Connect with us

Genel

Güç aktarım sektörünün küresel referansı: EuroTrans

Yayın Tarihi

on

160 bin üyesiyle dünyanın en büyük federasyonlarından biri olan EuroTrans, redüktör, rulman ve güç aktarım sektörünün bütün üreticilerini küresel ölçekte tek bir çatı altında topluyor. Kar amacı gütmeyen ve güç aktarım teknolojilerinin çıkarlarını temsil eden bir iletişim platformu olan EuroTrans’ta, dişli üretimi ve güç aktarım sektöründeki uzmanlığı geliştirme vizyonuyla 50 yıldır çalışmalar yürütülüyor.

Avrupa’da 600’den fazla işletmeyi tek çatı altında birleştiren EuroTrans, yılda 40 milyar Euro’dan fazla üretim gücünü temsil eden lider şirketler grubunu bir araya getiriyor. Belçika, Fransa, İtalya, İngiltere, Finlandiya, İsviçre, Türkiye ve Almanya gibi 8 ülkede dinamik ve aktif diğer üye derneklerle ulusal düzeyde çalışmalar yürütülen EuroTrans’ta; sektöre dair kalite standartlar belirleniyor, araştırmalar gerçekleştiriliyor, eğitimler veriliyor, sektör adına lobicilik faaliyetleri yürütülüyor ve teknolojik, ekonomik değerler takip ediliyor. 

Üye dernekleri temsil eden profesyonellerden oluşan dinamik bir yönetim kadrosu ile faaliyetlerin yürütüldüğü EuroTrans’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını; sektörün hem Türkiye’de hem de küresel ölçekte yakından tanıdığı İ-Mak Redüktör Genel Müdür Yardımcısı Salim Haffar yürütüyor.

EuroTrans’a üye kuruluşlar:

  • AGORIA (Belçika)
  • ARETAM (Fransa)
  • ASSIOT/FEDERTEC (İtalya)
  • BGA (İngiltere)
  • Finlandiya Teknoloji Sektörü Federasyonu (Finlandiya)
  • SWISSMEM (İsviçre)
  • MİB (Türkiye)
  • VDMA Antriebstechnik (Almanya)

Sektörün küresel eğitim ve uzmanlık merkezi

Güç aktarım sektörü önemli bir endüstri dalı olmasına rağmen üniversiteler sektör için yeterli eğitimi sağlayamıyor. Güç aktarım sektöründe kilit ürünler olan dişli ve redüktör alanında bir makine mühendisi öğrencisi, ortalama olarak 5 saat eğitim alıyor. Bunun yanı sıra kaliteli makine elemanları eğitmenlerinin sayısı, emeklilik ve ikame eksikliği sebebiyle her geçen gün azalıyor. Güç aktarım alanındaki eğitim ve uzmanlığı artırmak adına çalışmalar yürüten EuroTrans, sektördeki bu sorunu gidermek için geniş çaplı ve tüm üyeleri kapsayan modüler Dişli Eğitim Programı veriyor.

2010 yılından bu yana aktif olarak yürütülen program, ana olarak Belçika, Almanya ve Birleşik Krallık’ta düzenleniyor. Avrupa’daki en iyi dişli profesörleri ile sağlanan eğitimler; geometriden tasarım ve üretime, kalite kontrolden arıza analizine kadar güç aktarım alanındaki olası her yönü kapsıyor. Pandemi sorunu ve hızlı dijitalleşmeye çok hızlı ve dinamik bir adaptasyon gösteren EuroTrans; uzmanları ve yönetim kurulu üyeleriyle daha fazla konu ve esnek program içeren bir dijital eğitim programı geliştirdi. Eğitim almak isteyenler artık kendi sektörlerine ve ilgi alanlarına göre ilgili konuları seçebiliyor. 

EuroTrans’ın faaliyetleri:

• Avrupa uluslararası iletişim platformunu kurmak.

• Ortak sorunları belirleme, olası stratejileri tartışma ve aksiyonları gerçekleştirmek.

• Sektördeki işletmeleri tek bir çatı altında birleştirmek.

• Avrupa kanunları çerçevesinde lobi faaliyetleri yürütmek.

• Özel eğitimler sunarak sektör çalışanlarını geliştirmek.

• Dünya çapındaki şirketler ve dernekler için tek bir iletişim noktası oluşturmak.

• Avrupa endüstrisi hakkında veriler toplamak ve sektörel tahminlerde bulunmak.

• Güç aktarımı için Avrupa’nın lider sektörlerini güçlendirmek ve pazarlama faaliyetleri yürütmek.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com