AM Logistic Solutions, Siemens Mobility’nin deposunu AutoStore ile yeniledi

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
AM Logistic Solutions, Siemens Mobility’nin deposunu AutoStore ile yeniledi

Siemens Mobility, Braunschweig’deki merkezinin ürün tedariki ve nakliye işlerinde AM Logistic Solutions’un AutoStore sistemini kullanacak. Bu sistemle Siemens’in raylı otomasyon bölümünün en büyük üretim sahası, yedek parça temin görevi sonlanacak parça deposunun yerini alıyor.

Yeni AutoStore parça deposunun devreye alınmasıyla Siemens Mobility, Braunschweig’deki depo modernizasyonunda bir diğer adımı daha tamamlıyor. Firma üretim tesisi için daha önce kullanılan parça deposunun (AKL) çeşitli bileşenlerinde yedek parça teminini sonlandırıldığı için depolama teknolojisini yenilemeyi planladı. Siemens Mobility, Braunschweig’de şirketin en büyük demiryolu otomasyon sitesini yönetiyor: Montajlar ve münferit bileşenler, araç üstü üniteler veya ETCS tren kontrol sistemi gibi tren koruma ve uyarı cihazları alanındaki ürünler burada depolanıyor.

%30 kapasite artışı

Bu modernizasyon için şirket, bölgenin mevcut gereksinimlerine uygun olabilecek teknolojileri inceledi. Araştırmada AutoStore sisteminin özelliklerinin Braunschweig’deki merkezin gereksinimlerine son derece uygun olduğu gözlemlendi. Kompakt teknoloji sayesinde, Siemens Mobility Braunschweig merkezinde yüzde 30 daha fazla ürün depolayabiliyor ve verimi de yüzde 30 oranında artırabiliyor. Yaklaşık 1.000 metrekarelik taban alanına sahip depo, büyük bir büyüme kapasitesi kazandı. Ayrıca, hassas elektronik bileşenlere yönelik sistem, bileşenlerin hiçbirinin elektrostatik boşalmadan zarar görmemesi için ESD korumalı olarak tasarlanabiliyor.

AutoStore teknik ve ekonomik olarak tatmin edici

AutoStore kompakt tasarımının yanında, teknik özellikleriyle üretim deposu kullanımına son derece uygun yapısıyla ön plana çıkıyor. AutoStore’da arıza ortaya çıkan herhangi bir nokta olmadığı için yeni sistemin güvenilirliği, önceki sisteme göre daha yüksek. Dünya çapında kullanılan AutoStore sistemleri, genel olarak yüzde 99,6 güvenilirliğe sahip. Robot arızalandığında dahi, depolama ve geri alma hala mümkün oluyor. Öte yandan, Siemens Mobility’nin Braunschweig’deki önceki parça deposunda istifleyici vincinin arızalanması, etkilenen koridorun tamamını geçici olarak bloke ediyordu. Konuyla ilgili proje yöneticisi Kai-Christian Greve, “Yeni AutoStore sistemini, eski depolama teknolojimiz için gerçekleştireceğimiz bir iyileştirme projesine kıyasla daha uygun maliyetli bir şekilde uygulayabiliriz. Ayrıca yeni sistemin işletme maliyetleri daha düşük. Çalışan eğitiminden sonra yer değiştirme ile başlıyoruz, ardından verimli toplamadan faydalanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Siemens Mobility’nin Braunschweig AutoStore Deposu

  • 31.700 konteyner
  • 16 robot
  • 7 konveyör portu
  • Saatte 300 konteyner teslimatı
Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap