Connect with us

Genel

Milvus Robotics, endüstri 4.0 parkurunda Ericsson Enterprise ortak programına katıldı

Yayın Tarihi

on

Milvus Robotics, güçlü, akıllı ve güvenli Otonom Mobil Robotlar (AMR) üreten Ericsson ile işletme ortak programına katılmak için gerekli anlaşmayı imzaladığını duyurdu. Milvus, AMR’lerin Milvus Fleet Manager aracılığıyla nakliye siparişlerini almak veya bazı verilerini filodaki diğer robotlarla paylaşmak için endüstriyel alanlarda Wi-Fi iletişimine olan gereksinime karşılık verdi. Robotların Fleet Manager ve diğer robotlarla Ericsson Private 5G aracılığıyla iletişimi, gecikme sürelerinin azaltılması, bant genişliğinin artırılması ile bağlantı güvenilirliğinin artmasını sağlayarak AMR’nin kritik operasyonlarını daha verimli ve hassas hale getiriyor.

İşletme ortaklığı programının endüstri 4.0 kolu, teknolojilerini kurumsal hücresel ekosistemin parçası olarak sunan çözüm sağlayıcılar için araç görevi üstleniyor. Bu program, iş ortağının endüstri 4.0 girişimlerinin temeli olarak hücresel bağlantıyı kullanan endüstriyel müşterilere yüksek yatırım getirisi sağlamak için gerekli araçlara ve süreçlere yaptığı yatırımın tanınması için standardı belirliyor. Endüstriyel kullanım için sipariş edilmesi, kurulması ve yönetilmesi kolay bir özel ağ olan Ericsson Private 5G, bulut tabanlı bir ağ yönetim portalı ve kurumsal Bilgi Teknolojisi (BT) ve Operasyon Teknolojisi (OT) kullanıcılarının kendi kendini yönetme ihtiyaçlarını karşılamak ve aynı zamanda hassas verileri sahada güvende tutmak için oluşturulmuş bir sorun giderme uygulamasına da sahip.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ericsson Adanmış Ağlar Yöneticisi Thomas Noren, “Milvus Robotics, yeni nesil özel ağ olan Ericsson Private 5G’yi kurarak endüstriyel müşterilere üretkenliği artıran, maliyeti düşüren ve riski azaltan güvenilir bir çözüm sunuyor. Milvus Robotics, Ericsson Enterprise ortak programının bir üyesi olarak müşterilerin dijital dönüşümünü ilerletmede ve iş sonuçlarını iyileştirmede çok önemli bir rol oynuyor” dedi. Ortak programla ilgili konuşan bir diğer isim olan Milvus Robotics’in kurucularından Hasan Ölmez ise “5G’nin yakın gelecekte endüstriyel kablosuz iletişim için ortak standart haline geleceğine inanıyoruz. Ericsson Enterprise ortak programı sayesinde otonom mobil robotlarımıza 5G teknolojisini başarıyla uyguluyoruz ve robotlarımız geleceğe hazır” açıklamasında bulundu.

Ericsson Industry 4.0 parkuruna katılım, Milvus Robotics’in çözümlerinin test edildiğinden ve Ericsson’un kurumsal portföyüyle entegre edildiğinden emin olmak için Ericsson ile iş birliği yaptığını gösteriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com