Connect with us

Elektronik

GMTCNT EtherCAT’li yeni nesil servo sistemler

Yayın Tarihi

on

30 yıllık endüstriyel otomasyon birikimi üzerine, mikroişlemci tabanlı birbiri ile haberleşebilen endüstriyel cihazlar tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulan GMT, makine imalatçılarının toplam çözüme yönelik ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Ürün gamını her geçen gün artıran GMT, yerli üretici olmanın verdiği avantaj ile müşterilerinin acil ihtiyacına anında cevap veriyor. PLC, ekranlı mini PLC, operatör panelleri, hız kontrol cihazları, servo motorlar ve sürücüler, step motor ve sürücüler, izoleli repeater, güç kaynakları ve endüstriyel haberleşme cihazları gibi birçok ürün çeşidini stoklarında bulunduruyor.

Firma, endüstriyel otomasyon pazarına yeni sunduğu ve pazarda yaygın olarak kullanılan EtherCAT’li Servo Sürücüler ile test cihazları, pres, kesim, dolum, paketleme, plastik, gıda gibi makine imalatçılarına çözümler sunuyor. GMTCNT Servo Sürücüler başlıca şu özelliklere sahip:

 • 20 Bit Nikon marka encoder ile geri besleme,
 • Pozisyon / Hız / Tork Kontrol Modları,
 • 32 adımlı pozisyon tablosu oluşturabilme,
 • Yüksek hızlı pulse girişleri, Open-Collector (500 kHz), diferansiyel mode (4 MHz),
 • Pulse + Yön, CCW + CW, Faz A + Faz B (5V ile 24V) pulse komut tipleri,
 • Hız ve tork set değerlerini analog girişler ve dahili parametrelerle ayarlayabilme,
 • Kazanç parametrelerini kolaylıkla ayarlayabilme,
 • 5V Dahili besleme çıkışı,
 • PC yazılımı veya dahili tuş takımı ve gösterge ile kolay devreye alma,
 • PC yazılımı için ilave RS-232 haberleşme portu,
 • 2MHz encoder çıkış sinyali,
 • Pozisyon, hız, tork modları ve modlar arasında geçiş yapabilme,
 • Online ayarlanabilen elektronik gearbox,
 • Tork/Hız limitleri,
 • Dahili pozisyon ve homing fonksiyonu,
 • 7 adet PNP/NPN seçilebilir dijital giriş,
 • 5 adet dijital çıkış,
 • 2 adet -10V…+10V analog giriş,

Aşırı gerilim, düşük gerilim, kısa devre, motor aşırı ısınma, servo sürücü aşırı ısınma koruma fonksiyonları.

“Türkiye’den bir dünya markası çıkarma” hedefiyle faaliyetlerini sürdüren GMT, uzun yıllara dayanan birikim ve tecrübesini, Türk sanayisinin verdiği destekle her geçen gün daha da ileriye taşıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektronik

iFactory3D’den katmanlı üretim otomasyonunda çığır açacak 3D bant yazıcısı

Yayın Tarihi

on

iFactory3D, 3D baskının uzunluk sınırlamalarını ortadan kaldıran yeni katkılı üretim teknolojisini piyasaya sürüyor. Yenilik tasarruf sağlamanın yanı sıra, esnekliği artırarak mevcut üretim yöntemlerini geliştiriyor.

Artur Steffen ve Martin Huber tarafından 2020’de kurulan Alman 3D baskı şirketi iFactory3D, üretimin geleceğini şekillendiren yenilikçi bant yazıcı teknolojisinin lansmanını duyurdu. Üretim süreçlerinin pahalılığı ve israfı ile başa çıkan katmanlı üretimin boyut ve toplu otomasyondaki kısıtlamaları, büyük ölçekli üretimlerde kullanılmasını engelliyordu. Yeni çözümü ile bu sorunları aşan iFactory3D, Avrupa ve Amerika’daki işletmelerin üretim ekipleri için bu prosedürel boşlukları, dünyanın en gelişmiş 3D bant yazıcısı olan One Pro ile kapattı. One Pro, 3D baskıda 10 yıllık deneyimin ve ilk 3D bant yazıcı prototipinde 4 yıldan bu yana yapılmakta olan ince ayarın sonucu olarak ortaya çıktı. Müşterilerden, topluluktan ve endüstri uzmanlarından gelen geri bildirimler ve çoğunlukla Avrupalı​​üreticilerin en iyi endüstri standardı bileşenleri kullanılarak ayrıntılı bir şekilde tasarlanan One Pro, bu yapısıyla Almanya’da üretimi yapılan 3D yazıcılar arasında birinci sınıfa yerleşti.

Yeni bant yazıcı teknolojisi, mevcut baskı sorunlarını çözmek için yapı plakası olarak taşıyıcı bant ile geliştirildi. Sonsuz uzunluk eşiği ile uzun nesneleri yazdırabiliyor. Minimum insan-makine etkileşimi ve düzey otomasyonuyla eş zamanlı seri üretime olanak tanıyor. Ayrıca 45 derecelik açı ile çeşitli geometrileri ve içi boş şekilleri de basabiliyor.  Ürünle ilgili konuşan iFactory3D’nin kurucu ortağı ve CEO’su Artur Steffen, “Yazıcıya büyük bir bobin filament malzemesi yerleştiren ve bir haftalık tatile giden bir müşterimiz var. Geri döndüğünde sepet doluydu. Aylarca tüm ürün hattını veya seri üretimlerini basmak isteyen müşterilerimiz var. Bu, tescilli bant yazıcımızla gayet kolay gerçekleştirilebilir” ifadelerini kullandı.

Üretim bütçelerinde %40’a varan tasarruf

Çözüm, mekanik kapasitesinin yanı sıra, imalat endüstrisinde yaygın bir kaygı kaynağı olan çevresel etkiyi de azaltmaya yardımcı oluyor. Bu teknoloji ile işletmeler sadece gerekli maddeleri üreterek israfı önemli ölçüde azaltabiliyor. Ayrıca, enjeksiyon kalıplama ve genellikle her seferinde yazıcıyı manuel olarak yüklemek gibi sıradan işler için personel maliyetini ortadan kaldıran çözüm, üretim bütçelerinde %40’a varan tasarruf sağlayabiliyor. Dünya çapında 3D bant yazıcıları geliştiren tek B2B şirketi olan firma, uluslararası pazar erişimlerini genişletmeyi ve gelecekteki yineleme planlarıyla daha yüksek noktalara ulaşmayı, müşterilerin baskı işlemini uzaktan yönetmelerini sağlamayı hedefliyor.

Çözümle ilgili konuşan bir diğer isim olan iFactory3D’nin kurucu ortağı ve CTO’su Martin Huber, şu ifadeleri kullandı: “2018’de belirli bir proje için daha fazla miktarda bileşene ihtiyacım vardı, ancak sağlanan sınırlı alan nedeniyle bunu yapamadığımı hatırlatırım. Normal 3D yazıcılarda sadece birkaç yüz parça için bir enjeksiyon kalıp siparişi vermek uygun maliyetli değildi. İşlemi gerçekleştirmek için gelişmiş bir yazıcı oluşturmam gerekiyordu. 3D bant yazıcısını halka açtık çünkü dünya çapında sayısız işletmeye ürünlerini uygun fiyata üretme fırsatı sağlamak istedik.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com