Connect with us

Konveyör Bantları

Continental Brezilya’da genişliyor: Konveyör bant üretimine 25 milyon euro yatırım

Yayın Tarihi

on

Continental, Brezilya’daki konveyör bant üretim tesisine 25 milyon euroluk yatırım yapıyor. 160 milyon Brezilya Reali olan bu yatırım ile Continental, Brezilya’daki tesisinin en son konveyör bant üretim teknolojisiyle donanmasını sağlayacak.

Hayata geçirilen yatırımla ilgili açıklama yapan Continenta Küresel Taşıma Çözümleri Yöneticisi Hannes Friederichsen, “Şu anda, şubat ayındaki nihai konumu teyit etmek için Brezilya’daki bazı eyaletlerde vergi teşvik paketi üzerinde pazarlık yapıyoruz. Ek kapasite, Güney Amerika piyasasında madencilik operasyonlarında kullanılan 6000 N/mm ile 10000 N/mm arasında yüksek mukavemetli kayışlara yönelik artan ihtiyacı daha iyi karşılayabilmemizi sağlayacaktır” diyor.

Continental tesislerinin tümü şirket içi enerjide karbon nötr

2020’nin sonundan itibaren şirketin dünya çapındaki üretim tesislerinde satın alınan tüm elektriği yeşil enerjiye çeviren ve bu anlamda şirket içi enerjiyi karbon nötr hale getiren Continental; Brezilya’daki tesislerine yaptığı 25 milyon euroluk yatırımla, 2050 yılına kadar tüm değer zinciri boyunca tamamen iklim nötr olma sürdürülebilirlik hedefinde daha da ilerleyecek. 2040 yılına kadar kendi üretiminin tamamının iklim nötr hale getirmeyi planlayan Continental, buna uygun olarak, Şili’deki Santiago Tesisine benzer şekilde üretimi yüzde 100 karbon nötr hale getirerek, seçilen tesisin ekolojik ayak izini iyileştirmek için çalışıyor.

Ayrıca Geri Dönüşüm İnsiyatifi’nin bir parçası olan Continental, küresel ham madde endüstrilerine dökme malzeme taşıma konusunda çözümler sunarken, geri dönüşümün yanı sıra kayışların yenilenmesi için sürdürülebilirlik seçenekleri konusunda da araştırmalar yapıyor.

Continental Yöneticisi Hannes Friederichsen, “Continental, ağır çelik kord kayışlarında açık ara dünyanın en büyük bölgesel pazarı olan Brezilya, Şili ve Peru’nun belirleyici olduğu Güney Amerika piyasasında, madencilik endüstrisindeki en güvenli ve en sürdürülebilir çözümleri kullanmaya ve sağlamaya kararlıdır. Planlanmış bir genişlemeyle birlikte, kentlileşen ve elektrikli hale gelen mobiliteyle beraber artan demir ve bakır taleplerini karşılayacağız. Piyasaya, biri Ponta Grossa’da, diğeri Santiago’da olmak üzere iki üretim tesisi sunuyoruz. Yerel üretime devam ederek CO2 emisyonlarını azaltıyoruz ve nakliye maliyetlerinden tasarruf edebiliyoruz. Bunun bir parçası sürdürülebilir bir geleceğe olan bağlılığımızın göstergesidir” açıklamasında bulunuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com