Ammeraal Beltech, devrim niteliğindeki sentetik yapışmaz bant Duraclean’i piyasaya sürüyor

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
Ammeraal Beltech, devrim niteliğindeki sentetik yapışmaz bant Duraclean’i piyasaya sürüyor

Unlu mamüller ve şekerleme endüstrisi için çığır açan bir bandın geliştirilmesiyle yola çıkan ve bugün çözümü zor unlu mamüller ve şekerleme ürünleri taşıma çözümleri sağlamada dünyaca tanınan bir marka olan Ammeraal Beltech, ürünleriyle 150’den fazla ülkede çözümler sunuyor. Yıl boyunca yeni lansmanlar planlayan Ammeraal Beltech, bu kez sadece unlu mamüller ve şekerleme endüstrisinde yapışkan gıdaları işlemek için mükemmel bir sentetik bant olan Duraclean ile pazarı fethediyor.

Unlu mamüller ve şekerleme endüstrisindeki büyük sıkıntılar

Bazı ürünler özel işlem gerektirir. Taşıma sırasında ürünün bütünlük kalitesinin bozulmaması gereklidir ve bu endüstri için zorlu durumlar ortaya çıkarır. Enerji barlarının, atıştırmalıkların ve hazır yemeklerin, ürünlerin zarar görme olasılığı nedeniyle hassas bir şekilde ele alınması gerekir. Malların bütünlüğü ve kalitesinin güvenliği sağlanmalıdır. Fırınlanmış gıda maddeleri genellikle yoğundur ve dolgular, meyveler ve reçeller gibi yapışkanlığa yol açabilecek ve kalıntı bırakan bileşenler içerir. Yapışkan bileşenden oluşan ürün üretim hattında banta yapıştığında, onu çıkarmak ve konveyörü temizlemek için fazladan zaman harcanması gerekir. Ürünse halihazırda israf olur. Bu durumlarda tüm üretim süreci yavaşlar; bu alandaki çoğu üretici ise verimliliğe değer vermektedir. Büyük kapasitedeki malların seri bir şekilde işlenmesi gerekir. Bununla birlikte, hız ile kaliteyi dengelemek; boyut, tat ve sunumun tüm parti ürünlerinde aynı olmasını sağlamak da önem taşımaktadır.

Duraclean ile yapışmaz bantta yeni bir çözüm seviyesi

Unlu mamüller ve şekerlemelerin sıkıntılı noktalarını son derece iyi tahlil eden Ammeraal Beltech, bu nedenle hepsini ele alacak bir çözüm yarattı: Yapışkan ürünler için sentetik bant Duraclean. Bantın termoplastik bileşik karışımlı üst kaplaması, kusursuz mekanik özellikleri beraberinde getirir ve bant sıyırıcıları ve bıçak ağızlı transfer uygulamalarında kullanıma uygundur.

 İşletmeniz için önemli avantajlar

Duraclean, unlu mamüller ve şekerleme üreticilerine yönelik bir dizi iyileştirme getiriyor. Ürünün banttan kolay ayrılması gibi mükemmel özellikler, yüksek aşınma direnci, daha uzun çalışma ömrü ve geniş çalışma sıcaklığı aralığı bu iyileştirmelerden birkaçı olarak göze çarpıyor. Bandın tasarımı, kullanıcılar için daha uzun bant ömrü ve iyileştirilmiş hijyen standartlarını sağlar. Getirilen çözüm, ürünün bulaşı riskini önemli ölçüde azaltır, sterilize edilmesi kolaydır ve EC 1935/2004 ve FDA gıda güvenliği standartlarına uygundur.

Ammeraal Beltech uzmanlarıyla iletişim kurun

Duraclean’ın tüm potansiyelini keşfetmek istiyorsanız, Ammeraal Beltech uzmanlarıyla iletişime geçin. Ekip, işleme hattınızı optimize etmenize ve müşterilerinizin memnuniyetini artırmanıza yardımcı olacaktır. Unlu mamüller ve şekerleme endüstrisine özel ürün portföyü hakkında daha fazla bilgi için Ammeraal Beltech web sitesini ziyaret edin.

Devrim niteliğindeki sentetik yapışmaz bant Duraclean

Bantın termoplastik bileşik karışımlı üst kaplaması, kusursuz mekanik özellikleri beraberinde getirir ve bant sıyırıcıları ve bıçak ağızlı transfer uygulamalarında kullanıma uygundur. Ürünün banttan kolay ayrılması gibi mükemmel özellikler, yüksek aşınma direnci, daha uzun çalışma ömrü ve geniş çalışma sıcaklığı aralığı bu iyileştirmelerden birkaçı olarak göze çarpıyor. Bandın tasarımı, kullanıcılar için daha uzun bant ömrü ve iyileştirilmiş hijyen standartlarını sağlar. Getirilen çözüm, ürünün bulaşı riskini önemli ölçüde azaltır, sterilize edilmesi kolaydır ve EC 1935/2004 ve FDA gıda güvenliği standartlarına uygundur.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap