Connect with us

Konveyörler

Bonfiglioli, entegre konveyör çözümleriyle lojistiği güçlendiriyor

Yayın Tarihi

on

Lojistik sektöründe ürünler her gün dünyanın farklı bir yerine sevk ediliyor ve her yıl 1 milyardan fazla insan hava yoluyla seyahat ediyor. Her zaman en iyi performansı göstermek zorunda olan lojistik sistemleri, zorlu koşullarda hiçbir zaman durmuyor. Bonfiglioli, bu süreçlerin her birini tek tek optimize ederek müşterilerini sürekli desteklemek amacıyla dayanıklı ve güvenilir tahrik teknolojisi sunuyor.

Dikey taşıma

Kovalı elevatör

Bonfiglioli, malzeme alımı için eksiksiz kovalı elevatör çözümleri sunmaktadır. Motor ve redüktör arasındaki hidrolik rakorlar, izleme sensörü ve invertör gibi ek seçenekler güvenilirlik ve performansı en üst düzeye taşımaktadır.

Borulu taşıma

Vidalı konveyör

Vidalı konveyör, malzemeyi yuvarlak bir boruya taşır. Hassasiyet, bu proses için temel özelliktir. Bonfiglioli çözümleri, malzemenin boruya sürülmesinde ve spirale kaymayı en alt seviyede tutmada tork optimizasyonu sağlar.

Silindirli taşıma

Kayışlı ve zincirli konveyör

Kayışlı ve zincirli konveyörler; metal, maden, kömür, kimyasal, gıda, liman ve diğer malzemeler olmak üzere her türlü malzemeyi taşımak üzere pek çok sektörde kullanılmaktadır. Bonfiglioli, doğru çözümün yük ve diğer özel ihtiyaçları ne derece hesaba kattığını bilir. Bonfiglioli çözümleri zorlu ve patlamaya müsait ortamlardan gıda teması içeren ortamlara kadar her türlü çevreyi kapsamakta olup, çok çeşitli redüktörlü motor ve invertörleri içine almaktadır.

Akışkan malzeme taşıma

Besleme ünitesi

Bir besleme ünitesinde, ağır malzemeleri taşımak üzere genellikle son derece düşük hızlara ihtiyaç duyulur. Bu durum yüksek oran ve dayanıklılık gerektirmektedir. Bonfiglioli invertörlerle kombine edilen Bonfiglioli redüktörlü motorlar, şiddetli darbe ve sıcaklıklara direnç gösterirken, yüksek performans gerçekleştirmektedir.

Uzun mesafeli kaba malzeme taşıma

Overland konveyörü

Sürekli çalışma ve uzun mesafeler, overland konveyörleri zorlu uygulamalar haline getiren iki unsurdur. Bonfiglioli çözümleri, bu proses için ideal bir seçenek sunmak üzere, yüksek güç gereksinimlerini karşılayabilir ve bakım yapılması kolaydır.

Gıda dondurma işlemi

Spiral konveyörler

Spiral dondurucular, düşük sıcaklık ve özel çevre koşulları nedeniyle güçlük oluşturmaktadır. Bonfiglioli ürünleri, gıda üreticilerinin ürünlerini hızlı bir şekilde dondurmasını sağlayan özel bir çözüm sunmak üzere spiral donduruculara yönelik sürekli beslemeyi desteklemektedir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com