Connect with us

Sektör Haberleri

ÜÇGE DRS akıllı depolama çözümleri ile sınırları aşıyor

Yayın Tarihi

on

Üretim, inovasyon ve teknoloji gücü ile global bir marka olan ÜÇGE DRS’nin; pandeminin de etkisiyle dijital platformlar üzerinden yüksek satış hacimlerine ulaşan e-ticaret, depolama ve lojistik sektörlerine sunduğu tam otomatik akıllı depo çözümleri olan Robotik Depolar ve yeni geliştirdiği Otomatik Dikey İstifleme Sistemi (ODİS) büyük talep görüyor.

Depolama ve lojistik sektöründe uzun yıllara dayanan proje deneyimi ve ileri teknoloji yatırımlarıyla sektöre büyük katkı sunan ÜÇGE DRS, inovatif yaklaşımı ile “endüstriyel dönüşüm” sürecine yön veriyor. ÜÇGE DRS, dünyada yaşanan pandemi süreciyle hız kazanan başta e-ticaret sektörü olmak üzere tüm sektörlerde öne çıkan hızlı ve sorunlardan arınmış hizmet beklentilerini; sahip olduğu Ar-Ge merkezinde geliştirdiği tam otomatik akıllı depo çözümleri, karanlık depo, insansız robotik depo projeleri ile karşılıyor. Bunun yanında, görüntü işleme sistemleri ile donattığı; yarı otomatik Mobipal Mobil ve Autopal Mekik sistemleri ile ise ara çözüm arayan firmaların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Yeni nesil depolama çözümleri hakkında açıklamalarda bulunan ÜÇGE DRS Robotik Sistemler Proje ve Satış Yönetmeni Akın Saka, “Tüm dünyada pandemi etkisiyle farklılaşan alışveriş alışkanlıkları, zincirleme talep ve beklenti değişimine yol açtı. Firmaların rekabet şartlarının zorlaştırdığı bu dönemi, ÜÇGE DRS olarak dijitalleşmeye, Ar-Ge’ye ve akıllı sistemlere çok önceden yapmış olduğumuz yatırımlarla değişime hazır olarak karşıladık. Hatta değişen ihtiyaçları ön gördüğümüz için çözümlere yön verici olduk. Depolama sektörüne yön veren yüksek teknoloji gücümüzle, depo raflarından robotik teknolojisine kadar, tamamını entegre biçimde kendi bünyesinde tasarlayıp ve üreten, dünyanın sayılı firmalarından biri konumundayız.  Gerek ulusal gerekse uluslararası pazarda, geleceğin akıllı depolama teknolojilerine yönelik geliştirdiğimiz yenilikçi ürün ve çözümlerimiz ile ön plana çıkıyoruz” dedi.

ÜÇGE DRS olarak uzun yıllara dayanan manuel, yarı otomatik ve tam otomatik depo çözümlerini pek çok farklı sektörde hayata geçirdiklerini belirten Saka, “Bununla birlikte günümüzde lojistik sektörün depolama operasyonlarında, alan verimliliği yüksek dikey istiflemeye yönelmesi ve artan maliyetlere karşın azalan metrekarelere sahip müşterilerimize çok daha verimli çözümler sunma hedefimiz, manuel sistemlerle yönetilmesi imkansız yüksek akıllı depolara ve daha lokal operasyonlar için ODİS’in gelişim sürecine yansıdı. Bu çalışmalar ışığında, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına göre yer altı ya da üstüne dikey depolamayı sağlayan efektif çözüm olarak Otomatik Dikey İstifleme Sistemi (ODİS) markasını pazara sunduk. ODİS’in çalışma sistemini, sağlayacağı avantajları, yazılım ve proje mühendislerimizden oluşan Ar-Ge ekibimizin detaylı anlatımları ile sistemi yakından inceleme fırsatı bulan iş ortaklarımızdan olumlu geri bildirimler ve talepler alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Firmanın yurt dışı faaliyetleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Akın Saka, şu ifadeleri kullandı: “Mağaza ekipmanları çözümleri ile birlikte depo raf sistemleri ve akıllı depolama çözümleri ile de uluslararası platformda daha kolay hizmet verebilmek için ÜÇGE’nin Avrupa yapılanması olarak 2018 yılında Almanya Köln’de faaliyete geçen WORLD Warenhandels GmbH şirketimiz ile hizmet ağımızı daha da güçlendirip, sınırları daha da aşıyoruz.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com