Connect with us

Sektör Haberleri

Dematic, mutfak üreticisi Schmidt’in deposunu otomatikleştirdi

Yayın Tarihi

on

35’ten fazla ülkede bulunan Ar-Ge merkezleri, üretim tesisleri ve servis noktalarıyla otomatik çözümler üreten Dematic, Fransız mutfak üreticisi Schmidt Groupe’nin Alsace Liepvre’deki toplama deposunu otomatikleştirdi.

Mobilya üretimi ve dağıtımında uluslararası pazar liderlerinden biri olan Schmidt Groupe, çeşitli intralojistik zorluklarla karşı karşıya kaldı. Özelleştirilmiş bir mutfağın yan panellerini, kapılarını, donanımlarını ve kulplarını yönetmek için daha verimli işlemler gerekiyordu. Şirket bu nedenle Alsace tesisinde malzeme akışını otomatikleştirmeye karar verdi. Dünyanın önde gelen endüstriyel kamyon ve tedarik zinciri çözümleri sunan KION Group’un bir üyesi olan Dematic, Fransız müşterisi için yaklaşık 6.000 lokasyonda çoklu derin depolama yapılmasını sağlayan; çoklu mekik sistemi ve özel taşıma konveyörü teknolojisine sahip, yerden tasarruf sağlayan bir çözüm geliştirdi. Dematic’in sunduğu çözümde yer alan çoklu mekik sistemi içindeki 12 mekik, sipariş sıralamasını kontrol ediyor. Konveyör sistemi, talep edilen öğeleri çeşitli iş istasyonlarına taşıyor. Dematic çözümü bu şekilde, tüm malzeme akışı için ürün toplamanın yanı sıra önceden yapılan manuel depolama ve depodan alma işleminin tam otomasyonunu sağlıyor. 

Konuyla ilgili konuşan açıklama yapan Schmidt Groupe S.A.S. Süreç Müdürü Boris Herrmann, “Dematic, Multishuttle toplama deposundaki hızı, depolama yoğunluğunu, doğruluğu ve kullanılabilirliği önemli ölçüde artırıyor. Ayrıca genel sistem, hatasız toplamanın yanı sıra yüksek verim oranlarını artırarak bize verimli ve güvenilir sipariş işleme sürecinin garantisini veriyor” dedi. Boris Herrmann, “İş hacmi ve teslimat doğruluğu hedeflerimiz fazlasıyla karşılandı. Dematic bizim için doğru bir tedarikçi. İntralojistik konusundaki bilgileri ve uzmanlıkları sayesinde değerli bir kaynak oldular ve ilişkimiz iş birliği ve ortaklık ile karakterize edildi” ifadelerini kullandı.

Sipariş malzemelerinin toplanması, küçük iş istasyonlarında başlar. Operatörler, optik toplama sistemi kullanarak gerekli parçaları kutulara yerleştirir. Kutular, daha sonra lojistik işlemleri destekleyen özel rulolu ve bantlı konveyör teknolojisi kullanılarak konveyör ile sonraki istasyonlara taşınır. Daha büyük parçalar gerekiyorsa, küçük kutu bir tepsiye yüklenir ve 12 seviyede 5.760 depolama konumu sağlayan Dematic Multishuttle’da saklanır veya tamponlanır. Çoklu mekik sistemi içinde yer alan bir düzine mekik, otomatik malzeme sıralamasının yanı sıra; depolama, transfer ve alma işlemlerini gerçekleştirir. Konveyör sistemi daha sonra doldurulmuş kutuları ve tepsileri diğer iş istasyonlarına taşır. Sürekli bir ölçek, ağırlığı kontrol eder. Bir sipariş tamamlandığında, sırayla kutular kontrol edilir, kapatılır ve nakliye etiketleri yapıştırılır.

Ayrıca Dematic, en sık talep edilen ürünlerin en erişilebilir konumlarda depolandığı, stokları ve siparişleri önceliğe göre en iyi şekilde yöneten depo yönetim sistemi WMS’yi geliştirdi. Çözüme, teknik işlemlerin takip edilmesi için Siemens tarafından geliştirilen bir WinCC süreç görselleştirme sistemi de entegre edildi. Bu sistem, toplanan tüm verilerin basit, net bir şekilde kullanıcı arayüzüne aktarıyor. Yeni çözümle ilgili konuşan Dematic EMEA Direktörü ve Pazarlama ve İletişim Başkanı Thomas Meyer-Jander, “Bu şekilde, kullanıcılar mevcut işlem durumuna erişebiliyor ve bu verileri daha iyi performans ve optimizasyonlar elde etmek için kullanabiliyor. Schmidt Groupe’nin değerlendirmesi de buna paralel olarak olumlu” diyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com