İwis’ten bir yenilik daha: Birçok sorunu çözen yeni yağlama sistemi CLA

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
İwis’ten bir yenilik daha: Birçok sorunu çözen yeni yağlama sistemi CLA

İwis Türkiye, Almanya fabrikalarındaki deneyimli ve uzman mühendislik ekibinin geliştirdiği bir çözümü Türkiye’deki müşterilerine ve zincir kullanan tüm endüstrilere duyurarak, birçok sektörün en çok gereksinim duyduğu alandaki köklü ve etkili bir yeniliği daha Türk sanayicileriyle buluşturdu. İwis mühendislerinin geliştirdiği Zincir Yağlayıcı Uygulamaları – Chain Lubrication Application (CLA) çözümü; yağı, tahrik unsurlarına ve diğer parçalara kalıcı olarak dağıtarak bu sayede ekonomik, temiz ve kesin hassasiyete sahip bir çalışma ömrü sağlıyor.

İwis’in yeni yağlama sistemi CLA’nın zincir tahrikleri için oldukça etkili ve minimum miktarda yağlama sistemi görevi gördüğünü belirten İwis Türkiye yetkilisi, yüksek performanslı malzemeden imal edilmiş bu ürünün özel uygulayıcı bir hazne gibi çalışarak, zincir tahriki üzerindeki hassas noktalara ve tam da gereken yerlere düzenli olarak ve sürekli şekilde küçük miktarlarda yağ göndererek işlevini yerine getirdiğini vurguladı. “Bu sayede çalışmakta olan makaralı zincirin zaman zaman yağsız kalmasını engellendiği gibi, aynı zamanda gereksiz fazla yağlamanın yol açacağı zincir ve çevresindeki aşırı yağlanmadan da kaçınılır. Uygulayıcılarımız standart boyutlarda olduğu gibi ayrıca müşteri gereksinimlerine göre özelleştirilmiş versiyonlarda da bulunmaktadır” diyen İwis yetkilisi; bu CLA pompaların, üzerindeki programlama ile zaman kontrol girişi yapılarak çalıştırılabildiği (TC versiyonu) gibi alternatif olarak müşterideki makinenin PLC’si ile de (PC versiyonu) kolayca bütünleştirilebildiğini ve bu özelliğinin inanılmaz esneklikler getirerek, kullanıcı dostu bir uygulama olduğunu kaydetti.

Kompakt boyutu, mevcut tesis ve makinelerde cihazın sonradan donatılması görevini basitleştiriyor. Pompalar, 70 Bar’a kadar çıkan pompa basıncı sayesinde çevreyi kirletmeden ve değerli yağı boşa harcamadan 16’ya kadar yağlama noktasına yeterli yağı sağlayabiliyor. Poliüretan köpükten yapılmış özel aplikatörler son derece sağlam bir yapıda ve özel tasarımlar da dahil olmak üzere birçok versiyonu mevcut.

Poliüretan köpük uygulayıcılarının ana özellikleri

Kontrol edilebilir minimum miktarda yağlama.

Örneğin fırça ile uygulandığındaki gibi saçaklanma yapmaz.

Depolanmış olan yağ, düzenli aralıklarla ve sürekli olarak zincir mafsalları üzerine bir pompa vasıtasıyla sevk edilir.

Fazla yağ kullanımı önlenir ve ekonomik bir sonuç ortaya çıkar.

Sprey sistemlerde olduğu gibi püskürtülmediğinden dolayı etrafı kirletmez.

Kayar rulmanlar üzerine montedir ve zincir demetiyle en uygun temas için yaprak yay ile donatılmıştır.

Yüksek hızlarda kullanım için opsiyonel olarak kılavuz dişli modeli de mevcuttur.

Pompanın özellikleri

Güçlü maksimum 70 Bar’lık basıncıyla derli toplu bir ekipmandır.

500 ml yağlayıcı kapasitesine sahiptir.

Tekrar doldurması kolaydır.

Makine kontrolüne basit adaptasyon için zaman ya da atış kontrollü olarak kullanılabilir.

Bir pompa gövdesine maksimum iki çıkış bağlanabilir.

Atış kontrollü modeli aynı zamanda iki pompalı olarak da mevcuttur: Bu sayede 4 çıkış elde edilebilirken her bir pompa haznesine farklı miktarlarda yağ konulabilir.

Daha fazla bilgiye https://www.iwis.com/de-de/produkte-services/highlights/cla-system adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap