Connect with us

Sektör Haberleri

‘Akıllı Fabrikalar’ kuran Optimak STU, firmaların ihracat potansiyelini artırıyor

Yayın Tarihi

on

Bir ürünün birincil ambalajına girdiği andan, fabrikadan sevk edilene kadar ihtiyaç duyulan tüm uygulamaları kapsayan ‘Akıllı Fabrikalar’ kuran Optimak STU, 2020 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin yer aldığı Technology Fast 50 listesine seçildi. Dijital dönüşümle müşterilerinin karlılığını artırmayı hedefleyen firma, verimlilik ve rekabet gücünü artıran yüksek teknoloji çözümleri ile firmaların ihracat hızını artırıyor.

Endüstriye akıllı fabrika çözümleri sunan Optimak STU, 12 bin metrekarelik kapalı alan ve 100’ü mühendis olmak üzere toplam 150 kişilik kadrosuyla Ar-Ge ve üretim çalışmalarını sürdürüyor. 30 ülkeye ihracat yaparak “Üreten Türkiye” yolunda hızla ilerlediklerini belirten Optimak STU Yönetim Kurulu Başkanı Tansel Cavit Kulak; sanayi, üniversite ve İŞKUR iş birliğiyle 6 yılda 150 kişilik nitelikli mühendis yetiştirdiklerini ve Türk sanayisine know-how sağladıklarını vurguluyor. Sanayinin orta ve yüksek teknoloji makine segmenti ve komple hizmet talebinin karşılanması için ileri teknoloji, endüstriyel otomasyon ve robotik uygulamalara ağırlık verdiklerini aktaran Kulak, 2022 yılında yeni iş birlikleri oluşturarak “sistem ve teknoloji uzmanı” konumlarını güçlendireceklerini belirtiyor. 

Verimlilik ve rekabet gücünü artıran yüksek teknoloji çözümleriyle firmaların ihracat hızını artırdıklarını söyleyen Kulak, ihracat için katma değer üreten endüstriyel otomasyon, intralojistik ve karanlık depolama gibi dijital dönüşüm uygulamalarıyla firmaların Endustri 4.0 sürecine destek olduklarının altını çiziyor. 2021 yılında TEKNOFEST, Robot Yatırımları Zirvesi, Avrasya Ambalaj Fuarı, WIN EURASIA, SAHA  ve Dubai GULFOOD MANUFACTURİNG fuarlarında yer alan Optimak STU, yerli ve yüksek kaliteli ürün ve çözümlerini katılımcılara sunma imkanı buldu.

Ar-Ge merkezi karlılığı artırıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkeziyle sektörlerde otonom çalışma ve robotla çalışma sistemlerine ağırlık veren Optimak STU, firmaların inovasyon kabiliyetlerini daha da geliştirmeyi hedefliyor. Otomasyonlu üretim ve montaj hatları kurulumu, hat sonu uygulamaları, intralojistik sistemleri ile tüm kaynakları sektörün ihtiyaçları doğrultusunda optimize ederek karlılığı artırıyor. Dijital dönüşüm süreçlerine yaptığı katkılarla hızla büyüyen Optimak STU, özellikle robotik uygulamalar, yeşil ekonomi ve Güneş Enerji Sistemleri (GES) konusunda yüksek teknoloji gerektiren çalışmalara imza atıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com