Konveyörden sofranıza gelen lezzet

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
Konveyörden sofranıza gelen lezzet

Her ay olduğu üzere bu ay da size bir konveyörü anlatıyoruz. Geçen ay, 90° yönlendirici sorter konveyörü sunmuştuk.  Bu ay o konunun biraz dışında, porselen tabak, çanak, güveç tabağı gibi mutfak araçlarının üretiminin yapıldığı porselen sektöründe standart olarak kullanılan balçık kesme konveyöründen bahsedeceğiz. 

Porselen sektöründe gramaja göre kesim konveyörlerinin farklı varyasyonları vardır. Bu çeşitlere göre, alüminyum şasesi ile korozyonu önlediği gibi görsel olarak şık bir tasarım sunuyor. Her bir ürün için %0,1 gram hassasiyetinde kesim yapabilme ayarına sahip olan sistem, pnömatik bir silindir sayesinde ivmeli bir çıkış ve tel yardımı ile yekpare balçığı istenilen gramajda hızlı bir şekilde kesiminde pürüz bırakmadan parçalamaktadır.

Özel bant kullanımı, balçığın zarar görmeden taşınmasını sağlar. Kesim esnasında balçıkta oluşacak moment, balçığın iki plaka arasına alınmasıyla engellenir. Bu şekilde, aynı zamanda rijitlik de sağlanır.

Daha bir çok detayın bulunduğu balçık taşıma konveyörlerinde talebe göre de iyileştirmeler ve revizyonlar yapıyor,  her türlü soruya ve ihtiyaca karşılık veriyoruz.

Sonraki ay tekrar yeni bir tasarım ve sektörle görüşmek üzere, sağlıcakla kalmanızı temenni ediyoruz.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap