Connect with us

Akıllı Palet Taşıyıcı

Paket taşıma sorunlarına üretken LAC çözümleri

Yayın Tarihi

on

Uluslararası nakliye, kurye hizmetleri ve taşımacılıkta uzmanlaşmış lojistik sektöründe küresel çapta faaliyetlerini sürdüren LAC Conveyors & Automation, yeni bir paketleme ayırma konveyör sistemine yatırım yaptı. LAC’ın sunduğu paketleme ayırma konveyör sistemi, paket taşıma zorluklarını karşılamada tüm otomasyonla lojistik sektörüne avantaj sağlıyor.

Uluslararası ölçekte ticaret yapan ve koli teslimatı, tedarik zinciri yönetimi ve koli ayırma gibi hizmetler sunan şirket, mevcut deposunu değiştirmek için daha büyük yeni bir binaya ihtiyaç duyuyordu. Yeni depoları, artan talepten kaynaklanan yeni zorluklarını karşılamak için otomatik bir ayırma sistemi ile donatılmak zorundaydı. Otomatik sıralama sistemi, görüntü yakalama dahil dinamik bir DWS (Boyut Tartım Taraması) sistemi içeriyor. LAC’nin tasarım ekibi, ideal sistemi bir araya getirirken birkaç faktörü göz önünde bulundurmak zorunda kaldı. Değişen boyutlar, şekiller ve ağırlıklara uyumlanırken artan iş hacmini karşılayabilmeleri gerekiyordu. Ayrıca, gelecekteki ölçeklenebilirlik ve yeniden yapılandırma gereksinimlerini karşılayabilmek için modüler ve uyarlanabilir bir yaklaşıma ihtiyaç vardı. Düzensiz şekiller de dahil olmak üzere paketlerin çeşitliliği, 20 cm2 x 2 cm kalınlıktan 120 cm uzunluğa ve 80 cm yüksekliğe kadar ve ağırlıkları 0,5 kg ile 30 kg arasında değişiyordu.

LAC çözümü

Çözümün, gevşek yüklü malzeme, kafesler ve paletler ile kamyonlardan gelen ve çıkan malzemeleri karşılayabilmesi ve teslimat araçlarına saatte 2.000’den fazla paket hacmine sahip olması gerekiyordu. DWS sistemi, kurye minibüslerine giden ve giden araçlardan tam otomatik bir ön ayırma sağladı ve ana sistem tarafından manuel müdahale gerektirdiği belirlenen öğeler için bir yeniden işleme alanı dahil etti.

Genel çözüm, LAC standart konveyör çözümlerinin akıllı bir konfigürasyonunu sunuyor. Bu nedenle, konveyör sistemi aşağıdaki konveyör elemanlarını içeriyor: Hat şaftlı konveyör, alttan askılı AC motorlara sahip 90 derecelik makaralı konveyör dirsekleri, bantlı konveyörler ve eğimli bantlı konveyörler, Ro7 tahrikli motorlu makaralı konveyörler, bant altı makaralı konveyörler, direk ve koli şalter sıralayıcılar, sistem çevresinde kolay erişim için yürüyüş yolları, platformlar ve döşeme. Aynı şekilde 5 taraflı çok yönlü barkod okuma (lazer tabanlı), LFT boyutlandırma ve koli tanımlama için terazili DWS sistemi kullanılmaktadır.

LAC, müşterilerin sürekli değişen taleplerini karşılamak için hızla üretilen ve kurulan hızlı ölçeklenebilir çözümler sunarak; müşteriye aşağıdaki tam entegrasyon paketini sağladı:

Konveyörlerden yapılan sistem:

Mekanik kurulum

 • Elektrik tesisatı
 • Kontroller
 • Mühendislik
 • Proje yönetimi
 • Bölgeye teslimat

Avantajlar:

 • Verimliliği optimize eder,
 • Manuel taşıma gereksinimlerini azaltır,
 • Modüler tasarım, kolay ölçeklenebilirlik sunar,
 • Değişken yüklerin üstesinden gelmek için tasarlanmıştır,
 • Sağlam ve güvenilir sistem,
 • Paket şekilleri ve boyutlarına uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır,
 • Hızlı kurulum,
 • Yapılandırılabilir sistem,
 • Düşük bakım ihtiyacı.

LAC, ihtiyaçlarınızı nasıl karşılar?

Çok çeşitli lojistik çözümler sağlayabilen LAC; konveyör sistemi, koli ayırma veya başka bir lojistik çözümde, sorunları aşar ve ihtiyaçlarınızı karşılar. Hem manuel hem de otomatik paket işleme ve ayırma için bir dizi işleme çözümü sunan LAC, müşterilerinin ihtiyaçlara uygun olarak hassas konveyör sistemlerine sahip olmalarını sağlıyor. Paket işleme çözümleri, saatte 6.000 koliyi aşabilen iş hacimleriyle üst düzey sıralama sunuyor. Ayrıca bu, işletmenizin sahip olabileceği lojistik ve depolama taleplerini karşılayabilecek yüksek düzeyde bir etkinliğe imkan tanıyor. Kullanıcıların depolarındaki işlerini mümkün olduğu kadar kolaylaştıran LAC, işletmelerdeki yüksek düzey üretkenliği mümkün kılıyor.

Kaynak: lacconveyors.co.uk

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com