Connect with us

Konveyör Bantları

Ammeraal Beltech, kovalı elevatörler için yeni konveyör bantlarını piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi

on

Taşıma çözümlerinde dünya lideri olan Ammeraal Beltech, kovalı elevatörler için sentetik bezli yeni PVC kaplı konveyör serileri olan Arcon ve Nonex’i piyasaya sürdü.

Yenilik ve optimizasyona odaklanarak farklı endüstri dalları için en iyi çözümleri sağlama misyonu ile öne çıkan Ammeraal Beltech, uzun yıllara dayanan deneyim ve uzmanlığı ile kovalı elevatörler için sentetik bezli, PVC kaplamalı 2 seri konveyör bant geliştirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ammeraal Beltech Global ISM Jaume Freixenet, “Gıda endüstrisinin zorluklarını anlıyoruz ve dünya çapındaki fabrikaların operasyonel yeteneklerini geliştiren çözümler sunmak istiyoruz” dedi.

Şeker, un, diğer tahıl ve granül gıdaların nakliyesi her şeyden önce sıkı gıda güvenliği standartları takip edilerek, hijyenik koşullarda gerçekleştirilmelidir. Ayrıca, malzemelerin daha yüksekte konumlandırılmış bir hazneye, siloya veya zemine taşınması yüksek mukavemet gerektirir. Bantlar özenle seçilmeli ve yüksek hassasiyetle takılmalıdır. Aksi takdirde sıkışmalar, kova arızaları ve ekipman kırılması gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Yeni konveyör bantlar ile bu talepleri karşılayan Ammeraal Beltech, daha fazlası için de zemin hazırlıyor.

Kovalı elevatörler için Arcon ve Nonex bantlarının başlıca avantajları

Arcon ve Nonex bantları, geleneksel kauçuk kaplı ve çok katlı kord bezlerinden oluşan kovalı elevatör bantlara sağlam bir alternatif oluşturur. Bu yeni katmanlı bantların her iki tarafı da PVC kaplama ile tamamlanarak kalite artırılmıştır. Bu bant serisinin kovalı elevatörlerdeki başlıca avantajları arasında, daha düşük güç tüketimi ve daha uzun bant ömrü sayılabilir. Bu etki, ortam koşullarına ve taşınan ürünün etkisine dayanıklı özel PVC kaplama ile sağlanmaktadır. Kovalarda bantın yırtılma olasılığı daha düşüktür ve malzeme aşınmaya, yağlara, darbelere ve yüksek sıcaklık, nem, şok yükler gibi çalışma koşullarına karşı dayanıklıdır. 2 veya 3 bez ile yapıldığından uzama de daha düşüktür.

Gıda ve insan güvenliği konseptine bağlı olarak geliştirilen Arcon ve Nonex’in her iki tarafında da kaplanmış polyester bez vardır; bu da ürün kontaminasyonu riskini azaltır. Kaplama yüzeyinin temizlenmesi kolaydır; ürünün bu özelliği de gıda güvenliğini sağlayıp bant ömrünü uzatır. Simulant E migrasyon son testleri 2021 ile EC ve FDA Food Grade Sertifikası değişikliklerine uygun olan ve sertifikalandırılan bantların, yangın riski olan ortamlarda çalışan ekipmanlar için ATEX Kategori II standardı onayı da var. Bantlar bu özelliklerinin yanı sıra; bakım maliyetinin azalması, yüksek güvenilirlik, aşınma, yağ direnci ve yüksek yükleme kapasitesi ile birlikte aynı zamanda hafiflik kazanımları da beraberinde getiriyor.

Ürünlerin özellikleri hakkında da konuşan Jaume Freixenet, “Bantlarımız tüm standart gereksinimlerle uyumludur. Sadece gıda sertifikalı değil, aynı zamanda antistatik özelliği bulunur ve ISO-340 ile uyumlu olarak 1,5 saniyeden daha kısa sürede kendi kendine sönen alev geciktirici özelliklere sahiptir” açıklamasında bulundu.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com