Sistem ve teknoloji uzmanı OPTİMAK, TOBB 100’de yer aldı

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
Sistem ve teknoloji uzmanı OPTİMAK, TOBB 100’de yer aldı

Endüstriyel otomasyon ve robotik uygulamalarla yüksek katma değerli üretimin öncüsü Optimak STU; verimli, yerli ve yüksek teknoloji çözümleriyle TOBB 100’de yer aldı. Sahip olduğu ‘endüstriyel know-how’la anahtar teslim fabrikalar kuran Optimak STU’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tansel Cavit Kulak, üretim hattında robotik ve endüstriyel otomasyonlarla üretim kapasitesini %90’ın üzerine çıkardıklarını belirtti.

Optimak, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlemek amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen TOBB 100’de yer aldı. Bünyesinde bulunan Ar-Ge merkeziyle gelişimi sürekli kılan Optimak, 10 yıldır ‘hat sonu uygulamaları’ konusunda uzman yapısı ve ‘sistem ve teknoloji uzmanı’ mottosuyla anahtar teslim fabrikalar kuruyor. Sakarya 3. OSB’de 70 mühendis ve 150 çalışanla faaliyetlerini sürdüren firma, Türkiye’nin mevcut makine parklarında orta ve yüksek teknoloji makine segmenti talebini karşılıyor.

Ödüle doymuyor: Deloitte Fast 50’nin abonesi oldu

Sanayicilerin üretim verimliliğini artıran bir teknoloji firması olarak önemli başarılara imza atan Optimak, 2021’de OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması’nda OSB’lerde en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 50 firma içinde yer aldı. 2020 ve 2021 yıllarında Deloitte Technology Fast 50 listesine seçilen Optimak, bu başarılarını son üç yılda 5 patent ve 3 faydalı model başvurusuyla taçlandırdı. “Sistem ve Teknoloji Uzmanı” mottosuyla firmalara verimlilik ve hız kazandıran Optimak, TOBB 100 listesine 63. sıradan girdi.

Odağına aldığı verimlilik ile üretimde katma değer oluşturuyor

Türkiye büyüdükçe daha hızlı ve verimli üretime odaklanan tüm sektörlere robotik ve endüstriyel otomasyon ile otonom sistemler kuran Optimak, ‘Türk Makinesi’ imajını geliştiren mühendislik ve yazılım çözümleriyle orta/yüksek teknoloji ürünlerde ihracat payını artırıyor. Bu amaçla iş süreçlerini iyileştiren firma, verimliliği artıran endüstriyel üretimle; makine, insan ve malzeme süreçlerinin gelişimine daha fazla önem veriyor. Firmaların inovasyon kabiliyetlerini geliştiren, üretim değerini ve karlılığını artıran dijital dönüşüm çözümlerini fuarlara katılarak katılımcılara sunan Optimak, ekosistemin paydaşları olan üniversiteler, teknoparklar ve sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı iş birlikleriyle endüstriyi geliştirmeye devam ediyor.

ETİKETLER:
Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap