Venjacob’dan ihtiyaca özel robot kaplama konsepti

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
Venjacob’dan ihtiyaca özel robot kaplama konsepti

İhtiyaca özel kaplama sistemleri taleplerinde artış gözleniyor. Bu durum, Almanya Rheda-Wiederbrück merkezli Venjakob’un üretim faaliyetlerinde de kendini gösteriyor. Firma, yüzey konseptleri ve konveyör sistemleri sahasında uzman bir tedarikçi olarak piyasada tanınıyor. Venjakob, kullanıcılarına robot sistemlerini kullanan var olan kaplama konseplerine katkıda bulunma çağrısı yaptı.

Kullanıcıların uygulama ve ihtiyaç profiline bağı olarak e robot konseptleri yüzey kaplamada iyi bir alternatif olma potansiyelini taşıyorlar. Vanjakob, kaplama konseptleri ve bu konseptlerde kullanılan teknoloji söz konusu olduğunda her zaman akıntıya karşı yüzmeyi tercih eden bir firma. Genel Endüstri ve Otomotiv İşletme Yöneticisi Wolfgang Hauser, “Porftöyümüzün geniş bir aralıkta çeşitli kaplama prosedürlerini kapsaması nedeniyle, müşterilerimiz ister kaplama ünitesi, isterse kaplama robotu konsepti olsun, ihtiyaçlarına en uygun uygulama çözümüne her zaman kavuşacaklardır” diyor. 

Vebjakob özel çözümler sağlıyor

1963’ten bu yana Venjakob, şimdilerde robot teknolojilerini de kapsayan, özelleştirilmiş kaplama hatları ve son işleme istasyonları geliştirmek üzere çalışıyor. 

Wolfgang Hauser, “Prosesin tamamında, özellikle karmaşık geometride iş parçalarının kaplanması aşamasına uygun robotlardan tam otomasyon çözümlerine, çeşitli imalatçılardan robotlar kullanıyoruz. Bize düşen yapacakları işe göre robotları seçmek ve entegre etmek”, dedi.

Firmanın, robot teknolojisini kullanarak ileri geliştirme aşamalarına daha fazla odaklanma niyetinin olduğunu da sözlerine ekledi. Hauser mevcut planı açıklarken, “Bu teknolojiyi halihazırda kullanıyoruz. Ancak, biliyoruz ki daha fazlasını yapabiliriz. Bu nedenle de müşterilerimizin ihtiyaçları temelinde bunu geliştirmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi. Ayrıca, Venjakob’un uygulama sistemlerinde ve kaplama sistemleri imalatında gerekli uzmanlığa ve on yılların tecrübesine sahip olduğunu da vurguladı: “Şimdi müşterilerimizin talepleri ve ihtiyaçları da geldiğinde bunları yerine getirebiliriz”.

“Sorun nerede görünüyor?”

Venjakob, kullanıcılarına firmayla doğrudan irtibata geçmelerini söyledi. “Sorunlarınızın kaynağının nerede olduğunu görelim! Var olan çözümlerimizi daha da geliştirerek size yardımcı olmaktan zevk alırız!”

Firma her şeyin sadece siparişlere özel çözümler geliştirmekten ibaret olmadığını da vurguluyor. Konunun aynı zamanda yeni, daha fazla müşteri odaklı kaplama robotu uygulamalarına müşterilerden gelecek daha fazla etkiyi dahil etmekle ilgili olduğunu belirtiyor. İlave destek için, Venjakob, katılımcılarına yeni gelişmelerin uygulanabilirliğini test etmek için kendi teknik merkezini kullanmayı teklif ediyor. 

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap