Connect with us

Konveyörler

Schaeffler kullanıcıları, en zorlu koşullarda dahi memnun

Yayın Tarihi

on

Enerji sağlayıcısı Matrai Erömü, Macaristan’daki en büyük enerji santrallerinden birini işletiyor. Yaklaşık 950 megavatlık bir enerji üretim kapasitesine sahip Matrai, bunu Visonta ve Bükkabrany’deki açık maden ocaklarından tedarik ediyor. Yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edildiği santralde linyitin yanı sıra biyokütle, fotovoltaik ve doğal gaz da kullanılıyor. Bu zorlu koşullarda ham madde çıkarma ve işlemede kullanılan konveyörlerin sürekli hareket halinde olan yapısından dolayı, en zorlu koşullarda dahi çalışabilen yağlamanın kullanılması gerekiyor. Matrai Erömü, bu zorlu koşullar için 6 yıldır Schaeffler otomatik yağlama sistemleri memnuniyetle kullanmaya devam ediyor.

Matrai Erömü’nin Visonta’daki açık ocak madeninde, birkaç kilometrelik konveyör bandı boyunca kayış kasnaklarına güç sağlayan tahrik motorları sürekli hareket halindedir. Bu yüzden alanın ihtiyacına uygun ve son derece zorlu koşullarda çalışabilen yağlamanın kullanılması gereklidir. Firma, geçmişte elektrik motorları için elektrokimyasal tahrikli yağlayıcı kartuşları kullanılıyordu ancak bu çözümün önemli bir dezavantajı bulunuyordu: Otomatik tek nokta yağlama sistemlerinin dalgalanan dış sıcaklıklar nedeniyle her zaman düzgün çalışmıyordu.

Schaeffler uzmanları, kaliteli Arcanol MULTITOP ile doldurulmuş CONCEPT 2 yağlama sisteminin kullanılmasını tavsiye etti. Bu çözüm, çalışma sırasında ekskavatördeki kanatlı çarkın yanı sıra tahrik motorlarındaki ve kayış kasnaklarındaki yatakların sürekli ve güvenilir şekilde yağlanmasını sağlıyor. Yağlama sistemlerinin kurulumu ve yağlayıcı kartuşlarının değiştirilmesi, yerel olarak yetkili Schaeffler satış ortağı Euro-Borsod Trade Kft tarafından gerçekleştirildi. 6 yıldır Schaeffler otomatik yağlama sistemlerini kullanan Matrai Erömü, 2020 yılını kadar yaklaşık 200 yağlama sistemi kullandı ve çözümden son derece memnun olduğunu açıklıyor.

Müşteri avantajları

  • Planlanmamış arıza sürelerinin önlenmesi
  • Daha uzun rulman ömrü
  • Sıcaklıktan bağımsız otomatik yağlama
  • Onarımlarda azalma
  • Tek kaynaktan hizmet
  • Kullanım kolaylığı

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com