Connect with us

Kayış Konveyörler

GUF-P 2000 CA Bantlı Konveyör ile en küçük boşluklara engelsiz çözüm

Yayın Tarihi

on

Konveyör teknolojilerinin küresel ölçekte tanınan markaları arasında yer alan mk Technology Group, GUF-P 2000 bantlı konveyörün yeni CA versiyonu ile dar kurulum alanları için kompakt ve güçlü tambur motoruyla birlikte eşsiz bir çözüm sunuyor.

Çoğu taşıma uygulamasında, bantlı konveyör üzerinde kompakt bir konveyör çerçevesi çoğunlukla makinenin dışında yer alır. Bununla birlikte, tüm konveyör makinenin içine kurulacaksa, genellikle engelleyici konturların çok az olması veya hiç olmaması gerekir. Bu gibi durumlarda, dahili bir motor önerilir. mk Technology Group tarafından üretilen çok yönlü bantlı konveyör serisi olan GUF-P 2000 Bantlı Konveyör, kompakt ve güçlü bir 24 V tambur motoruyla sunuluyor. GUF-P 2000 CA olarak adlandırılan bu ürün, çok fazla kurulum alanı olmayan sistemlere entegrasyon için kesinlikle ideal bir yapıda. ø 53 mm tahrik makarası, 50 mm yüksekliğindeki konveyör çerçeve profili ile birleştiğinde, engelleyici kenarları olmayan son derece düz bir konveyör ortaya çıkar. Kontrol modülü, başlatma/durdurma kontrolünün yanı sıra birden fazla hız ayarlamanıza ve taşıma yönünü değiştirmenize olanak tanır.

15 kg’a kadar izin verilen toplam yük ile GUF-P 2000 CA, ambalaj veya plastik endüstrisindeki taşıma görevlerinin çoğu için idealdir. 24 V DC sürücü ayrıca bir pil güç kaynağına da izin verir. Sonuç olarak konveyör, Otomatik Yönlendirmeli Araç (AGV) sistemleri için tahrikli yük taşıma ekipmanı olarak kullanıma da uygundur. Ayrıca, kompakt olması ve araya giren konturların olmaması, atölyelerde, okullarda, laboratuvarlarda ve başka yerlerde kurulabileceği anlamına gelir. Bu tür ortamlarda GUF-P 2000 CA, temiz konturları sayesinde teknik temizlik gereksinimlerini de karşılayabilir.

Teknik veriler

Yükseklik, konveyör çerçevesi: 50 mm (ø 53 mm tahrik silindiri)

Uzunluklar: 380 – 5000 mm

Genişlikler: 300 – 600 mm

Yük: Maks. 15 kilo

Hız: 60 m/dk’ya kadar.

Sürücü: 24 V DC, geri dönüş

Aksesuarlar: GUF-P 2000’de standart olan yan korkuluklar, stant sistemleri vb.

Daha büyük ø 81,5 mm tambur motoruna sahip GUF-P 2000 bantlı konveyör, GUF-P 2000 CB adı altında devam etmektedir.

 

Kaynak: /www.mk-group.com/

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Kayış Konveyörler

Kayış değiştirirken sürdürülebilirliği artırma

Yayın Tarihi

on

İklim koruması ve sürdürülebilirlik, yedek parça işinde ve atölyelerde giderek daha önemli başarı faktörleri haline geliyor. Bu trende ayak uyduran Continental, mevcut zorluklara yanıt veren çözümler sunuyor. Firma, güç aktarım sektörüne yönelik yelpazesine ekleyeceği yeni ürünlerin yanı sıra, tahrik kayışları ve kayış tahrik bileşenleri için üçlü bir yenilik sunmaya hazırlanıyor.

Sentetik kauçuk bazlı yeni triger kayış

Continental’in sunacağı yeni çözüm, piyasaya çıkışında profil tarafı polikloroprenden değil, yeni ve patentli sentetik kauçuk bileşiğinden yapılmış bir triger kayışı olacak. Çevreye ve iklime birçok faydası bulunan bu yeniliğe, firmaların talebi de artıyor. Ürünle ilgili Continental Otomotiv Triger Kayışları Satış Sonrası Geliştirme Sorumlusu Hermann Schulte, “Halihazırda kullanılan maddelerin küresel ısınmayı azaltma potansiyelleri var. Yeni bileşik, üretiminden çıkışa kadar yaklaşık yüzde 50 daha küçük bir karbon ayak izi oluşturuyor. Bazı ilginç pozitif teknik veriler de var: Yeni triger kayışları daha yüksek güç aktarımı sağlıyor, soğuk ve ısıya karşı gelişmiş bir dayanım sunuyor. Yeni triger kayış, seri üretime hazır ve 2023’ün ortasına kadar tüm dünyada piyasaya sürülmesi planlanıyor” diyor.

SUSTAINABELT kayış çalışması

Continental, SUSTAINABELT kayış çalışmasıyla tahrik kayışlarının sürdürülebilirliği ve iklim korumasını artırma potansiyelini gözler önüne seriyor. Firmanın yeniliğiyle ilgili konuşan Continental Otomotiv Ürün Yöneticisi Karim Fraiss, “Bu kayış, mühendislerimizin sürdürülebilirlik açısından ortaya çıkardığı hemen hemen her şeyi bir araya getiriyor. Bu, yenilenebilir ham maddelerden organik lifler ve biyopolimerlerle üretilen gerdirme elemanlarını da kapsıyor. Eğilimi erkenden yakaladık ve bu nedenle ürünlerimizi daha da sürdürülebilir hale getirmede kullanacağımız malzemeleri ve işlemleri araştırmak için yatırım yapıyoruz. Seri üretimine geçtiğimiz ürünler, müşterilerimizin ve ortaklarımızın isteklerine göre şekillendirilecek, böylece yeniliklerimizin kullanılmasıyla ihtiyaçlar bire bir karşılanabilecek” açıklamasında bulunuyor. 

Daha küçük, daha hafif, daha iklim dostu yeni ambalaj konsepti

Continental, su pompası tahrik kitleri için yeni bir konsepti piyasaya sürüyor. Daha önce bu kitlerin kayış, su pompası, gergi kasnakları vb. bileşenleri ayrı kutularda paketleniyor ve daha sonra büyük bir dış pakette ayrıca istifleniyordu. Continental’in yeni çözümü, özel katlamaya sahip karton bir ilave ile tüm bileşenlerin ayrı paketleme gerekmeksizin iyi bir koruma ile güvenli bir şekilde bir arada tutulmasını sağlayacak. Çözüm, üretilmesi gereken karton miktarını yarıya indirerek, CO2 emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunacak. Çözümle ilgili Continental’in Otomotiv Güç Aktarım Projeler ve Standartlar Ekibi’nde görev alan Anna Bentlage, “Konu taşıma olduğunda iklimle ilgili diğer avantajlar da gündeme geliyor. Yeni ambalaj daha hafif ve daha küçük olduğu için nakliye şirketleri yaklaşık %70 oranında daha fazla su pompalı tahrik kitini bir palet üzerinde taşıyabilecek. Bu da işletim ve yakıt verimliliğini önemli ölçüde artıracak. Hesaplarımıza göre bu, CO2 emisyonlarımızı yılda yaklaşık 390 ton azaltıyor. Buna ek olarak, yeni kit ambalajı için kullanılan karton, tamamen geri dönüştürülmüş malzemeden imal edildi ve ayrıca kendisi de geri dönüştürülebiliyor. Bayilerin sahalarında serbest kalabilecek alan artarken, atölyeler ambalajların açılmasındaki kullanım kolaylığı, iş yerlerinde daha az karmaşanın ortaya çıkması ve azalan karton ambalaj atığından hoşnut olacaklar” ifadelerini kullanıyor.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarını %15’e kadar azaltan hafif hibrit kitler

Continental’in 48V Eco Drive sistemi gibi kayışlı alternatör starterler (BAS), hibrit tahrikli birçok modern motorda yakıt tüketimini ve dolayısıyla CO2 emisyonlarını yüzde 15’e kadar azaltır. Bunun kayışın değiştirilmesinden sonra da devam etmesi için hibrit tahrik sistemlerinin sunduğu belirli zorluklara dayanabilen özel kayışlar gereklidir. Continental bu amaçla ürün yelpazesini Avrupa pazarındaki hemen hemen tüm araç uygulamalarını kapsayacak şekilde genişletiyor. Yeni öğeler arasında 670’in üzerinde özel araç uygulaması için ‘EXTRA’ ürün tanımına sahip çoklu V-kayış kitleri bulunuyor. Bu tahrik sistemlerinde tipik olarak bulunan Omega gergi makaraları ve montaj için gerekli tüm küçük parçaların dahil olması tesisatçıların ihtiyaç duydukları her şeye kolayca sahip oldukları anlamına geliyor. Ürün, BAS’lı hibrit araçlarda da onarımın güvenli ve verimli biçimde gerçekleşmesini sağlarken montajcılar, Ürün Bilgi Merkezi’nde (PIC) tüm ürün yelpazesini ve ek bilgileri bulabiliyor.

Devamını Oku

Trendler