MHS ve Fortna, e-ticaret, lojistik ve otomasyonda küresel liderlik için birleşiyor

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
MHS ve Fortna, e-ticaret, lojistik ve otomasyonda küresel liderlik için birleşiyor

Malzeme taşıma, otomasyon teknolojisi ve sistem entegrasyonu alanında küresel bir tedarikçi olan MHS Global, depo ve dağıtımda yazılım ve çözüm sağlayıcısı olan Fortna ile birleşiyor. Ortaklık, paket, depo, dağıtım ve yaşam döngüsü hizmetleri sağlayan milyarlarca dolar değerinde çok uluslu bir şirket oluşturacak.

MHS ve Fortna, büyüme şirketlerine yatırım yapan Thomas H. Lee Partners L.P’nin (THL) yatırım portföyüne ait. THL, birleşik şirkete de sahip olmaya devam edecek ve Abu Dabi Yatırım Otoritesi’nin (ADIA) tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş, birleşmeyi desteklemek için önemli miktarda hisse alacak. İşletmelerde giderek daha fazla verim ve daha hızlı operasyon gerektiği için otomasyon, gelişmiş işletim yazılımı ve hizmetlerine olan talep artmaya devam ediyor. MHS’nin otomasyon teknolojileri ile Fortna’nın operasyonel optimizasyon yazılımının birleşimi, her şirketin derin endüstri ortaklıklarına ek olarak, lojistik operasyonlarında tam çözüm ihtiyacı sağlıyor. Müşteriler, iki şirketin derinlik ve büyüklüğünden yararlanacaklar. Verimlilik artışında gelişmiş otomasyonu kullanan düzenleme ve optimizasyon yazılımı ve benzersiz operasyonel tasarımlarla birleştirilmiş paket, çapraz yükleme, taşıma ve ayırma çözümleri becerileri ve maliyet tasarrufu bir araya geliyor.

Üst düzey isimlerden açıklamalar

Birleşmeyle ilgili konuşan MHS CEO’su Scott McReynolds, “MHS, son 20 yılı aşkın bir süredir güvenilir ve istikrarlı bir ortak olarak, becerilerimizi artırıp yeni ürünler ve çözümler için ileri teknolojiyi benimseyen bir duruş sergileyerek itibarını artırdı. Fortna ile birleştirmek, müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin yararına olacak ve her alanda ortak çabalarımızı hızlandırmamızı sağlayacak” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fortna CEO’su Rob McKeel ise, “Fortna, doğrudan tüketiciye yönelik modeller oluşturduğu, hizmet düzeyini artırdığı ve daha düşük bir hizmet maliyeti sağladığı için müşterilerimize avantaj sağlayan güvenilir bir danışman oldu. MHS ile birleşme, modelin müşterilerimizle küresel düzeyde ölçeklenmesini sağlayacak ve şirketin işletim modelleri, yazılım ve otomasyonda daha fazla yeniliği gerçekleştirmesine olanak tanıyacak” diye konuştu.

ADIA Özel Sermaye Departmanı İcra Direktörü Hamad Shahwan Al Dhaheri, “MHS ve Fortna, kendi sektörlerinde lider oyunculardır ve bunların birleşimi; şirketin müşterilere küresel ölçekte otomasyon çözümleri sunmasında önemli bir platformu ortaya çıkaracaktır. Bu da teknoloji liderliğini desteklemede kendini ispatlamış ortaklarla birlikte yatırım yapma yaklaşımımızla uyumlu” ifadelerini kullandı 

THL Genel Müdürü ve Teknoloji ve İş Çözümleri ile THL Otomasyon Fonu Başkanı Jim Carlisle ise, “Lojistik otomasyonunda mükemmelliği sürdürmeye devam ederken Fortna ve MHS’nin yetenekli yönetim ekipleri ve çalışanları ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Otomasyon, iş gücü sıkıntısı gibi sektör genelindeki zorlukları çözer ve müşterilerin artan talebi karşılamalarını destekler. Bu iki şirket, bu zorlukların üstesinden gelmek ve müşterilere yeni fırsatlarda destek verecek kapasitedeler” açıklamasında bulundu.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap