Kovid sonrası ilk EHEDG toplantısı Interroll Akademi’de gerçekleşti

Selda KUL
Kovid sonrası ilk EHEDG toplantısı Interroll Akademi’de gerçekleşti

Avrupa Hijyenik Mühendislik ve Tasarım Grubu’nun (EHEDG) Kovid pandemisinden sonra düzenlediği ilk yıllık üye toplantısı, Interroll’un ev sahipliğinde Almanya’da gerçekleştirildi. Etkinlikte, kümes hayvanı kesimhanelerinde hijyenik konveyör teknolojisindeki yenilikler ve et kasalarının taşınması ve sınıflandırılmasında enerji verimliliğinin nasıl iyileştirilebileceği ele alındı.

Hijyenik tasarım ve mühendislik uzmanlığının önde gelen kaynağı olmayı ve tüm sektörde gıda güvenliği ve kalitesini artırmayı misyon edinen Avrupa Hijyenik Mühendislik ve Tasarım Grubu European Hygienic Engineering and Design Group’un (EHEDG), Avrupa’dakiler de dahil olmak üzere dünya genelinde 750’den fazla üyesi bulunuyor. Hijyenik mühendislik ve bu alanın geleceğiyle ilgili ağ oluşturma konularında, dünyanın önde gelen malzeme taşıma çözümleri sağlayıcısı Interroll için önemli bir ortağı temsil eden EHEDG’nin, pandemiden sonra düzenlenen ilk resmi toplantısı Almanya’nın Hückelhoven kentinde yer alan Interroll Akademi’de gerçekleştiriliyor.

EHEDG’in 70’ten fazla üyesinin katıldığı etkinlikte konuşan Interroll Tambur Motorları ve Hijyenik Çözümler Mükemmeliyet Merkezi Genel Müdürü Thomas Baack, “Bu kadar çok üyenin Hückelhoven’deki tesislerimizi ziyaret ettiğini görmek ve EHEDG topluluğuna Interroll’un daha iyi ve daha hijyenik gıda işleme için neler sunabileceğini gösterebilmek büyük bir zevk” diyor.

Tambur motorları ve hijyenik çözümler sunma konusunda kendini kanıtlamış bir ortak ve çözümleriyle tanınmış gıda şirketlerinde halihazırda günlük olarak kullanılan bir marka olan Interroll; bu yılki etkinlikte, kümes hayvanı kesimhanelerinde hijyenik konveyör teknolojisi söz konusu olduğunda geliştirilen yenilikler ile et kutularının taşınması ve sınıflandırılmasında enerji verimliliğinin nasıl iyileştirilebileceğini sunuyor. Konuyla ilgili konuşan Interroll Hijyenik Çözümler Başkan Yardımcısı Stephan Kronholz, “Interroll, kümes hayvanı kesimhanelerinde dünya çapında kullanılmak üzere geliştirilmiş bir ürün platformu oluşturdu. Bu, Interroll’un hijyenik konular söz konusu olduğunda ne kadar yenilikçi olduğunu gösteren mükemmel bir örnektir” diye konuşuyor.

Etkinlikte konuşan EHEDG Operasyon Direktörü Adwy van den Berg,”Interroll gibi aktif üyelerin organizasyonumuzun bir parçası olmasından çok memnunuz ve bu yılki etkinliğe ev sahipliği yapma konusundaki kararlılıkları ve misafirperverlikleri için ekibe teşekkür etmek istiyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap