Connect with us

Endüstriyel Plastik

Plastik hurda öğütücü nasıl korunur?

Yayın Tarihi

on

Geri dönüştürülmüş plastiklere olan talep artıyor ve plastik öğütme, hurda plastiği yeniden kullanılabilir malzemeye dönüştürmenin en hızlı ve en kolay yolu olarak dikkat çekiyor. 

Tek şaftlı öğütücüler, ağır iş tipi öğütücüler, pres öğütücüler ve pülverizatörler, plastik geri dönüşüm endüstrisi için boyut küçültme ekipmanları envanterlerinin demirbaşları haline geldi. 

İdeal boyut küçültme ekipmanı parçasını araştırmak, seçmek ve buna yatırım yapmak için biraz zaman ayırmak gerekiyor. Seçilen hurda öğütücüye ek olarak, hurda plastiği öğütücüye göndermek için kullanılacak ekipmanın da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Yatırıma ek olarak, sigorta da göz önüne alınmalıdır. Satın alınan sigorta, yazılı bir poliçe değil, öğütücünün beslendiği hurda plastiğin kirletici içermemesini ve öğütme ekipmanına zarar vermemesini sağlayacak ikincil bir ekipman olmalıdır.

Bir sigorta poliçesi yerine metal dedektörlü konveyörler, hurda öğütücüye taşınırken plastik hurdaları metal kirleticiler açısından incelemek için idealdir. Metalin erken tespiti, öğütücü bıçaklarının ciddi şekilde hasar görmesini önleyebilir.

Metal algılama konveyörleri çelik, alüminyum, bakır, pirinç ve paslanmaz çelik gibi tüm metalleri algılayabilir. Elektronik kontrollerde, ünitenin metal dedektörünün tüm fonksiyonlarını izleyen yerleşik bir teşhis devresi bulunur. Bir arıza durumunda konveyör durdurulacak ve sesli veya görsel bir alarm görüntülenecektir.

Plastik enjeksiyon kalıplama ve şişirme kalıplama işleticileri, hurda öğütme işlemlerinin bir parçası olarak metal algılama konveyörlerinin önemini her zaman kabul etmezler. Bir metal dedektör konveyörünün ürüne sıkı markaj uygulamasına izin vermek, tesislerde gereksiz arıza sürelerini ve bakım maliyetlerini ortadan kaldırır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com