Connect with us

Depo ve Raf Sistemleri

Korteks’in robotik depo sisteminde ÜÇGE DRS imzası

Yayın Tarihi

on

ÜÇGE DRS Depo Raf Sistemleri, Zorlu Holding Korteks Polyester İplik Fabrikası’nda, 28 ay gibi çok kısa bir sürede yatırım maliyeti manuel depo alternatifleri ile başa baş noktasına gelen “Otomatik Depo AS/RS PAŞA” projesini hayata geçirdi.

Üretim, inovasyon ve teknoloji gücü ile global bir marka olan ÜÇGE DRS; uzun yıllara dayanan deneyimi, yüksek teknolojisi ve sektöre büyük katkı sunan inovatif yaklaşımı ile sektöründe öncü firma olarak başarılı işlere imza atıyor.

Uzun yıllardır bütün üretim hatlarında teknolojiyi kullanarak insan hatalarını minimuma indiren Zorlu Holding Korteks Polyester İplik Fabrikası, depo ve sevkiyat süreçlerini otonom faaliyetler ile güçlendirme talebini ÜÇGE DRS’nin sürdürülebilir yeni nesil teknolojiye sahip tam otomatik akıllı depo sistemi ile hayata geçirdi. Depolama kapasite hedefini en az 10 bin palet olacak şekilde tanımlayan ve projeyi yatırıma yönlendiren Korteks Polyester İplik Fabrikası, dijital depo ikizi ve süreç simülasyonları aracılığı ile yapılan fizibiliteler sonucunda ÜÇGE DRS’nin robotik endüstriyel depolama teknolojileri birikimi ile geliştirdiği patentli Otomatik AS/RS sistemi PAŞA’yı tercih etti. 

Konuyla ilgili açıklama yapan ÜÇGE DRS Robotik Depo Sistemleri Yönetmeni Tunçer Yıldız, “Günümüzde işletmelerin sürdürülebilir rekabet üstünlüğünü sağlamasında önemli bir paya sahip olan depolama faaliyetlerini yüksek verimlilikle ve düşük maliyetle gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda mevcut depolama süreçleri analiz edilerek yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı depolama sistemlerine duyulan ihtiyaç tespit edilebilmektedir. Korteks İplik firmasında hayata geçirdiğimiz Tam Otomatik AS/RS Sistemi ile 130m×30m taban ölçüleri üzerine deprem şartnamesine uygun tasarlanıp üretilmiş 11.000 palet kapasiteli raf konstrüksiyonu inşa ettik. Akıllı depo FEM 9.851’e göre doğrulanmış, saatte 104 palet combined cycle kapasitesine sahip, her biri 700 kg kapasiteli ve çift derinlikli çalışabilen 4 adet Palet İstifleme Robotu PAŞA ile depo alanındaki verimlilik artırılmıştır” dedi.

Çözümün avantajları hakkında da bilgiler veren Yıldız, “Lojistik ağının da önemli bir süreci olan depolama operasyonlarında yüksek hız, yüksek kapasite ve optimum stok ile çalışma ihtiyacını yüzde 100 yerli üretimimiz olan otomatik depolama sistemlerimiz ile karşılamaktayız. Otomatik deponun yatay depolama alanı yerine dikey büyüme avantajı işletmelere daha az metrekarede daha yüksek kapasite imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra verimli alan kullanımı, hızlı stok kontrolü, hızlı sipariş hazırlama ve çok daha yalın iş süreçleri sağladığı avantajların bazılarıdır” ifadelerini kullandı.

ÜÇGE DRS Robotik Depo Sistemleri Yönetmeni Tunçer Yıldız

Proje ile verimlilik ödülü aldı 

Üretim, inovasyon ve teknoloji gücü ile global bir marka olan ÜÇGE DRS, 7. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi Fuarı’nda düzenlenen ödül töreninde Zorlu Holding Korteks İplik firmasında hayata geçirdiği Otomatik Depo Sistemi AS/RS PAŞA Projesi ile ‘Verimlilik Ödülü’ne de layık görüldü. 

Geçmişinde ‘Türkiye’nin ilk tam otomatik akıllı depo sistemlerini üretmek, halen tek yerli üreticisi olduğu mobil depo sistemlerini geliştirmek’ gibi pek çok önemli ilkleri gerçekleştirip, sektörün hizmetine sunan ÜÇGE DRS; geleceği şekillendirecek çalışmalarına hızla devam ediyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com