler hakkında bilgilendirilmelidirler. Belgo® Rulmanlarının kullanıcıları, müşterileri bu anlamda çok ayrıntılı, dürüst ve açık bir şekilde bilgilendirilmektedirler.

Belgo® Endüstri şirketi, başta bilyalı, silindirik makaralı, küresel makaralı, konik makaralı rulmanlar olmak üzere, standard ya da özel, standart dışı rulmanlar üretmektedir. Belgo® Rulmanlarının tamamı, ISO ve DIN kalite standartlarına göre üretilmektedir ve özellikle Avrupa, Amerika, Avustralya kıtalarında başta olmak üzere, Kuzey Afrika ve Güneydoğu Asya bölgelerinde de yoğun olarak tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Belgo® Rulmanları, inşaat, otomotiv, maden ve konveyör makinalarında, demirçelik fabrikalarında, tekstil ve tarım sektöründe, alüminyum kutu üreticilerinde ve de offshore sektöründe yoğun şekilde kullanılmaktadır. Belgo® Endüstri şirketi, rulman dışında endüstriyel alanda zincir, vana ve de kayış üretimi de yapmaktadır ve de çeşitli ülkelerde, farklı kıtalarda çalışan ve temsilcileriyle birlikte 180 kişilik bir ekibe sahiptir. Son teknoloji ekipmanları ile hammadde seçiminden, üretim esnasında kontrol ve nihai ürün sonrası şeklinde 3 aşamalı olarak, bütün ürünlerinin ISO ve DIN standart uygunluklarını, kendi mühendisleriyle denetlemektedir. Belgo®  Endüstriyel ürünlerinin tamamına garanti belgesi de sağlanıp tüketicilere ve de müşterilere üst düzeyde kalite temin etmektedir. Şirket kaliteyi üst düzeyde tutarken, ürünlerini müşterilerine en uygun maliyetlerde ve de zamanında teslim etmektedir ve çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmektedir. 

Türkiye’de gerçekleştirdiği bu yatırımla birlikte Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye Satış Müdürü olan Bülent Tülek öncülüğünde, Türkiye’de her geçen gün büyümekte ve daha fazla müşteriye Belgo® Rulmanlarını kalitesiyle ve uygun fiyatlarıyla Türkiye’de ulaştıracaktır. Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne başarılarının devamını dilemekteyiz.

Bülent TÜLEK kimdir?
1977 yılında Ankara Polatlı doğumlu olan Tülek, iş hayatına ORS rulmanda başlamış, uzun yıllar firmanın taşlama ve montaj bölümlerinde uzmanlaşmıştır. Ardından, Türkiye’de yeni kurulan Das lager fabrikasının montaj, fabrika kurulumu ve tezgâh yatırımı konularında görev almış olup artık, Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye Satış Müdürü olarak çalışmaktadır. Bir sonraki hedefi Belgo Rulmanlarının Türkiye’de üretim hattını kurup, Türkiye’de Belgo Rulmanları üretiminde öncülük etmektir. İşini ve ülkesini seven, üretim yaparken öğrenmeye açık ve yeni nesil gençler ile yol almaya önem veren profesyonel bir kişidir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konveyör Bileşenleri

CERASPIN’i satın alan Schaeffler, endüstriyel kanadını daha da güçlendiriyor

Yayın Tarihi

on

Seramik bileşenlere sahip rulmanların geliştirilmesi ve üretilmesinde uzman bir firma olan CERASPIN’i satın alan Schaeffler, gelecek için stratejik öneme sahip alanlardaki konumunu daha da güçlendiriyor.

Otomotiv ve sanayi tedarikçisi Schaeffler, CERASPIN’in satın alımı için CERATIZIT Group ile sözleşme imzaladı. Merkezi Lüksemburg’da bulunan CERASPIN, çeşitli rulman uygulamalarında dönme elemanlarına dönüştürülen birinci sınıf seramik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında 25 yılı aşkın deneyime sahip. Bu teknoloji temelinde üretilen rulmanlar; rüzgar enerjisi, demiryolu, havacılık, tıbbi ekipman, elektrik mühendisliği ve yarı iletken endüstrisinde vakum pompaları dahil olmak üzere çok çeşitli stratejik büyüme sahasında kullanılıyor. Seramik bileşenlere sahip rulmanlar düşük sürtünme, aşınmada azalma ve özellikle de yüksek doğruluk payı ve hassasiyet ile karakterize ediliyor. Ayrıca mekanik bileşenleri elektrik akımı geçişine karşı korumak için tasarlanmış uygulamalarda da giderek daha fazla kullanılıyor.

CERASPIN, ham maddeden son bileşene kadar zincirin tüm aşamalarında geliştirme ve imalatta uzun yıllara dayanan deneyime ve uzmanlığa sahip bir firma. Şirket etkileyici bu kimlikle, üstün kaliteli ve teknolojik olarak gelişmiş ürünler sunuyor. CERASPIN, Avrupa’da yerleşik bir tedarikçi konumunda ve 2004 yılından bu yana Schaeffler Grubu’nun tedarikçiliğini sürdürüyor. CERASPIN’in satın alınması, Schaeffler’in gelecek için stratejik öneme sahip alanlardaki konumunu daha da güçlendiriyor.

Konuyla ilgili konuşan Schaeffler Endüstriyel Bölümü Teknoloji Yöneticisi Dr. Michael Pausch, “CERASPIN’in rulmanlı rulmanlardaki seramik bileşenler alanındaki uzmanlığı, Schaeffler için kritik öneme sahip. CERASPIN’i satın alarak, özellikle Avrupa’da tedarik zincirimizi güçlendiriyoruz. Aynı zamanda, stratejik öneme sahip sektörlerde yüksek değerli bileşenlerde güçlü bir konum oluşturma zamanının geldiğini görüyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Sözleşmesi kapsamında Schaeffler, CERASPIN’i tamamen satın alacak. Taraflar, işlemin ayrıntılarını duyurma konusunda anlaşmaya varırken, satın almanın dördüncü çeyreğin sonundan önce tamamlanması bekleniyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyör Bileşenleri

Sparck Technologies’den CVP Impack ve Everest için çok yönlü kutu üzerine baskı sistemi

Yayın Tarihi

on

Otomatik paketleme çözümleri uzmanı Sparck Technologies, gelişmiş ‘boyuta sığdır’ paketleme sistemleri için esnek bir kutu üzerine baskı özelliğini tanıttı. Birçok özelliği beraberinde getiren yeni sistem, kullanıcıya daha kişiselleştirilmiş bir kutu açma deneyimi sunuyor.

Hem CVP Impack hem de CVP Everest modellerinde mevcut olan yeni kutu üzerine baskı özelliği, mevcut kullanıcılar için sonradan da donatılabiliyor. Yeni sistem ile özel mesajlar, logolar ve markalama, ışık hızında her paket için ayrı ayrı uyarlanabiliyor. Doğrudan paketlerin üzerine baskı yapabilme yeteneğiyle gelişmiş markalama ve her paketin bireyselleştirilmesi için muazzam fırsatlar sunan yeni sistem, kullanıcıya daha kişiselleştirilmiş bir kutu açma deneyimi sunuyor.

Süper hızlı sıralı baskı

Süper hızlı sıralı baskı sisteminde, anında kuruyan UV LED mürekkebi kullanılır; tek renkli veya 4 renkli (CYMK) versiyonları mevcuttur. 360 Dpi’ye kadar yüksek baskı kalitesi, QR, AR ve barkodların GS-1 standartlarına göre hassas bir şekilde yazdırılmasının yanı sıra; tam renkli görüntülerin, metinlerin ve logoların iyi bir şekilde çoğaltılmasını sağlar. Birden fazla baskı kafası kullanarak, kutunun üç yüzüne kadar tek geçişte yazdırılabilir ve yazıcı kafaları her paket için otomatik ayarlanır.

Kutudan çıkarma deneyimi

Yeni sistemin sonsuz imkanlar sunduğunu vurgulayan Sparck Technologies Satış ve Operasyon Direktörü Richard Nijboer, “Önde gelen perakendeciler ve e-ticaret işletmelerindeki pazarlama yöneticileri, çözümle birlikte gelen tüm sürdürülebilirlik ve maliyet avantajlarına ek olarak doğru boyutta ambalaj ile heyecan verici ‘kutudan çıkarma deneyimleri’ yaratma imkanına sahipler. Doğum günü kutlama amacıyla paketi isimle kişiselleştirmekten, ‘kırılgan’ veya ‘bu şekilde yukarı’ gibi ek bilgileri yazdırmaktan, yaratıcı zihin gerçekten ne düşünürse düşünsün, belirli veya bireysel tanıtım metinlerine kadar olanaklar sınırsızdır. QR ve Artırılmış Gerçeklik (AR) kodları, kelimenin tam anlamıyla, kutudan çıkarma deneyimine başka bir boyut ekleyebilir” açıklamasında bulunuyor.

Yaratıcı fırsatlar

Sistemin avantajlarına değinen Nijboer, şu ifadeleri kullanıyor: “Bu yaratıcı fırsatların ötesinde, ihtiyaç duyulan önceden basılmış karton SKU’larını azaltmak gibi, oluşturulduktan sonra ambalajın üzerine baskı yapmanın pratik maliyet tasarrufu avantajları vardır. Hat içi baskı sistemleri, en hızlı boyuta uygun paketleme makinelerine ayak uydurabilecek kapasitededir. Bu teknolojinin sınırı yok. CVP Everest ve CVP Impack paketleme sistemleri, birden fazla veya tek ürün siparişleri için saatte 1100’e kadar sayıda paketi kişiye özel hale getirme yeteneği ile artan sipariş hacimleri, iş gücü eksikliği ve sürdürülebilir paketleme çözümlerine yönelik artan talepler nedeniyle zorlanan e-ticaret operasyonlarına otomatik çözümler sağlar.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyör Ekipmanları

Quintus Technologies yiyecek ve içecek sahasına yeniden girdi

Yayın Tarihi

on

Yüzyılın yaklaşık dörtte üçü boyunca yüksek basınçlı teknolojilerin ilerlemesine öncülük ve liderlik eden Quintus Technologies, yeni HPP ekipmanı ve özelleştirilmiş hizmet çözümleri aracılığıyla yiyecek ve içecek Yüksek Basınçlı İşleme (HPP) uygulamalarına yeniden giriş yaptığını duyurdu.

Yüksek basınç teknolojisinde dünya lideri bir marka olan Quintus Technologies, 3 ana alanda yüksek basınçlı sistemler tasarlıyor, üretiyor, kuruyor ve destekliyor. Gelişmiş malzemelerin yoğunlaştırılması, sac metal şekillendirme, yiyecek ve içecek yeniliği, güvenlik ve raf ömrü için yüksek basınçlı işleme sahalarında faaliyet gösteren Quintus; enerji, tıbbi implantlar, uzay, havacılık, otomotiv ve gıda işleme gibi sektörlerdeki müşterilerine 1.900’den fazla sistemin teslimatını gerçekleştirdi. Genel merkezi İsveç’te bulunan firma, dünya çapında 45 ülkede faaliyet gösteriyor.

Yüksek basınçlı işleme, daha güvenli, koruyucu madde içermeyen soğutulmuş yiyecek ve içeceklerin üstün besinsel faydaları ve tadının korunarak üretilmesini sağlayan birinci sınıf minimum işleme tekniği olarak dünya çapında tanınıyor. 10 yıldan kısa bir süre içinde yeni teknoloji sınıfından ana akım teknolojiye geçiş yapan HPP, işleyiciler için markalarını geri çağırmalara karşı korumak, yeni ürünler geliştirmek, raf ömrünü uzatmak, kaliteyi artırmak ve karlılığı artırmak için ideal bir yöntem haline geldi. Quintus baskı ürünleri, kapsamlı uygulama bilgisi içermekte ve satış sonrası çok iyi teknik ve uygulama desteği veriliyor. Şirketin ABD, İsveç ve Çin’deki HPP uygulama merkezlerindeki gıda bilimi uzmanları, işleyicilere içerik seçimlerinden maksimum ROI için işleme parametrelerini optimize etmeye kadar her konuda tavsiyelerde bulunuyor. Ürün geliştirme desteği ve şirket içi doğrulama hizmetleri sunarak müşterilerin yeni tarifler, paketleme, düzenleyici gereklilikler ve daha fazlası hakkında kapsamlı değerlendirmeler yapmasına olanak tanıyor. Konuyla ilgili konuşan Quintus Technologies CEO’su Jan Söderström “Quintus Technologies, gıda endüstrisi pazarında HPP sistemleri ve hizmetleri için geliştirilmiş seçeneklere yönelik ihtiyacı tespit etti. Avure Technologies’in eski üretim ve mühendislik kolu olarak ve yüksek basınçlı uygulamalardaki temel yetkinliğimiz ve zengin geçmişimiz ile doğal olarak, uzmanlığımızı bir kez daha bu alana taşıyoruz” dedi.

Benzersiz mekanik ve dijital çözümler

Güvenlik ve hafiflik için tel sarımlı çerçeve ve silindir gibi yeni Quintus baskı makinelerinde bulunan benzersiz mekanik ve dijital çözümler, şirketin yüksek basınçta öncülük konumunu yansıtıyor. Maksimum güvenilirlik ve operasyonel verimlilik için dayanımlı şekilde yapılandırılan Quintus HPP sistemleri; hızlı kurulum, çalıştırma ve bakım kolaylığı için daha az ekonomik ayak izine göre tasarlandı. Konuyla ilgili konuşan bir diğer isim olan Quintus Technologies Amerika Genel Müdürü Ed Williams, “Quintus baskı makinesi, sentetik elmaslar ve diğer ürünleri üretmek için kullanılan bir tasarım olan dünyanın ilk yüksek basınçlı baskı makinesiydi. 30 yıldan uzun bir süre önce kurulan sistemlerimizin çok büyük bir oranı bugün hala çalışıyor” dedi. Williams, “Tartışmasız liderlik konumumuza yakışır bir şekilde, aynı zamanda taahhütleri yüksek basınçlı preslerde uzun yıllara dayanan deneyime sahip kıdemli saha servis mühendisleri tarafından yerine getirilecek olan, endüstrinin en iyi HPP hizmet programı olan Quintus® Care’i de sunuyoruz” açıklamasında bulundu.

Quintus Care’e öncelikli 7/24 teknik destek, yedek parçalara garantili erişim, 24 saat içinde yerinde yardım ve operatör ve bakım eğitimi dahil saha ziyaretlerini kapsıyor. Program ayrıca, müşterilerin HPP teknolojisinden tam olarak yararlanabilmelerini sağlayan kapsamlı uygulama desteği de içeriyor. Periyodik bakım ve yıllık denetimler, müşterilere HES ekipmanlarının üretkenlik beklentilerini karşılamak ve plansız duraklama riskini azaltmak için en iyi çalışma koşullarında kalmasını sağlıyor.

Yeni nesil Quintus HPP sistemlerinin avantajlarına değinen CEO Jan Söderström, şu ifadeleri kullandı: “Yüksek basınçlı işlemeden yararlanan ürün yelpazesi, ilk ticari ürün olan ‘koruyucu içermeyen Guacamole’den günümüzün çok çeşitli gıda ürünlerine katlanarak genişledi. İşlemciler artık yalnızca yüksek marjlı, katma değerli ürünlerin yenilik akışını sürdürmekle kalmayıp, aynı zamanda yüksek sistem kullanılabilirliği ve kontrollü hizmet maliyetleri aracılığıyla üretim verimliliklerini sürdürmeyi de hedefliyor. Yeni nesil Quintus HPP sistemleri, bu hedeflere ulaşmalarına yardımcı olacak.”

Kaynak: https://quintustechnologies.com/

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com