Connect with us

Endüstriyel Plastik

Plastik hurda öğütücü nasıl korunur?

Yayın Tarihi

on

Geri dönüştürülmüş plastiklere olan talep artıyor ve plastik öğütme, hurda plastiği yeniden kullanılabilir malzemeye dönüştürmenin en hızlı ve en kolay yolu olarak dikkat çekiyor. 

Tek şaftlı öğütücüler, ağır iş tipi öğütücüler, pres öğütücüler ve pülverizatörler, plastik geri dönüşüm endüstrisi için boyut küçültme ekipmanları envanterlerinin demirbaşları haline geldi. 

İdeal boyut küçültme ekipmanı parçasını araştırmak, seçmek ve buna yatırım yapmak için biraz zaman ayırmak gerekiyor. Seçilen hurda öğütücüye ek olarak, hurda plastiği öğütücüye göndermek için kullanılacak ekipmanın da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Yatırıma ek olarak, sigorta da göz önüne alınmalıdır. Satın alınan sigorta, yazılı bir poliçe değil, öğütücünün beslendiği hurda plastiğin kirletici içermemesini ve öğütme ekipmanına zarar vermemesini sağlayacak ikincil bir ekipman olmalıdır.

Bir sigorta poliçesi yerine metal dedektörlü konveyörler, hurda öğütücüye taşınırken plastik hurdaları metal kirleticiler açısından incelemek için idealdir. Metalin erken tespiti, öğütücü bıçaklarının ciddi şekilde hasar görmesini önleyebilir.

Metal algılama konveyörleri çelik, alüminyum, bakır, pirinç ve paslanmaz çelik gibi tüm metalleri algılayabilir. Elektronik kontrollerde, ünitenin metal dedektörünün tüm fonksiyonlarını izleyen yerleşik bir teşhis devresi bulunur. Bir arıza durumunda konveyör durdurulacak ve sesli veya görsel bir alarm görüntülenecektir.

Plastik enjeksiyon kalıplama ve şişirme kalıplama işleticileri, hurda öğütme işlemlerinin bir parçası olarak metal algılama konveyörlerinin önemini her zaman kabul etmezler. Bir metal dedektör konveyörünün ürüne sıkı markaj uygulamasına izin vermek, tesislerde gereksiz arıza sürelerini ve bakım maliyetlerini ortadan kaldırır.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriyel Plastik

Starlinger, plastik paketlemedeki sürdürülebilir çözümleriyle Interpack 2023’te

Yayın Tarihi

on

Avusturya merkezli makine tedarikçisi Starlinger, plastik ambalajlamadaki sürdürülebilir kullanım çözümlerini Interpack 2023’te sergileyecek.

Plastik ambalaj üretimi, plastik geri dönüşüm sistemleri, PET ekstrüzyonu ve finisajı için baştan sona çözüm sağlayan makine sistemlerinin tanınan üreticisi Starlinger, plastik ambalajlamadaki sürdürülebilir çözümleriyle Interpack 2023’te yer alacak. Plastik ambalajlamadaki tamamlanmış döngülerin sadece çevre kirliliğine ve dağlar halinde büyüyen çöplere karşı savaş için değil, aynı zamanda kaynakların korunması için de bir gereklilik olduğunu dile getiren Starlinger Yöneticisi Angelika Huemer, “Bu tür döngüler, hassasiyetle uygulanabildiği yerlerde olabildiğince çabuk uygulamaya alınmalıdır. Starlinger’de, plastik ambalajlamada bu tür döngüler üzerinde birkaç yıldır çalışıyoruz. Büyük ve küçük ambalajlarda geri dönüşümlü PET kullanma konseptimiz, endüstrinin önde gelenleri tarafından gayet iyi karşılandı ve bunlar üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” diyor.

Büyük ambalajlar tekrar büyük ambalaj haline geliyor

Önde gelen projeler bu anlayış doğrultusunda yakında devreye alınacak: Starlinger teknolojisinin kullanılmasıyla, büyük ambalaj üreticisi LT Packaging, PET geri dönüşümcüsü PRT (ALPLA Grubu’ndan) ve Hırvat geri dönüşümcü Velebit, 2023 sonbaharında polipropilenden imal (PP) büyük çantaların döngüsüyle ilgili çalışmalarına start verecek. PRT’nin taşıma ve girdi malzemelerinin depolanmasında kullandığı büyük ambalajlar ve bunlardan elde edilen rPET granülleri, Velebit tarafından Starlinger geri dönüşüm santralinde rPP peletlerine dönüştürülüyor. LC, geri dönüştürülen peletleri bakir malzemeyle karıştırıyor ve rPP büyük ambalajlarına çevrilen şeritleri üretiyor. Ambalajlar, üretim sonunda tekrar PRT’ye gönderiliyor.

Endüstriyel sektörde kapalı döngüler

Bu tip ambalajlama için en yaygın kullanılan ve daha sürdürülebilir malzeme olan polipropilen büyük ambalajların yapılması amacıyla Starlinger, ürün hatlarında geri dönüştürülmüş PP işleyerek (kullanıcı sonrası atıklar dahil) kullanıyor. Huemer, “Starlinger müşterileri büyük ambalajları halihazırda geri dönüştürülmüş polipropilen kullanarak üretiyor. Geri dönüştürülmüş malzeme kalitesi iyiyse, bu tip ağır-iş ambalajlamadaki özel gereksinimlerin karşılanmasında herhangi bir sorun yaşanmıyor” ifadelerini kullanıyor.

Polipropilen’e alternatif olarak PET’ten büyük ambalajlar üretme teknolojisiyle Starlinger, bu ambalajlama segmentindeki imalatçılara tamamlanmış bir döngüde bir çözüm sunabiliyor. Düzgün geri dönüşümün yapılmış olarak rPET bakir reçine benzeri özelliklere sahip olabiliyor ve yüksek kalitede ambalaj üretiminde %100 kullanılabiliyor (bkz. Şişeden şişeye üretim). Starlinger sistemleriyle artık büyük ambalajları geniş dönüştürülmüş PET’ten %100 oranında üretmek mümkün hale geliyor.

Plastik ambalajdan yüksek kalitede geri dönüşüme

Starlinger sadece plastik ambalaj alanından imalat ekipmanı sağlamakla kalmayıp, plastik geri dönüşüm ve rafineri sistemleri de sunuyor; bunlar aynı zamanda yukarıda belirtilen kapalı devre çözümlerde de kullanılıyor. Starlinger geri dönüşüm teknolojisi ve Starlinger viskoteki gıda sınıfı PET ve HDPE kadar rPET’ten termoform filmleri için de endüstride öncül rol oynuyor.

Yeni recoSTAR PET ve PET geri dönüşüm sistemiyle Starlinger geri dönüşüm teknolojisi, en yüksek gıda sınıfı yüksek kalitede rPET üreten enerji tasarruflu ve düşüm bakım maliyetli makineler sunuyor; üretim maliyetleri de %21 oranında azalıyor. Tüketici sonrası geri dönüşüm alanında Starlinger koku azaltma teknolojisi deterjan ve şampuan şişeleri gibi ambalaj ürünlerinin aynı uygulama içerisinde kullanılmasına dolayısıyla kalite kaybına uğramadan işlenmesine imkan tanıyor.

viscoZERO erime safhası dekontaminasyon reaktörüyle Starlinger viscotec, gıda ambalaj uygulamalarına uygun geri dönüştürülmüş PS, PP, PE ya da HDPE üreten çok yönlü bir sistem geliştirdi. PET viskozitesini de artıran bu sistemlerde, istenmeyen kokular dekontaminasyon işleminde etkin bir şekilde yok ediliyor. Hatta lif ve tekstil üretimi artıkları, iskelet atıkları, bantlar ya da tüketici sonrası plastik flakları gibi malzemeler işleniyor.

Yeni çuval dönüştürme hattı ve ticaret fuarında öne çıkanlar

Starlinger yeni çuval dönüşüm hattı multiKON KXserv, firmanın fuardaki standında çalışır halde görülebilecek. Bu hat, Starlinger tarafından üretilen IC*STAR çuvallarını üretecek. IC*STAR üretim sürecinde, kesilmiş çuvallar, kaplamalı bir şeridin çuvalların altlarına, kapanmaları için sıcak hava kullanılarak kaynaklandığı bir kaynak cihazından geçer. IC*STAR çuvallar, malzeme tasarrufu sağlayan üretim, üründe kusursuz koruma, düşük ambalaj ağırlığıyla birlikte yüksek dayanım gibi özelliklere sahiptir.

Üretim yazılımı tedarikçisi GRAFIT de Starlinger standında olacak. Starlinger iştiraki, üretim hatlarının kontrolü ve takibinin yanında ürün takibi de sağlayan yazılım sistemleri sunuyor. Bu sistemler Starlinger hatlarına ve diğer hatlara da monte edilmiş durumda. Üretim hattından gelen güvenilir bilgilere dayanarak, yazılım tüm işlemlere ilişkin net bir görünümün elde edilmesini sağlıyor; bu da üretim hattının nesnel analizinin yapılmasına imkan tanıyor.

Devamını Oku

Endüstriyel Plastik

Futurapet: “Sesotec malzeme ayıklama ve analizinde ortağımızdır”

Yayın Tarihi

on

İstanbul merkezli Engin Grup, son yıllarda Türkiye ve Kafkasya bölgesine kozmetik ve ev ürünleri pazarlaması ve dağıtımı yapan grup şirketleri kurdu. 2020 yılında Futurapet’in kurulması, Engin Grup’un taahhüt ettiği değerler, yani sürdürülebilirlik ve çevrenin korunmasına yönelik atılan emin adımlardı. Plastik ürünlerin geri dönüşümü, çevre üzerindeki yükü azaltan ve sürdürülebilir ekonomiyi destekleyen işlem döngüsüdür. Futurapet, en son ayıklama teknolojisi bulunan fabrikasında plastik atıkları geri dönüştürüyor. Elde edilen ikincil ham maddeler ise plastik işleme sanayine iade ediliyor.

Güvenilir saf PET üretimi gereksinimi

Futurapet kurulduğunda Genel Müdür Oğuz Engin ve ekibi, yüksek kaliteli son ürünleri verimli bir şekilde sunan yenilikçi çözümler arayışındaydı. Çeşidi çok fazla olan yeni ürünlerde yalnızca tek çeşit rPET kullanılıyor, böylelikle çevre korunuyordu.

Çözüm: Ayırma ve malzeme analiz sistemleri, malzeme saflığını garanti ediyor

Tüm üretim hattına yönelik yenilikçi çözümler, bileşenlerin seçiminde belirleyici faktördü. Sesotec’in Türkiye’deki satış ortağı olan Somplast, Futurapet ile yeni malzeme analiz sistemiyle birlikte Sesotec ayıklama sistemlerinin işlevi ve kalitesi konusunda yetkinliği bulunan bir ortaklığa girişti.

Futurapet, yenilikçi Sesotec teknolojilerine güveniyor. Eşsiz FLASH teknolojisi ve 2816 mm çalışma genişliği ile donatılmış yeni nesil VARISORT+ üniteleri, şişe tasnifi için çok aşamalı hazırlama sürecinde kullanılıyor. PET pullarının son tasnifi, FLAKE PURIFIER+ tasnif sistemleri tarafından gerçekleştiriliyor. En yüksek saflıkta ve kalitede PET malzeme elde ediliyor. Sesotec’in yeni FLAKE SCAN analiz sistemi, tesisten ayrılan her bir BigBag’in son denetimini sağlıyor.

Plastik şişelerin ön tasnifinde VARISORT+

Futurapet, balyalar halinde preslenmiş plastik şişeleri alır. Geri dönüşüm işlemi balyaların parçalanmasıyla başlar: Önce balistik elek ile hafif malzemeler, ardından demir dışı ve demir dışı metaller ayrıştırılır. Yıkama ve kurutma işlemlerinden sonra preslenen şişeler Sesotec VARISORT+ ayıklama sistemleri üzerinden gönderilir. Bu en son nesil üniteler, üç metrelik bir çalışma genişliğiyle, ilgili ayırma adımında yüksek verimde işleme gerçekleştirebilir.

VARISORT+ N’de pozitif ayırma, PET şişeleri PET olmayan şişeler, etiketler veya filmler gibi diğer tüm plastik türlerinden ayrıştırmasını yapar. Bu bölüm, daha sonra mümkün olan en iyi renk tespitini gerçekleştirebilen yenilikçi FLASH teknolojisine sahip VARISORT+ FLASH CN ünitesinden geçer. Yansıtılan ve iletilen ışık ünitelerine sahip FLASH teknolojisi, şeffaf, pak ve yarı şeffaf malzemelerde en ince renk nüanslarını ayırt etmede rengin algılanmasını olanaklı hale getirir. Bu süreçte VARISORT+ FLASH CN, üç farklı oluğa ayırmak için iki valf çubuğu kullanır. İyi malzeme olan PET berrak ve açık mavi, doğal düşme eğrisinden orta oluğa düşer.

PET olmayan ve PET renkli fraksiyonlar diğer oluklarda seçici olarak ayrılır. Bu işlem aynı zamanda negatif sıralama olarak da bilinir. Diğer tüm bileşenler özel olarak tasnif edilir, iyi malzeme akışında kalır.

Bir sonraki ayıklama adımı başka bir VARISORT+ FLASH CN ayıklama sistemi tarafından gerçekleştirilir. Bu cihazın özelliği, üç metre genişliğindeki taşıma bandının üç kanala bölünerek altı farklı bölmenin tasnif edilebilmesidir. PET berrak ve açık mavi fraksiyon için şişe tasnifinde çok yüksek bir saflık derecesi elde etmek için sol taraftaki konveyör hattında ikinci tasnif adımı tekrarlanır. Sağ şeritte, üç tasnif aşamasında geri çevrilen malzeme, yeniden tasnif adımı aracılığıyla ilk VARISORT+ N tasnif makinesine geri gönderilir. Futurapet böylece maksimum üretim hızlarında minimum malzeme kaybına ulaşır.

FLAKE PURIFIER+ ile PET flaklarının verimli ve hassas şekilde ayıklanması

VARISORT+ ekipmanı tarafından ön ayırma işleminden sonra şeffaf PET şişeler parçalanır. Bunu yıkama, kurutma ve hava ayrıştırma işlemleri takip eder. Son olarak, üç sensörle donatılmış Sesotec FLAKE PURIFIER+ ayırma sistemleri, pulların hassas bir şekilde ayrıştırılmasını sağlar. Yanıltıcı renkler, yanıltıcı polimer türleri ve metal kirletici maddeler, PET pullarından güvenilir ve hassas bir şekilde ayrılır. Diğer bir tasnif yolu da, reddedilen malzemenin daha fazla saflaştırılmasını sağlayarak maksimum miktarda yüksek kaliteli PET’in geri kazanılmasını sağlamaktır. Saf ve en yüksek kaliteli rPET’in beslemesi döngüye karlı bir şekilde yapılabilir.

Sesotec FLAKE SCAN malzeme analiz sistemi dakikalar içinde kalite analizi sağlar.

Futurapet, fabrikadan yalnızca en yüksek kalitede rPET’in çıkmasını sağlamayı taahhüt eder. Her BigBag içeriği, şirket içi laboratuvarda rastgele örneklem ile kontrol edilir. Bu amaçla Futurapet, Sesotec’in FLAKE SCAN malzeme analiz sistemini kullanır. Plastik pulların verimli ve hassas kalite analizini mümkün kılar ve malzeme örneğinin güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçlarını hızlı bir şekilde sunar. Bu, malzemenin kullanılabilirliğine ilişkin kararın çok kısa sürede verilebileceği anlamına gelir. Entegre sensörler, malzeme örneklerini plastik türlerine, renklere ve metal kirletici maddelere göre güvenilir bir şekilde analiz eder. Futurapet, plastik endüstrisine en yüksek kalitede rPET pullarını tedarik edebilir ve geri dönüşüm döngüsünü kapatabilir.

Müşteri avantajı: En yüksek kalitede elde edilen rPET

Konuyla ilgili konuşan Futurapet Genel Müdür Yardımcısı Murat Yerli, “Malzeme ayrıştırma ve analizinde Sesotec bizim ortağımız. Ekipman en yüksek verimlilikle çalışıyor ve en yüksek kaliteyi sunuyor. Bu tam olarak aradığımız şey. Sadece flak değil, bu alanda en kaliteli flakları üretmek istiyoruz. Bu, bir yandan çevrenin korunmasına, diğer yandan da plastik işleme endüstrisi için yüksek kaliteli rPET sağlanmasına sunacağımız katkıdır” diyor.

Kaynak:https://www.sesotec.com/emea/en/resources/blog/futurapet-sesotec-is-our-partner-in-material-sorting-and-analysis

Devamını Oku

Endüstriyel Plastik

Ahşap değil plastik: Hijyenik, kaymaz, güvenli paletler

Yayın Tarihi

on

İçeceklerin üretimi, doldurulması ve paketlenmesinde hijyen ve güvenliğin yanı sıra dayanıklılık ve ekonomi de önemli rol oynar. Plastik lojistik çözümlerinde tanınan bir marka olan Craemer, yeni nesil sağlam, hijyenik ve kaymaz içecek paletleri geliştirdi. Hijyen ve güvenlik söz konusu olduğunda, içecek endüstrisindeki süreçler katı gerekliliklere ve yasal düzenlemelere tabidir. Plastik paletler belirleyici bir katkı sağlar. İçecek lojistiğinde deneyimli bir firma olan Craemer Group, plastik işlemede de öncülüğe sahip: 1967’de dünyanın ilk tek parça enjeksiyon kalıplı plastik paletini geliştiren Craemer; sağlam, hijyenik, uzun ömürlü, güvenli, çok yönlü, bakım gerektirmeyen bu paletlerle, günümüzün dahi yüksek kaliteli, gıdaya uygun ve geri dönüştürülebilir polietilenden (PE) yapılmış yük taşıyıcılarının temel özelliklerini o zamandan karşılıyordu.

Bira ve içecek endüstrisinde veya toptan içecek ticaretinde; hassas ham madde ve malları üretirken, doldururken, paketlerken, naklederken ve depolarken, hijyen ve güvenilirlik nitelikleri geçerlidir. Güvenli teknik ve lojistik süreçler için Craemer, yüksek işlevsellik, yük taşıma kapasitesi, süreç güvenilirliği, maliyet etkinliği ve sürdürülebilirlik ile karakterize edilen sağlam plastikten yapılmış yük taşıyıcılarının tedarikini yapar. Yenilikçi endüstri çözümleri tüm lojistik zinciri boyunca üniversal olarak kullanılabilir. Otomatik sistemlerde forklift kullanırken, yüksek raflarda veya örneğin konsantre içerikli kapların soğuk ortamda saklanmasında güvenli içecek işlenmesini garanti eder.

Çok yönlü kullanım

Hafif ya da ağır içecek paketlerinde, Craemer varilleri ve kapları, karton kutuları ve şişeleri veya altılı kutuları içeren plastik kasaların depolanmasında ve taşınmasında özelleştirilmiş çözümler geliştirir. Örneğin CR plastik palet, Craemer’in dünya çapında içecek endüstrisinde kullanılan başarılı yük taşıyıcılarından biridir. Ağır yükler ve her türlü konteyner için mükemmelliyet, Euro ahşap palet boyutunda Euro L1® (yüksek raflarda taşıma kapasitesi 1250 kg) ve L3®, eşit şekilde kapalı kızaklara sahip çok amaçlı palet (2000 kg), daha da iyi malzeme akışı için isteğe bağlı olarak Palgrip® kaymaz plakalarla (L3) sağlanır. Tamamen kapalı tavan ve pürüzsüz alt güverte ile temizlenmesi kolay ürün göze çarpar: TC Palgrip. Tüm bu ağır hizmet tipi palet modelleri, standart bir özellik olarak tavandaki Palgrip kaymaz kaplama sayesinde nemli koşullarda veya eğimli konumlarda bile yükü güvenli bir şekilde saklar. Geleneksel istifleme vinçleri, paletleyiciler ve paletten boşaltıcılar aracılığıyla kontrol edilebilen bu ürünler, tüm standart vinçler ve konveyörlerde sorunsuz bir şekilde çalışır. Makaralı konveyörler, zincirli konveyörler ve otomatik yüksek raflı depolar için uygundur.

Craemer portföyündeki bir başka yenilik de büyük hacimli CB3 High Palet Kutusu’dur. 1140 milimetre yüksekliği ile içecek endüstrisinde nakliye ve depolama sırasında ekstra koruma sağlar.

Ağır hizmet paletleri EURO L1, L3 ve TC Palgrip

Süt, maden suyu, limonata, meyve suyu veya alkol dahil her içecek türü, ambalajlama ve çeşitli işlemlerde talepleri karşılayan Craemer paletleri, çok çeşitli uygulamalara imkan tanır. Dış boyutları (uzunluk x genişlik x yükseklik: 1200 x 800 x 150 mm) ile Euro L1, ahşap Euro palete tam olarak uyar. Ahşabın aksine, tek parça PE enjeksiyon kalıplı palet son derece sağlam ve dayanıklıdır; herhangi bir aşınma veya ufalanma belirtisi göstermez. Palet, statik durumda 7.500 kilogram ve taşıma sırasında veya yüksek raflarda 1.250 kilogram yük taşıma kapasitesine izin veren 5 takviye profili ile donatılmıştır.

Craemer’in C3-5 paletinin daha da geliştirilmiş hali olan yeni L3 Plastik Palet de özel dayanıma sahiptir. Bira ve içecek endüstrisi için ideal çok amaçlı palettir. PET veya cam şişeler, alüminyum veya çelik kutular, kompozit içecek kartonları veya içecek kasalarında HDPE şişeler, folyo veya karton kaplar içeren ambalajların taşınması ve saklanmasında her amaca uygundur. L3, yüksek yük taşıma kapasitesine (7500 kg statik yük, 2000 kg dinamik yük, yüksek raflarda 2000 kg’a kadar) ve kayma direncine sahiptir.; 1200 milimetre uzunluğunda ve 1000 milimetre genişliğinde (yükseklik: 160 milimetre) endüstriyel boyutta, üç adet kaynaklı kızak, 5 milimetre dış çerçeve ve 5 adet korozyona karşı korumalı takviye profili ile donatılma ürünün diğer özelliklerini oluşturur.

Craemer TC Serisi’nin tam yüzeyli Palgrip® kaymaz kaplamalı tamamen kapalı plastik paletleri de içecek endüstrisinin gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılar. TC Palgrip’in kaplamalı üst güvertesi ve pürüzsüz alt güvertesi, mükemmel temizleme özellikleri ile karakterize edilir. Sağlam hijyen paletinin boşluksuz ve nervürsüz tasarımı, kirlenmeye veya su girişine karşı koruma sağlar. Entegre, korozyona karşı korumalı metal takviye profilleri sayesinde raftaki taşıma kapasitesi isteğe bağlı olarak 2000 kilograma kadar artırılabilir. Kaynaksız kızakların her iki tarafındaki yivli kenarlar, zemin konveyörleriyle optimum taşıma sağlar. Boyutsal olarak kararlı TC Palgrip, üç raylı (TC1) 1200 x 800 milimetrelik Euro boyutunda ve üç raylı (TC3) veya beş raylı (TC3-5) 1200 x 1000 milimetrelik endüstriyel boyutta mevcuttur. TC paletlerinin yüksekliği 160 milimetredir.

Craemer’in tüm yeniden kullanılabilir paletleri aynı özelliklere sahiptir: Yüksek kaliteleri sayesinde, yoğun kullanımda ve artan devir sayılarında bile deforme olmazlar. Böylece dayanım, sürdürülebilirlik ve ekonomi sağlarlar. Ek olarak, sağlam yük taşıyıcılar, 90 dereceye kadar kısa süreli ısı direnci ile eksi 30 ile artı 40 santigrat derece arasındaki sıcaklıklara dayanabilir. Kesintisiz takip için Craemer paletleri isteğe bağlı olarak RFID aktarıcılarla birlikte sunulur. Baskılar için ayrılmış alanlar, ayrı ayrı damgalanmış logolar, harfler veya numaralandırma için alanları vardır.

Endüstriyel boyutta sağlam yeni palet kutusu

Büyük hacimli CB3 High, içecek endüstrisi için çok yönlü bir palet kutusudur. 1140 milimetre yüksekliğinde, yaklaşık 1000 litre ve 46 veya 49 kilogram ağırlık, ekstra güvenlik ile özellikle büyük hacimlere uygundur. Sağlam nervürlü taban, konteyner zeminine ek güç sağlar, entegre istifleme kamları tutuşu güvenlik altına alır. Dayanıklı, CB3 High, kapalı duvarlar ve üç uzunlamasına kızak veya 9 fit boyuta sahiptir. Giriş açıklıklarının üzerindeki ek nervürler, forklift çatallarına karşı daha fazla darbe koruması sağlarken, kesintisiz yapı ve pürüzsüz iç duvarlar kolay boşaltma, temizleme ve kurutma sağlar. Palet kutusu isteğe bağlı olarak bir adet açık 1 inç ve bir adet açık 2 inç tahliye portu ile mevcuttur. Gerekirse işaretlemeler, entegre dişli standart kapalı deliklerin daha sonra delinmesini kolaylaştırır. Ek aksesuar olarak özelleştirilmiş kapaklar sağlanabilir.

Devamını Oku

Trendler