Connect with us

Konveyör Bileşenleri

Belçika kalitesinde Belgo® rulmanları artık Türkiye’de yanı başınızda!

Yayın Tarihi

on

Belçika merkezli Belgo® Industry, Dünya’da Belgo® Rulmanlarının kalitesiyle tanınıyor. Standart ve özel üretim 14 binden fazla farklı çeşit rulmanı üretme kapasitesindeki firma, Türkiye’de de yatırım yapma kararı aldı.

Bu yatırım kararında etkili olan önemli unsur, Belgo® Rulmanlarının Türkiye’de artan ticari faaliyetleri ve genişleyen Türk müşteri portfolyösü olmuştur. Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ünvanıyla, Bursa’da şirket ofisi ve de rulman deposu kurarak faaliyetlerine başlayan şirket, Türk müşterilerine direkt olarak yerel hizmet sunmak, müşterileriyle daha yakın işbirliği oluşturmak ve müşteri yelpazesini daha da genişletmek amacıyla yola çıkmıştır. Belgo® Endüstri, Türkiye’deki yatırımlarını kademeli olarak artırmayı hedeflemektedir. Bunlar arasında, Türkiye’de Belgo® Rulmanlarının üretimini gerçekleştirmekte hedeflerinden bir tanesidir. 

Günümüzde Belgo® Rulmanlarının üretimi, Avrupa’da ve Asya’daki üretim hatlarında gerçekleşir. Belgo® Rulmanlarının tamamına en az 1 yıl garanti çalışma garantisi verilir ve bu garantinin verilebilmesini sağlayan en önemli unsur, Belgo® Rulmanlarının ham madde seçiminden, nihai ürün aşamasına gelinceye kadar en iyi şekilde teknik ve mühendislik çalışmasının ve de denetiminin yapılmasından kaynaklıdır. Ayrıca, Belgo® Rulmanlarının projelendirilmesi ve dizaynı, İsviçre’de bulunan rulman teknik ve tasarım merkezinde gerçekleşir. 

Bunun yanısıra, Belgo® Endüstri, Belgo® Rulmanlarını kullanan müşterilerine, Avrupa üretim rulmanlarının tamamı için resmi ‘’Made in Europe’’ (Avrupa’da yapılmıştır) sertifikası verme imkanına sahiptir ve de bu Avrupa üretimi sayesinde Belçika Ticaret Odası’ndan da aynı zamanda onaylı olarak ‘’Made in Europe’’ menşei belgesini, Belgo® Rulmanları kullanan müşterilerine, kullanıcılarına verebilmektedir. Avrupa’da gerçekleştirdiği rulman üretimini destekler şekilde, Avrupa üretimi, Belgo® Rulmanlarının tamamı üzerine ‘’Made in Europe’’ ibaresini de yazabilmektedir. 

Avrupa üretimi iddiasında bulunan fakat ‘’Made in Europe’’ olarak menşei belgesiyle bunu müşterilerine sağlayamayan ve rulmanlarının üzerine bu ibareyi de hiçbir şekilde yazamayan sadece Avrupa ülke ismi yazıp, müşterilerini kandırmayı hedefleyen Belçika’da veya Türkiye’de ya da bir başka ülkede kurulan birçok rulman şirketinden, kalitesiyle ve de dürüstlüğüyle de tamamıyla ayrılmaktadır. Bilindiği üzere ‘’Made in Europe’’ ibaresi rulmanın üzerine yalnızca ve gerçekten Avrupa’da üretim yapabilen şirketler tarafından yazılabilinir ve de aynı zamanda bu ibare bulunduğu ülkenin ticaret odasında menşei belgesiyle tescillendirilmelidir. Rulmanın üzerinde yer alan ülke şayet ‘Made in’’ ibaresi yoksa o ülkede yapıldığını belirtmez. ‘’Made in‘’ ibaresi rulman kullanıcıları tarafından mutlaka aranmalıdır ve de rulman tüketicileri doğru şekilde satın aldıkları ürünler hakkında bilgilendirilmelidirler. Belgo® Rulmanlarının kullanıcıları, müşterileri bu anlamda çok ayrıntılı, dürüst ve açık bir şekilde bilgilendirilmektedirler.

Belgo® Endüstri şirketi, başta bilyalı, silindirik makaralı, küresel makaralı, konik makaralı rulmanlar olmak üzere, standard ya da özel, standart dışı rulmanlar üretmektedir. Belgo® Rulmanlarının tamamı, ISO ve DIN kalite standartlarına göre üretilmektedir ve özellikle Avrupa, Amerika, Avustralya kıtalarında başta olmak üzere, Kuzey Afrika ve Güneydoğu Asya bölgelerinde de yoğun olarak tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Belgo® Rulmanları, inşaat, otomotiv, maden ve konveyör makinalarında, demirçelik fabrikalarında, tekstil ve tarım sektöründe, alüminyum kutu üreticilerinde ve de offshore sektöründe yoğun şekilde kullanılmaktadır. Belgo® Endüstri şirketi, rulman dışında endüstriyel alanda zincir, vana ve de kayış üretimi de yapmaktadır ve de çeşitli ülkelerde, farklı kıtalarda çalışan ve temsilcileriyle birlikte 180 kişilik bir ekibe sahiptir. Son teknoloji ekipmanları ile hammadde seçiminden, üretim esnasında kontrol ve nihai ürün sonrası şeklinde 3 aşamalı olarak, bütün ürünlerinin ISO ve DIN standart uygunluklarını, kendi mühendisleriyle denetlemektedir. Belgo®  Endüstriyel ürünlerinin tamamına garanti belgesi de sağlanıp tüketicilere ve de müşterilere üst düzeyde kalite temin etmektedir. Şirket kaliteyi üst düzeyde tutarken, ürünlerini müşterilerine en uygun maliyetlerde ve de zamanında teslim etmektedir ve çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmektedir. 

Türkiye’de gerçekleştirdiği bu yatırımla birlikte Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye Satış Müdürü olan Bülent Tülek öncülüğünde, Türkiye’de her geçen gün büyümekte ve daha fazla müşteriye Belgo® Rulmanlarını kalitesiyle ve uygun fiyatlarıyla Türkiye’de ulaştıracaktır. Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne başarılarının devamını dilemekteyiz.

Bülent TÜLEK kimdir?
1977 yılında Ankara Polatlı doğumlu olan Tülek, iş hayatına ORS rulmanda başlamış, uzun yıllar firmanın taşlama ve montaj bölümlerinde uzmanlaşmıştır. Ardından, Türkiye’de yeni kurulan Das lager fabrikasının montaj, fabrika kurulumu ve tezgâh yatırımı konularında görev almış olup artık, Belgo® Endüstri Rulman Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye Satış Müdürü olarak çalışmaktadır. Bir sonraki hedefi Belgo Rulmanlarının Türkiye’de üretim hattını kurup, Türkiye’de Belgo Rulmanları üretiminde öncülük etmektir. İşini ve ülkesini seven, üretim yaparken öğrenmeye açık ve yeni nesil gençler ile yol almaya önem veren profesyonel bir kişidir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com