Connect with us

Genel

Yerli redüktör devi yurt dışında da büyüyor : 6 ülkeye daha montaj merkezi açacak

Yayın Tarihi

on

Artan üretim kapasitesini 2021 yılında hayata geçirdiği; yeni makine, işleme merkezi, ikinci bir test odasının çalışmaları ve ölçüm laboratuvarını güçlendirme yatırımlarıyla destekleyen redüktör devi İ-Mak, yurt dışındaki büyümesini hızlandırdı. 5 yıllık stratejileri kapsamında küresel ölçekte büyümeye odaklanan İ-Mak, halihazırda 4 ülkede var olan montaj fabrikalarını 10 ülkeye çıkarmayı hedefliyor. Sabit bir şekilde 50 ülkeye ihracat gerçekleştiren İ-Mak Redüktör, 2021 yılında satışlarındaki ihracat payını %40’a çıkardı. Firmanın 2022 hedefi %50 ihracat.

1.000.000’dan fazla ürün çeşitliliğiyle küresel ölçekte piyasadaki en geniş ürün yelpazesine sahip İ-Mak Redüktör, güçlü bayi ağıyla dünyanın pek çok bölgesinden çok farklı sektörlere ürün satışı gerçekleştiriyor. Ürünlerinin esnekliğiyle; Hindistan, Kenya, Tanzanya gibi ülkelerdeki çay üreticilerinden Polonya’daki tuz madenlerine, Güney Afrika’daki altın ve elmas madenlerinden Güney Amerika’daki bakır madenlerine ve hatta Amerika’daki petrol rafineleri kadar pek çok sektörde ve dünyanın hemen hemen her yerinde yer alan İ-Mak, bu yıl içerisinde enerji sektörüne de girmeye hazırlanıyor. Her yıl ürün yelpazesini daha da geliştirerek piyasa yeni çözümler sunan firma, özellikle rüzgar enerjisinde yeni yatırımlar gerçekleştiriyor. İ-Mak Redüktör Genel Müdür Yardımcısı Salim Haffar ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, redüktör devi firmanın faaliyetleri ve hayata geçirdikleri birçok yatırımın detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Tecrübesi yarım asra dayanan İ-Mak’ın faaliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

1.000.000’dan fazla ürün çeşitliliğine sahip İ-Mak Redüktör olarak, 2023 yılında kuruluşumuzun 50. yılına gireceğiz. Firmamızın 1973 yılından beri sürekli gelişen vizyonu, toplam kalite anlayışından taviz vermeksizin sürdürdüğü faaliyetleriyle ulaştığımız bu konumu, daha da güçlendirmek istiyoruz.

Küresel ölçekte piyasadaki en geniş ürün yelpazelerinden birine sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu ürünleri tamamen kendi fabrikalarımızda ürettiğimiz için ürün geliştirme ve modifikasyon konusunda çok büyük avantaja sahibiz ve piyasaya ciddi bir esneklik sunuyoruz. İ-Mak olarak Ar-Ge departmanımızla var olan ürünlerimizi sürekli olarak geliştirmeye çalışıyoruz. Geçen yıl pazara 3 yeni gövde seçeneği sunduk, bu yıl 4 tane yeni gövde seçeneği sunmayı planlıyoruz.

Ar-Ge çalışmalarımızla sadece yeni ürünler değil, İ-Mak kalitesinin sürekliliğini de sağlıyoruz. 

50’den fazla ülkeye ihracat yapan yerli bir marka olarak bugüne kadar yaptığımız satışları artırmak, yurt dışında faaliyet yürüttüğümüz ülkelerdeki konumumuzu daha da güçlendirmek istiyoruz. Bunun için yurt dışında marka bilinirliğimizi artırmak için çalışıyoruz. Yurt dışı müşterilerimizle yakın temasta olmak için distribütörlerimize çok ciddi eğitimler veriyoruz. Bu eğitimleri sektördeki kalite standartlarını artırmak adına kurmuş olduğumuz İ-Mak Akademi kapsamında veriyoruz. Eğitimlerimizde distribütör ve müşterilerimize ürün, sektör, teknik detay gibi eğitimler sağlıyoruz. Eğitimlerle ürünler ve uygulama alanları hakkında geniş bilgiye sahip olan distribütörler; kendi kültürel farklılıklarını kullanarak müşteriye en iyi çözümleri sunmaya devam ediyor. 

Şu an yurt dışında 50 farklı ülkede distribütörümüz; Güney Amerika, İspanya, Rusya, Güney Afrika gibi 4 farklı merkez ülkede de montaj fabrikalarımız var. Bu partnerlerimizin her biriyle farklı stratejiler belirliyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz. İ-Mak kalitesini her yerde aynı seviyede tutmak için bayilere gönderilen eğitimcilerimizle oradaki çalışanlara da eğitimler veriyoruz. 

İ-Mak olarak pandemi etkilerinin sürdüğü 2021 yılını nasıl geçirdiniz?

2021 yılında yaşanan çok zor şartlara rağmen iyi bir yılı geride bıraktık. Gücümüzün 49 yıllık köklü temellere dayanması zorlu şartlardan etkilenmememizi sağladı. Yıllara göre stratejilerimizi çok önceden planladığımız ve buna göre hareket ettiğimiz için önümüzü rahat bir şekilde görebiliyoruz. İ-Mak olarak, piyasada var olan genel stres ve risklere rağmen yatırımlarımıza, çalışmalarımıza ve büyümemize devam ettik. 2021 yılında satışlarımızın içindeki ihracat payını %40’a çıkardık. 2022’de de bu rakamı %50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Ar-Ge çalışmalarımızla çeşitli gruplarda yeni ürünler piyasaya sunduk. 

2021 yılında hayata geçirdiğiniz yatırımlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Firma olarak 2021 yılında çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Artan üretim kapasitemizi desteklemek için var olan ölçüm laboratuvarımızı güçlendirdik ve yeni bir Klingelnberg ölçme cihazı aldık. Bunun yanında üretim hattımızı Liebherr marka dişli açma ve taşlama tezgahı ile güçlendirdik. Artan iş hacmimizi yeni işleme merkezleri devreye alarak güçlendirdiğimiz 2021 yılında, firma bünyesinde 2. bir test odasının çalışmalarına başladık.

Birçok yatırım yapan İ-Mak’ın gelecek hedeflerinden bahsedebilir misiniz? Uluslararası stratejiniz nedir? 

İ-Mak Redüktör olarak gelecek için 5 yıllık stratejiler belirliyoruz. 5 sene içerisinde 4 ülkede var olan montaj fabrikalarımızın sayısını da 10 ülkeye çıkarmayı hedefliyoruz. Firma olarak sabit bir şekilde 50 ülkeye satış gerçekleştiriyoruz. Bizim müşterilerimizi sadece Avrupa ya da Orta Doğu gibi bölgesel değil, tüm dünyayı kapsayacak çeşitli pazarlar oluşturuyor. Bizim şu an ilk 10 müşterimizi Avrupa, Güney Amerika, Afrika, Amerika, Hindistan gibi çok çeşitli pazarlar oluşturuyor. Şu an ana hedeflerimiz arasında Güney Amerika yer alıyor. Bu konuda çeşitli çalışmalara başladık. Kolombiya, Peru, Ekvator, Şili gibi ülkelerde bayi anlaşmaları yaparak ilk siparişleri gönderdik. Hızlı büyümemizi genişlettiğimiz pazarlar ile destekliyoruz. 2022 yılında Güney Amerika’da bulunan bu 4 ülkeden birinde montaj fabrikası açacağız. 

2022 yılı özelindeki hedefleriniz neler?

İ-Mak olarak 2022 yılında pandemiyle birlikte herkes için zorlaşan saha çalışmalarını son sürat hızlandırarak, uluslararası temaslarımızı güçlendireceğiz. 2021’de pandemi olmasına rağmen farklı farklı ülkelerden 10 tane fuara katılmıştık; 2022 yılında bu sayıyı 20’ye çıkararak saha çalışmalarımızı artıracağız. 

Satışlarımızın içindeki %40 olan ihracat payını bu yıl %50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yıl içerisinde Güney Amerika’da montaj fabrikasını devreye alarak şu anki sayısı 4 olan montaj fabrikalarımızı 5’e çıkarmayı planlıyoruz. Bu yıl enerji sektörüne giriyoruz, özellikle rüzgar enerjisinde yeni çalışmalara odaklandık ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz. 1 milyon olan ürün çeşitliliğimizi artırmaya, yeni ürünler çıkarmaya devam ediyoruz. 

En önemlisi insan kaynağımıza olan yatırımlarımıza devam ediyoruz. Çok uluslu çalışan yapımız var ve bunu desteklemek için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Uzun süredir devam ettiğimiz bir proje var. Her yıl 10 farklı ülkeden üniversiteyle anlaşmalar yaparak stajyer alımı gerçekleştiriyoruz ve kurduğumuz çok uluslu çalışan yapımızı destekliyoruz. Bunu daha da güçlendireceğiz. Şu an için Ar-Ge, üretim ve satışta 10 tane beyaz yaka çalışan işe alacağız. 

Rüzgar enerjisinde yeni çalışmalardan söz ettiniz. İ-Mak Redüktör’ün öne çıktığı uygulama alanları nelerdir?

İ-Mak olarak yarım asra dayanan tecrübemizle tarım ve ormancılık, gaz ve petrol, su arıtma, maden, çelik, gıda-içecek, çimento ve daha birçok sektörel uygulama alanlarına çözümler sunuyoruz. Örneğin, sahada uzun sürelerden bu yana yer aldığımız için yerel üreticilerle birlikte edindiğimiz çay tecrübemizi dünyaya sunuyoruz. Şu anda Hindistan, Kenya, Tanzanya gibi ülkelerdeki çay üreticilerine özel redüktör satışı yapıyor, mühendislik hizmeti veriyoruz. 

Senelerden bu yana bilgi sahibi olduğumuz sektörlerin başında maden sektörü geliyor. Şu an maden sektöründe 5 farklı kıtada hizmet veriyoruz. Polonya’daki tuz madenlerinden Güney Afrika’daki altın ve elmas madenlerine, Şili ve Peru’da yer alan Güney Amerika’daki bakır madenlerinden, Amerika’daki taş ocaklarına kadar dünyanın hemen hemen her yerinde maden sektörünün içerisindeyiz. Bu alanda çok ciddi çalışmalar yürütüyoruz ve ciddi projeler almaya devam ediyoruz. 

Bu da İ-Mak ürünlerinin esnekliğini, her sektöre ne kadar uygun çözümler sunduğunu gösteriyor. Ağır, tozlu ve zor şartlarda çalışan redüktörler de üretiyoruz, çok temiz olması gereken, hassas olması gereken çay fabrikaları için de redüktör üretiyoruz. Geniş anlamda sunduğumuz bu çözümler de ürünlerimizin her ortama uygunluğunu gösteriyor. 

Geleceğe ve teknolojiye önem veren bir firma olan İ-Mak’ın dijital yatırımlarından söz edebilir misiniz?

İ-Mak Redüktör olarak çok ciddi teknolojik altyapımız var. Firmamızın ürün seçim konfigüratörü 2 yıldan bu yana müşterilerimizin hizmetinde. 6 dil desteği bulunan konfigüratör ile müşterilerimiz ister 3D boyutlu isterse teknik aramalar yapabiliyor. Aynı zamanda kullanıcı dostu web sitemizi sürekli geliştiriyoruz. Ziyaretçiler web sitemizde birkaç tıklamayla her türlü bilgiye ulaşabiliyor. Şu an sosyal ağlarda çok güçlü bir yapımız var. Linkedin, Instagram, Youtube gibi platformlarda dünya genelinde geniş kitlelerden çok sayıda aktif takipçimiz var. Özellikle Linkedin’de çok aktifiz ve bizim gibi aktif bir kitleye sahibiz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Hayvansal yan ürünlerin hayvan yemine dönüştürülmesi için sağlam Craemer CB3 kutusu

Yayın Tarihi

on

Craemer tarafından yapılan bir palet ve kutu kombinasyonu olan CB3, hayvan yemine dönüştürülen hayvansal yan ürünleri taşımak için kullanılıyor. Yüksek hızlarda dahi son derece sağlam olduğu kanıtlanan CB3 palet kutusu, dayanıklılığın yanı sıra, en yüksek hijyen gereksinimlerini de karşılıyor.

Yüksek hızlarda bile son derece sağlam olduğu kanıtlanan CB3 palet kutusu, Craemer tarafından yapılan bir palet ve kutu kombinasyonudur. Almanya-Polonya sermayeli et işleme şirketi bu plastik palet kutusunu tesadüfen keşfetti. O kadar iyi bir izlenim bıraktı ki, şirket Polonya’daki temsilciliği aracılığıyla hemen Craemer Grubu’nun Almanya genel merkezine sipariş verdi. Bu dayanıklı kutular, kebap üreticisinin en yüksek hijyen gereksinimlerini de karşılamalıdır: Hayvan yemine dönüştürülen hayvansal yan ürünleri taşımak için kullanılırlar. Başarılı test çalışmalarının ardından şirket, daha önceden kullanılan ve bu zorlu görev için uygun olmadığı anlaşılan tüm konteyner stokunu kademeli olarak değiştiriyor.

Craemer, plastik işlemede 60 yılı aşkın deneyimiyle dünyada tanınan dayanıklı lojistik ve atık imha çözümleri üreticilerinden biridir. 1912’de kurulan ve şu anda beşinci kuşağında olan bu aile şirketi, Almanya’daki genel merkezinin yanı sıra Avrupa’daki diğer 3 fabrikayı işletmektedir. 1950’li yılların sonlarında metal işlemeye bir başka iş alanı olarak plastik işleme eklendi. Craemer başlangıçta büyük plastik enjeksiyon kalıplı kaplar üretti. 1967’de Grup, dünyanın ilk tek parça paletinin patentini aldı. Portföy artık çok çeşitli gereksinimler için plastik paletlerin yanı sıra istifleme kutuları, yuvarlak kaplar ve küvetlerden palet kutularına kadar çok çeşitli taşıma ve saklama kaplarından oluşuyor.

Tüm Craemer ürünleri, en sıkı standartları karşılayan yüksek kaliteli polietilenden imal ediyor ve test edilmiş, kanıtlanmış kalitesiyle dikkat çekiyor. Craemer Grubu, 2014 yılından bu yana Polonya’da Craemer GmbH Przedstawicielstwo w Polsce adını taşıyan bir temsilcilik ofisine sahip. Günlük iş, Craemer paletlerinin veya palet kutularının yanı sıra depolama ve nakliye için plastik kapların satış promosyonundan oluşur.

İhracat patlamasıyla büyüyen bir şirket

2008 yılında Almanya-Polonya ortak girişimi olarak kurulan kebap firması, müşterinin isteklerine göre kümes hayvanları, dana eti esaslı olmak üzere çeşitli döner türleri üretiyor. Kurucuları aslen Türkiye’den gelen ve Avrupa’nın büyük bir kısmını ve dünya ülkelerinin yarısını kasıp kavuran dönerde yılların tecrübesine sahip. Topluluk içi ticaret için onaylanan üretici, Avrupa Birliği’nin birçok üye ülkesiyle de iş birliği yapıyor. Sektörün en iyi üreticilerinden biri olmakla övünen, yurt içi ve Avrupa pazarında lider konum için çabalayan şirket hızla büyüyor. Batı Polonya’da, daha sonra Orta ve Batı Avrupa pazarlarına ihraç edilmek üzere tavuk etini kebap yemeklerine dönüştürmek için yeni bir üretim tesisi açıldı.

Firmanın CB3 müşterilerinden olan markayla ilgili konuşan Craemer Polonya Bölge Satış Müdürü Arkadiusz Michal Wissuwa, “Yeni müşterimizin Craemer ve plastik palet kutuları ile karşılaşması ilginçti. Kategori 3 mezbaha atıkları ve hayvan yemiyle de ilgilenen başka bir Polonyalı et işleyicisi, bu amaçla da zaten birkaç yüz açık gri CB3’ümüzü kullanıyordu. Bu şirket, bu arada Polonya’daki ilk CB3 müşterilerimizden biriydi” dedi.

Dengesiz kutuların CB3 ile değiştirilmesi

Müşterilerinin CB3’e geçiş süreciyle ilgili açıklama yapan Arkadiusz Michal Wissuwa, “Bu müşteri daha sonra sistematik olarak o sırada kullandıkları kutuları CB3’ümüzle değiştirdi; çünkü palet kutuları hayvan yemi üreticisinden et işleme şirketlerine her seferinde boş olarak iade ediliyor, bazen kutular yanlışlıkla yere düşüyor. Kebap üreticisi de Craemer kutuları ile bu şekilde tanıştı. Rakibin kullandıkları kutular çabuk kırıldığı için çok sağlam ve hijyenik palet kutuları arıyorlardı. CB3 kutusunun yüksek takılma hızlarında bile çok daha iyi, çok kararlı ve dayanıklı olduğunu kısa sürede anladılar. Yeni müşteri tarafında, kutuların karşılaması gereken işlemler çok zorlu: Doldurma, 100 kilometrelik bir mesafeye taşıma ve boşaltıldıkları bir sonraki işleme tesisine kadar aktarım. Craemer palet kutuları bu zorluklara dayandı, oysa rakibin kutuları kullanım sırasında hızla kırıldı” ifadelerini kullandı.

Craemer palet kutusunun 2017’de pazara sunulmasından bu yana CB3, gıdaya uygun polietilenden yapılmış istikrarlı palet ve kutu kombinasyonu başarılı oldu. Yük taşıyıcının konteynerin ayrılmaz bir parçası olması birçok sektörde lojistik süreçleri oldukça kolaylaştırıyor. 1.200 x 1.000 milimetre endüstriyel palet boyutuna ve 720 milimetre yüksekliğe sahip CB3 kutusu, üç uzunlamasına kızak ile tek parça halinde yapılmıştır ve 610 litre kapasiteye sahiptir. Sağlam yapısı ve özellikleri sayesinde günlük işlemler için birçok avantaj sunar: Giriş açıklıklarının üzerindeki ek nervürler, forklift çatallarına karşı daha fazla darbe koruması sağlar. Pürüzsüz iç yüzeyleri boşaltmayı ve temizlemeyi kolaylaştırır ve iyi kuruma özellikleri sağlar. Üç sağlam kızak sayesinde kutu, otomatik konveyör sistemlerinde sorunsuz çalışır; dört köşedeki entegre kilitleme cihazları, kutuların güvenli bir şekilde istiflenmesini sağlar (istifleme kamları). Özel tespit cihazı sayesinde, radyo frekansı ile tanımlama yoluyla nakliye rotasını izlemek için RFID transponderleri ile isteğe bağlı sinyal güçlendirme yapmak mümkündür. Boşaltılmış bir alan, parçaların geçici demontajına ve yeniden montajına olanak sağlar. Tekil sıcak damgalama için alan sağlar ve yerden tasarruf sağlayan üçü ikide istifleme, boş taşıma ve depolama sırasında alanın verimli kullanımına izin verir.

Gıda endüstrisinde CB3 kutularının test edilmiş kullanımı

Craemer palet kutuları ağırlıklı olarak gıda işleme endüstrisinde; özellikle et, kümes hayvanları ve balıkların taşınması ve depolanması için kullanılır. Diğerlerinin yanı sıra atık bertarafı ve ticaret sektörü de dahil olmak üzere birçok sektör CB3’ün avantajlarından yararlanmaktadır. Almanya-Polonya sermayeli kebap üreticisi, mezbaha atıklarını (ızgara kümes hayvanı üretiminden elde edilen tavuk kemikleri) hayvan yemi üreticisine taşımak için yeni fabrikasında güvenilir nakliye konteynerlerine ihtiyaç duyuyordu. Kategori 3 atık (hayvansal yan ürünler; ABP’ler – en düşük risk düzeyiyle insan tüketimi için uygun değildir), yalnızca hayvan yemlerinde içerik olarak işlenebilse de yüksek güvenlik ve hijyen gerekliliklerine tabidir. Kullanılan ve kırılganlığı fazla kutulara sağlam, yüksek kaliteli bir alternatif arayan yönetim, sonunda aradığını Craemer’de buldu.

Diğer avantajlar olarak temizleme ve kurutma kolaylıkları

Ürünün özelliklerinden bahseden Craemer Polonya Bölge Satış Müdürü Arkadiusz Michal Wissuwa, “CB3 palet kutusu, kebap üreticisinin kriterlerini ve ayrıca yasal olarak tanımlanmış hijyen yönetmeliklerini tam olarak karşılıyor. Dahası, malzeme yağ ve asitlerle temas ettiğinde kimyasal reaksiyonları önler, bu da genellikle çok yağlı hayvansal yan ürünler göz önüne alındığında temel bir kalite özelliğidir. Pürüzsüz iç yüzeyleri sayesinde CB3 kutuları sıcak su ve gıdaya uygun kimyasallarla yüksek basınç kullanılarak kolayca temizlenebilir” dedi. Alman-Polonyalı şirket, Mart 2022’den bu yana, isteğe bağlı özel renklerin yanı sıra yedi standart renkten biri olan bazalt gri renkte birkaç düzine CB3 kutusu kullanıyor. Farklı şirketlerden gelen teslimatları ayırt etmek için her bir palet kutusuna sahibini belirtmek için ‘en iyi’ kelimesi basılmıştır. Craemer’in Polonya’daki temsilci ofisinden satış uzmanı, “Bu baskı uygundur: Palet kutularımız kesinlikle en iyisidir” dedi. CB3 palet kutusu kullanımda güvenli ve sağlam, çok yönlü bir ürün olarak kendini kanıtlamaya devam ettiğinden, ikinci teslimat erkenden, 2022 sonbaharında gerçekleşti.

Kaynak: www.craemer.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Genel

ASGCO ile PRB termik santralinde verimliliğin iyileştirilmesi ve tozun azaltılması

Yayın Tarihi

on

Kömür işleme sisteminin bu alanı, çeşitli nedenlerle tesis için önemli bir sorun teşkil ediyordu. Mevcut OSHA NEP yanıcı toz gereklilikleri nedeniyle, birçok PRB kömür yakıtlı elektrik santralinin hava kaynaklı toz sorunlarını ele almasını zorunlu kılıyor. Ayrıca, mevcut sistemin sökülmesi ve yeni bant vagonlarının ve transfer takımlarının takılması sıkı bir zaman programına bağlıydı ve tetikleyicilerden en az birinin kömür vagonlarını doldurmak için bir tur atması ve her turda bir tanesini doldurabilmesi durumu ortaya çıkıyordu.

ASGCO®‘lar kullanılarak iki yeni vagon modellendi ve tasarlandı. 3-DEM™ malzeme modelleme yazılımı, PRB kömürünün indirilmesine veya kendi üzerine geri yüklenmesine olanak tanır. Yeni tasarım, kömürün akışını ve yeni iç astar kombinasyonuyla, astarların aşınma dayanımını da iyileştirdi. X-Wear™ MDX astarların, darbeye karşı kauçukla kaplanmış seramik silindirlerle kombinasyonu ve krom karbür kaplama plakasının (çift geçişli ve cilalı) versiyonu, yeni tasarımdan önce kayan aşınma sorunlarına cevap oldu. Resimde gösterildiği gibi, yeni vagon tasarımı, Clamp-Mount™ süpürgelik, toz perdeleri ve Skalper® bant temizleyicileri ile havada uçuşan toz ve dökülme miktarı neredeyse tamamen ortadan kaldırılır ve kaçak tozun ortadan kaldırılmasına ve geri taşınmasına yardımcı olur.

“Baştan Sona Konveyör Çözümü”

Yeni kurulan transfer bacaları, iç astarlarda birikme ve aşınma olmadan vagon sistemi boyunca iyileştirilen kömür aktarımı ile çalışıyor ve neredeyse tüm döküntüleri ve havayla taşınan tozu önemli ölçüde ortadan kaldırıyor. Genel proje büyük bir başarı sağladı ve ASGCO® bir kez daha ‘Baştan Sona Konveyör Çözümü’nü getirdi.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Genel

Robotik ve akıllı bakım çözümleri için yenilikçi Schaeffler teknolojileri

Yayın Tarihi

on

Odak noktası akıllı ve dijital otomasyon çözümleri olan Nürnberg SPS 2022’de Schaeffler, endüstriyel ve hafif robotik için çok çeşitli uygulamalarda daha fazla performans, hassasiyet ve maliyet etkinliği sunan yenilikçi sistem bileşenlerini sundu. Schaeffler, endüstrinin arıza sürelerinin azaltılması ve daha fazla güvenlik gereksinimlerine kestirimci bakım ve akıllı bakım çözümleriyle yanıt veriyor.

Robotik hassas gerinim dişlisi 

Schaeffler, SPS 2022’deki endüstri profesyonellerine robotik uygulamalar için iki hassas gerinim dalgası dişli serisini sergiledi: Yüksek tork aralığı için RT1 ve standart tork uygulamaları için RT2. Son derece geniş bir yelpazede olan RT2 serisi, robot tasarımına çok kolay entegrasyon sunarak, standart cobot uygulamalarının yaklaşık yüzde 80’ini kapsıyor. RT1 hassas gerinim dalgası dişlileri yüksek tork yoğunluğu sayesinde, ortalamadan daha yüksek yükler için özellikle kompakt mafsallı kollara izin veriyor. Boşluksuz, aşınmaya dayanıklı dişleri, dişlinin tüm hizmet ömrü boyunca maksimum konumlandırma doğruluğunu garanti ediyor. Düşük ağırlık ve kompakt tasarım, RT1 hassas gerinim dalgası dişlilerini cobotlarda kullanım için ideal hale getiriyor.

Yüksek tork aralığındaki hassas gerinim dişlileri, entegre tork sensörleri ile de birlikte bulunuyor (seçenek RT1-T). Piyasada bulunan birçok çözümle karşılaştırıldığında, sensör teknolojisi, genel mekanik sistemde herhangi bir hassasiyet ve verimlilik kaybına mahal vermeden hassas sinyaller iletiyor. Entegre sensör sistemi, güvenlik fonksiyonlarını ve son derece hassas konumlandırma ve proses kontrolünü destekler ve aktif titreşim kompanzasyonu için kullanılabiliyor. Şu anda rakipsiz olan hassas bir gerinim dalgası dişlisi olarak RT1-T, güvenilir bir şekilde yüksek doğruluğun gerekli olduğu hafif robotikte çok çeşitli yeni uygulama alanlarından yararlanma potansiyeline sahip. Tipik uygulamalar; takım tezgahı yapımı, endüstriyel otomasyon, yiyecek ve içecek sektörü ve medikal teknoloji ve zirai uygulamalar olarak örneklenebilir.

Optime C1 akıllı yağlayıcı

Geçen yıl Schaeffler tarafından sanal bir etkinlikle piyasaya sürülen dünyanın ilk akıllı yağlayıcısı Optime C1, özellikle hassas veya karmaşık uygulamalarda son derece basit ancak güvenli ve verimli bir bakım süreci sağlıyor. Entegre IoT çözümü OPTIME ekosisteminin bir bileşeni olarak, tüm üretim hattının yağ yönetiminin tamamen otomatik hale getirilmesini sağlıyor ve bu da bakım sürecini basitleştiriyor. Akıllı izleme ve otomatik işleme, sezgisel web ve uygulama tabanlı işletimle birleştiğinde, yağlayıcının güvenli ve ekonomik kullanımını garanti altına alıyor. Aynı zamanda, Optime C1 yanlış yağlamadan kaynaklanan erken arızaların önüne geçerek, doğru zamanda otomatik yağlama yapar. Yataklar veya dişli kutuları gibi izlenecek üretim ekipmanlarının kullanılabilirliğini ve hizmet ömrünü iyileştirir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konular

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com