Connect with us

Konveyör Bantları

Ammeraal Beltech, kovalı elevatörler için yeni konveyör bantlarını piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi

on

Taşıma çözümlerinde dünya lideri olan Ammeraal Beltech, kovalı elevatörler için sentetik bezli yeni PVC kaplı konveyör serileri olan Arcon ve Nonex’i piyasaya sürdü.

Yenilik ve optimizasyona odaklanarak farklı endüstri dalları için en iyi çözümleri sağlama misyonu ile öne çıkan Ammeraal Beltech, uzun yıllara dayanan deneyim ve uzmanlığı ile kovalı elevatörler için sentetik bezli, PVC kaplamalı 2 seri konveyör bant geliştirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ammeraal Beltech Global ISM Jaume Freixenet, “Gıda endüstrisinin zorluklarını anlıyoruz ve dünya çapındaki fabrikaların operasyonel yeteneklerini geliştiren çözümler sunmak istiyoruz” dedi.

Şeker, un, diğer tahıl ve granül gıdaların nakliyesi her şeyden önce sıkı gıda güvenliği standartları takip edilerek, hijyenik koşullarda gerçekleştirilmelidir. Ayrıca, malzemelerin daha yüksekte konumlandırılmış bir hazneye, siloya veya zemine taşınması yüksek mukavemet gerektirir. Bantlar özenle seçilmeli ve yüksek hassasiyetle takılmalıdır. Aksi takdirde sıkışmalar, kova arızaları ve ekipman kırılması gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Yeni konveyör bantlar ile bu talepleri karşılayan Ammeraal Beltech, daha fazlası için de zemin hazırlıyor.

Kovalı elevatörler için Arcon ve Nonex bantlarının başlıca avantajları

Arcon ve Nonex bantları, geleneksel kauçuk kaplı ve çok katlı kord bezlerinden oluşan kovalı elevatör bantlara sağlam bir alternatif oluşturur. Bu yeni katmanlı bantların her iki tarafı da PVC kaplama ile tamamlanarak kalite artırılmıştır. Bu bant serisinin kovalı elevatörlerdeki başlıca avantajları arasında, daha düşük güç tüketimi ve daha uzun bant ömrü sayılabilir. Bu etki, ortam koşullarına ve taşınan ürünün etkisine dayanıklı özel PVC kaplama ile sağlanmaktadır. Kovalarda bantın yırtılma olasılığı daha düşüktür ve malzeme aşınmaya, yağlara, darbelere ve yüksek sıcaklık, nem, şok yükler gibi çalışma koşullarına karşı dayanıklıdır. 2 veya 3 bez ile yapıldığından uzama de daha düşüktür.

Gıda ve insan güvenliği konseptine bağlı olarak geliştirilen Arcon ve Nonex’in her iki tarafında da kaplanmış polyester bez vardır; bu da ürün kontaminasyonu riskini azaltır. Kaplama yüzeyinin temizlenmesi kolaydır; ürünün bu özelliği de gıda güvenliğini sağlayıp bant ömrünü uzatır. Simulant E migrasyon son testleri 2021 ile EC ve FDA Food Grade Sertifikası değişikliklerine uygun olan ve sertifikalandırılan bantların, yangın riski olan ortamlarda çalışan ekipmanlar için ATEX Kategori II standardı onayı da var. Bantlar bu özelliklerinin yanı sıra; bakım maliyetinin azalması, yüksek güvenilirlik, aşınma, yağ direnci ve yüksek yükleme kapasitesi ile birlikte aynı zamanda hafiflik kazanımları da beraberinde getiriyor.

Ürünlerin özellikleri hakkında da konuşan Jaume Freixenet, “Bantlarımız tüm standart gereksinimlerle uyumludur. Sadece gıda sertifikalı değil, aynı zamanda antistatik özelliği bulunur ve ISO-340 ile uyumlu olarak 1,5 saniyeden daha kısa sürede kendi kendine sönen alev geciktirici özelliklere sahiptir” açıklamasında bulundu.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Konveyör Bantları

AMMdurance rPET ile sürdürülebilirliğin performansınızı artırmasına izin verin 

Yayın Tarihi

on

Ammeraal Beltech, geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilen çığır açıcı bir konveyör bandı olan yeni AMMdurance rPET’i tanıtıyor. En son teknoloji ve çevreye duyarlı tasarımların benzersiz bir kombinasyonunu sunan ürün, operasyonel verimliliği optimize ediyor.

Performanstan ödün vermeyi bırakın

Havaalanı ve lojistik sektörlerinde enerji tüketimini, karbondioksit emisyonlarını ve operasyonel maliyetleri azaltmaya yönelik artan baskıyı hafifletmek için tasarlanan AMMdurance rPET, işletmelerin Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim (ESG) alanındaki konumunu güçlendirmek için doğru bir seçim sunuyor. Sorumlu kaynak yönetimi ve çevre yönetimine olan bağlılığı gösteren AMMdurance rPET; kullanıcılarının itibarını güçlendirirken, bilinçli yatırımcıları çekiyor ve işletmenin değerini artırıyor.

İşletme ve gezegen için mükemmel sinerji: Enerji tasarrufu sağlayan tasarım ve geri dönüştürülmüş PET dokuma

İşlevsellikten ödün vermeden enerji tüketimini ve karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen Ammeraal Beltech AMMdurance rPET, benzersiz bir konveyör bezi işleme tekniği sayesinde sürtünmeyi en aza indiriyor, enerji verimliliğini artırmak için güç kullanımını yaklaşık %17 oranında azaltıyor. Bu yenilikçi yaklaşım aynı zamanda kire ve büzülmeye karşı koruma sağlayarak uzun ömür ve aşınmaya karşı direnç sunuyor. Atılan plastik şişeleri yüksek kaliteli konveyör bezine dönüştüren AMMdurance rPET, plastik atıklarla mücadeleye önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Her metrekaresi 14 adet geri dönüştürülmüş PET şişeden üretilen ürün, standart sentetik bantlara kıyasla CO2 emisyonlarını %70 oranında azaltıyor.

Dayanıklılık, sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu tek bantta

Ürünle ilgili konuşan Ammeraal Beltech CPM Başkanı Michel Keetman, “AMMdurance rPET piyasadaki en verimli konveyör bandıdır. Lojistik ve havaalanı operasyonlarında devrim yaratarak hem performansın hem de operasyonel sürdürülebilirliğin iyileştirilmesi için fırsat sunar. İşletmeniz ve gezegenimiz için bir kazan-kazan çözümüdür” açıklamasında bulunuyor.

Sürdürülebilirliği güçlü ortaklıklarla aktarıyor: Heathrow Havalimanı

Ammeraal Beltech, partnerlerinin kaynakları optimize eden ve iş değerini yükselten farklı çözümler sunmalarına yardımcı oluyor. AMMdurance rPET’in olağanüstü performansı ve sürdürülebilir özellikleri, İngiltere’nin en büyük havalimanı olan Heathrow’da yapılan sıkı testlerle doğrulanıyor. Bu ortaklık, bandın gerçek dünyadaki operasyonel ortamlarda etkinliğinin ve güvenilirliğinin altını çiziyor.

Daha iyi bir gelecek için şimdi harekete geçin

AMMdurance rPET’i seçmek gelecek nesiller için bir taahhüt oluştururken, sektörler ve gezegenimiz için belirgin faydalar sunuyor. Yenilikçi tasarımı, azaltılmış güç/kaynak kullanımı ve uzatılmış yaşam döngüsü, tam bir sürdürülebilirlik yelpazesi oluşturarak sertifikasyon fırsatları sağlıyor. PET kullanılarak yapılan dokumalar, bagaj taşıma da dahil olmak üzere çeşitli bant uygulamalarıyla uyumlu olduğundan, bu kombinasyon havaalanı endüstrisi için sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada bir sonraki büyük adımı oluşturuyor.

Devamını Oku

Konveyör Bantları

GÜRSES Endüstriyel, bant ve kayış çözümleriyle üretimdeki devamlılığa güven katıyor

Yayın Tarihi

on

Konveyör bant ve güç aktarım kayış çözümlerindeki onlarca yıllık tecrübesiyle yüzlerce çeşit ürün sunan GÜRSES Endüstriyel, sektör ayrımı olmaksızın her türlü uygulama alanının taleplerine çözüm sağlıyor. İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Kayseri’de bulunan tam donanımlı tesisleri ve ülke genelindeki geniş bayi ağıyla müşterilerine ulaşan GÜRSES; ürün tespit danışmanlığı, uygulama alanı keşfi, yerinde montaj ve satış sonrası takipten oluşan toplam ürün paketiyle bant ve kayış ihtiyaçlarında hizmet üretim merkezi olarak çalışıyor. 

Sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği zengin ürün portföyünde; PVC, PU, PE, TPEE, silikon, kauçuk konveyör ve proses bantları ile PU/Kauçuk endüstriyel güç aktarım elemanları sunan firma, geniş ürün gamının yanı sıra, stok gücü ve uzman kadrosuyla tam zamanlı ve nitelikli hizmet sunarak, endüstrinin hareket sistemlerindeki çözüm ortağı oluyor. Her prosese uygun bantlarını, doğru seçim için teknik uzmanlıkla bir arada sunan GÜRSES Endüstriyel, sanayinin her alanında müşterilerinin konveyör, proses ve güç aktarım sistemlerine 7/24 destek ve Türkiye’nin her yerine şartların uygun olması halinde 24 saat içinde yerinde müdahale hizmeti sağlıyor. 

1950’li yıllara uzanan geçmişiyle otomotiv ve yan sanayi, lastik, gıda, beyaz eşya, elektronik, mobilya, makine imalatı, tekstil, spor, lojistik, havaalanı, mermer, kağıt, geri dönüşüm başta olmak üzere her sektörde kendine özgü çözümler geliştiren GÜRSES Endüstriyel, müşterilerinin üretim devamlılığına güven katmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Konveyör Bantları

Forbo besleme bantlarıyla uzun hizmet ömrü ve daha düşük maliyet

Yayın Tarihi

on

Konveyör ve proses bantlarında dünyanın lider markalarından biri olan Forbo, Nisan ayında piyasaya sürdüğü kanıtlanmış ve güvenilir Transtex Serisi yeni bandıyla, kauçuk üretim uygulamalarına sağlamlık, ısıya dayanıklılık, uzun hizmet ömrü ve daha düşük maliyet sunuyor.

Forbo’nun çeşitli kauçuk üretim uygulamaları için geliştirdiği yeni PVK125 BxB-NA (ürün no. 908932) beyaz konveyör bandı, hem besleyici hem de karıştırıcılarda boşaltma bandı olarak veya kontrol terazileri için ve ayrıca değirmenden değirmene konveyörler için kullanılabiliyor.

Yeni silikonsuz bandın yüzey deseni, temas alanındaki azalma nedeniyle sıcak ve yapışkan kauçuk karışımları söz konusu olduğunda bile mükemmel ayırma özellikleri sunuyor. Bu özellik aynı zamanda çok iyi bir ısı dağılımı sağlayarak bandı 150°C’ye kadar kauçuk levhaların ve karışımların taşınması için ideal hale getiriyor.

Bandın silikon içermeyen malzemesi, taşınan kauçuk karışımlarının kirlenmesini önlerken; ürünün sağlam ve tek katlı tasarımı, aşınmaya karşı dayanıklılık ve mekanik bağlantı elemanları için mükemmel çözüm sunuyor. Bu tek katlı tasarım aynı zamanda, çok katmanlı bantlarda meydana gelebilecek delaminasyon nedeniyle bandın arızalanmasınıda önlüyor. Ürünün olağanüstü düz yapısı, mükemmel taşıma ve uzun bir hizmet ömrünü de garanti ediyor.

Kullanıcılar, Forbo’nun yeni PVK125 BxB-NA beyaz Transtex bandının yüksek kalitesi ve performansından yararlanıyor. Olağanüstü ayrılma özellikleri ve olağanüstü aşınma ve sıcaklık direnci sayesinde bant, kauçuk üretimini verimli ve güvenilir hale getiriyor. Silikon içermeyen tasarımı, kauçuk karışımlarının kirlenmesini önlüyor, bakım nedeniyle aksama süreleri en aza indiriliyor.

Devamını Oku

Trendler