Connect with us

Konveyör Bileşenleri

Belçika kalitesinde Belgo® rulmanları artık Türkiye’de yanı başınızda!

Yayın Tarihi

on

Belçika merkezli Belgo® Industry, Dünya’da Belgo® Rulmanlarının kalitesiyle tanınıyor. Standart ve özel üretim 14 binden fazla farklı çeşit rulmanı üretme kapasitesindeki firma, Türkiye’de de yatırım yapma kararı aldı.

Bu yatırım kararında etkili olan önemli unsur, Belgo® Rulmanlarının Türkiye’de artan ticari faaliyetleri ve genişleyen Türk müşteri portfolyösü olmuştur. Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ünvanıyla, Bursa’da şirket ofisi ve de rulman deposu kurarak faaliyetlerine başlayan şirket, Türk müşterilerine direkt olarak yerel hizmet sunmak, müşterileriyle daha yakın işbirliği oluşturmak ve müşteri yelpazesini daha da genişletmek amacıyla yola çıkmıştır. Belgo® Endüstri, Türkiye’deki yatırımlarını kademeli olarak artırmayı hedeflemektedir. Bunlar arasında, Türkiye’de Belgo® Rulmanlarının üretimini gerçekleştirmekte hedeflerinden bir tanesidir. 

Günümüzde Belgo® Rulmanlarının üretimi, Avrupa’da ve Asya’daki üretim hatlarında gerçekleşir. Belgo® Rulmanlarının tamamına en az 1 yıl garanti çalışma garantisi verilir ve bu garantinin verilebilmesini sağlayan en önemli unsur, Belgo® Rulmanlarının ham madde seçiminden, nihai ürün aşamasına gelinceye kadar en iyi şekilde teknik ve mühendislik çalışmasının ve de denetiminin yapılmasından kaynaklıdır. Ayrıca, Belgo® Rulmanlarının projelendirilmesi ve dizaynı, İsviçre’de bulunan rulman teknik ve tasarım merkezinde gerçekleşir. 

Bunun yanısıra, Belgo® Endüstri, Belgo® Rulmanlarını kullanan müşterilerine, Avrupa üretim rulmanlarının tamamı için resmi ‘’Made in Europe’’ (Avrupa’da yapılmıştır) sertifikası verme imkanına sahiptir ve de bu Avrupa üretimi sayesinde Belçika Ticaret Odası’ndan da aynı zamanda onaylı olarak ‘’Made in Europe’’ menşei belgesini, Belgo® Rulmanları kullanan müşterilerine, kullanıcılarına verebilmektedir. Avrupa’da gerçekleştirdiği rulman üretimini destekler şekilde, Avrupa üretimi, Belgo® Rulmanlarının tamamı üzerine ‘’Made in Europe’’ ibaresini de yazabilmektedir. 

Avrupa üretimi iddiasında bulunan fakat ‘’Made in Europe’’ olarak menşei belgesiyle bunu müşterilerine sağlayamayan ve rulmanlarının üzerine bu ibareyi de hiçbir şekilde yazamayan sadece Avrupa ülke ismi yazıp, müşterilerini kandırmayı hedefleyen Belçika’da veya Türkiye’de ya da bir başka ülkede kurulan birçok rulman şirketinden, kalitesiyle ve de dürüstlüğüyle de tamamıyla ayrılmaktadır. Bilindiği üzere ‘’Made in Europe’’ ibaresi rulmanın üzerine yalnızca ve gerçekten Avrupa’da üretim yapabilen şirketler tarafından yazılabilinir ve de aynı zamanda bu ibare bulunduğu ülkenin ticaret odasında menşei belgesiyle tescillendirilmelidir. Rulmanın üzerinde yer alan ülke şayet ‘Made in’’ ibaresi yoksa o ülkede yapıldığını belirtmez. ‘’Made in‘’ ibaresi rulman kullanıcıları tarafından mutlaka aranmalıdır ve de rulman tüketicileri doğru şekilde satın aldıkları ürünler hakkında bilgilendirilmelidirler. Belgo® Rulmanlarının kullanıcıları, müşterileri bu anlamda çok ayrıntılı, dürüst ve açık bir şekilde bilgilendirilmektedirler.

Belgo® Endüstri şirketi, başta bilyalı, silindirik makaralı, küresel makaralı, konik makaralı rulmanlar olmak üzere, standard ya da özel, standart dışı rulmanlar üretmektedir. Belgo® Rulmanlarının tamamı, ISO ve DIN kalite standartlarına göre üretilmektedir ve özellikle Avrupa, Amerika, Avustralya kıtalarında başta olmak üzere, Kuzey Afrika ve Güneydoğu Asya bölgelerinde de yoğun olarak tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Belgo® Rulmanları, inşaat, otomotiv, maden ve konveyör makinalarında, demirçelik fabrikalarında, tekstil ve tarım sektöründe, alüminyum kutu üreticilerinde ve de offshore sektöründe yoğun şekilde kullanılmaktadır. Belgo® Endüstri şirketi, rulman dışında endüstriyel alanda zincir, vana ve de kayış üretimi de yapmaktadır ve de çeşitli ülkelerde, farklı kıtalarda çalışan ve temsilcileriyle birlikte 180 kişilik bir ekibe sahiptir. Son teknoloji ekipmanları ile hammadde seçiminden, üretim esnasında kontrol ve nihai ürün sonrası şeklinde 3 aşamalı olarak, bütün ürünlerinin ISO ve DIN standart uygunluklarını, kendi mühendisleriyle denetlemektedir. Belgo®  Endüstriyel ürünlerinin tamamına garanti belgesi de sağlanıp tüketicilere ve de müşterilere üst düzeyde kalite temin etmektedir. Şirket kaliteyi üst düzeyde tutarken, ürünlerini müşterilerine en uygun maliyetlerde ve de zamanında teslim etmektedir ve çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmektedir. 

Türkiye’de gerçekleştirdiği bu yatırımla birlikte Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye Satış Müdürü olan Bülent Tülek öncülüğünde, Türkiye’de her geçen gün büyümekte ve daha fazla müşteriye Belgo® Rulmanlarını kalitesiyle ve uygun fiyatlarıyla Türkiye’de ulaştıracaktır. Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne başarılarının devamını dilemekteyiz.

Bülent TÜLEK kimdir?
1977 yılında Ankara Polatlı doğumlu olan Tülek, iş hayatına ORS rulmanda başlamış, uzun yıllar firmanın taşlama ve montaj bölümlerinde uzmanlaşmıştır. Ardından, Türkiye’de yeni kurulan Das lager fabrikasının montaj, fabrika kurulumu ve tezgâh yatırımı konularında görev almış olup artık, Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye Satış Müdürü olarak çalışmaktadır. Bir sonraki hedefi Belgo Rulmanlarının Türkiye’de üretim hattını kurup, Türkiye’de Belgo Rulmanları üretiminde öncülük etmektir. İşini ve ülkesini seven, üretim yaparken öğrenmeye açık ve yeni nesil gençler ile yol almaya önem veren profesyonel bir kişidir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Konveyör Bileşenleri

Flender’den mil-göbek bağlantıları için yeni seri Fastex

Yayın Tarihi

on

Flender, mil ve göbek bağlantısında kenetleme elemanlarıyla endüstriyel kaplinler alanındaki portföyünü genişletiyor. Fastex adlı yeni seri, sürtünmeli bağlantı ve buna bağlı verimli tork ve güç aktarımı sağlıyor.

Mil-göbek bağlantıları hemen hemen her endüstriyel uygulamada bulunur. Ağır hizmet tipinde, kompakt ve boşluksuz olan Fastex bağlama elemanları, yüksek servis kolaylığı ile karakterize edilir. Seri, geçiş anahtarı ile klasik bağlantıya ek olarak, uygulamanın özelliklerine bağlı olarak kullanıcıya avantajlar sağlayabilecek başka seçenekler de sunuyor. Miller ve göbekler için hızlı ve etkili bağlantı seçeneği, Flender kaplin portföyünün kombinasyon sayısını ve esnekliğini daha da artırıyor. Yumuşatılmış geçiş bağlantıları ile karşılaştırıldığında, sıkıştırma elemanları daha yüksek bir güç yoğunluğuna sahiptir ve torkların, eksenel kuvvetlerin ve eğilme momentlerinin güvenilir bir şekilde aktarılmasını sağlar. Bu nedenle, kenetleme elemanları ve bağlantı bileşenleri daha kompakt biçimlerde boyutlandırılabilir. Bu şekilde, kamalı olmayan millerin kullanımının getirdiği malzeme tasarrufu ve kullanım kolaylığı, ekonomik verimliliği artırır.

Sıkıştırma elemanlarının basit tasarımı, hızlı montaj ve demontaj sağlar. Bir veya daha fazla konik baskı halkası, sıkıştırma vidaları kullanılarak konik manşona itilir. Ortaya çıkan radyal genleşme, temas yüzeylerinde içe ve dışa doğru radyal kuvvetler oluşturarak tork ve kuvvetlerin aktarılmasında yer alan parçalar arasında sürtünmeli kenetlenme sağlar. Bu prensip sayesinde kenetleme elemanları en basit mil-göbek bağlantılarından biridir. Kendinden merkezlenen veya kendi kendine merkezlenmeyen olabilen iç ve dış bağlama setleri arasında bir ayrım yapılır. Flender şu anda 10 farklı tipte iç kenetleme seti ve iki tip dış kenetleme seti sunuyor.

Yeni seriyle ilgili açıklamalarda bulunan Flender Kaplin Satış Müdürü André Artmann, “Yeni Fastex bağlantı elemanlarının piyasaya sürülmesiyle, endüstriyel tahrikler için en kapsamlı, entegre kaplinler ve bağlantı elemanları portföyüne sahip tedarikçi olarak itibarımızı pekiştiriyoruz. Müşterilerimiz, ekipmanları ve uygulamaları için en yüksek güvenilirlik ve kaliteyi talep ediyor. Fastex bağlantı elemanları da mil-göbek bağlantıları için Flender’in üstün kalitesini sunar” ifadelerini kullanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyör Ekipmanları

Hızlı ve güvenli bir şekilde alet kullanmadan takılabilen CONEC konnektörler

Yayın Tarihi

on

Zamandan ve dolayısıyla maliyetlerden tasarruf etmek için endüstriyel kablolamada bakım kolaylığı ve kurulum hızı giderek daha önemli bir rol oynuyor. Geçmeli/sonlandırmalı üst kalıplanmış konnektörler, başka herhangi bir çalışma adımı veya alet gerekmeden; soketlere, sensörlere ve aktüatörlere hızlı ve kolay bir şekilde takılabiliyor. Güvenilir olan kompakt kilitleme sistemi, 6 kutuplu IP67 koruma sınıfına da uygun. CONEC halka konnektörler ve M8 boyutunda geçmeli/sonlandırmalı vidalı soketler, sinyal iletimi için standartlaştırılmış A ve B kodlamalarında mevcut.

Geçmeli konnektörler özellikle çok az kurulum alanı varsa, isteğe bağlı olarak açılı veya düz kablo çıkışı ile muadillerine çok iyi monte edilebilirken; bir ucunda M8x1 dişli olan varyantlar örneğin, kontrol panosundaki dişli soket üzerinde sıkıca monte edilebiliyor, diğer ucu geçmeli kilit ile montaj ve üretim hattında esnek bir şekilde kullanılabiliyor. Vidalı/geçmeli sonlandırmalı kombine CONEC soketleri hem kilitleme tiplerine sahip hem M8x1 dişli konnektörler hem de geçmeli sonlandırmalı konnektörler ile monte edilebiliyor. 8’e kadar farklı sayıda kutuplarda mevcut olan prizler ve hem ön hem de arka panel montajı için varyantlar bulunabiliyor.

Portföy, tel ve lehim pimi düz sonlandırma tiplerine ek olarak, SMT veya THR lehimleme yöntemleri için soketleri de içerirken; yalıtım gövdeleri 3-, 4-, 5- ve 8-kut. Çeşitli yüksekliklerde 4 farklı gövde tipi (2x ön, 2x arka panel montajı) seçilebiliyor. Düşük temas dirençlerine ve yüksek eşleşme döngülerine (>100) izin veren altın kaplamalı kontaklar da aynı derecede güvenilir ve dayanıklıdır. Günlük kullanımda bakım ve montaj sırasında aletsiz yaylı kilit sistemi zamandan ve dolayısıyla maliyetten büyük tasarruf sağlayabilir.

Avantajlar:

 • Aletsiz sabitleme
 • Hızlı güvenli kilitleme
 • Sınırlı kurulum alanı için kompakt tasarım
 • Açılı ve düz versiyonlar
 • IP67 eşleştirilmiş durumda

Uygulama alanları:

 • Otomasyon teknolojisi
 • Endüstriyel uygulama
 • Makine ve tesis mühendisliği
 • Konveyör teknolojisi
 • Kontrol teknolojisi

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyör Ekipmanları

Ağır hizmet sektörlerinin özel teknik gereksinimleri, Gökışık güvencesinde

Yayın Tarihi

on

Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle sunduğu geniş portföydeki konveyör bant lastiği çözümleriyle birçok sektöre maksimum kazanç sağlayan Gökışık, çeşitli kauçuk bileşenleri kullanarak ürettiği bant lastikleriyle ağır hizmet sektörlerindeki kullanıcıların özel teknik gereksinimlerine eksiksiz çözümler sunuyor.

Günümüzde en çok tercih edilen kauçuk konveyör bant lastikleri arasında, naylon atkı ve polyester çözgüden (EP) oluşan tekstil kordlu bant lastikleri yer alıyor. Ürünün güvenli ve düşük maliyetli taşıma amacına uygun olarak geliştirilen bu bantlar; tarım endüstrisi, çimento ve enerji santralleri, madenler ve taş ocakları, liman ve terminallerde kullanılıyor. Çeşitli kauçuk bileşenler kullanarak, bu sektörlerde faaliyet gösteren kullanıcıların özel teknik gereksinimlerine göre üretim yapan Gökışık, ağır hizmet sektörlerine eksiksiz çözümler sunuyor.

Gökışık’ın kauçuk yapısına göre ürettiği bant lastikleri:

 • Aşınmaya dayanıklı
 • Isı ve aleve dayanıklı
 • Yağ ve aside dayanıklı
 • Soğuğa dayanıklı

2017 yılında kurmuş olduğu konveyör bant lastiği stok sahası ve bant ekleme-tamir-bakım ekibi ile sektör gereksinimlerini karşılayan Gökışık, 35 yıla yakın tecrübesi ve alanında uzman personeliyle bant çözümlerinin yanı sıra; kırma – eleme tesis ekipmanları, yeraltı maden ekipmanları, hırdavat ve iş güvenliği ekipmanları ve konkasör makineleri gibi grupları barındıran geniş ürün portföyü ile faaliyetlerini sürdürüyor. Tekstil kordlu kauçuk bant lastiği üretimine 2019 yılında alanında tam donanımlı kalite kontrol laboratuvarı ile başlayan firma, madencilik ve agrega sektörlerinde geçerli olan ve ağır hizmet şartlarında kullanım uygunluğunu belirleyen TSE EN ISO 14890 standardı ürün kalite belgesi ile üretim yapıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com