Connect with us

Konveyörler

Avrupa konveyör piyasalarındaki büyüme, eğilim ve tahminler (2022-2027)

Yayın Tarihi

on

Özel araştırmalar ve sektörel raporlar sunan pazar istihbarat ve danışmanlık kuruluşu Mordor Intelligence, Avrupa konveyör piyasalarını mercek altına aldığı bir rapor yayımladı. Rapora göre, Avrupa konveyör piyasasının 2020-2025 yılları arasında %10.79 oranında yıllık bileşik büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Yüksek iş gücü maliyetlerine bağlı olarak, Avrupa’da çok sayıda firmanın konveyör sistemlerine geçmesi bekleniyor. Çıktı ürünlerin artması yönündeki motivasyon, forkliftler gibi ikameleriyle karşılaştırıldığında, kurulum kolaylığı ve güvenlikleri nedeniyle bu sistemlerin daha çok kabul edilmesini sağlıyor. Avrupa’da Almanya gibi birçok sanayi merkezi, otomotiv endüstrisindeki montaj hatlarının otomasyona geçmesi gibi durumlarda artışa tanıklık ediyor. Konveyör sistemleri, malzeme aktarımındaki gereksiz uygulamaları azaltıyor ve iki toplama noktası arasında malzeme taşımakla geçen atıl zamanı ortadan kaldırıyor. Avrupa piyasası, yenilikçi ürünler, lojistik ya da müşteri anlamında değişimler ile hareketleniyor, dolayısıyla satış merkezleri de çeşitli yapı değişikliklerine gidiyor. Perakende alanlarındaki gelir düzeyleri ve göreli düşük verimlilik, yüksek doygunluktaki piyasalar, gelecekte daralmaya ilişkin daha yüksek riskleri beraberinde getiriyor. Bu nedenle, perakendeciler otomatik depolamaya giderek daha fazla yatırım yapıyor ve böylece perakende alanından tasarruf edilmesi yönündeki eğilime katılıyorlar. Bu bölgede konveyörler gibi depo otomasyon sistemlerinin benimsenme oranlarındaki artış, esas olarak e-ticaret ve perakende yatırımlarındaki hızlı artıştan kaynaklanıyor.

Ulusal ve global e-ticaret piyasasındaki artışla beraber, bölgede paketleme hacminde artış gözlemleniyor. 2019 Avrupa E-ticaret Raporu’na göre, online satışlarda %13 oranından artış görüldü ve toplam satış hacmi 612 Milyar € olarak gerçekleşti. 2019’un Kasım ayında Deutsche Post DHL Group, Bochum’da saatlik kapasitesi 50.000 parça olan bir gönderi merkezi açtı. Ayrıca Royal Mail, 2019’un Temmuz ayında Bristol’daki merkezinde ayırma işlemlerini kolaylaştırmak için konveyör bantları ve tarama teknolojisinden oluşan otomatik makineleri hizmete aldı. Firma, paket ayıklamada kullanılan makinelerin oranını, güncel olan %12 düzeyinden zaman içinde %80’e kadar çıkarmayı hedefliyor.

QC Conveyors, 2019’un Eylül ayında ürün tekliflerini Motion06 eğimli bantlı konveyör modüllerini içerecek şekilde genişlettiğini duyurdu. Avusturya merkezli firma olan Motion06, Duravant LLC tarafından satın alındı ve QC Konveyörleri ile birlikte Duravant’ın Malzeme Taşıma Çözümleri grubunun bir parçası haline geldi. Motion06 eğimli bantlı konveyörler, kullanıcıların iki düz konveyör arasında bir dönüşün gerekli olduğu uygulamalarda ürün oryantasyonunu korumasını sağlıyor. Konveyörler hem içeri hem de dışarı beslemede aynı ürün oryantasyonunu koruyarak, ürünün sürekli olarak karşı karşıya kalmasını gerektiren uygulamalarda kusursuz bir şekilde teslim edilmesini sağlıyor.

Pandeminin patlak vermesinin ardından Avrupa’daki restoranlar enfeksiyon dalgaları, oturma kapasitesinde zorunlu azalmalar ve tüketici güvenliği endişeleri gibi zorlu koşullar altında yeniden açıldı. Temassız yemek, restoranların daha az zorlukla ve daha fazla güvenle çalışmasını sağlıyor. 2020’nin Temmuz ayında bir Japon restoran zinciri olan Yo!, yükseltilmiş konveyör bandını İngiltere’deki 18 tesiste piyasaya süreceğini duyurdu. Restoranları ziyaret eden müşteriler, hükümetin güvenlik yönergelerinin bir parçası olarak temassız işlemlerle karşılaşıyorlar. Yemek yiyenler QR kodunu tarıyor ve telefonlarının dijital menüsü aracılığıyla yemeklerini sipariş ediyor, ödemelerini yapıyor. Her mağazanın mutfağında taze olarak hazırlanan yemekler, yeni taşıma bandında doğrudan misafire ulaştırılıyor.

Raporun kapsamı

Ürün tipi

 • Bant
 • Silindir
 • Palet
 • Yüksek Seviye

Son kullanıcı sektörü

 • Havalimanı
 • Perakende
 • Otomotiv
 • İmalat
 • Gıda ve içecek
 • Eczacılık
 • Madencilik

Ülke

 • İngiltere
 • Fransa
 • Almanya
 • İtalya
 • İspanya
 • Hollanda
 • Avrupa’nın kalanı

Temel piyasa eğilimleri

Havalimanlarının önemli oranda büyüme göstermesi bekleniyor

Konveyörler ve ayırma sistemleri, tüm bagajları (check-in’den bagaj bölmesine yüklemeye) aktarmak için gereken ve artan güvenilirlik ile ayırma hızı talebini karşılamak için havalimanı endüstrisinde yaygın olarak kullanılıyor. Bagaj taşıma konveyörleri, başta İngiltere’nin en işlek havalimanı olan Heathrow olmak üzere, ülkenin tüm havalimanlarında yaygın olarak hizmet veriyor. Brexit sonrası devam eden konsolidasyon seviyesi, düşük maliyetli ve tam hizmet iş modellerinin benimsenmesi ve Avrupa’nın yabancı taşıyıcı rekabetine ve kontrolüne açıklığı, Avrupa havalimanı sektörü üzerindeki baskıyı artırmaya devam ediyor.

Avrupa’daki iç hat havayolları, otomatik konveyörler, sıralayıcılar ve otomatik depolama sistemleriyle, sürekli olarak ürün geliştirme alanına ve müşteri hizmetlerine yatırım yapıyor. Örneğin, Aralık 2019’dan bu yana Londra Stansted Havalimanı, ana terminalin altında her gün 30.000’e kadar paket taşıyan devasa konveyör bantları ve lift ağını güncelleyerek, yeni bir bagaj dağıtım sistemine 59 milyon Euro yatırım yaptı. Proje 2021 yılı sonunda tamamlandı.

Küresel yolcu hacmindeki artış ve daha kısa aktarma süreleriyle daha fazla uçuşu gerçekleştirme ihtiyacı, havalimanlarında otomatik çözümlerin sayısını artırıyor. Önemli bir intralojistik hizmet sağlayıcısı olan Fives Group, Fransa’daki havalimanlarına çeşitli ayırma teknolojilerinin kurulumunu yaptı. Sıralayıcı yerleşimlerinin esnekliği, müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış çözümlere imkan tanıyor. Konveyör ve ayırma sistemlerindeki diğer bir oyuncu olan Alstef, bagaj ayırma uygulaması için Fransa’daki ilk çapraz bantlı ayırıcıyı kurdu. Sıralayıcı, konfigürasyona bağlı olarak saatte 8.000 pakete kadar işlem yapabiliyor.

Bölgedeki ülkeler tarafından getirilen seyahat kısıtlamaları, kilitlenmeler ve filolarının çoğunu yere indiren havayolları, Avrupa havalimanlarındaki yolcu trafiğinin aşırı düşmesine neden oldu. Airport Council International’a (ACI) göre yolcu trafiği Mart 2020’de %59,5 düşerek, ilk çeyrek yolcu trafiğini %21 oranında aşağı çekti. Ancak Avrupa havalimanları 1 Mart’ta hala 5,1 milyon yolcuya hizmet verirken (2019’un aynı gününe göre %-11,7) trafik 31 Mart’a kadar 174 bine düştü (2019’da aynı güne göre -%97,1). Bununla birlikte, karantina kaldırıldığında 2020’nin sonuna kadar hava trafiği normale döndü.

Almanya’nın önemli pay sahibi olması bekleniyor

Alman otomotiv endüstrisi, akıllı teknolojileri entegre ederek küresel otomotiv endüstrisindeki teknolojik yeniliklere öncülük ediyor. Hükümetin güçlü desteği ve BMW, Ford gibi önde gelen otomobil üreticilerinin son birkaç yılda artan yatırımları, ülkenin otomotiv sektöründe önemli dönüşümleri beraberinde getirdi.

2020’nin Haziran ayında Tesla Inc., Berlin yakınlarındaki fabrikası için yeniden çalışma planlarını açıkladı ve ilk Avrupa fabrikasının yaklaşık bir yıl içinde otomobil üretebilmesini sağladı. 2021’in ilk yarısında arabalar konveyör bandından çıkıyordu.

Yiyecek ve içecek segmentinin Almanya’da önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Ekim 2019’da SEW-EURODRIVE (Pty), büyük bir OEM’e 64 MOVIGEAR servo motor tedarikini yaptı ve bu motor da donmuş balık ve sebze paketleme sektöründeki Alman merkezli bir şirkete, bir tartım konveyör sisteminin tasarlanması için temel oluşturdu. Sistem, her biri spesifikasyona göre karıştırılmış çeşitli dondurulmuş gıda ürünlerini içeren, sekiz küçük konveyör tarafından beslenen merkezi bir konveyör ile donatıldı. Her konveyör, bileşen ürünlerinin tam ağırlığını belirlemek için ayrı bir yük hücresine sahip. Almanya’daki KOBİ’lerin çoğu, rekabet avantajı için maliyetleri azaltmak amacıyla otomatik konveyörler kullanıyor ve böylece sektördeki konveyörlerin kapsamını genişletiyorlar. Dorner Europe, Almanya’nın Jülich kentindeki fabrikasında 2200 Serisi Konveyörlerin üretimine başladı. Bu adım, Avrupa çapındaki müşterilerin ekipmanlarını öncekine kıyasla çok daha hızlı teslim almalarını sağladı. 2019’un Şubat ayında Dorner Europe, robotla entegre olan 25 adet 2200 Serisi iDrive Konveyörünün kurulumunu ve montajını yaptı. Yerden tasarruf sağlayan entegre motor sayesinde iDrive konveyörü, diğer makineler ve robotlarla entegrasyon için kullanılıyor.

2019’un Aralık ayında SSI Schaefer’in müşteri hizmetleri ekibi, Almanya’daki dağıtım merkezindeki sistemi, firmanın karşılaştığı güçlüklere uyarlamak için Office Depot projesini tamamladı. SSI Schaefer’in en yeni iki taşıma sistemi döngüsü ile lojistik merkezine 7 döngü kuruldu. Koliler ve kutularla, depo alanları, sevkiyat öncesi toplanma istasyonları ve mal çıkış yerleri arasında taşıma ve dağıtım yapıldı. Akıllıca uyarlanmış geçişler, sistemi rahatlattı ve neredeyse 5 km’lik taşıma sisteminde kartonlarda yapılan taşıma işlemlerinde rahatlama sağlandı.

Rekabet ortamı

Avrupa konveyör piyasası, çok sayıda yerli şirketin varlığı nedeniyle oldukça rekabetçi bir görünüme sahip. Pazar, önemli oyuncuların ürün yeniliği, birleşme ve satın almalar gibi stratejileri benimsediği orta derecede parçalanmış görünüyor. Pazarın önemli oyuncularından bazıları nıSSI Schaefer AG, Mecalux SA, BEUMER Group GmbH & Co. KG. oluşturuyor.

Küresel bir üretici ve benzersiz makine yapımı ve montaj otomasyonu için mekanik bileşenler ve dolaylı malzeme sağlayıcısı olan Misumi, Frankfurt’ta yeni bir lojistik merkezi kurmak için SSI Schaefer’i seçti. Tüm iş istasyonları, yüksek performanslı bir taşıma sistemi ile sisteme bağlandı.

Malzeme taşıma sağlayıcısı Interroll, IBH ehf’nin ticari faaliyetlerinin ve varlıklarının önemli bir bölümünü satın aldı. Firmanın yiyecek ve içecek sektöründe, özellikle balık işleme endüstrisindeki satış ve servis faaliyetlerini güçlendirmesi bekleniyor.

Büyük oyuncular

 1. SSI Schaefer AG
 2. Mecalux SA
 3. BEUMER Group GmbH & Co. KG
 4. KNAAP AG
 5. KUKA AG (Swisslog AG)

Kaynak: Mordor Intelligence

www.mordorintelligence.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konveyörler

Pacline, UNIBILT kapalı paletli konveyörlerin distribütörü oldu

Yayın Tarihi

on

Pacline Conveyors, UNIBILT® kapalı paletli konveyörlerin lisanslı distribütör/entegratörü oldu. Geniş portföyüne UNIBILT’i de ekleyen Pacline, birçok sektör için eksiksiz bir yelpaze sunuyor.

UNIBILT® konveyörler, boya hatları, montaj hatları ve parça depolama gibi orta ve ağır hizmet tipi konveyör uygulamaları için uygun çözümler sunuyor.Yaklaşık 40 yıldır çeşitli endüstrilerde özel konveyör çözümleri sunan Pacline, hiçbir projenin aynı olmadığını ve en iyi çözümlerin belirli müşteri uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılamak için deneyimli mühendislik ve doğru ekipman gerektirdiğini biliyor. Konuyla ilgili konuşan Pacline Conveyors Genel Yöneticisi Karl Scholz, “UNIBILT® konveyörlerin eklenmesiyle, ürün yelpazemizi tamamen tamamlayabiliyor ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha da fazla uyacak şekilde geniş bir çözüm yelpazesi sunuyoruz” dedi.

UNIBILT® konveyörler, sektördeki en güçlü konveyörler olarak biliniyor. Tüm UNIBILT® rayları; daha sert, daha güçlü ve daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış, özel olarak formüle edilmiş ve yüksek mukavemetli bir karbon çeliği olan WEBALLOY II™ çelikten oluşturulmuş hassas rulolardan meydana geliyor. Özelleştirilmiş UNIBILT® sistemleri, dünya çapında otomobil ve diğer endüstriyel üreticiler tarafından geniş çapta benimseniyor.

250 lbs’ye kadar parçaları taşıyan hassas döküm işlemi için UNIBILT, sürekli akışlı konveyör çözümü kullanıyor. Bu konveyör, büyük hacimli üretim çalışmalarının üstesinden gelebilecek kadar güçlü ve standart ağır hizmet I-Beam konveyörlerinden daha kompakt ve ekonomik. Bu UNIBILT® baş üstü konveyörü, 400 lbs otomotiv parçalarını taşımak için yakın zamanda kuruldu.3 döngüde 1400 fitlik bir yol kateden bu sistem; yükleri toplayabiliyor, ürünleri değiştirebiliyor, yeniden yönlendirebiliyor ve üretim hızlarını artırabiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

Conveyors & Drives’tan verimi artıran, süreyi azaltan çözüm

Yayın Tarihi

on

Eskimiş Best/Flex kamyon yükleme konveyörleriyle ilgili sorunlar yaşayan müşterisi için BestReac tahrikini içeren bir çözüm sunan Conveyors & Drives, teknoloji ürünleri, hizmetleri ve çözümlerinde dünyanın en büyük toptancı distribütörlerinden biri olan müşterisine; verimde artış, römork yüklenmesi için gereken sürede önemli bir azalış sağladı.

Conveyors & Drives’in; teknoloji ürünleri, hizmetleri ve çözümlerinde dünyanın en büyük toptancı distribütörlerinden biri olan müşterisi, üçüncü parti bir lojistik sağlayıcı olarak, tüm dünyadaki bayilerinin ve son kullanıcıların teknoloji ihtiyaçlarını destekliyor. Eskimiş Best/Flex kamyon yükleme konveyörleriyle ilgili sorunlar yaşayan bu elektronik dağıtım şirketinde, konveyörler kutuları treylere verimli bir şekilde taşımıyor ve işler gitgide daha da zorlaşıyordu. Örneğin, işçilerin konveyörleri manuel olarak yerlerine çekme imkanı bulunmuyordu. Müşterisinin gereksinimlerini iyi analiz eden Conveyors & Drives, Best Conveyors tarafından sağlanan bantlı yükleyicilere iki BestReach tahrikinin kurulumunu yaptı. Çözümde; konveyörler, operatör tarafındaki el kumandasıyla içeri sürülüyor ve sola/sağa yönlendirilebiliyorken; bant, ürünleri iniş konveyörüne uygun bir hızda treylerdeki yükleyiciye getiriyor. Yükleyici bulunmadığında bir itici, durdurmayı etkinleştirmek için düşüşteki mevcut ekipmanla ek kontroller vasıtasıyla entegre edildi. BestReach’teki yedekleme özelliği, ürün konveyörde çok uzağa yedeklendiğinde iticiyi etkin hale getiriyor. Bu, ürünün yere fırlatılmasını ve muhtemelen hasarı önlüyor.

Eğimli konveyörden standart 53 fitlik bir treylerin ucuna kadar uzatma.

Sunduğu çözümle müşterisi için aşınmış yerçekimi esaslı kayar konveyörleri değiştirerek iki hattaki verimi önemli ölçüde artıran ve römork yüklenmesi için gereken süreyi azaltan Conveyors & Drives, BestReach bantlı konveyörün sağlamlığıyla müşterisine yıllarca hizmet sağlayacak.

Balıksırtı geçiş, paketlerin konveyör üzerinde ortalanmasını ve sabitlenmesini sağlar.

Kaynak: www.condrives.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

American Greetings, enerji tüketimi ve gürültü düzeylerini e24i çözümüyle azalttı

Yayın Tarihi

on

American Greetings, çeşitli tip, model ve üreticilerden oluşan kilometrelerce konveyörlere sahip 57 futbol sahası büyüklüğündeki tesisinde, eski konveyörlerini modern ve daha etkin sistemlerle değiştirerek verimliliğini artırdı. Çözümü Cisco-Eagle ve Hytrol’den alan American Greetings, e24i çözümüyle enerji tüketimini düşürdü, gürültü düzeylerini azalttı.

Dünyanın en büyük tebrik kartı şirketi olan American Greetings, “Kabalığın beklendiği ve nezaketin lüks olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Ama daha iyisine inanıyoruz. American Greetings dünyayı daha düşünceli ve sevgi dolu bir yer haline getirmek için her gün çalışıyor. Mutluluk ifadeleri yaratıyoruz, Günlük iletişimimizi biraz daha anlamlı hale getirmeye yardımcı olmak için kahkaha ve sevgi” misyonuyla bir asrı aşkın süredir faaliyetlerini sürdürüyor. Kendi adını taşıyan markası Carlton Cards, Gibson, Recycled Papersellers, Just For You, Tender Thoughts, Papyrus ve DesignWare parti ürünlerini ve Amerikan Greetings ürünlerini içeren diğer kağıt ürünlerini, Greetings ve Plus Mark hediye paketi ile kutulu kartlarını kapsayan, tüm dünya tarafından tanınan bir dizi tebrik kartı üretim hattına sahip olan American Greetings, bu ürün gruplarının yanında AG Properties Grubu aracılığıyla popüler karakterlerle markalar da yaratarak, bunların lisanslamasını da yapıyor.

60 yıl önce Osceola ile Arkansas tesisini kuran ve burada, “ABD’deki en büyük tek katlı bina” unvanını alan American Greetings; çeşitli tip, model ve üreticilerden oluşan kilometrelerce konveyörlere sahip 57 futbol sahası büyüklüğündeki tesisinde, yıllar içerisinde birçok malzeme aktarım projesi hayata geçirdi.

Tesis iyileştirme süreci için Cisco-Eagle ve Hytrol’e başvurdu

Eski konveyör çeşitlerinin sürekli onarım ve servis ihtiyacı nedeniyle, bu sistem karışımı şirketin bakım kapasitesini zorlamaya başladı. Günde 24 saat, haftada 5 ila 6 gün, yılda 10-11 ay kesintisiz çalışarak; enerji ve bakım maliyetlerinin düşürülmesini zorunlu hale getiren tesis için American Greetings, bakım maliyetlerini azaltmak ve operasyonu birleştirmek amacıyla tesis iyileştirme sürecini başlatarak, Cisco-Eagle ve Hytrol ile iletişime geçti. Çözüm için ergonomi ve tesis güvenliği de denklemde göz önünde bulundurulması gereken faktörler arasına yer alıyordu.

Bunun yanı sıra pek çok konveyör, özellikle de eski modeller gürültü tehlikesi oluşturabilir. ABD Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü’ne (NIOSH) göre, mesleki işitme kaybı Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışma ile ilgili en yaygın rastlanan rahatsızlıklardan birini oluşturuyor. Yaklaşık 22 milyon ABD’li işçi, iş yerinde tehlikeli düzeyde gürültüye maruz kalıyor. Bunun sonucu olarak, işitme kaybı engelliliği ortaya çıkan işçilere tazminat olarak yılda tahmini 242 milyon dolar harcanıyor. NIOSH, yüksek gürültünün iş yerinden mümkün olduğunca uzaklaştırılmasını ve gürültüye maruziyetin kontrol altına alınamadığı veya ortadan kaldırılamadığı durumlarda kulak koruyucuların kullanılmasını öneriyor.

Tüm sorunları gidermek için Hytrol E24i çözümü

American Greetings’te bakım sorunlarıyla ilgilenmek, Bakım Amiri Gerald Davis’in rutin göreviydi. Davis, sistemi çalışır durumda tutmak için yaratıcı çözümler üretti; ancak tesisin ölçeği ve operasyonel talepleri göz önüne alındığında bu zor bir görevdi. Çözüm için American Greetings ile ilgilenen Cisco-Eagle Yöneticisi Rodney Freeman, “30 yılı aşkın modellerin yedek parçalarını bulmak genellikle zordur. Amerikan Greetings şirketinde karşılaştığımız en büyük güçlük, eski bir sistemi canlı tutmanın yeni yollarını bulmaktı” dedi. Freeman, Hytrol’ün E24i 24 voltluk elektrikli silindir sistemlerine sahip bir çözümü, American Greetings’in tüm sorunlarını gidermek için sundu. American Greetings’in eski mühendisleri Alan Keith ve Gerald Davis’in de dahil olduğu American Greetings Ekibi, E24i’yi çalışırken görmek için Hytrol’ün Arkansas’ta yer alan Jonesboro Teknoloji Merkezi’ne gitti.

Güç tasarrufu ve azalan gürültü düzeyinin yanı sıra çeşitli avantajlar sunuyor

Hytrol Entegre Sistemler ve Kontroller Direktörü Boyce Bonham, bakım maliyetlerinin (yedek parçalar ve programlı bakım aracılığıyla) E24i’yi açık arayla uygun bir çözüm haline getirdiğini; ancak bunun yalnızca başlangıç olduğunu vurguladı. E24i ayrıca, Osceola tesisindeki konveyörlerin sayısı göz önüne alındığında, ciddi kaygılar oluşturan enerji tüketimini ve gürültü seviyelerini de azaltıyor. Konuyla ilgili Bonham, “İlk hat bir tür değerlendirmeydi ve bunu da ikinci hat takip etti. Hytrol, artık American Greetings tarafından tercih edilen konveyör. Stoklanan bakım parçalarını azaltmak ve planlı bakımı ortadan kaldırmak, Hytrol sisteminin kurulum aşamalarında çok önemliydi. O sırada en büyük endişe kaynağı olmasa da önemli bir faktör, işletmedeki gürültünün azaltılmasıydı. Çok daha sessiz çalışan sistemden etkilendiler ve bu sistemin aynı zamanda enerji tasarrufu sağladığını da fark ettiler. Diğer hatlarını da yeni ekipmanlarla değiştirmeye devam ediyorlar” açıklamasında bulundu.

Çözümle ilgili olarak American Greetings Mühendislik Proje Müdürü Ira Koonce ise, “Karton kontrolleri için hava keseleri ve gergili biriktirme makaralı konveyör kullanıyorduk. Konveyör 30 yaşının üzerindeydi. Artık kullanılmayan testere dişi birleştirme istasyonunu işletme dışına çıkarabildik. American Greetings birkaç yıl önceki projelerde Cisco-Eagle ile çalışmıştı. Bu ilişkiyi tazelediler ve şimdi daha müşteri odaklı iş yapar görünümdeler. Bu konveyör teknolojisi, güç tasarrufu, gürültünün azaltılması ve basınçlı havaya gereksinim olmaması gibi çeşitli avantajlar sağlıyor. Ayrıca, olası motor arızaları için daha kolay bir çözüm yolu sağlıyor gibi görünüyor. Böyle bir arıza daha meydana gelmedi” dedi. American Greetings gibi şirketler, eski teknolojilerin yerini alan yeni otomasyon çözümlerinin önemli ölçüde daha düşük desibel seviyeleri sağladığını fark ediyor. Konuyla ilgili olarak Koonce, “Önceki sistemde desibel seviyesini kontrol ettik ve güvenlik eşiğine ulaşmadı. Ses farkı fark edilebiliyor ve bir güvenlik sorunu meydana getirmiyor. Gürültüde yapılabilecek her tip azaltma yöntemi, sistemin rahatlamasına yardımcı olur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.cisco-eagle.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com