Connect with us

Konveyörler

Schaeffler, otonom bakım ile konveyör sektörüne tasarruf vadediyor

Yayın Tarihi

on

Schaeffler, plansız duruş sürelerini önleyen, bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltan ve makine kullanılabilirliğini artıran otonom bakım ile intralojistik merkezlerinde tasarruf sağlıyor.

Schaeffler, dünyanın en yüksek performanslı intralojistik sağlayıcılarından biri olan SSI Schäfer ile iş birliği yaptı. Schaeffler, firmanın en yeni depolama ve dağıtım merkezinde operasyonel açıdan kritik makineler ve ekipmanlar için akıllı bir bakım sistemi uyguladı. Intralojistik 4.0 için işletim ve kısmen otomatikleştirilmiş bakım yöntemleri ile tahrik modellerinin durumunu izlemeye yönelik sistemler kullanan Schaeffler, bu sistemle plansız duruş sürelerini önlemeyi, bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltmayı ve makine kullanılabilirliğini artırmayı amaçlıyor.

Depolama ve geri alma sistemlerinin kaldırma ve hareket tahrikleri SmartCheck cihazları tarafından sürekli olarak izlenir.

Depolama ve geri alma sistemlerinin kaldırma ve hareket tahrikleri SmartCheck cihazları tarafından sürekli olarak izlenir.

Planlanmamış arıza sürelerini önleme

Schaeffler’in SmartCheck durum izleme sistemi; depolama ve geri alma sistemleri, atık su transfer istasyonları ve spiral konveyörler gibi depo sistemlerinde çalışmayla ilgili sürücülerin durumunu sürekli olarak izlemek için kullanılır. Yeni başlayan makine hasarı, entegre titreşim teşhisi sayesinde güvenilir bir şekilde ve zamanında tespit edilebilir.

Otonom alt sistemler, Schaeffler’in yeni depolama ve dağıtım merkezinde güvenilir bir malzeme akışı sağlar.

Azalan bakım maliyetleri, artan kullanılabilirlik

Özel olarak geliştirilmiş yağlama pinyonlarına sahip merkezi olarak kontrol edilen Concept8 Yağlama Sistemleri, çalışma sırasında zincirli ve makaralı konveyörlerde sürekli ve hassas yeniden yağlama gerçekleştirir. Bu sayede, aşırı yağlamanın neden olduğu sistem kontaminasyonu ile birlikte aşırı yağlama ve bundan kaynaklanan arıza süreleri güvenilir bir şekilde önlenebilir.

Dijital hizmetler önerilen eylemleri sağlar

Schaeffler, gelecekte dijital bulut hizmetlerini tahriklerdeki rulmanların kalan kullanım ömrünü hesaplamak için ‘LifetimeAnalyzer’ı ve derinlemesine durum analizi ile tahmini Bakım 4.0 için ‘ConditionAnalyzer’ı kullanacak. Bu sistemler ile bakım teknisyeni, önerilen belirli eylemleri otomatik olarak alır ve böylece sisteminin çalışmasını sağlamak için uygun önlemleri hızlı ve kolay bir şekilde uygulayabilir. 

Manuel bakım giderleri ihmal edilebilir

Koşul verilerinin ve diğer işletim parametrelerinin kontrol ortamındaki görselleştirmeye entegre edilmesi, KPI’ların tanımlanabildiği ve hedefler doğrultusunda kontrol edilebildiği anlamına gelir.

Bakım 4.0 ile ilgili konuşan Schaeffler Avrupa Dağıtım Merkezi Bakım Müdürü Egon Grief, “İntralojistik için Bakım 4.0, daha fazla durum izleme, daha fazla kendi kendini raporlama sistemi, daha otomatik bakım ve dolayısıyla daha az arıza süresi ile bakım personelinin daha verimli görevlendirilmesi anlamına gelir” diyor.

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com