Connect with us

İntralojistik

İntralojistik Uzmanı Linde MH Yüksek Performanslı, Yeni Dikey Sipariş Toplayıcısını Tanıttı

Published

on

HASEL İSTİF -LİNDE

İntralojistik uzmanı Linde MH, Orta Sınıf  Yüksekliklerinde Verimli Sipariş Toplama

Linde MH yüksek performanslı, güçlü ve 7,83 metreye kadar erişim yükseliğine sahip, yeni dikey sipariş toplayıcısı V-Modüler B’yi müşterilerinin beğenisine sundu

İntralojistik uzmanı Linde MH dar koridora sahip depolar için ürün yelpazesini genişletmekle dağıtım merkezi operatörlerine ve üretim şirketlerine daha fazla özelleştirilmiş çözüm sunmayı amaçlamıştır. Depolama alanlara duyulan ihtiyaca paralel olarak, toplama için kullanılan ekipmanlara yönelik talepler artmaktadır. Buna bağlı olarak birçok depo şefi, ek depolama alanı ihtiyacını çözmek için raf eklemek ve rafları bir veya iki seviye yükseltmek gibi farklı alternatifler üretmişlerdir.

Toplama yüksekliklerinin 7 metreyi aştığı durumlarda, operatörün işine konsantre olabilmesi için güvenli bir çalışma ortamı çok önemlidir. Ürün konusunda bilgi veren Dar Koridor Ekipmanı Ürün Müdürü Sn. Matthias Holzwarth, “Toplama, bir depodaki katma değer yaratan faaliyettir ve bu nedenle işin merkezinde yer alır,” diye özetliyor. Sözlerine “Linde MH yeni V modüler B dikey sipariş toplayıcı ile müşterilerimize tam da bu gereksinimler için güçlü ve uygun maliyetli bir çözüm sunulduğunu ” ek olarak ekipmanların çevrimiçi perakende, dağıtım merkezlerindeki küçük parça lojistiği ve fabrika süpermarketleri gibi müşteri gruplarında 1.000 kilogram yük kapasitesi ve 7,83 metreye ulaşan erişim yüksekliği ile ihtiyaçlarını karşıladığını belirtiyor. Özünde V-Modüler B dikey sipariş toplayıcısı kendinden daha büyük bir seçenek olan V-Modüleri temel alır; model adındaki “B” harfi, “En İyi Değer” anlamına gelir ve ekipmanın yalnızca bu sipariş toplama yüksekliği için gerekli özelliklerle donatılmış olarak geldiğini belirtir.

Performans, Ergonomi ve Güvenlik Açısından İkna Edici Bir Kurulum

Ekipmanların maksimum 11 km/sa sürüş hızı, hareketin hızlı olduğu anlamına gelir. Konfor, şasiden ayrık yapıdaki ve böylece titreşimlerden arındırılmış geniş kabin tarafından sağlanır. Hareket sırasında asansör kaldırıldığında kullanılan yenilikçi malzemeler titreşimleri ortadan kaldırır ve operatörün sipariş toplama sırasında konforlu bir şekilde çalışmasını sağlar. Operatör kabininin yan bariyerleri eşyaların raftan kolay ve güvenilir bir şekilde alınmasını sağlar ve isteğe bağlı eğilebilen bariyerler rafa kolay erişim için genellikle ihtiyaç duyulan ekstra birkaç santimetre harekete izin verir.

Asansör tasarımı, çevrenin mükemmel bir şekilde görülmesini sağlar ve elektrikli direksiyon, hassas bir şekilde manevra yapmayı kolaylaştırır. Modüler ekipman konsepti sayesinde dikey sipariş toplayıcılar müşteri gereksinimlerine göre özel olarak uyarlanabilir. Enerji gereksinimlerine bağlı olarak, örneğin 24 voltluk ve 48 voltluk ekipman seçenekleri mevcuttur. Linde MH dikey sipariş toplayıcısı V-Modüler B ayrıca çeşitli güvenlik özellikleriyle donatılmıştır.

Örneğin, ekipman ancak operatör ayak boşluğundaki hareket emniyet butonu üzerinde dururken ve kontrol ünitesindeki sensörleri iki eliyle dokunduğunda hareket ettirilebilir. 1,2 metre ve üzeri platform yüksekliklerinde çalışmak için elektriksel olarak yan bariyerler mutlaka kapatılmalıdır. Tavana ve kirişlere çarpışmaları önlemek için, hareket hızı ve kaldırma, yüksekliği sahadaki ilgili koşullara uyacak şekilde servis mühendisi tarafından ayrı ayrı ayarlanabilir. Dar koridor uygulamaları için, sürüş ve yükleme yönünde yakındaki insanları ve engelleri algılayan tarayıcılar mevcuttur. Personel koruma sistemi de acil bir durumda ekipmanın sürüş moduna aktif olarak müdahale ederek çarpışmaları önler.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Continue Reading
Click to comment

Bir Cevap Yazın

İntralojistik

SSI SCHAEFER’ın yazılımı WAMAS WMS, Fraunhofer IML tarafından onaylandı

Published

on

Ünlü Fraunhofer Malzeme Akışı ve Lojistik Enstitüsü, SSI SCHAEFER’ın Depo Yönetim Sistemi yazılımı WAMAS WMS’yi başarıyla doğruladı. Satıcıdan bağımsız “Lojistik BT Çevrimiçi Seçimi” yardımıyla şirketleri en uygun WMS ve sağlayıcıyı seçme konusunda destekleyen Fraunhofer IML, SSI SCHAEFER yazılım çözümlerinin kalitesini bir kez daha onayladı.

Fraunhofer IML tarafından işletilen warehouse-logistics.com platformu, 20 yılı aşkın bir süredir depo yönetim sistemleri için en iyi bilinen portallardan biri oluyor. Lojistik BT sistemlerinin işlevsel karşılaştırması, ücretsiz pazar araştırmaları ve lojistik BT alanındaki eksiksiz danışmanlık hizmetleri, warehouse-logistics.com’u sağlayıcıları ve ilgili tarafları bir araya getiren bütünsel bir bilgi platformu haline getiriyor.

Depo yönetim sistemlerinin doğrulanması için “Warehouse Logistics” uzmanları 3.000’den fazla gereksinim kriterini kontrol ediyor. SSI SCHAEFER yazılımının doğrulanmış yazılım çözümleri çemberine yeniden dahil edilmesi, pazarda yerleşik ve onaylanmış bir WMS çözümü olduğunun altını çiziyor. WAMAS WMS, lojistik süreçlerini verimli bir şekilde tasarlamak, optimize etmek ve iş modellerini ve süreçlerini dijital olarak dönüştürmek için temel sağlıyor.

Konuyla ilgili konuşan SSI SCHAEFER Yazılım Ürün Müdürü Gerald Siegl, “Bu tanınmış doğrulama mührü, WAMAS WMS yazılımımızın yüksek işlevselliğinin ve güvenilirliğinin altını çiziyor. Bu ödülü aldığımız için çok mutluyuz” diyor. WAMAS yazılım portföyünün yelpazesi depo yönetim sistemi ve malzeme akış sisteminden WAMAS Robotics ve WAMAS Lift & Store gibi bileşen yazılımlarına kadar uzanıyor. Ayrıca, malzeme akışlarının izlenmesi ve optimize edilmesi için WAMAS kontrol merkezi ve kestirimci bakım için WAMAS bakım merkezini de içeriyor.

Fraunhofer IML’nin “Team Warehouse Logistics” ekibi, 120’den fazla onaylanmış depo yönetim sisteminin sonuçlarına dayanarak, ‘WMS Market Report Compact’ı derliyor. Uzun vadeli bir çalışma olan bu rapor, depo yönetim sistemleri alanında pazarı belirleyen faktörler, gelişmeler ve araştırma trendleri hakkında şeffaf bir genel bakış sunuyor.

Continue Reading

İntralojistik

Siemens Logistics, Münih Havalimanı’nın bagaj taşıma işlemlerini VarioTip ile optimize ediyor

Published

on

Siemens Logistics, Almanya’nın Münih Havalimanı’nda operasyon sırasında bagajın birim yük aletlerinden (ULD’ler) otomatik olarak boşaltılmasında VarioTip’i test etti. Pilot projenin parçası olarak Terminal 2 geliş bölgesindeki mevcut bir bagaj taşıma sistemine 2021’in sonlarında entegre edilen teknoloji, burada yüzde 99 gibi son derece yüksek bir otomatik ULD boşaltma oranına ulaştı. Gelişmiş yatırma mekanizmasıyla şu anda saatte 20’ye kadar ULD (yaklaşık 800 parça bagaj) işleme kapasitesine sahip olan VarioTip ile valizler, sırt çantaları ve spor çantaları boşaltıldıktan sonra, sisteme aktarılmadan önce hassas bir şekilde ayrılıyor. Kullanımı kolay ve yalnızca tek bir çalışan tarafından çalıştırılabilir olan VarioTip, bu özelliğiyle havalimanının insan kaynakları kullanımını önemli ölçüde iyileştirmesine olanak tanıyor. Ayrıca VarioTip, manuel müdahale ihtiyacını azaltarak iş yeri güvenliğini artırıyor.

Ürünle ilgili konuşan Siemens Logistics CEO’su Michael Schneider, “Karmaşık lojistik süreçlerini otomatikleştirmek, havalimanlarındaki en büyük zorluklardan biri. VarioTip ile özellikle yer hizmetleri operasyonları için ideal bir çözüm geliştirdik. Bugün, tek bir işçi ile tek vardiyada 24 ton kapasiteyi sağlayan bagaj inovasyonumuz yalnızca manuel işleri ve fiziksel yükü azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda bagaj transfer operasyonlarının hızını, verimliliğini ve sürdürülebilir performansını artırmaya da yardımcı oluyor” ifadelerini kullanıyor.

Münih Terminal 2 İşlem Merkezi Altyapı Yöneticisi Hederich ise, “Siemens Logistics’ten VarioTip bagaj taşıma sistemi ile Apron arasındaki arayüzde manuel, emek yoğun süreçleri otomatikleştirme stratejimizde bizi destekliyor. Verimliliğe odaklanmanın yanı sıra, iş yapmak için yüksek düzeyde iş yeri ergonomisine ulaşmayı hedefliyoruz. VarioTip’i sistemimize kurduktan ve gerçek çalışma koşulları altında çok sayıda test yaptıktan sonra, güçlü ve güvenilir performansına ikna olduk. VarioTip, gelecekte Terminal 2’de yer hizmetlerini daha da optimize etmemize yardımcı olacak” diyor.

VarioTip, farklı teknik ve mekansal gereksinimlere uyacak şekilde çok çeşitli olası yerleşim konfigürasyonları sunar. Kompakt, modüler tasarımı sayesinde çözüm neredeyse tüm mevcut konveyör sistemlerine entegre edilebilir. VarioTip ayrıca AKE, AKH, DPE ve diğerleri gibi çeşitli boyutlardaki ULD’leri de boşaltarak onu çok yönlü bir cihaz haline getiriyor.

Son yıllarda Münih Havalimanı’nda bir dizi kurulum ve modernizasyon projesini başarıyla tamamladı. Bu pilot proje, teknoloji ve süreç düzeyinde her iki ortağın güvene dayalı iş birliğini ve yenilikçi gücünü bir kez daha ortaya koyuyor.

Continue Reading

İntralojistik

Posta otomasyonu dev bir adım daha atıyor

Published

on

İsviçre Lucerne Fuar Merkezi’nde düzenlenen Hunkeler Innovationdays 2023 kapsamında doğrudan posta servisi sağlayıcıları ve posta otomasyonunda yeni kilometre taşlarını ortaya koyan BOWE SYSTEC, posta işlemede uzmanlaşmış çok yönlü otomasyon ve posta lojistiği konseptine eklediği yüksek performanslı teknolojilerini sergiledi.

BOWE SYSTEC, saatte 30.000 adede kadar zarf çıktısıyla oldukça yüksek derecede otomatikleştirilmiş Fusion Serisi’ndeki en hızlı ve en verimli model olan Fusion Speed yerleştirme sistemini sergiledi. Firmanın Fusion Serisi’ndeki makineler, posta merkezinde ortaya çıkan hemen hemen tüm yerleştirme uygulamalarını kapsıyor ve format çeşitliliğinin yanı sıra verimlilik, esneklik ve kullanılabilirlik açısından istenebilecek hiçbir şeyi karşılıksız bırakmıyor. Becerilerinin kaynağını Flow-Principle’den alan tüm Fusion sistemleri, BOWE Cockpit kontrol uygulaması kullanılarak kontrol ediliyor. Bu eşsiz teknoloji, yerleştirme hızını 4,5 katına çıkarıyor. Bu da yerleştirme işlemi sırasında daha fazla zaman sağlarken çıktı miktarını artırıyor.

Maksimum otomasyon, minimum personel

Lucerne, posta tepsilerinin otomatik dolumunu gerçekleştirme amacıyla tasarlanan yeni BOXIT sistemi ile birlikte bir ticari fuarda Fusion Speed yerleştiricinin ilk kez canlı gösteriminin yapıldığı yer oldu. Fusion Speed’e standart olarak dahil edilen BOXIT, doldurulmuş zarfları alıyor ve bunları otomatik olarak posta tepsilerine bırakıyor. Böylece BOXIT, daha az personele giden yolu da açıyor. Bu da iş gücü piyasasının sıkı olduğu durumlarda, tüm işlerin tek bir kişi tarafından karşılanabileceği bir durumu ortaya çıkarması nedeniyle memnuniyetle karşılanıyor.

Daha fazla performans sağlayan gelişmiş otomasyon

BOWE standını ziyaret edenler, yerleştirme sürecindeki akış aşamalarının hem yukarı hem de aşağı yönlü ne şekilde daha akıcı hale getirilebileceği ve uçtan uca bir otomasyon konseptine entegre edilebileceği konusunda bire bir deneyime sahip oldu. Genişletilmiş senaryo, bir yandan ambar ve mal girişini, diğer yandan da işlenmiş posta için giden teslimat alanını kapsıyor. BOWE INTRALOGISTICS’in yüksek performanslı konveyör sistemleri; AGV’ler ve robotları, BOWE IQ yazılım bölümünün otomatik kimlik teknolojisi, depo yönetim sistemi veya çok yönlü entegrasyon yazılımı gibi yenilikçi çözümleriyle birlikte güçlerini bu noktada birleştiriyor. Konuyla ilgili konuşan BOWE GROUP Genel Müdürü Joachim Koschier, “Makine yerleştirmesini mümkün olan en üst düzeyde optimize ediyoruz ve otomatikleştiriyoruz. Yerleştirme işleminde otomasyonun kapsamını her yönde genişletiyoruz. Böylelikle de bir sonraki adımı da şimdiden atmış oluyoruz. Bu entegrasyon, insan emeğine olan ihtiyacı daha da azaltıyor. Aynı zamanda da genel sürecin verimliliğini ve güvenilirliğini artırıp, yukarı ve aşağı yönlü lojistiği sistemli bir hale getiriyor” diyor.

Son teknolojisini sergileyen BOWE SYSTEC, Mailroom 4.0’ın geleceğin bir ütopyası olmadığı, bugünden gerçekleştirilebileceği mesajını Hunkeler Innovationdays 2023 kapsamında verdi. Firmanın modern posta otomasyon teknolojileri sayesinde, işlem yazıcıları, posta merkezleri ve doğrudan posta hizmeti sağlayıcıları, işlemlerini sürdürülebilir bir şekilde düzene sokabiliyor ve daha verimli hale getirebiliyor. Bu sayede de hizmetlerini uzun vadede rekabetçi ve karlı tutmak için uygun koşullara sahip oluyor.

Kaynak: https://bowe.com/en/

Continue Reading

Konular

Trendler

KONVEYÖR DERGİSİ sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et