Connect with us

Konveyörler

Avrupa konveyör piyasalarındaki büyüme, eğilim ve tahminler (2022-2027)

Yayın Tarihi

on

Özel araştırmalar ve sektörel raporlar sunan pazar istihbarat ve danışmanlık kuruluşu Mordor Intelligence, Avrupa konveyör piyasalarını mercek altına aldığı bir rapor yayımladı. Rapora göre, Avrupa konveyör piyasasının 2020-2025 yılları arasında %10.79 oranında yıllık bileşik büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Yüksek iş gücü maliyetlerine bağlı olarak, Avrupa’da çok sayıda firmanın konveyör sistemlerine geçmesi bekleniyor. Çıktı ürünlerin artması yönündeki motivasyon, forkliftler gibi ikameleriyle karşılaştırıldığında, kurulum kolaylığı ve güvenlikleri nedeniyle bu sistemlerin daha çok kabul edilmesini sağlıyor. Avrupa’da Almanya gibi birçok sanayi merkezi, otomotiv endüstrisindeki montaj hatlarının otomasyona geçmesi gibi durumlarda artışa tanıklık ediyor. Konveyör sistemleri, malzeme aktarımındaki gereksiz uygulamaları azaltıyor ve iki toplama noktası arasında malzeme taşımakla geçen atıl zamanı ortadan kaldırıyor. Avrupa piyasası, yenilikçi ürünler, lojistik ya da müşteri anlamında değişimler ile hareketleniyor, dolayısıyla satış merkezleri de çeşitli yapı değişikliklerine gidiyor. Perakende alanlarındaki gelir düzeyleri ve göreli düşük verimlilik, yüksek doygunluktaki piyasalar, gelecekte daralmaya ilişkin daha yüksek riskleri beraberinde getiriyor. Bu nedenle, perakendeciler otomatik depolamaya giderek daha fazla yatırım yapıyor ve böylece perakende alanından tasarruf edilmesi yönündeki eğilime katılıyorlar. Bu bölgede konveyörler gibi depo otomasyon sistemlerinin benimsenme oranlarındaki artış, esas olarak e-ticaret ve perakende yatırımlarındaki hızlı artıştan kaynaklanıyor.

Ulusal ve global e-ticaret piyasasındaki artışla beraber, bölgede paketleme hacminde artış gözlemleniyor. 2019 Avrupa E-ticaret Raporu’na göre, online satışlarda %13 oranından artış görüldü ve toplam satış hacmi 612 Milyar € olarak gerçekleşti. 2019’un Kasım ayında Deutsche Post DHL Group, Bochum’da saatlik kapasitesi 50.000 parça olan bir gönderi merkezi açtı. Ayrıca Royal Mail, 2019’un Temmuz ayında Bristol’daki merkezinde ayırma işlemlerini kolaylaştırmak için konveyör bantları ve tarama teknolojisinden oluşan otomatik makineleri hizmete aldı. Firma, paket ayıklamada kullanılan makinelerin oranını, güncel olan %12 düzeyinden zaman içinde %80’e kadar çıkarmayı hedefliyor.

QC Conveyors, 2019’un Eylül ayında ürün tekliflerini Motion06 eğimli bantlı konveyör modüllerini içerecek şekilde genişlettiğini duyurdu. Avusturya merkezli firma olan Motion06, Duravant LLC tarafından satın alındı ve QC Konveyörleri ile birlikte Duravant’ın Malzeme Taşıma Çözümleri grubunun bir parçası haline geldi. Motion06 eğimli bantlı konveyörler, kullanıcıların iki düz konveyör arasında bir dönüşün gerekli olduğu uygulamalarda ürün oryantasyonunu korumasını sağlıyor. Konveyörler hem içeri hem de dışarı beslemede aynı ürün oryantasyonunu koruyarak, ürünün sürekli olarak karşı karşıya kalmasını gerektiren uygulamalarda kusursuz bir şekilde teslim edilmesini sağlıyor.

Pandeminin patlak vermesinin ardından Avrupa’daki restoranlar enfeksiyon dalgaları, oturma kapasitesinde zorunlu azalmalar ve tüketici güvenliği endişeleri gibi zorlu koşullar altında yeniden açıldı. Temassız yemek, restoranların daha az zorlukla ve daha fazla güvenle çalışmasını sağlıyor. 2020’nin Temmuz ayında bir Japon restoran zinciri olan Yo!, yükseltilmiş konveyör bandını İngiltere’deki 18 tesiste piyasaya süreceğini duyurdu. Restoranları ziyaret eden müşteriler, hükümetin güvenlik yönergelerinin bir parçası olarak temassız işlemlerle karşılaşıyorlar. Yemek yiyenler QR kodunu tarıyor ve telefonlarının dijital menüsü aracılığıyla yemeklerini sipariş ediyor, ödemelerini yapıyor. Her mağazanın mutfağında taze olarak hazırlanan yemekler, yeni taşıma bandında doğrudan misafire ulaştırılıyor.

Raporun kapsamı

Ürün tipi

 • Bant
 • Silindir
 • Palet
 • Yüksek Seviye

Son kullanıcı sektörü

 • Havalimanı
 • Perakende
 • Otomotiv
 • İmalat
 • Gıda ve içecek
 • Eczacılık
 • Madencilik

Ülke

 • İngiltere
 • Fransa
 • Almanya
 • İtalya
 • İspanya
 • Hollanda
 • Avrupa’nın kalanı

Temel piyasa eğilimleri

Havalimanlarının önemli oranda büyüme göstermesi bekleniyor

Konveyörler ve ayırma sistemleri, tüm bagajları (check-in’den bagaj bölmesine yüklemeye) aktarmak için gereken ve artan güvenilirlik ile ayırma hızı talebini karşılamak için havalimanı endüstrisinde yaygın olarak kullanılıyor. Bagaj taşıma konveyörleri, başta İngiltere’nin en işlek havalimanı olan Heathrow olmak üzere, ülkenin tüm havalimanlarında yaygın olarak hizmet veriyor. Brexit sonrası devam eden konsolidasyon seviyesi, düşük maliyetli ve tam hizmet iş modellerinin benimsenmesi ve Avrupa’nın yabancı taşıyıcı rekabetine ve kontrolüne açıklığı, Avrupa havalimanı sektörü üzerindeki baskıyı artırmaya devam ediyor.

Avrupa’daki iç hat havayolları, otomatik konveyörler, sıralayıcılar ve otomatik depolama sistemleriyle, sürekli olarak ürün geliştirme alanına ve müşteri hizmetlerine yatırım yapıyor. Örneğin, Aralık 2019’dan bu yana Londra Stansted Havalimanı, ana terminalin altında her gün 30.000’e kadar paket taşıyan devasa konveyör bantları ve lift ağını güncelleyerek, yeni bir bagaj dağıtım sistemine 59 milyon Euro yatırım yaptı. Proje 2021 yılı sonunda tamamlandı.

Küresel yolcu hacmindeki artış ve daha kısa aktarma süreleriyle daha fazla uçuşu gerçekleştirme ihtiyacı, havalimanlarında otomatik çözümlerin sayısını artırıyor. Önemli bir intralojistik hizmet sağlayıcısı olan Fives Group, Fransa’daki havalimanlarına çeşitli ayırma teknolojilerinin kurulumunu yaptı. Sıralayıcı yerleşimlerinin esnekliği, müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış çözümlere imkan tanıyor. Konveyör ve ayırma sistemlerindeki diğer bir oyuncu olan Alstef, bagaj ayırma uygulaması için Fransa’daki ilk çapraz bantlı ayırıcıyı kurdu. Sıralayıcı, konfigürasyona bağlı olarak saatte 8.000 pakete kadar işlem yapabiliyor.

Bölgedeki ülkeler tarafından getirilen seyahat kısıtlamaları, kilitlenmeler ve filolarının çoğunu yere indiren havayolları, Avrupa havalimanlarındaki yolcu trafiğinin aşırı düşmesine neden oldu. Airport Council International’a (ACI) göre yolcu trafiği Mart 2020’de %59,5 düşerek, ilk çeyrek yolcu trafiğini %21 oranında aşağı çekti. Ancak Avrupa havalimanları 1 Mart’ta hala 5,1 milyon yolcuya hizmet verirken (2019’un aynı gününe göre %-11,7) trafik 31 Mart’a kadar 174 bine düştü (2019’da aynı güne göre -%97,1). Bununla birlikte, karantina kaldırıldığında 2020’nin sonuna kadar hava trafiği normale döndü.

Almanya’nın önemli pay sahibi olması bekleniyor

Alman otomotiv endüstrisi, akıllı teknolojileri entegre ederek küresel otomotiv endüstrisindeki teknolojik yeniliklere öncülük ediyor. Hükümetin güçlü desteği ve BMW, Ford gibi önde gelen otomobil üreticilerinin son birkaç yılda artan yatırımları, ülkenin otomotiv sektöründe önemli dönüşümleri beraberinde getirdi.

2020’nin Haziran ayında Tesla Inc., Berlin yakınlarındaki fabrikası için yeniden çalışma planlarını açıkladı ve ilk Avrupa fabrikasının yaklaşık bir yıl içinde otomobil üretebilmesini sağladı. 2021’in ilk yarısında arabalar konveyör bandından çıkıyordu.

Yiyecek ve içecek segmentinin Almanya’da önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Ekim 2019’da SEW-EURODRIVE (Pty), büyük bir OEM’e 64 MOVIGEAR servo motor tedarikini yaptı ve bu motor da donmuş balık ve sebze paketleme sektöründeki Alman merkezli bir şirkete, bir tartım konveyör sisteminin tasarlanması için temel oluşturdu. Sistem, her biri spesifikasyona göre karıştırılmış çeşitli dondurulmuş gıda ürünlerini içeren, sekiz küçük konveyör tarafından beslenen merkezi bir konveyör ile donatıldı. Her konveyör, bileşen ürünlerinin tam ağırlığını belirlemek için ayrı bir yük hücresine sahip. Almanya’daki KOBİ’lerin çoğu, rekabet avantajı için maliyetleri azaltmak amacıyla otomatik konveyörler kullanıyor ve böylece sektördeki konveyörlerin kapsamını genişletiyorlar. Dorner Europe, Almanya’nın Jülich kentindeki fabrikasında 2200 Serisi Konveyörlerin üretimine başladı. Bu adım, Avrupa çapındaki müşterilerin ekipmanlarını öncekine kıyasla çok daha hızlı teslim almalarını sağladı. 2019’un Şubat ayında Dorner Europe, robotla entegre olan 25 adet 2200 Serisi iDrive Konveyörünün kurulumunu ve montajını yaptı. Yerden tasarruf sağlayan entegre motor sayesinde iDrive konveyörü, diğer makineler ve robotlarla entegrasyon için kullanılıyor.

2019’un Aralık ayında SSI Schaefer’in müşteri hizmetleri ekibi, Almanya’daki dağıtım merkezindeki sistemi, firmanın karşılaştığı güçlüklere uyarlamak için Office Depot projesini tamamladı. SSI Schaefer’in en yeni iki taşıma sistemi döngüsü ile lojistik merkezine 7 döngü kuruldu. Koliler ve kutularla, depo alanları, sevkiyat öncesi toplanma istasyonları ve mal çıkış yerleri arasında taşıma ve dağıtım yapıldı. Akıllıca uyarlanmış geçişler, sistemi rahatlattı ve neredeyse 5 km’lik taşıma sisteminde kartonlarda yapılan taşıma işlemlerinde rahatlama sağlandı.

Rekabet ortamı

Avrupa konveyör piyasası, çok sayıda yerli şirketin varlığı nedeniyle oldukça rekabetçi bir görünüme sahip. Pazar, önemli oyuncuların ürün yeniliği, birleşme ve satın almalar gibi stratejileri benimsediği orta derecede parçalanmış görünüyor. Pazarın önemli oyuncularından bazıları nıSSI Schaefer AG, Mecalux SA, BEUMER Group GmbH & Co. KG. oluşturuyor.

Küresel bir üretici ve benzersiz makine yapımı ve montaj otomasyonu için mekanik bileşenler ve dolaylı malzeme sağlayıcısı olan Misumi, Frankfurt’ta yeni bir lojistik merkezi kurmak için SSI Schaefer’i seçti. Tüm iş istasyonları, yüksek performanslı bir taşıma sistemi ile sisteme bağlandı.

Malzeme taşıma sağlayıcısı Interroll, IBH ehf’nin ticari faaliyetlerinin ve varlıklarının önemli bir bölümünü satın aldı. Firmanın yiyecek ve içecek sektöründe, özellikle balık işleme endüstrisindeki satış ve servis faaliyetlerini güçlendirmesi bekleniyor.

Büyük oyuncular

 1. SSI Schaefer AG
 2. Mecalux SA
 3. BEUMER Group GmbH & Co. KG
 4. KNAAP AG
 5. KUKA AG (Swisslog AG)

Kaynak: Mordor Intelligence

www.mordorintelligence.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konveyörler

Süt üretim hattına özelleştirilmiş FlexLink çözümü

Yayın Tarihi

on

Dolum makineleri ve paketleyiciler arasında yüksek esnekliğe ihtiyacı olan FlexLink müşterisi, kapasiteyi artırmak, eski konveyör sistemlerini yenilemek ve dolum alanındaki hijyen koşullarını iyileştirmek istiyordu. Fabrikanın eski manuel sistemi pahalıydı ve dolum işlemi tamamlandıktan sonra temizlenebiliyordu. Bu nedenle, yeni sistem otomatik olmalı ve iyi hijyen, düşük bakım ve yüksek erişilebilirlik odaklı olmalıydı. Belirli hijyen ihtiyaçları için özelleştirilmiş bir yıkama programıyla konveyör sistemi tasarlayan FlexLink, üretimin kısa bir süre durdurulmasını sağlayan konveyör bölümlerini, kendi atölyesinde önceden monte etti ve bu, monte edilen konveyörlerin fabrikaya kaldırılmasına olanak sağladı. Bu projedeki teknik bir zorluk, fabrikadaki sınırlı alandı. FlexLink, zemin alanından tasarruf etmek için konveyörleri farklı seviyelere yerleştiren kompakt bir çözüm tasarladı.

Ürün hasarının azaltılması

Süt endüstrisinde sık karşılaşılan bir sorun, üretim sırasında zarar gören konteynerlerdir. FlexLink, konveyörlerin hızını dinamik olarak kontrol ederek konveyörde sıra bekleyen paketlerin geri basıncını azaltmak için uygulama yaptı. Eski sistemde sürtünmeyi ve geri basıncı azaltmak için su ve sabun kullanılıyordu; ancak yeni çözümde bunun gerekli olmadığı ve daha maliyetli olduğu görüldü.

Temiz bir konveyör sistemi

İş birliğinin sonucu birçok yönden ödüllendirici oldu. Eski konveyör sisteminin yenilenmesi, tedarikin daha yüksek güvenilirliğini sağladı ve üretim zamanında hazırdı. Ayrıca daha iyi erişim için daha fazla alan yaratıldı ve bu da daha iyi bir çalışma ortamı oluşturdu. Temizlik sürecinin daha hızlı ve etkili olmasıyla üretim maliyetlerini düşüren firma, bu yatırımla daha rekabetçi bir hale geldi.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

Kanguru Grup, ‘Yılın Lider Konveyör ve Otomasyon Sistemleri Markası Ödülü’nü aldı

Yayın Tarihi

on

Sectech Endüstriyel ana sponsorluğunda, Ratel Medya ve Luna Medya Ajansı organizatörlüğünde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Kristal Şehir ve Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. DoubleTree By Hilton Topkapı’da düzenlenerek Türkiye’nin üreten, istihdam yaratan, uluslararası ve ulusal rekabette fark yaratan markalarının, iş insanlarının ve girişimcilerin ödüllendirildiği Kristal Şehir ve Başarı Ödülleri’nde, ‘Yılın Lider Konveyör ve Otomasyon Sistemleri Markası Ödülü’nü Kanguru Grup aldı. Sunuculuğunu Buket Aydın ve Yavuz Seçkin’in yaptığı ödül töreninde; gıda, otomotiv, talaşlı imalat, tekstil, bavul üretim, ambalaj sektörleri başta olmak üzere birçok sektörün konveyör otomasyon sistemlerini yapan, “Aktarmak Bizim İşimiz” sloganıyla sektöründe lider bir marka olan Kanguru Grup adına, Yönetim Kurulu Başkanı Olcay AydınYılın Konveyör ve Otomasyon Sistemleri Markası” ödülünü aldı.

Montaj konveyörleri, kumaş taşıma konveyörleri, iplik taşıma konveyörleri, çöp taşıma konveyörleri, koli taşıma konveyörleri, kum taşıma konveyörleri, paketlenmiş gıda taşıma konveyörleri, elektronik oyuncak ve elektrikli ev aletleri konveyörleri, kargo amaçlı depolar arası sevk konveyörleri başta olmak üzere birçok alanda kullanılan düz konveyörler, minyatür konveyörler, z tipi konveyörler, rulolu konveyörler, modüler bantlı konveyörler üreten Kanguru Grup, değer yaratma misyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

Patates üretiminde taşıma sistemlerinin kullanımı

Yayın Tarihi

on

Dünyada çok miktarda patates tüketilmektedir ve özellikle üretim hacmi ve kapasitesi açısından patates işleme hatları gıda endüstrisinde en büyük ve sofistike olanlardandır. Özelleştirilmiş proses ve paketleme hatları uzmanı Heat and Control Genel Müdürü Blake Svejkovsky, patates cipsi, patates kızartması ve patates yan ürünleri gibi patates üretim hatlarında taşıma sistemleri ve taşıma çözümlerinin nasıl uygulanacağı ve hat akış verimliliğinin nasıl sağlanacağı konusunda soruları cevaplıyor.

Patates işleme tesislerinde taşıyıcılar ve taşıma sistemlerinin temel rolü nedir?

En basit düzeyde taşıyıcılar, bir patates işleme tesisindeki kritik işlem noktalarını birbirine bağlamak üzere tasarlanmıştır ve en iyi taşıyıcılar, ürünü mümkün olduğunca hızlı bir şekilde ilerletirken ürüne minimum zarar vererek bu işlevi yerine getirir. Bunun ötesinde, taşıma sistemleri ürün biriktirme veya tamponlama, dozajlama, yükseklik değişikliklerini aşma ve ürün akışını paralel ünite işlemlerine bölmek gibi önemli ara işlevler sunar. En iyi taşıma sistemleri, bu işlevleri güvenli ve hijyenik bir şekilde sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır ve aşırı maliyet veya bakım süresi gerektirmemelidir.

Patates işleme tesislerinde taşıma bandı ve sistemlerinde genellikle hangi malzemeler kullanılır?

Taşıma sistemleri için en yaygın kullanılan malzemeler arasında genellikle 304 ve bazı durumlarda 316 paslanmaz çelik, polivinil klorür (PVC) ve diğer termoplastikler, polietilen, polipropilen ve UHMW bulunur. Kayışlı taşıyıcılar bu malzemelerin herhangi bir kombinasyonuyla tasarlanırken, en iyi yatay hareketli taşıyıcılar neredeyse tamamen paslanmaz çeliktendir.

Patates işlenirken genellikle kaç tür taşıyıcıya ihtiyaç duyulur?

Patates işleyicileri, bağlandıkları her işleme noktası için köprü taşıyıcılarının kendi benzersiz gereksinimlerine sahip olduğu için işlenen her düğüm noktası kadar çok sayıda taşıyıcı kullanırlar, örneğin ham ürünler için kir giderme, kızartılmış ürünler için yağ giderme, mutfakta baharatlama ve tartıcıda baharatlama gibi.

İşleme hattına düzgün bir aktarım ve dağılım elde etmek için ürün aktarım hızı nasıl kontrol edilir?

Ham malzeme ve bitmiş ürün için Revolution Gate adı verilen bir teknoloji, kitle akış yeteneği ile ürünün sızdırmadan, zarar vermeden veya karmaşık mekanizmalar olmadan çok granüler, doğru ve tekrarlanabilir bir şekilde dozlanmasını sağlar. Ayrıca, biriktirme tamponları ile birlikte dozajlama taşıyıcılarının kullanılması daha genel bir dozajlama yöntemi sağlayabilir. Depolama hazneleri ham patates akışını sonraki işleme noktalarına tamponlayabilirken, patates işleyicileri, hacimsel akış kontrolü için sensörlerle desteklenen taşıma sistemleri ve ağırlığa dayalı kütle akış sistemlerini kullanarak aktarım hızını kontrol edebilir. Ağırlığa dayalı kütle akış taşıma sistemleri, yüksek çözünürlüklü yük hücreleri kullanarak ürün akışını en doğrudan ve kesin şekilde ölçme ve ayarlama sağlar ve bunlar, biriktirme taşıyıcıları gibi diğer sistemlerle birlikte bitmiş patates ürünleri için de kullanılır.

Bir patates işleme tesisindeki tüm taşıma sistemleri ağır işlerde kullanılmak üzere tasarlanır mı?

Bütün taşıyıcılar uzun arızasız çalışma süreleri sağlamak için sağlam bir şekilde inşa edilmelidir, ancak her bir taşıyıcı, işleme alanının taleplerine göre tasarlanmalıdır. Genellikle en ağır iş taşıyıcıları, ham ürün işleme alanı içindekilerdir.

Bir taşıyıcı tasarlanırken, işleme sürecini optimize etmeye yardımcı olacak özellikler neler olabilir?

Taşıyıcılar, kir, su, dilimleme parçaları, yağ ve kırıntı çıkarma gibi çeşitli ekranlarla donatılabilir. Taşıyıcılar ayrıca çeşitli kapılara sahip olarak tasarlanır; bu, ürünün birden fazla son noktaya talep üzerine dağıtılmasına izin verir ve her biri benzersiz bitmiş ürünler üretebilir. Son olarak, daha özel özellikler ve alt sistemlerin entegrasyonu, bir taşıyıcıyı tamamen benzersiz bir sisteme dönüştürebilir; bunlar arasında bir biriktirme veya baharatlama sistemi gibi sistemler bulunur; her ikisi de patates işleme tesislerinde ürün aktarımı sağlayabilir ve kritik işlevler sunabilir.

Bir işleme tesisi için taşıma sistemleriyle ilgili en zorlu yönler nelerdir?

En zorlu yön, kritik ve son derece önemli hijyen ihtiyaçları için tasarım yapmaktır. Bu hem gıda güvenliği hem de üretkenlik ve kullanılabilirlik açısından geçerlidir. En iyi sistemler, minimum hijyen temizliği için tasarlanır ve en yüksek hijyen seviyelerine sahip olurlar. Ayrıca, sınırlı alan kısıtlamalarına karşı aktarım sistemlerinin tasarlanması, özellikle taşıyıcıların temel aktarım işlevinden daha fazla işlev sağlaması gerektiği gerçeği, sıkı alanlarda düzenlemelerinin karmaşıklığını artırır. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, bir sonraki en zorlu yön, bakım erişilebilirliği olabilir. En iyi taşıma sistemleri, bakım parçalarına kolay erişimi kolaylaştırmalıdır ve herhangi bir önleyici bakım gerektirmemelidir. Sıkı alan kısıtlamalarıyla birlikte bakım erişilebilirliğini takip eden bir diğer zorlu yön, hijyen operasyonlarıdır. Yine, en iyi taşıyıcılar, yerinde temizlenmelerine izin veren şekilde yapılandırılmış, kiri biriktirmeyi önleyen taşıyıcılar ve bileşen parçaları sayesinde temizlenmesi için zaman ve çaba harcamadan temizlenebilirler. Bu alanla ilgili zorlukların ötesinde, taşıma sistemleriyle ilgili olarak patates işleyicileri, maliyet kısıtlamaları, kurulum zamanlaması ve projenin başlangıç aşamasında tüm gereksinimlerin net ve doğru bir şekilde anlaşılması konusunda zorluklarla karşılaşırlar.

Bir patates işleyicisi, en son teknolojiye sahip taşıyıcıları kullanarak işletmedeki ürünlerinin hareket hızını ve enerjiyi koruyarak diğer kaynakları nasıl sağlayabilir?

En enerji verimli taşıma sistemlerini araştırmakla birlikte, patates işleyicileri, taşıyıcıların görev için yeterli boyutta olduğunu sağlamak için keşif sürecinin bir parçası olarak ayrıntılı bir üretim analizi sunan deneyimli bir satıcıyla ortaklık yapmalıdır. Aşırı boyutlu bir taşıyıcı daha fazla enerji gerektirecek ve daha küçük modellere göre daha fazla alan kaplayacaktır, bununla birlikte, küçük boyutlu bir taşıyıcı sıkışabilir ve ürün akışında tıkanıklıklara neden olabilir ve ürün zararına yol açabilir. En son teknolojiye sahip taşıma sistemleri, ileri kontroller ve bilgi sistemlerini kullanarak uyum içinde çalışacak şekilde tasarlanacaktır, bu da ürün akışının tesisin her yerinde dengeli kalmasını ve hiçbir sistemin fazla beslenmediğini veya ürün açlığı çekmediğini sağlar. Bu kontrol sistemleriyle sağlanan yanıt verme yeteneği ve bağlantılılık, taşıyıcıların sadece gereken miktarda ürünü mümkün olan en kısa sürede ve zarar vermeden hareket ettirmek için gereken enerjiyi tüketmelerini sağlar.

Taşıma sistemleriyle ilgili olarak hijyenin önemi açıklar mısınız?

Her işlemci için kâbus gibi bir durum, bir ürün geri çağırmasıdır: Üretkenlik saatleri ve hatta günleri, ürünle birlikte heba olabilir, tüketici sağlığına olası etkiler ve tüketici güveninin kaybı da eklenir. Bu nedenle, taşıma sistemleriyle ilgili hijyen düşünceleri üzerinde durulamaz. İşlemciler, tesislerinde güçlü hijyen standartlarını uygulamak için ellerinden geleni yaparlar ve çabalarına yardımcı olmak için en deneyimli taşıma sistemleri sağlayıcıları, öncelikle gıda güvenliği odaklı olarak aşağıdaki sistemleri sağlar:

·   IP-65 ve NEMA-4X standartlarına uygun olarak tasarlanmış,

·   Stratejik noktalarda 304 veya 316 paslanmaz çelik ve diğer korozyona dayanıklı alaşımlardan yapılmış,

·   Tamamen kapalı ve sızdırmaz iç yapıya sahip,

·   Entegre sprey sistemleri veya tam temizlenilebilir sistemler içeren,

·   Yüksek basınçlı yıkama veya silme temizliği için kolaylık sağlayan,

·   Bu tür taşıma sistemleri, işlemcilerin kısa vadede hijyen iş saatlerinden tasarruf etmelerinin yanı sıra ürün kontaminasyonunun olumsuz durumlarını da önlemeye yardımcı olur.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com