Uygun maliyetli varlık kontrolü

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
Uygun maliyetli varlık kontrolü

Son derece ekonomik yapısıyla nesneleri olağanüstü güvenilir ve uygun maliyetli bir şekilde algılayan Leuze’nin yeni 5B Sensör Serisi, aynı zamanda kolay kullanımlarıyla da dikkat çekiyor.

İç lojistik, paketleme süreçleri veya otomotiv endüstrisinde varlık kontrolü için kullanılan sensörlerin genellikle birçok gereksinimi karşılaması beklenir: Nesneleri güvenilir bir şekilde algılamaları, kurulumlarının kolay olması ve hepsinden önemlisi uygun maliyetli olmaları gerekir. Leuze’nin bu taleplere karşı geliştirdiği 5B Sensör Serisi, esnek kullanımları ve yüksek düzeyde maliyet etkinliği sunmaları ile ikna edicidir. Bunlar, bir sistemin çok sayıda sensör gerektirdiği durumlarda genellikle belirleyici argümanlardır. Sensörlerini retro-reflektif fotoelektrik sensörler, throughbeam fotoelektrik sensörler ve diffüz sensörler olarak sunan Leuze’nin 5B Serisi, IP 67 koruma derecesi ve ECOLAB sertifikasına sahiptir.

 

Hızlı hizalama ve başlatma

 

Kompakt gövdeleri (11 x 32,4 x 20 milimetre; G x Y x L) ile sınırlı kurulum alanları için ideal olan sensörler, örneğin konveyör hatlarının yakınına monte edilebilir. Ayrıca, montaj açısından önceki serilerle uyumlu olan 5B Serisi, bu özelliğiyle modernizasyonu kolaylaştırır, M3 dişli metal ekler de kolay kuruluma katkıda bulunur. Konfigürasyon da basittir: Kullanıcı dostu potansiyometre sayesinde sistem operatörleri sensörleri hızlı bir şekilde ayarlayabilir ve istedikleri zaman değişen koşullara uyarlayabilir. Homojen ve açıkça görülebilen ışık noktası, sensörlerin hizalanmasını kolaylaştırır. Kablo, M8 konnektör veya pigtail gibi çeşitli elektrik bağlantı seçenekleri, esnekliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Kurulum ve durum göstergesi açısından bir başka avantaj da 360° görünür LED göstergesidir.

 

Parlak nesneleri de algılar

 

5B Serisi Sensörler, yansıtıcı, streç ambalajlı veya parlak depolarize nesneleri bile güvenilir bir şekilde algılar. Throughbeam fotoelektrik sensörler, 900 Hz’e kadar anahtarlama frekansında çalışır ve böylece yüksek performans ve işlev rezervi sunar. Bu modelin çalışma aralığı 15 metreye kadar, retroreflektif fotoelektrik sensörlerde ise 6,5 metreye kadardır. Diffüz sensörler 1000 Hz’e kadar anahtarlama frekansı ile çalışır.

Son olarak, Leuze istenmeyen erişime karşı koruma konusunu da düşünmüştür: Anahtarlama çıkışının aydınlık/karanlık anahtarlaması, kablo tesisatı aracılığıyla müdahaleye dayanıklı bir şekilde yapılabilir.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap