Connect with us

Sektör Haberleri

Schaeffler, Uluslararası Sosyal Robotik Konferansı’nda inovasyon ödülü aldı

Yayın Tarihi

on

Schaeffler, GraviKart robotik itme arabası çözümü ile 2021 yılında düzenlenen 13. Uluslararası Sosyal Robotik Konferansı’nda donanımda inovasyonla ödüllendirildi.

Küresel ölçekte lider bir otomotiv ve endüstriyel tedarikçi olan Schaeffler, üretim endüstrisi için GraviKart robotik itme arabası çözümü ile donanımda inovasyon ödülüne layık görüldü. Uluslararası Sosyal Robotik Konferansı’nın (ICSR) ev sahipliğinde düzenlenen ödül, araştırmacıları ve akademisyenleri robotik çözümlerini sunmak için bir araya getiriyor. ICSR, uluslararası çok disiplinli bir Ar-Ge topluluğu ile robotik ve yapay zeka şirketlerinin temsilcilerine, toplumun iyileştirilmesi ve etkili çözümler yaratmak için çalışıyor.

Firmanın ödüllendirilmesiyle ilgili açıklama yapan Schaeffler Gelişmiş Araştırma Merkezi (SHARE) Direktörü Boon Siew Han, “GraviKart’ın yenilikçiliği, donanım ve sistem mühendisliği ile tanınmasından gurur duyuyoruz. Bu ödülü kazanmak, iş ve endüstri süreçlerinin geleceğini dönüştürmek için daha akıllı ve yenilikçi çözümler geliştirmeye yönelik sürekli arayışımızı gösteriyor” açıklamasında bulunuyor. 

Sosyal üretim için akıllı işlevler

İşlevselliği akıllı sosyal davranışlarla aşılamak üzere tasarlanan ‘dinleme’ ve ‘konuşma’ özelliklerine sahip GraviKart, Schaeffler’in fabrikada çalışan işçileri görevlerinde desteklemek ve üretkenliklerini artırmak için geleneksel endüstriyel üretim robotlarını yeniden tasarlama çabalarının bir parçasıdır. Sezgisel kullanıcı kontrolleri ve geri bildirim özelliğine sahip GraviKart, malların yorucu itilmesi ve çekilmesi, kör noktaların varlığı ve dar alanlarda gezinme zorluğu gibi sorunları ele alan, kullanımı kolay akıllı bir el arabasıdır. Hassas dokunsal ve konuşma tanıma teknolojisi ile inşa edilen GraviKart, insan hareketlerini anlar ve yerleşik LED ışıkları aracılığıyla etkileşimli olarak görsel ipuçları sağlar ve verimliliği en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra robotlarla insanlar arasında daha fazla iş birliği sağlamaya odaklanır.

İş birliği yoluyla geleceğin teknolojilerini yaratmak

GraviKart girişimi, Schaeffler’in dünya çapında önde gelen üniversitelerle küresel bir araştırma ağından oluşan SHARE programının bir parçasıdır. Stratejik olarak önemli konularda uygulamalı araştırmaya odaklanan SHARE programının kampüs içi konsepti, araştırma çıktılarının sektöre hızlı ve kapsamlı bir şekilde aktarılması için yapılandırılmış bir yaklaşım sağlar.

Konuyla ilgili SHARE Direktörü Boon Siew Han, “Schaeffler’de robotiği, günlük yaşamın ihtiyaçlarını desteklemede ve endüstri 4.0 devrimine öncülük etmede öne çıkan bir büyüme alanı olarak görüyoruz. Endüstriyel bileşenler ve sistem mühendisliğindeki benzersiz uzmanlığımızı birleştirerek ve bölgedeki eğitim ortaklarımızla iş birliği yaparak, geleceğin imalat endüstrilerinin önünü açmak için akıllı çözümlerin geliştirilmesini ilerletmeyi amaçlıyoruz” diyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com