Connect with us

Sektör Haberleri

Satışlarda görünüm iyiyken, sipariş ve faaliyetlerde beklenti düşük

Yayın Tarihi

on

Interroll, yıla umut verici bir başlangıç ​​ve satışlardaki olumlu gelişmeyle başlamasına rağmen, 2022’nin ilk yarısında faaliyet karı için projeksiyonunu düşürdü.

2022 mali yılına iyi bir başlangıç ​​yapan Interroll, başlangıçta COVID-19 pandemisinin ardından piyasalarda toparlanma eğilimi ile birlikte malzemeye erişimi artırdı. Bununla birlikte tedarik zinciri durumu, kısmen Çin’deki sıkı COVID-19 kapanmalarına bağlı olarak 2022’nin ikinci çeyreğinde yeniden kötüleşti. Bu bağlamda ve Ukrayna’daki savaş nedeniyle Interroll, müşteriler ve son kullanıcılar tarafından bir dizi projenin ertelenmesine de vurgu yaptı. Bunun nedeni, bozulan tedarik zincirleri, kurulumlarda yapılan ertelemeler veya yatırım faaliyetlerindeki kısa vadeli düzenlemeler. Şunu da belirtmek gerekir ki, çok yüksek sipariş sayılarının var olduğu proje iptalleri şimdiye kadar sadece çok sınırlı bir ölçüde meydana geldi.

2021’de uygulanan fiyat artışlarının da devam eden siparişler nedeniyle gecikmeli bir etkisi oluyor. 18 Mart 2022’de, 2021 yıllık sonuçlarının yayımlanması sonucunda 2022’nin ilk yarısı için açıklanan faaliyet sonucu, bu nedenle 2021’in ikinci yarısından daha düşük olacak. Değerlendirilmesi zor olan bir zaman aralığı nedeniyle Interroll, şu anda 2022 mali yılının tamamı için bir görünüm sağlamaktan kaçınıyor. Ancak orta vadede, malzeme aktarım çözümlerine yönelik küresel talepte temel eğilimlerin bozulmadan kaldığını, lider teknoloji platformu ve kapasiteleriyle gelecekteki büyüme için uygun zemin hazırlandığını öngörüyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com