PGR, sonsuz dişli redüktörler ile birçok avantajı bir arada sunuyor

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
PGR, sonsuz dişli redüktörler ile birçok avantajı bir arada sunuyor

PGR, birçok uygulama alanının ihtiyaçlarına çözüm üreten sonsuz dişli redüktörleri PMRVPlus / PRV Plus, düzenli yüklerin söz konusu olduğu tahrik sistemlerinde sessiz çalışmalarının yanı sıra, hafiflikleri ve yüksek mukavemetli modern tasarımlı gövdeleriyle ön plana çıkıyor.

Tecrübesi 1978 yılında kurulan Polat Makina’ya dayanan Polat Group Redüktör (PGR), Almanya başta olmak üzere 5 kıtadan 80’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Birçok uygulama alanında kullanılmak üzere çok çeşitli redüktör üretimi gerçekleştiren Polat Grup şirketlerinden PGR, yıllık 250.000 adet redüktör üretim kapasitesine sahip. Sonsuz dişli redüktörleri PMRVPlus/PRVPlus ile konveyör kullanıcıları da dahil pek çok sektörün taleplerine çözüm üreten PGR, bu redüktörler ile birçok avantajı bir arada sunuyor. Düşük momentlerin, düzenli yüklerin söz konusu olduğu tahrik sistemleri için sunulan sonsuz dişli tahrik sistemleri; sessiz çalışmalarının yanı sıra hafiflikleri, yüksek mukavemetli modern tasarımlı gövdeleriyle ön plana çıkıyor.

PMRVPlus/PRVPlus; hafif malzeme taşımasında kullanılan konveyör bantlardan ağır malzeme taşınmasında kullanılan konveyör bantlara, vidalı besleyici aparatlardan montaj hatlarına, küçük-orta-ağır malzemeler için mikserlerden asansör temizleme, dolgu, kontrol makinelerine, yük asansörlerinden ağaç işleme, balans, pafta, paketleme makinelerine, besleme aparatlarından vinçler, raylı kapılar, suni gübre sıyırıcıları, beton mikserleri, vinç mekanizmaları, freze makineleri, dişli pompalar ve bükme-kıvırma makinelerine kadar çözüm üretiyor. PMRVPlus/PRVPlus Redüktörler bunların yanı sıra kırkma makasından; presler, santrifüj makineleri, ayna destek aparatları, taşlama tezgahları, kovalı asansörler, matkap tezgahları, çekiç milleri, mil dirsek presleri, bileme taşlar döner levhalar, silindir variller, titreştiriciler ve öğütücülere kadar çok uzun bir sektör listesinin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Üstün özellikler bir arada 

Giriş ve çıkış eksen arası 90° olan sonsuz dişli redüktörler PMRVPlus/PRVPlus’ın, tek gövde ile ayaktan ve flanştan bağlanabilirliği mevcut. Gövdesi rijit bir yapıya sahip ve ısı transferine uygun olan ürün grubu, PAM B5, PAM B14 gibi farklı giriş opsiyonları sunulabiliyor. Mil çıkışlı, delik milli gibi çıkış opsiyonları da sunan ürünlerin sistem mukavemet hesaplamaları; ISO, DIN ve NIEMANN standartlarına uygun olarak yapılıyor.

B5 flanşlı, B14 flanşlı, tork kollu gibi farklı bağlantı aksesuarları ile sunulabilen PMRVPlus/PRVPlus’larda, sonsuz vidalar 16MnCr5 sementasyon çeliğinden, çarklar CuSn12Ni-C bronz malzemesinden imal ediliyor. Müşterilerin özel taleplerine cevap veren üründe yüksek kalitede rulman ve sızdırmazlık elemanları kullanılırken; üründe, 105 gövde büyüklüğüne kadar ADC-12 alüminyum enjeksiyon, 110 gövde ve sonrasında ise pik (GG 20-25) döküm kullanılıyor.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümleri bilgi teknolojilerini kullanarak en verimli ve kaliteli şekilde sunmayı misyon edinen Polat Group Redüktör, birçok farklı ürün yelpazesi ile müşteri ihtiyacını maksimum seviyede karşılamak için eş zamanlı mühendislik yöntemlerini kullanarak çalışmalarını sürdürüyor. Rekabetçi ve güçlü kalite politikası ile müşteri yelpazesini genişleten firma, küresel ölçekte büyümeye devam ediyor.

Sonsuz dişli redüktörlerde uzun süreli kullanım

Sonsuz dişli redüktörlerde uzun ve verimli bir servis ömrü elde etmek için uygulama yerine doğru şekilde monte edilmelisi gerekiyor. Açık hava kurulumlarında kötü hava koşullarına karşı korunması gereken sonsuz dişli redüktörlerde, paslanmaya karşı etkili maddeler ve su/toz geçirmeyen gres ile korunmuş yağ keçeleri kullanılması tavsiye ediliyor. Ayrıca yağlama konusu çok önemli bir yer tutuyor: Doğru ve yeteri kadar yağlanan bir sonsuz dişli redüktör, çok uzun yıllar sorunsuz çalışabiliyor.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap