Connect with us

Konveyörler

Eton Sistem, insansız üretimde fark yaratıyor

Yayın Tarihi

on

Yüklü kutuları klipslerle alıp, tavandaki tamponlara taşıyan Eton sistemi, insansız üretimde üstün bir çözüm sunuyor. İsveç Hillerstorp’taki merkezinde her yıl 130 ila 150 milyon plastik klips üreten Inca Plast, Eton Sistemi ile üretim kadrosunu yarıya indirdi. Yüklü kutuları klipslerle alıp, tavandaki tamponlara taşıyan Eton Sistemi, Inca Plast’ın 20 saat boyunca insansız üretim yapmasına olanak sağlıyor. Firma üretilen ürünleri 40 – 100 saat arasında toplayabiliyor.

Avantajlar

  • 20 saat insansız üretim
  • 100 saat otomatik tampon
  • %50 daha az personel

Neden Eton Sistemi?

Sistemin amacı üretimi artırmak değil, mevcut makinelerin daha iyi kullanılması ve daha iyi kullanım ile insan gücünün azaltılmasını içeriyor. Eton Sistemi kurulduktan sonra aynı miktarda ürün, personelin yarısı tarafından üretilebiliyor. 2007 ve 2011 yılları arasında kademeli olarak kurulan Eton Sistemi, 11 iş istasyonunu kapsıyor. Sistem, plastik klipslerin kutulara otomatik yüklenmesini, kutuların ve boşaltma kutularının taşınmasını ve depolanmasını sağlıyor. Manuel taşımanın, çok sayıda ağır kaldırma işleminin ve forkliftlerin yerini alıyor. Inca Plast’taki yönetim ekibi, personel için ergonomik faydalarını “muazzam” olarak nitelendiriyor. Eton’dan bir sistem kurmak, Inca Plast için çok yer kazandırıyor; fabrikayı büyütmeden işlerini büyütebiliyor. Eton Sistemi kurulduktan 10 yıl sonra fabrika, sistemin de katkılarıyla büyümeye devam ediyor.

Kaynak: www.etonsystems.com/en

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com