Connect with us

Redüktörlü Tahrikler

Kompakt tasarımlı PCD Serisi Sikloid Redüktörler ile yüksek tahvil, küçük boyut ve ürün güvenilirliği

Yayın Tarihi

on

Redüktör üretiminin güçlü markaları arasında yer alan PGR, endüstrinin taleplerini gözeterek piyasaya sunduğu PCD Serisi Sikloid Redüktörleri ile kompaktlık, yüksek tahvil, küçük boyut ve ürün güvenilirliği konusundaki talepleri karşılıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Sanayi ve Teknoloji Hamlesi Programı kapsamında desteklenen 21 projeden biri olan PCD Serisi ‘Sikloid Redüktör’, yüksek teknoloji kullanılan birçok uygulama alanına çözüm sunuyor. Geleneksel redüktörlerden farklı bir tasarıma sahip olan PCD Serisi’nin özgün yapısında, normal dişlilerde olduğu gibi kayıcı şekilde bir sürtünme hareketi yerine, bir elemandan diğerine yuvarlanmak suretiyle iletmesi yer alıyor.

Benzersiz sikloidal tasarımı sayesinde üstün avantajlara sahip PCD Serisi Redüktörler:

 • En zorlu uygulamalarda yüksek performans, 
 • Aşırı yük koruması,
 • Geniş tahvil aralığı,
 • Yüksek yük kapasitesi,
 • Sessiz çalışma,
 • Yüksek verimlilik, 
 • Termal faktör sınırlaması olmadan uzun çalışma ömrü sağlıyor.

Serinin diğer özellikleri

 • Tek kademede 21, çift kademede 36 farklı gövde büyüklüğü ile hizmete sunulmaktadır.
 • Giriş ve çıkışı eş eksenli redüktörlerdir.
 • Gövde rijit bir yapıya sahiptir ve ısı transferine uygundur.
 • Sistem mukavemet hesaplamaları; DIN, ISO ve NIEMANN standartlarına uygun olarak yapılmaktadır.
 • Ayaktan, flanştan ve gövdeden bağlantılı 3 farklı gövde opsiyonları bulunmaktadır.
 • Yatay ve dikey olmak üzere farklı montaj pozisyonları bulunmaktadır.
 • Farklı giriş opsiyonları (Motor akuple, PAM, IEC, W, …) sunulabilmektedir.
 • Mil çıkışlı olarak sunulmaktadır.
 • Diskler 100 Cr6, Gövdeler GG25 malzemeden üretilmektedir.
 • Tek kademe 412’ye kadar gövdeler gres ile 413…420 arası gövdeler ise yağ banyosu yapılarak; çift kademe 407/07…418/10 arası gövdeler gres ile 416/11…427/19 arası gövdeler yağ banyosu yapılarak yağlanmaktadır.
 • Müşterinin özel talepleri karşılanabilmektedir.

Teknik özellikler

 • Güç: 0.2 … 75 kW
 • Moment: 7 … 61500 Nm
 • Tahvil: 6 … 658503

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Redüktörlü Tahrikler

Bonfiglioli Planet Redüktörleri ile geri dönüşümün her ihtiyacına özel çözüm

Yayın Tarihi

on

Küresel ölçekte endüstrinin birçok alanına yönelik geliştirdiği ürünlerle eksiksiz ve etkin çözümler sunan Bonfiglioli, çok çeşitli seçeneklerde üretimini gerçekleştirdiği planet redüktörleri ile geri dönüşüm sektörünün her özel ihtiyacına çözüm sunuyor.

Çevre kirliliğinin azaltılması ve depolama alanlarının küçültülmesine yardımcı olan geri dönüşüm, atık yönetiminin temel bir bileşenini oluşturuyor. Birçok sektöre inovatif çözümler sunan Bonfiglioli, atık maddelerin toplanması, preslenmesi ve ayrıştırılmasına yönelik özel çözümler geliştiriyor, tasarlıyor ve üretiyor. Parçalama sürecine yönelik yenilikçi ürünler geliştiren Bonfiglioli, çok çeşitli seçeneklerde üretimini gerçekleştirdiği planet redüktörleri ile müşterilerinin her özel ihtiyacına ayrı ayrı uyan çözümler sunuyor.

İlk tasarım aşamasından itibaren müşteri ile Bonfiglioli ekibi arasında derinlemesine bir etkileşimle, en yüksek seviyede yürütülen özel çalışmaların sonucu olan bu çözümler, müşteri tarafında gereken tüm koşulların ve değişkenlerin istisnasız bir şekilde dikkate alınması nedeniyle, müşteri beklentilerini eksiksiz bir şekilde karşılıyor.

Bonfiglioli’nin geri dönüşüm çözümleri

 • Birincil parçalama
 • Parçalama
 • Taşıma
 • Kompaktörler

Birincil parçalama

Bonfiglioli’nin birincil parçalama ekipmanlarındaki planet ürünlerinin benzerleriyle arasındaki farkı, tam entegre makine tasarımı ve performans oluşturuyor.

Tüm dünya genelinde OEM liderleriyle uzun bir çalışma deneyimine sahip olan Bonfiglioli, sadece bu alanda çalışan üretim tesislerine değil, aynı zamanda dünya çapında birçok sektöre üst düzey hizmetler sunuyor.

İkincil parçalama

2 MioNm üzerindeki planet tork çalışma değeri, eksiksiz bir parçalama makinesi sağlamaktadır.

Yüksek pik yük kapasiteleri sayesinde Bonfiglioli Planet Redüktörleri mekanik performans anlamında sınıfının en iyisidir. Tahrik sistemleriyle Bonfiglioli sürücülerinin tam entegrasyonu, eksiksiz bir paket çözümü anlamına gelir.

Taşıma

Çeşitli ürün yelpazesi ve kompakt verimliliği sayesinde, taşıma sistemlerine dayalı olan özel ürünler sunan Bonfiglioli’yi tercih eden kullanıcılar, son derece dinamik bir karşılık buluyor ve enerji tasarrufu elde ediyor.

Ayrıca, maliyet etkin servis aralıklarının uzatılmış sürelerle uygulanması, sahiplik maliyetini de son derece aşağıya indiriyor. Bonfiglioli tahrik sistemleriyle sürücülerin tam entegrasyonu, eksiksiz bir paket çözümü anlamına geliyor.

Kompaktörler

Bonfiglioli, kompaktör gereksinimlerini karşılayan çok yönlü, sağlam ve enerji tasarrufu sağlayan çözümler sunar.

Kompaktörlerde de son derece enerji tasarrufu özellikleriyle ön plana çıkan Bonfiglioli ürünleri, maliyet etkin servis aralıklarının uzatılmış sürelerle uygulanmasıyla sahiplik maliyetlerini de aşağıya indiriyor. Bonfiglioli tahrik sistemleriyle sürücülerin tam entegrasyonu, eksiksiz bir paket çözümü anlamına geliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Redüktörlü Tahrikler

Marka fark etmeksizin bakım-onarım yapan ADEN, eskiyen redüktörlere hayat veriyor

Yayın Tarihi

on

Özel distribütörlükler ile dünyanın teknolojisini Türkiye pazarıyla buluşturan ADEN Endüstriyel, bunun yanı sıra marka fark etmeksizin sunduğu tamir, bakım ve onarım hizmetleriyle sektörün ihtiyaçlarına eksiksiz çözüm sunuyor.

Watt Drive Weg Group, Motive Group, Unimec ve Zambello gibi dünya lideri markaları Türkiye pazarıyla buluşturan ve satış sonrası hizmetleriyle komple çözümler sunan ADEN Endüstriyel, markalardan bağımsız olarak bakım hizmetleri sağlıyor. Marka fark etmeksizin tüm redüktörleri ADEN Endüstriyel güvencesiyle yenileyen firma, 17-18 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Bakım İstanbul Zirvesi 2022’de; tamir, bakım ve onarım hizmetlerini sergiledi. Güç aktarım sektörüne yalnızca ürün tedariki yapan bir firma olmanın ötesinde bakım-onarım hizmetleriyle sektörün ihtiyaçlarına karşılık veren ADEN Endüstriyel; ürün ayırt etmeksizin tüm marka ve çeşit redüktörleri, tamir-bakım-onarım için bakım merkezinde inceliyor ve sonrasında hasar tespiti yaparak raporlar sunuyor. Raporların onaylanmasından sonra bakım-onarım hizmetlerini tamamlayan ve yenilenmiş ürünleri müşterilerine teslim eden ADEN, eskimiş redüktörlere yeniden hayat veriyor. 

Satış ve satış sonrası süreci bir bütün olarak ele alan ADEN Endüstriyel, markalardan bağımsız olarak sunduğu bakım hizmetlerini 1.500 metrekare kapalı alanı bulunan fabrikasında gerçekleştiriyor. Aynı zamanda geniş ürün portföyünde yer alan markalar için eksiksiz hizmet veren ADEN, satışını gerçekleştirdiği ürünlere hem garanti kapsamında hem de garanti kapsamı olmadan bakım hizmeti, tahvil oranı değişiklikleri gibi hizmetler sunuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Redüktörlü Tahrikler

İ-MAK’ın yeni ürün seçme motoru I-GUIDE’ı keşfedin

Yayın Tarihi

on

İ-MAK, müşterilere ve geliştirme mühendislerine doğru redüktörü ve motoru seçmeye yardımcı olması için tasarlandığı, bilgisayar, tablet veya telefonla uyumlu yeni ürün motoru I-GUIDE ile birçok bilgiye ve çözüme hızlı erişme olanağı sunuyor. I-GUIDE, Android ve Ios için tasarlanan yeni İ-MAK mobil uygulama ile de uyumlu. Güncellenmiş İ-MAK ürün seçme motorunu şimdi www.imakreduktor.com adresinden erişilebilir.

Müşterilere ve geliştirme mühendislerine doğru redüktörü ve motoru seçmeye yardımcı olması için tasarlanan İ-MAK’ın ürün motoru, içeriğinde 1,000,000’dan fazla ürün referansı barındırıyor. 8 farklı dil seçeneği ile (Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Boşnakça, Flemenkçe, İsveççe ve Rusça) yeni İ-MAK ürün motoru, ihtiyaçlarınıza göre en iyi güç aktarım ürünlerini seçmeye yardımcı olmaya hazır.  Redüktörün anahtar veri tanımından başlayarak, özel seçenek ve özellik seçimine kadar yardım eden ve rehberlik yapan program, sonrasında ise uygun ölçü sayfaları, 3 boyutlu çizimleri ve diğer birçok teknik detayı kullanıcıya sunar.

Program kullanıcıya geniş çaplı seçeneklerden seçim yapmanıza olanak sağlıyor. Örneğin: Tahvil ve çıkış hızı, özel motor ve giriş seçenekleri, adapte edilmiş montaj pozisyonları, adapte edilmiş soğutma seçenekleri, boyama dereceleri ve özel renkler (RAL), özel flanş ve mil bağlantıları, fren seçenekleri, çıkış mili için özel malzeme seçimi, ATEX konfigürasyonu vs.

Yeni İ-MAK ürün motoru kullanıcılara piyasadaki en geniş ürün yelpazesinden seçim yapmanıza olanak sağlıyor. 0,12 kW’den başlayarak 650 kW’ye kadar, İ-MAK çözümleri 1,000,000’dan fazla ürün referansını kapsıyor. 14 seriye bölünmüş olarak, İ-MAK ürünleri kullanıcı isteklerini tam karşılayacak helisel, konik veya sonsuz dişli seçenekleri sunuyor. 

35,000 Nm torka kadar 8 farklı gövde seçeneği ve yüzlerce yeni kombinasyonuyla MA Monoblok serisi resmi tanıtımı, İ-MAK’ın güç aktarım sektöründeki pozisyonunu güçlendiriyor. Ayrıca İ-MAK NEMA standardını da ürün kataloğunun ağırlıklı bölümüne uyarladı. Kuzey Amerikalı müşteriler artık direkt motorlu redüktörleri NEMA standardında ve 60 Hertz seçeneğiyle sipariş verebiliyor. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konular

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com