LAC Conveyor Systems ile geleceğe dönük otomasyon

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
LAC Conveyor Systems ile geleceğe dönük otomasyon

İngiltere’nin tanınan markalarının güvenini kazanan, tedarik zinciri ve perakende lojistik hizmetleri aracılığıyla çok kanallı perakendeciliğin potansiyelini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olan iForce, 20 yılı aşkın bir süredir faaliyetlerini sürdürüyor. Yazılım ve otomasyona yaptığı sürekli yatırımla, sipariş karşılama ve tersine lojistiğin ön saflarına yerleşen iForce’un en son geliştirmesi, iForce House’ta (Corby’de 800.000 metrekarelik sipariş karşılama merkezi) 2022’nin 4. çeyreğinde devreye alınmasıyla İngiltere’nin ilk Exotec Skypod Sistemi yatırımını kapsıyor. LAC Conveyor Systems tarafından tedariki yapılan ve kurulan Skypod Sistemi, verimliliği ve sürdürülebilir operasyonları destekleyen ölçeklenebilir, geleceğe dönük otomasyon sağlıyor. 

2021’in başında Exotec, yıl sonu için iddialı hedefler açıkladı. Bunlar arasında 100 milyon euroluk bir gelir hedefi ve uluslararası daha çok pazara odaklanan iş stratejisinin başlatılması yer alıyordu. Exotec, Nottingham merkezli sistem entegratörü ve üreticisi L.A.C Conveyor Systems Limited tarafından yürütülen ve kontrol edilen sertifikalı sistem entegratörlerinden oluşan bir ağ ile yürütülen başarılı ortaklık sayesinde faaliyetlerini hızlandırdı. Yapay zeka ile işlem otomasyonunun, işletmenin her zaman açık olmasını sağlayarak operasyonları optimize ettiğini ve sorunsuz iş sürekliliği sağladığını kabul eden. L.A.C Conveyor Systems Limited, modern çağın en önemli tedarik zinciri kesintilerinin ardından, İngiltere’de 2021’de kullanıma geçilmesiyle hız kazanan bu akıllı sistem için Exotec ile el ele çalışmaktan gurur duyduğunu bildirdi.

Exotec Skypod Sistemi, L.A.C Konveyör Sistem’leri otomasyon ekipmanları grubuna mükemmel bir ilave oldu ve L.A.C’nin teklifinin konveyörler, robotik, AMR ve maldan kişiye/ASRS teknolojilerinin tedarikindeki tüm lojistik temelleri kapsamasını sağladı. Otomasyonun sıradan işleri yapmasına ve bunlar için daha etkili yollarını bulmasına olanak tanıyarak, insanları daha yaratıcı ve önemli görevler yapma konusunda özgürleştiriyor.

L.A.C’nin perakende, depolama ve dağıtım alanındaki müşterileri her gün aynı zorluklarla, işçilik, alan ve verimle karşı karşıya kalıyor. SKU çoğalmasının artmasına ve çok çeşitli ürün yelpazesini depolama ihtiyacına yol açan sürekli gelişen müşteri talepleri ile birlikte, L.A.C ekibinin gereken beceriye sahip olduğu otomasyon zorluklarını beraberinde getiriyor. L.A.C’nin kapsamlı bilgi birikimi ve yetenekleri, müşterilerinin tam veya kısmi otomasyona geçişine yardımcı olan esnek, ölçeklenebilir ve ısmarlama çözümler sunuyor. Operasyonları iyileştirmeye yönelik bu sürekli arayış, Exotec Skypod Sistemi’nin sağladığı esnek, ölçeklenebilir otomasyon yeteneği ile el ele çalışır.

Değişimi hızlandıran bu ölçeklenebilir çözüm, pazardaki aksamalara rağmen iş büyümesini iyi biçimde destekliyor. Bu robotik sistemin, benzersiz hız, performans ve esneklik sunarak, işletmelerin müşterilerine lider hizmetler sunmasına olanak tanıyarak, dünya çapında birçok iş sektöründeki lojistik operasyonlarını dönüştürdüğü açık şekilde görülüyor. İngiltere’nin iForce’un Corby’de bulunan ana ikmal merkezinin başı çekmesi de kaçınılmazdı.

Teknoloji tutkusu, başarılı kurulumlar ve ‘müşterilerin ihtiyaçlarını net biçimde anlama’ odağından hareketle değerli müşteri ilişkilerinin inşası yoluyla tekrarlanan iş kombinasyonu, L.A.C’yi dünya çapında verimli, ekonomik ve yenilikçi teknik çözümler sunmada İngiltere’de ön planda konumladı. Bu da mükemmel iş ortağı ilişkileri kurmanın ve yüksek performanslı çevik çözümler sunmanın yanı sıra, bugünün ve yarının depolarının zorluklarının üstesinden gelmeyi de beraberinde getiriyor.

Kaynak: www.lacconveyors.co.uk

ETİKETLER:
Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap