Connect with us

Sektör Haberleri

Interroll’den 2021’de 640,1 milyon İsviçre Frangı satış, 788,4 milyonluk sipariş

Yayın Tarihi

on

Satış ve siparişlerinde güçlü bir artış yakalayan Interroll, önemli büyüme oranları gerçekleştirdi. 2021 yılında 640,1 milyon İsviçre Frangı (CHF) satış gerçekleştiren firma, 788,4 milyon CHF’lik sipariş aldı.

2021 mali yılında önemli büyüme oranları gerçekleştiren Interroll; satışlarını yıllık bazda %20.6, yerel para birimlerinde %21 artırarak 640,1 milyon CHF’ye çıkarırken; siparişlerini ise yıllık bazda %43,9, yerel para bazında %44,2 artırarak 788,4 milyon CHF’ye ulaştırdı. 2021 yılındaki nihai artışın, bir önceki yıla oranla daha yüksek gerçekleşmesini bekleyen firma, nihai rakamların yer aldığı Interroll Yıllık Raporu 2021’i 18 Mart 2022’de düzenlenecek Yıllık Medya Konferansı’nda açıklayacak.

2021 yılının ilk yarısında yakaladığı satış ve sipariş rakamlarını, yılın ikinci yarısında özellikle proje işlerinde ciddi şekilde artırdığı büyüme ile destekleyen Interroll, ön rakamlara göre; Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar (FAVÖK) ve Faiz, Vergi Öncesi Kar (FVÖK) rakamlarını da artırmayı başardı. 2021 yılında artan malzeme fiyatları ve gergin tedarik zincirleri nedeniyle marjlar, 2020 yılının rekor seviyesinin biraz altında gerçekleşti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Interroll Worldwide Group CEO’su Ingo Steinkrüger, “Interroll, malzeme akışı çözümleri için yenilikçi teknoloji platformuyla güven veriyor. 2021’de pazardaki varlığımızı önemli ölçüde genişlettik ve yeni yıla, birikmiş rekor sayıda siparişle başladık” dedi. Talepte pozitif ivme beklediklerini belirten CEO Steinkrüger, “Aynı zamanda dünya çapında gergin tedarik zincirlerini ve artan malzeme maliyetlerini yakından takip etmeye devam ediyoruz. Tüm bunlara istinaden, iyimserliğimizi temkinli bir düzeyde tutuyoruz, maliyet disiplinimizi koruyoruz ve daha ileriye gitmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com