Seegrid, 2022 Gartner® Intralojistik Akıllı Robotik Pazar Rehberi’nde yer aldı

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
Seegrid, 2022 Gartner® Intralojistik Akıllı Robotik Pazar Rehberi’nde yer aldı

Malzeme taşıma Otonom Mobil Robotları’nda (AMR) dikkat çeken firma olan Seegrid Corporation, Gartner’in ‘Intralojistik Akıllı Robotik Piyasa Rehberi’ araştırma raporunda temsilci satıcı olarak tanımlandı. Ekiplere eyleme dönüştürülebilir, nesnel çözümler sağlayan Gartner, İntralojistik Akıllı Robotları’nı (ISR) çevrelerini algılayan, görevleri yerine getirip tamamlayan ve akıllı yazılımla iletişim kuran; esnek, akıllı ve genellikle mobil intralojistik sistemlerin özel bir sınıfı olarak tanımlıyor. Seegrid, depolar ve tesislerdeki görevleri verimli ve esnek bir şekilde otomatikleştiren özel araçlar olarak tanımlanan nakliye AMR’leri kategorisinde yer aldı. Gartner raporu, otomasyonla ilgili karar vericileri gelişmiş ISR’lerin temel yetenekleri ve özellikleri ile seçim için dikkate alınması gereken hususlar hakkında bilgilendirme amacı taşıyor. Gartner, esnek otomasyona ve depo, dağıtım ve üretim ortamlarında akıllı mobil robotların benimsenmesine yönelik ilginin arttığını belirtiyor.

Raporla ilgili değerlendirme yapan Gartner Başkan Yardımcısı Analisti Dwight Klappich, “Tüketici baskısı ve rekabetten kaynaklanan baskı, artan iş gücü kısıtlamaları ve artan maliyetler gibi birçok faktör, otomasyon talebinin artmasına yol açıyor. 2026 yılına kadar ürün odaklı işletmelerdeki büyük firmaların çoğunun depo operasyonlarında akıllı robotları kullanmasını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Konuyla ilgili konuşan Seegrid İcra Kurulu Başkanı Jim Rock, “Gartner Pazar Rehberi’nde Temsilci Satıcı olarak yer almanın, Seegrid AMR’lerin karmaşık endüstriyel ortamlarda insan benzeri çeviklik, zeka ve esneklikle performans güvenilirliğini yansıttığına inanıyoruz. Mobil otomasyon çözümlerimizin tedarik zincirindeki en iyi küresel markalar tarafından değer verildiğini pekiştiriyor” dedi.

Kısa süre önce Frost & Sullivan’ın Teknoloji İnovasyon Ödülü’nü alan Seegrid, Fast Company tarafından dünyanın en yenilikçi 4. robot şirketi seçilmişti. Interact tarafından ABD’de 1 numaralı AMR sağlayıcısı ve dünya çapında AMR’lerde 1 numaralı pazar lideri ilan edildi.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap