Connect with us

Ölçüm Kontrol

Teledyne FLIR Boson+ Termal Kamera, entegre zoom lensiyle kullanılabilecek

Yayın Tarihi

on

Teledyne FLIR, fabrikada entegre edilmiş, yüksek performanslı 14 mm ila 75 mm sürekli zoom (CZ) lensi ile ilk Boson+ Termal Kamera modülünü piyasaya sürdü. Sorunsuz optomekanik entegrasyon ile yeni Boson+ CZ 14-75, sektörde ilk olan garanti uygulaması ile geliştirme, operasyonel riskler ve maliyetleri azaltıyor. Güvenilir Boson+ CZ 14-75, insansız hava araçları, çevre gözetleme, hafif zırhlı araç takibi, hedefleme ve asker nişan sistemleri için ideal çözüm sunuyor.

Çözümle ilgili açıklama yapan Teledyne FLIR OEM Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Dan Walker, “Boson+ CZ 14-75 kamera ve lens, performans ve güvenilirliği optimize etmek için fabrikada tasarlanmış ve entegre edilmiştir. Esnek ve gelişmiş lens kontrol elektroniği, 20 miliKelvin (mK) termal hassasiyet ve ABD merkezli entegrasyon desteği sayesinde, Boson+ CZ 14-75, yüksek performanslı kızılötesi yakınlaştırma yeteneği gerektiren uygulamalar için geliştirmeyi kolaylaştırıyor” diyor.

Entegratörler, Teledyne FLIR’deki fabrika hizalamasını tamamlayarak, yakınlaştırma sırasında görüş açısında gezinmeyi ve diğer görüntü bozulmalarını ortadan kaldıran, maksimum performans için kalibre edilmiş termal yakınlaştırma çözümü elde eder. Dinamik görevler için kritik öneme sahip olan Teledyne FLIR’in gelişmiş lens kontrol elektroniği, çalışma sıcaklığı aralığında odağı korumak için termal gradyan ile tolerans sağlarken, yakın hedefler için yakınlaştırma yapılmasıyla odak korunuyor. Yerleşik testler (BIT), başlangıçtan itibaren sürekli çalışır durumda kalıyor veya sorunların gerçek zamanlı bildirimini sağlamak ve operasyonel güvenilirliği en üst düzeye çıkarmak için komut verilebiliyor.

ABD’de üretilen Boson+ CZ 14-75, özellikle düşük kontrastlı ve düşük görünürlüklü ortamlarda gelişmiş algılama, tanıma ve tanımlama (DRI) performansı sunan en yeni 12 mikron piksel aralığı 640×512 çözünürlüklü termal dedektöre sahiptir. Boson+ CZ 14-75 çift kullanımlı ve ABD Ticaret Bakanlığı yargı yetkisi kapsamında EAR 6A003.b.4.a olarak sınıflandırılmış olmasının yanı sıra, kullanıcılara entegrasyon desteği için ABD merkezli Teledyne FLIR teknik servis ekibine erişim hakkına sunar.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konular

Trendler