Connect with us

Konveyörler

Hafif malların dinamik şekilde depolanması ve çıkarılması için CycloneCarrier

Yayın Tarihi

on

Dinamizim, güvenilirlik ve verimlilik. Bunlar, Swisslog CycloneCarrier ürününü mekik sistemleri arasında sınıfının en iyisi yapan özelliklerdir. Yapılandırmaya bağlı olarak CycloneCarrier, koridor başına 2.000’e kadar giriş ve çıkışa kadar saatlik iş hacmi sağlar. Çok çeşitli kartonları, tepsileri ve kutuları işleyebilir. Hafif yük taşımada eksiksiz bir çözümün parçası olan CycloneCarrier, etkin lojistik süreçlere sorunsuz bir şekilde entegre olur. Örneğin, malın kişiye teslimatında bir besleme motoru veya siparişleri toplamada akıllıca tasarlanmış bir tampon sistemi olabilir.

En çok talep edilen gereksinimlere uygun tasarlanmış

CycloneCarrier, iş miktarının ve erişilebilirliğin yüksek olmasının önem taşıdığı sektörler için tasarlanmıştır.Özellikle de, E-ticaret, eczacılık ve taze gıda sektörlerine çok uygundur. 

Depolama ve taşıma

Yüksek depolama yoğunluğu ve kusursuz dinamik CycloneCarrier’ın iki temel özelliğidir. Bu yenilikçi mekik depolama ve çıkarma sistemi, sepetlerin, tepsilerin, kolilerin iki ya da daha fazla katmanlı depolanmasına imkan tanır. CycloneCarrier, yüksek performansı, yüksek erişelebilirlikle birleştirir ve en kritik malları güvenli bir şekilde taşıyabilir. Ayrıca, sistem -30°C sıcaklıklara kadar düşük ortamlar için uygundur.

Yüksek güvenilirlik

CycloneCarrier, minimum arıza süreleriyle güvenilir bir şekilde çalışır. Servisi ve bakımı gerçekleştirmek yalnızca etkilenen seviyeleri kapatmak mümkündür. Servis araçlarına, yerleşik bakım koridorları aracılığıyla kolayca erişilebilir ve hızlı değiştirme için hemen çalıştırılabilen kolay bir tasarım sunar. 

Araç

  • Her depolama seviyesi bir servis aracı ile donatılmıştır. Araçlar iki türlüdür: 
  • Sabit genişlikte yük taşıma cihazı

Esnek ve ayarlanabilir yük taşıma cihazı

Yük taşıma cihazları, kontrolün güvenilirliğini sağlar. Kartonları veya kutuları çeken veya iten “parmaklar” için gereken boşluk, yüklemeden önce kontrol edilir. Kapanmışsa, koli veya kutunun güvenli yüklenebilmesi için ayarlamalar yapılır. 

Lift

Her koridorda depolama ve çıkarma için bir lift bulunur. Maksimum performans gerektiren uygulamalar için iki konveyörlü, çift katlı versiyonu mevcuttur.

Transfer Konveyörü

Transfer konveyörleri, asansörler ve servis araçları arasında görev görürler. Ayarlanabilir rafların her seviyesine kurulabilirler.

Depo Yönetim Sistemi Yazılımı

CycloneCarrier, Swisslog yazılımıyla geliştirilmiş bir uygulamayı barındırır. Verimli depolama ve çıkarma stratejileri, malların tüm hareketi için optimum zamanda taşınması görevlerini başlatır. Ayrıca yazılım uygulaması, kullanıcı yönetimi, depo yeri yönetimi ve CycloneCarrier’ın alt sistemlerle entegrasyonu için ara yüzlerin de dahil olduğu bir dizi özellik sunar. Görselleştirme ve istatistik işlevleri uygulamayı tamamlar.

Kontrol

CycloneCarrier’ın kaldırma, konveyör ve mekik hareketleri CycloneBox yazılımı tarafından kontrol edilir. CycloneBox, taşıma görevlerinin düzgün bir şekilde yürütülmesini sağlar ve alt sistemler arasında etkileşimin optimizasyonu için gereken adımları izler.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com