Connect with us

Sektör Haberleri

PGR’nin dışa bağımlılığı azaltacak yeni ürünü, bakanlık desteği aldı

Yayın Tarihi

on

PGR’nin yeni ürünü ‘Sikloid Redüktör’, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Sanayi ve Teknoloji Hamlesi Programı kapsamında desteklenen 21 projeden biri oldu. Yüksek teknoloji kullanılan birçok uygulama alanına çözüm sunan ürün, dışa bağımlılığı azaltacak.

20 yılı aşan tecrübesiyle Türkiye’deki sayılı redüktör firmalarından biri olan ve hızla büyüyerek adından söz ettiren Polat Group Redüktör’ün (PGR) yeni ürünü ‘Sikloid Redüktör’, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Sanayi ve Teknoloji Hamlesi Programı kapsamında desteklenen 21 projeden biri oldu. Aydın’da yer alan Polat Group Holding’in bir iştiraki olan PGR, ‘Sikloid Redüktör’ üretim projesi ile yüksek teknoloji kullanılan robotlar, CNC tezgahları, otonom araçlar, eklemeli imalat donanımları, santrifüj ayırma sistemleri, spindle-pozisyoner gibi hassas tezgah yardımcı ekipmanları başta olmak üzere makine imalat sektörünün ihtiyacı olan ve yurt içinde endüstriyel ölçekte üretilmeyen sikloid redüktörlerin üretimlerini gerçekleştirerek dışa bağımlılığın azaltılmasını sağlayacak.

Türkiye, sikloid redüktörü üreten ender ülkelerden biri olacak

Projenin hayata geçmesi ile beraber dünyada sikloid redüktör üretimi yapan az sayıda ülkeden biri olunurken, teknolojinin millileştirilmesine ve yerli olmasına katkı sağlanacak. Yerli üretimle birlikte sikloid redüktörlere erişimin kolaylaşması, Türkiye’de bu redüktörü kullanabilecek makine endüstrisinin ürettiği ürünlerin kalitesini de artıracak. Disk formundaki özel yapısıyla şok darbelere dayanıklı, aşınmaya karşı dirençli ve titreşimsiz çalışma sağlayan sikloid redüktörlerin üretimi ile aşırı yüklere dayanımlı yüksek verimli ve uzun ömürlü makine sistemlerinin kurulmasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca kompakt yapıda olması sebebiyle daha küçük hacimlerde büyük çevrim oranları yakalayabilen redüktör, yüksek verimliliğe sahip. Sikloid redüktörün Türkiye’de üretime geçmesiyle birlikte denizaşırı ülkelerden yapılan ithalat azalırken, Türkiye’nin lokasyon avantajı ile birlikte yakın coğrafyada bulunan; Avrupa, Afrika, Rusya ve Orta Doğu pazarları için tedarikçi konumunda olunacak.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com