Connect with us

Konveyörler

Konveyör sistemleri: Toplam sahip olma maliyeti

Yayın Tarihi

on

Konveyör sistemlerinde işlem, bakım ve enerji tüketimi maliyetleri göz önünde bulundurulmalıdır. Satın alma faturasındaki tutar, bir konveyör için son ödeme tutarı değildir; ancak devam eden işlem maliyetleri, satın alma noktasında iyi kararlar vererek önemli ölçüde azaltılabilir. Bir konveyör doğru bir şekilde tanımlanırsa ve gelecekte kullanılmak üzere tasarlanırsa, zamana yayılan maliyetler kısılabilir.

Konveyör sistemindeki 3 maliyet

İlk maliyetler: Anlaşılması ve ölçülmesi en kolay olanıdır. Bu, ekipman, kurulum ve kontrollerin maliyetidir.

İşletme maliyetleri: Elektrik kullanımı ve hava tüketimi.

Bakım maliyetleri: Yedek parçalar ve işçilik maliyetleri.

Tüm bu maliyetler konveyörün kullanım ömrüne yayılmıştır, bu nedenle konveyörünüzün maliyetini en iyi ifade edebilecek formül şudur: Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) = İlk Maliyet (IC) + İşletim Maliyetleri (OC) + Bakım Maliyetleri (MC) / sistemin faydalı ömrü.

Ekipman belirlenip sipariş edildiğinde doğru kararlar alınırsa, zaman içinde daha düşük bakım ve işletme maliyetleriyle, yüksek olabilecek başlangıç​​maliyetleri telafi edilebilir. İlk maliyet tasarrufları, daha yüksek işletme ve bakım maliyetleri tarafından tüketilebilir ancak bunların hiçbiri, dağıtıldığı işi yapamayan bir sistem kadar pahalı değildir. Uzun vadeli maliyetler, ilk maliyetleri kolayca geçebilir. Gerçek, uzun vadeli maliyetler nelerdir ve bunları kontrol etmek için ne yapabilirsiniz?

Toplam sahip olma maliyeti neden önemlidir?

Ekipmanın kendisi maliyetinden daha yüksek olabilir. Konveyör projesinin başarılı olup olmadığını belirleyen “yap ya da kır” metodudur. Toplam sahip olma maliyetini kontrol etmeye yardımcı olabilecek öğeler:

 • Konveyör tipi; doğru uygulama ve doğru konveyör, verimi artırır ve daha az bakım gerektirir.
 • Konveyör kontrolleri; maliyeti zamana yayılmış biçimde kontrol etmenize yardımcı olabilir.
 • Güç aktarma sistemi; ulaşılabilecek verimlilik düzeyi ve bakımın azaltılması.
 • Konveyör sisteminin uyarlanabilirliği.

Konveyör tipi

Tüm konveyörler eşit yaratılmamıştır ve en iyi konveyör uygulamaya, duruma ve konuma bağlı olarak farklıdır. Konveyörleri belirlerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurulmalıdır:

 • Yapılandırma
 • Uygulama
 • Verimlilik gereksinimleri

Örnek: Kayış tahrikli iki biriktirme konveyörünü karşılaştırın. Merkezi tahrikli geleneksel bir kayış tahrikli konveyör, merkezi olmayan tahrik sistemine sahip Hytrol’ün e24 24 volt DC güç silindir sistemi gibi yenilikçi bir alternatiften daha ucuzdur. Ancak e24’ün de kurulumu, çalıştırılması ve bakımı daha ucuzdur. Son yenilikler, geleneksel tahriklere kıyasla bu konveyörlerin ömrünü ve güvenilirliğini artırdı. Merkezi bir sürücü yok; konveyör boyunca, silindirlerin dışına monte edilmiş, toplama bölgesi başına bir motora sahip sürücüler var. Motor da borunun içinden çerçevenin dışına taşındı. 24 voltluk çözüm elbette her uygulama için mükemmel değildir. Bu, spesifikasyon aşamasında değerlendirilmelidir. Örneğin, 120 metrelik toplayıcı düz konveyör hattı, geleneksel bir toplayıcı konveyör ile daha iyi hizmet verebilir. Merkezi bir tahrik sistemi, 15 yıllık bir kullanım ömründe %11-12 daha az maliyete sahip olabilir. Bununla birlikte, çok sayıda dönemeç ve bağlantı noktası içeren bir sisteminiz ve bunlara entegre ekipmanınız varsa, merkezi olmayan bir tahrik sistemi için daha yüksek başlangıç ​​fiyatını ödemek, elektrik kullanımını büyük ölçüde azaltabilir ve sistemin çok yönlülüğünün de artmasıyla başlangıç maliyeti dengelenebilir.

Konveyör kontrolleri

Kontrollerinizi doğru yapılandırarak sistemin ömrü boyunca işletme enerji maliyetlerini azaltabilirsiniz. Kontroller enerji tüketimini üç düzeyde etkiler:

 • Depo seviyesi
 • Konveyör seviyesi
 • Bölge seviyesi

“Uyku” özellikleri

Uyku özellikleri, güce ihtiyaç duyulmadığında bir konveyörden gelen gücü keser. Bu, bir bölge (kasa) veya sistem (konveyör) seviyesinde yapılabilir.

Bölge Düzeyi: Ürünün bölgeden geçmediği zaman diliminde, kasa düzeyinde gücü kesebilirsiniz. Bu, kayış tahrikli canlı makaralı konveyör için %10-20 ve 24 volt sistemlerde %99 enerji tasarrufu sağlayabilir. Bu, ürünlerin toplandığı ve ürünlerin serbestçe geçtiği diğer zamanlarda toplama sistemleri için çok uygundur.

Konveyör Düzeyi: Konveyör düzeyinde, uyku özelliği ürünleri sürücünün tamamından kaldırabilir. Örneğin, çekme modülü uygulamasında, ürünler toplanmadığında konveyör uykuya programlanabilir. Bu sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmaz, konveyörde gereksiz aşınma ve yıpranmayı da önler. Yedek parça ve bakım ihtiyacını da azaltır.

Ayrıca kontroller aracılığıyla ihtiyaçlara göre hızı ayarlayabilirsiniz. Bir konveyör sistemi tasarlandığında, 5-8 yıllık bir gelecek düşünülerek yapılandırılabilir. Sistem ilk devreye alındığında konveyörün maksimum hızında çalışmasına gerek olmayabilir. Bu, mevsimsel artışların olduğu operasyonlar için de geçerli olabilir. Konveyörler, yoğun zamanlarda hızı artırmak ve bu düzeyde verim gerekmediğinde hızı azaltmak üzere kontrol edilebilir. Bu da enerji ve bakım maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Güç aktarım sistemi

Güç aktarma sistemi, herhangi bir konveyör sisteminde belki de en önemli kısımdır. Güç aktarma sistemi spesifikasyonu, işletim maliyetlerinin her yönü üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir; işletim, bakım ve enerji. Bir güç aktarma sisteminin temel bileşenlerini motor, dişli kutusu ve güç aktarım bileşenleri oluşturur.

Motor

Motorlar giderek daha verimli hale geliyor. Motorlar standart verimlilik, enerji verimli ve süper verimli olarak yapılandırılmıştır. Her bir yükseltmeyle her adım için yalnızca %3 verimlilik artışı meydana gelebilir. Ancak daha büyük bir dağıtım merkezi uygulamasında, verimlilik artışı (işlevlere ve sürücü sayısına bağlı olarak) yılda 10.000 ila 30.000 ABD Doları arasında tasarruf sağlayabilir. Minimum ekstra başlangıç ​​maliyeti genellikle zaman içinde karşılığını verir. Enerji verimliliği arttıkça motorun ömrü de artar. Bu, zaman içinde bakım ve değiştirme maliyetlerini azaltır.

Redüktör genellikle gözden kaçan bir bileşendir ancak standart, ucuz düz dişli redüktör %50-90 verimlidir. Helisel konik redüktör %95-98 oranında verimlidir. Konveyörün 10:1 oranında çalıştırılmasında düz dişli redüktör daha verimlidir. 60:1 veya 80:1 aralığında çalıştırmada, düz dişli redüktörlerin verimlilik seviyeleri çok düşebilir. Helisel redüktöre geçiş yaparak %50-90 verimlilikten, %95-98 verimliliğe bir artış elde edilebilir. Motorda basit bir %3 verimlilik artışıyla yılda 10.000 $’dan fazla kazanılabiliyorsa, %8-10’luk verimlilik artışı ile hangi kazanç seviyelerine ulaşılabileceği tahmin edilebilir. Redüktörler yalnızca verimlilik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bakım maliyetlerini düşürür ve motor ve konveyör ömrünü uzatır. Sentetik yağlama, verimliliği yüzde birkaç puan azaltabilen başka bir unsurdur.

Güç aktarım bileşenleri

Verimliliği artırmak (ve bakım maliyetlerini azaltmak) için güç aktarım bileşeni seçeneklerinde şunlar ele alınabilir:

 • Zincir ve Dişli
 • Triger Kayışı ve Dişlisi
 • Doğrudan tahrik

Zincir ve dişli tahrikleri, konveyör endüstrisinde popüler varsayılan standart olmuştur. Çalıştırma maliyetleri ise yüksektir. Üç tip arasında en yoğun bakım gerektiren ve yağlama gereksinimi bakımından en yoğun bakım gerektiren bileşenlerden biridir. Yaklaşık bir yıllık yatırım getirisine sahip olabilen yüksek verimli, az bakım gerektiren zincirler vardır. Bu zincirler aynı zamanda güçlendirilebilir. Zaman zaman zincir yerine triger kayışları kullanılır, ancak kazanılan verimlilikler çoğu operasyonda yeterli bir yatırım getirisini sağlamayabilir.

İletim maliyetlerini azaltmak için daha iyi bir seçenek, doğrudan tahrik sistemi kullanmaktır. Bu, güç aktarım ekipmanıyla ilişkili bakım ve yedek parça maliyetlerini ortadan kaldırır. Mekanik bileşenlerin çıkarılması da bakımı azaltır. Doğrudan tahrikler daha verimlidir ve 2 ila 3 yıllık yatırım getirisine sahiptir.

Uyarlanabilirlik ve esneklik

Değişemeyen bir ekipmana kilitlenmekten daha kötü bir şey yoktur, bu nedenle sistem esnekliği, bir konveyöre sahip olmanın ömür boyu maliyeti üzerinde doğrudan ve zorlayıcı bir etkiye sahiptir.

Esneklik: Konveyör sisteminiz, değişen gereksinimleri karşılayacak şekilde isteğe bağlı olarak yapılandırılabilir mi?

Ürün boyutu değişiklikleri: Sisteminiz farklı boyuttaki kutulara veya yüklere uyum sağlayabilir mi? Ürünler daha uzun olduğunda, konveyör sistemi bunları kaldırabilir mi?

Dinamik bölge tahsisi, sıfır basınç biriktirme konveyörünü farklı ürün boyutlarına uyarlayabilir.

Ürün serbest bırakma modları (single, slug, basamaklı): Sisteminiz başlangıçta tekil moda ihtiyaç duyarsa, aynı hızda için kademeli moda geçerek verimi artırmak mümkün olabilir mi? Bu, kartonlar arasındaki boşlukları en aza indirerek aynı alanda daha fazla ürün taşınmasına olanak tanır.

Bireysel bölge konfigürasyonu: Ürün birleştirme, ürün aktarma ve iş istasyonları/toplama istasyonları. Bölgelerinizi değiştirmek için bir yazılım mühendisi getirmeniz gerekiyorsa, bu ek bir işletme maliyetidir. Bunu anında yapabilen uyarlanabilir bir konveyör kullanırsanız, işletme maliyetleri düşer.

Sıralama: Kapsamlı bir yeniden tasarım olmadan kutu hedefini kontrol edebilir misiniz? Konveyör üreticisinin bunu yapması gerekiyorsa, bu şüphesiz ek bir maliyet olacaktır.

Kullanışlı ömür

Bir konveyör ne kadar uzun süre dayanırsa, zaman içinde maliyeti o kadar az olur. Bu güvenilirlik, destek ve eğitim olarak 3 temel faktöre ayrılabilir. Bileşen güvenilirliği çok önemlidir. Motordan redüktöre, makaralı rulmanlara veya monte edilmiş rulmanlara, kayışlamaya kadar her şey önemlidir. Örneğin, Abec hassas makaralı rulmanlar en iyi değeri ve en uzun ömrü sağlar. Ticari rulmanların güvenilirliği yoktur; bunlar düşük maliyetli, yüksek değerli yatırımlardır. Üretici desteği: Yeterli eğitim alacak mısınız? Parçalar 5 veya 10 yıl içinde mevcut olacak mı? Belgeler sağlam ve kolayca erişilebilir mi? İhtiyacınız olduğunda üreticinize ulaşabilir misiniz?

Konveyör sistemi belirlemede yanıtlanması gereken sorular

Sunduğunuz konveyör tipini belirlemenizde motivasyonunuz neydi?

 1. Tasarımınızda hangi enerji tasarrufu özellikleri var?
 2. Kritik bileşenlerin arızalanması arasındaki ortalama süre nedir?
 3. Bakım ne sıklıkla gereklidir?
 4. Parçalar ne kadar erişilebilir?
 5. Bu konveyörün yeniden yapılandırılmasında neler var?
 6. Ürün yükü değiştiğinde ne olur?

Bu hususlar, uygulamanız için doğru sistemi belirlemenize ve mümkün olan en fazla miktarda parayı geri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konveyörler

Pacline, UNIBILT kapalı paletli konveyörlerin distribütörü oldu

Yayın Tarihi

on

Pacline Conveyors, UNIBILT® kapalı paletli konveyörlerin lisanslı distribütör/entegratörü oldu. Geniş portföyüne UNIBILT’i de ekleyen Pacline, birçok sektör için eksiksiz bir yelpaze sunuyor.

UNIBILT® konveyörler, boya hatları, montaj hatları ve parça depolama gibi orta ve ağır hizmet tipi konveyör uygulamaları için uygun çözümler sunuyor.Yaklaşık 40 yıldır çeşitli endüstrilerde özel konveyör çözümleri sunan Pacline, hiçbir projenin aynı olmadığını ve en iyi çözümlerin belirli müşteri uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılamak için deneyimli mühendislik ve doğru ekipman gerektirdiğini biliyor. Konuyla ilgili konuşan Pacline Conveyors Genel Yöneticisi Karl Scholz, “UNIBILT® konveyörlerin eklenmesiyle, ürün yelpazemizi tamamen tamamlayabiliyor ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha da fazla uyacak şekilde geniş bir çözüm yelpazesi sunuyoruz” dedi.

UNIBILT® konveyörler, sektördeki en güçlü konveyörler olarak biliniyor. Tüm UNIBILT® rayları; daha sert, daha güçlü ve daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış, özel olarak formüle edilmiş ve yüksek mukavemetli bir karbon çeliği olan WEBALLOY II™ çelikten oluşturulmuş hassas rulolardan meydana geliyor. Özelleştirilmiş UNIBILT® sistemleri, dünya çapında otomobil ve diğer endüstriyel üreticiler tarafından geniş çapta benimseniyor.

250 lbs’ye kadar parçaları taşıyan hassas döküm işlemi için UNIBILT, sürekli akışlı konveyör çözümü kullanıyor. Bu konveyör, büyük hacimli üretim çalışmalarının üstesinden gelebilecek kadar güçlü ve standart ağır hizmet I-Beam konveyörlerinden daha kompakt ve ekonomik. Bu UNIBILT® baş üstü konveyörü, 400 lbs otomotiv parçalarını taşımak için yakın zamanda kuruldu.3 döngüde 1400 fitlik bir yol kateden bu sistem; yükleri toplayabiliyor, ürünleri değiştirebiliyor, yeniden yönlendirebiliyor ve üretim hızlarını artırabiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

Conveyors & Drives’tan verimi artıran, süreyi azaltan çözüm

Yayın Tarihi

on

Eskimiş Best/Flex kamyon yükleme konveyörleriyle ilgili sorunlar yaşayan müşterisi için BestReac tahrikini içeren bir çözüm sunan Conveyors & Drives, teknoloji ürünleri, hizmetleri ve çözümlerinde dünyanın en büyük toptancı distribütörlerinden biri olan müşterisine; verimde artış, römork yüklenmesi için gereken sürede önemli bir azalış sağladı.

Conveyors & Drives’in; teknoloji ürünleri, hizmetleri ve çözümlerinde dünyanın en büyük toptancı distribütörlerinden biri olan müşterisi, üçüncü parti bir lojistik sağlayıcı olarak, tüm dünyadaki bayilerinin ve son kullanıcıların teknoloji ihtiyaçlarını destekliyor. Eskimiş Best/Flex kamyon yükleme konveyörleriyle ilgili sorunlar yaşayan bu elektronik dağıtım şirketinde, konveyörler kutuları treylere verimli bir şekilde taşımıyor ve işler gitgide daha da zorlaşıyordu. Örneğin, işçilerin konveyörleri manuel olarak yerlerine çekme imkanı bulunmuyordu. Müşterisinin gereksinimlerini iyi analiz eden Conveyors & Drives, Best Conveyors tarafından sağlanan bantlı yükleyicilere iki BestReach tahrikinin kurulumunu yaptı. Çözümde; konveyörler, operatör tarafındaki el kumandasıyla içeri sürülüyor ve sola/sağa yönlendirilebiliyorken; bant, ürünleri iniş konveyörüne uygun bir hızda treylerdeki yükleyiciye getiriyor. Yükleyici bulunmadığında bir itici, durdurmayı etkinleştirmek için düşüşteki mevcut ekipmanla ek kontroller vasıtasıyla entegre edildi. BestReach’teki yedekleme özelliği, ürün konveyörde çok uzağa yedeklendiğinde iticiyi etkin hale getiriyor. Bu, ürünün yere fırlatılmasını ve muhtemelen hasarı önlüyor.

Eğimli konveyörden standart 53 fitlik bir treylerin ucuna kadar uzatma.

Sunduğu çözümle müşterisi için aşınmış yerçekimi esaslı kayar konveyörleri değiştirerek iki hattaki verimi önemli ölçüde artıran ve römork yüklenmesi için gereken süreyi azaltan Conveyors & Drives, BestReach bantlı konveyörün sağlamlığıyla müşterisine yıllarca hizmet sağlayacak.

Balıksırtı geçiş, paketlerin konveyör üzerinde ortalanmasını ve sabitlenmesini sağlar.

Kaynak: www.condrives.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

American Greetings, enerji tüketimi ve gürültü düzeylerini e24i çözümüyle azalttı

Yayın Tarihi

on

American Greetings, çeşitli tip, model ve üreticilerden oluşan kilometrelerce konveyörlere sahip 57 futbol sahası büyüklüğündeki tesisinde, eski konveyörlerini modern ve daha etkin sistemlerle değiştirerek verimliliğini artırdı. Çözümü Cisco-Eagle ve Hytrol’den alan American Greetings, e24i çözümüyle enerji tüketimini düşürdü, gürültü düzeylerini azalttı.

Dünyanın en büyük tebrik kartı şirketi olan American Greetings, “Kabalığın beklendiği ve nezaketin lüks olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Ama daha iyisine inanıyoruz. American Greetings dünyayı daha düşünceli ve sevgi dolu bir yer haline getirmek için her gün çalışıyor. Mutluluk ifadeleri yaratıyoruz, Günlük iletişimimizi biraz daha anlamlı hale getirmeye yardımcı olmak için kahkaha ve sevgi” misyonuyla bir asrı aşkın süredir faaliyetlerini sürdürüyor. Kendi adını taşıyan markası Carlton Cards, Gibson, Recycled Papersellers, Just For You, Tender Thoughts, Papyrus ve DesignWare parti ürünlerini ve Amerikan Greetings ürünlerini içeren diğer kağıt ürünlerini, Greetings ve Plus Mark hediye paketi ile kutulu kartlarını kapsayan, tüm dünya tarafından tanınan bir dizi tebrik kartı üretim hattına sahip olan American Greetings, bu ürün gruplarının yanında AG Properties Grubu aracılığıyla popüler karakterlerle markalar da yaratarak, bunların lisanslamasını da yapıyor.

60 yıl önce Osceola ile Arkansas tesisini kuran ve burada, “ABD’deki en büyük tek katlı bina” unvanını alan American Greetings; çeşitli tip, model ve üreticilerden oluşan kilometrelerce konveyörlere sahip 57 futbol sahası büyüklüğündeki tesisinde, yıllar içerisinde birçok malzeme aktarım projesi hayata geçirdi.

Tesis iyileştirme süreci için Cisco-Eagle ve Hytrol’e başvurdu

Eski konveyör çeşitlerinin sürekli onarım ve servis ihtiyacı nedeniyle, bu sistem karışımı şirketin bakım kapasitesini zorlamaya başladı. Günde 24 saat, haftada 5 ila 6 gün, yılda 10-11 ay kesintisiz çalışarak; enerji ve bakım maliyetlerinin düşürülmesini zorunlu hale getiren tesis için American Greetings, bakım maliyetlerini azaltmak ve operasyonu birleştirmek amacıyla tesis iyileştirme sürecini başlatarak, Cisco-Eagle ve Hytrol ile iletişime geçti. Çözüm için ergonomi ve tesis güvenliği de denklemde göz önünde bulundurulması gereken faktörler arasına yer alıyordu.

Bunun yanı sıra pek çok konveyör, özellikle de eski modeller gürültü tehlikesi oluşturabilir. ABD Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü’ne (NIOSH) göre, mesleki işitme kaybı Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışma ile ilgili en yaygın rastlanan rahatsızlıklardan birini oluşturuyor. Yaklaşık 22 milyon ABD’li işçi, iş yerinde tehlikeli düzeyde gürültüye maruz kalıyor. Bunun sonucu olarak, işitme kaybı engelliliği ortaya çıkan işçilere tazminat olarak yılda tahmini 242 milyon dolar harcanıyor. NIOSH, yüksek gürültünün iş yerinden mümkün olduğunca uzaklaştırılmasını ve gürültüye maruziyetin kontrol altına alınamadığı veya ortadan kaldırılamadığı durumlarda kulak koruyucuların kullanılmasını öneriyor.

Tüm sorunları gidermek için Hytrol E24i çözümü

American Greetings’te bakım sorunlarıyla ilgilenmek, Bakım Amiri Gerald Davis’in rutin göreviydi. Davis, sistemi çalışır durumda tutmak için yaratıcı çözümler üretti; ancak tesisin ölçeği ve operasyonel talepleri göz önüne alındığında bu zor bir görevdi. Çözüm için American Greetings ile ilgilenen Cisco-Eagle Yöneticisi Rodney Freeman, “30 yılı aşkın modellerin yedek parçalarını bulmak genellikle zordur. Amerikan Greetings şirketinde karşılaştığımız en büyük güçlük, eski bir sistemi canlı tutmanın yeni yollarını bulmaktı” dedi. Freeman, Hytrol’ün E24i 24 voltluk elektrikli silindir sistemlerine sahip bir çözümü, American Greetings’in tüm sorunlarını gidermek için sundu. American Greetings’in eski mühendisleri Alan Keith ve Gerald Davis’in de dahil olduğu American Greetings Ekibi, E24i’yi çalışırken görmek için Hytrol’ün Arkansas’ta yer alan Jonesboro Teknoloji Merkezi’ne gitti.

Güç tasarrufu ve azalan gürültü düzeyinin yanı sıra çeşitli avantajlar sunuyor

Hytrol Entegre Sistemler ve Kontroller Direktörü Boyce Bonham, bakım maliyetlerinin (yedek parçalar ve programlı bakım aracılığıyla) E24i’yi açık arayla uygun bir çözüm haline getirdiğini; ancak bunun yalnızca başlangıç olduğunu vurguladı. E24i ayrıca, Osceola tesisindeki konveyörlerin sayısı göz önüne alındığında, ciddi kaygılar oluşturan enerji tüketimini ve gürültü seviyelerini de azaltıyor. Konuyla ilgili Bonham, “İlk hat bir tür değerlendirmeydi ve bunu da ikinci hat takip etti. Hytrol, artık American Greetings tarafından tercih edilen konveyör. Stoklanan bakım parçalarını azaltmak ve planlı bakımı ortadan kaldırmak, Hytrol sisteminin kurulum aşamalarında çok önemliydi. O sırada en büyük endişe kaynağı olmasa da önemli bir faktör, işletmedeki gürültünün azaltılmasıydı. Çok daha sessiz çalışan sistemden etkilendiler ve bu sistemin aynı zamanda enerji tasarrufu sağladığını da fark ettiler. Diğer hatlarını da yeni ekipmanlarla değiştirmeye devam ediyorlar” açıklamasında bulundu.

Çözümle ilgili olarak American Greetings Mühendislik Proje Müdürü Ira Koonce ise, “Karton kontrolleri için hava keseleri ve gergili biriktirme makaralı konveyör kullanıyorduk. Konveyör 30 yaşının üzerindeydi. Artık kullanılmayan testere dişi birleştirme istasyonunu işletme dışına çıkarabildik. American Greetings birkaç yıl önceki projelerde Cisco-Eagle ile çalışmıştı. Bu ilişkiyi tazelediler ve şimdi daha müşteri odaklı iş yapar görünümdeler. Bu konveyör teknolojisi, güç tasarrufu, gürültünün azaltılması ve basınçlı havaya gereksinim olmaması gibi çeşitli avantajlar sağlıyor. Ayrıca, olası motor arızaları için daha kolay bir çözüm yolu sağlıyor gibi görünüyor. Böyle bir arıza daha meydana gelmedi” dedi. American Greetings gibi şirketler, eski teknolojilerin yerini alan yeni otomasyon çözümlerinin önemli ölçüde daha düşük desibel seviyeleri sağladığını fark ediyor. Konuyla ilgili olarak Koonce, “Önceki sistemde desibel seviyesini kontrol ettik ve güvenlik eşiğine ulaşmadı. Ses farkı fark edilebiliyor ve bir güvenlik sorunu meydana getirmiyor. Gürültüde yapılabilecek her tip azaltma yöntemi, sistemin rahatlamasına yardımcı olur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.cisco-eagle.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com