Connect with us

Zincir Tahrikler

Zincir sektörünün 40 yıllık küresel tecrübesi INDO CHAINS, Türkiye’de

Published

on

1978 yılında kurulan, AB ve ABD dahil olmak üzere dünya çapında 35’ten fazla ülkeye ihracat yapan Hindistan’ın en büyük yığın malzeme taşıma zincirleri ve aksesuarları üreticisi INDO CHAINS (RAIPUR), Türkiye’de hizmet vermeye başladı.

40 yıllık tecrübesiyle taşıma endüstrisi uzmanı olan INDO CHAINS, 50 ton/saat ile 1800 ton/saat arasında ve ortam sıcaklığı ile 400°C arasında değişen en geniş kapasite ve sıcaklık aralıklarında taşımayla ilgili çok geniş bir teknoloji yelpazesi sunuyor. Hemen hemen tüm endüstriler için çözümler sunan INDO CHAINS’ın uygulama alanlarına özgü ve uygun, hassas bir şekilde tasarlanmış ve imal edilmiş ürün yelpazesinde; Kovalı Elevatör Zincirleri, Reclaimer Zincirleri, Pan Konveyör Zincirleri, Drag – Chain Zincirleri ve özel zincirler yer alıyor. Gerek yönetim ve gerekse de mühendislik süreçleri için önde gelen çeşitli uluslararası kuruluşlar aracılığıyla akredite edilen firma, dünya çapında proseslere özgü taşıma uygulamaları için çeşitli prestijli danışmanlar ve sertifika kuruluşları tarafından onaylanmış bir yapıda.  

100.000’den fazla farklı zincir tipi uygulaması

Üretimini Hindistan Raipur C.G.’deki iki modern ve donanımlı üretim tesisinde gerçekleştiren INDO CHAINS, dünya çapında 100.000’den fazla farklı zincir tipi uygulamasına ulaşmış durumda. En son yenilikleri sektöre getiren bir marka olan INDO CHAINS; enerji verimliliği, en düşük ekipman yaşam döngüsü maliyetleri ve proseslere özgü ihtiyaçlara göre özelleştirme yoluyla müşterilerine fayda sağlıyor.

Küresel ölçekte birçok sektöre hizmet verdiği gibi Türkiye pazarına da sektörel odaklı çözüm sunacak olan INDO CHAINS; öncelikle çimento, maden, demir-çelik, enerji, gübre, geri dönüşüm ve tahıl sektörlerine ağırlık vererek hizmet vermeye başlıyor. Güvenilir, dayanıklı ve ekonomik çözümler sunan firma, süreç içerisinde küresel ölçekte hizmet verdiği ve önemli projelere imza attığı kimya, lojistik, gıda, şeker sektörleri başta olmak üzere daha birçok sektörde yaygın şekilde tercih edilen bir marka olmayı planlıyor. Teknik uzmanlardan oluşan ekibi ile fabrikalarında üretilen ürün/bileşenleri ham maddeden son sevkiyata kadar her aşamada sürekli olarak yakından takip eden INDO CHAINS’ın ürünleri; güvenilirlik, dayanıklılık, kalite, imalat ve kaplama alanlarında dünyanın en iyilerinden biri olarak değerlendiriliyor.

Global hedefleri neticesinde elde ettiği başarıyla Türkiye pazarında hizmet vermeye başlayan INDO CHAINS (RAIPUR) Pvt. Ltd, başta ağır hizmet sektörleri olmak üzere birçok sektöre yapılan yerli ve yabancı yatırımlara veya firmaların mevcut kurulu sistemlerinde ortaya çıkan ihtiyaçlara; mühendislik açısından en doğru, güvenilir, dayanıklı, ekonomik çözümler sunmak için yatırımlara devam ediyor.

“Türkiye’de size hizmet etmek için buradayız; sadece birkaç tık ötenizde. Tüm soru ve ihtiyaçlarınız için lütfen turkey@indochains.com e-posta adresinden veya web sayfamız www.indochains.com aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.”

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Continue Reading
Click to comment

Bir Cevap Yazın

Zincir Tahrikler

İwis’ten bir yenilik daha: Birçok sorunu çözen yeni yağlama sistemi CLA

Published

on

İwis Türkiye, Almanya fabrikalarındaki deneyimli ve uzman mühendislik ekibinin geliştirdiği bir çözümü Türkiye’deki müşterilerine ve zincir kullanan tüm endüstrilere duyurarak, birçok sektörün en çok gereksinim duyduğu alandaki köklü ve etkili bir yeniliği daha Türk sanayicileriyle buluşturdu. İwis mühendislerinin geliştirdiği Zincir Yağlayıcı Uygulamaları – Chain Lubrication Application (CLA) çözümü; yağı, tahrik unsurlarına ve diğer parçalara kalıcı olarak dağıtarak bu sayede ekonomik, temiz ve kesin hassasiyete sahip bir çalışma ömrü sağlıyor.

İwis’in yeni yağlama sistemi CLA’nın zincir tahrikleri için oldukça etkili ve minimum miktarda yağlama sistemi görevi gördüğünü belirten İwis Türkiye yetkilisi, yüksek performanslı malzemeden imal edilmiş bu ürünün özel uygulayıcı bir hazne gibi çalışarak, zincir tahriki üzerindeki hassas noktalara ve tam da gereken yerlere düzenli olarak ve sürekli şekilde küçük miktarlarda yağ göndererek işlevini yerine getirdiğini vurguladı. “Bu sayede çalışmakta olan makaralı zincirin zaman zaman yağsız kalmasını engellendiği gibi, aynı zamanda gereksiz fazla yağlamanın yol açacağı zincir ve çevresindeki aşırı yağlanmadan da kaçınılır. Uygulayıcılarımız standart boyutlarda olduğu gibi ayrıca müşteri gereksinimlerine göre özelleştirilmiş versiyonlarda da bulunmaktadır” diyen İwis yetkilisi; bu CLA pompaların, üzerindeki programlama ile zaman kontrol girişi yapılarak çalıştırılabildiği (TC versiyonu) gibi alternatif olarak müşterideki makinenin PLC’si ile de (PC versiyonu) kolayca bütünleştirilebildiğini ve bu özelliğinin inanılmaz esneklikler getirerek, kullanıcı dostu bir uygulama olduğunu kaydetti.

Kompakt boyutu, mevcut tesis ve makinelerde cihazın sonradan donatılması görevini basitleştiriyor. Pompalar, 70 Bar’a kadar çıkan pompa basıncı sayesinde çevreyi kirletmeden ve değerli yağı boşa harcamadan 16’ya kadar yağlama noktasına yeterli yağı sağlayabiliyor. Poliüretan köpükten yapılmış özel aplikatörler son derece sağlam bir yapıda ve özel tasarımlar da dahil olmak üzere birçok versiyonu mevcut.

Poliüretan köpük uygulayıcılarının ana özellikleri

Kontrol edilebilir minimum miktarda yağlama.

Örneğin fırça ile uygulandığındaki gibi saçaklanma yapmaz.

Depolanmış olan yağ, düzenli aralıklarla ve sürekli olarak zincir mafsalları üzerine bir pompa vasıtasıyla sevk edilir.

Fazla yağ kullanımı önlenir ve ekonomik bir sonuç ortaya çıkar.

Sprey sistemlerde olduğu gibi püskürtülmediğinden dolayı etrafı kirletmez.

Kayar rulmanlar üzerine montedir ve zincir demetiyle en uygun temas için yaprak yay ile donatılmıştır.

Yüksek hızlarda kullanım için opsiyonel olarak kılavuz dişli modeli de mevcuttur.

Pompanın özellikleri

Güçlü maksimum 70 Bar’lık basıncıyla derli toplu bir ekipmandır.

500 ml yağlayıcı kapasitesine sahiptir.

Tekrar doldurması kolaydır.

Makine kontrolüne basit adaptasyon için zaman ya da atış kontrollü olarak kullanılabilir.

Bir pompa gövdesine maksimum iki çıkış bağlanabilir.

Atış kontrollü modeli aynı zamanda iki pompalı olarak da mevcuttur: Bu sayede 4 çıkış elde edilebilirken her bir pompa haznesine farklı miktarlarda yağ konulabilir.

Daha fazla bilgiye https://www.iwis.com/de-de/produkte-services/highlights/cla-system adresinden ulaşabilirsiniz.

Continue Reading

Konveyör Ekipmanları

Dinamik Zincir: Zincirin birleştirici özelliğinden aldığı dinamik güçle sizin için en iyisini sunar!

Published

on

Dinamik Zincir, her türlü özel, standart ve kulaklı konveyör zincirlerini 1960 yılından beri sizlere sunarak hizmet vermekte ve ihtiyaçlarınıza çözüm ortağınız olmaktadır.

Dinamik Zincir genel müdür ve CEO’su Enis Yahya; ‘’Türkiye’nin transmisyon zincir ve dişli pazarlaması sektöründe faaliyet gösteren en eski ve köklü firması olarak sektörde, yer alıyoruz. Lider konumda olmamızın en büyük sebebi, kaliteyi daima ön planda tutmamızdır’’ diyerek 1960 senesinden beri hizmet veren Dinamik Zincir’in başarı sırrını da iletti.

Uzun Ömür, Yüksek Randıman, Güçlü Dinamik, Uzun Vadeli Profesyonel Kullanım

Dinamik zincir önce kalite der, zincirde yaşanılan sıkıntıları ve problemleri çözer, tüm ürün gruplarında maksimum kaliteyi her zaman ön planda tutar.

60 seneyi aşan tecrübesi ile sektörel ihtiyaçlarınıza özel ürünleri sizin için özel fiyatlarla sunan Dinamik Zincir ile strateji, planlama, uygulama ve sonuç neticesinde zincir problemlerinizi çözer.

Sertifikalı Zincir Kalitesi ve Geniş Ürün Yelpazesi

Dinamik Zincir, her türlü özel, standart ve kulaklı konveyör zincirleri ile sektörel ihtiyaçlarınıza her zaman hizmet vermeye hazırdır.

Uygun Fiyat: Ürünleri Herhangi Bir Aracı Olmadan Doğrudan Size Ulaştırır! 

Distribütörü olduğu birçok markaya ait ürünleri herhangi bir aracı olmadan, en uygun fiyatlarla size sunar. 

Size En Uygun Ürün Hangisi?

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun ürün ve ürün grubuna, marka ve modeline karar vermek ve işletmenizin ihtiyaçları için yeni çözümler yaratmak, son teknoloji malzemeler ve üretim yeniliklerinden uygun fiyatlarda ve en iyi kalitede yararlanmanızı sağlamak için çözüm ortağınız Dinamik Zincir ile iletişime geçin. 

Ürün Grupları

Makaralı zincirler

Rotary Api Zincirleri

Fleyer Kaldırma Zincirleri

Varyatör Zincirleri

Zirai Transmisyon Zincirleri

Sessiz Zincirler

Aparatlar, Kulaklar ve Taşıma Zincirleri

Zincir Dişlileri

Zincir Gergileri

Motosiklet Zincirleri

Continue Reading

Konveyör Bileşenleri

Paslanmaz sessiz zincirler, cam ambalaj sanayisi için neden doğru seçimdir?

Published

on

Cam kaplar ve şişeler, yaşamımızın neredeyse her alanında kullanılırlar ve bu temel ürünlere talep artma eğilimindedir. Piyasanın 2017 yılında 51.4 milyon euro olan değerinin, 2023 yılında 65.7 milyon euroya yükselmesi beklenmektedir. İmalatçılar bu talebi karşılamak için, işlemlerin çevreye etkisini azaltırken yüksek verimliliği sürdürmenin ve imalat hızlarını optimize etmenin yollarını bulmak gibi bir dizi güçlüklerle karşılaşırlar.
Üretimin optimize edilebilmesi için imalat işlemleri olabildiğince pürüzsüz yürümelidir; zincir seçimini doğru yapmak da işlemlerin verimliliğini garanti altına alma bakımından önemlidir. Burada paslanmaz çelik ters dişli zincirleri inceleyip cam imalatçılarına sağlayabilecekleri üç yararın altını çizeceğiz.

1. Optimum termal iletkenlik
Süpriz olmayan biçimde, cam kap ve şişe imalatı hassas bir işlemdir. Üretim hatlarındaki kırılgan ürünler, sadece taşıyıcı kayışta meydana gelebilecek bir arızaya karşı değil, aynı zamanda sıcaklıktaki değişimler gibi ortamdan kaynaklı nedenlere karşı da sürekli risk altındadırlar. Bu nedenle termal iletim özelliklerinin optimize edilmesi de başarı için esastır. Diğer birçok uygulama için mükemmel olan standart çelik zincirler, cam imalatına bir dereceye kadar uygundurlar. Konveyöre indirilen yanan sıcak cam ile konveyörü çalıştıran zincir arayüzü arasındaki sıcaklık farkı sıklıkla çok yüksektir; bu da hemen mikro kırılmalara yol açabilir ve ürün hurda olabilir. Renold Dişli Zincir tarafından seçilen özel paslanmaz çelik ise standart çelikle karşılaştırıldığında daha düşük termal iletkenliğe sahiptir; bu da onu bu tip uygulamalar için ideal hale getirir ve imalatçıların ziyanlarını en aza indirmelerine ve yüksek verimlilik düzeylerini sürdürmelerine yardımcı olur.

2. En az sıcaklık ve sürtünme kayıpları
Yüksek sıcaklıktaki üretim sürecine bağlı olarak cam imalatında enerji tüketimi, üretim maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu da imalatçıları doğal olarak üretimin tüm alanlarında enerji tüketimini azaltacak şekilde davranmaya yöneltmektedir. Birkaç durumda paslanmaz çelik zincirler için, çoğunlukla gaz yakıt kullanılan ön ısıtmaya gerek kalmamıştır ki bu gereksinim tamamen ortadan kaldırılabilir ya da en az %50 oranında azaltılarak cam fabrikalarında önemli tasarruflar sağlanabilir.
Ek olarak dişli zincirler, yüksek hızda sürekli çalışan üretim hatlarındaki uygulamalar için idealdir. Bileşenlerin her biri enerji kaybını azaltmak üzere tasarlanmıştır. Zincir dişle minimum çarpmayla temas eder ve 2 parçalı dönen pivot bağlantısında neredeyse sıfır sürtünme ortaya çıkar. Bu da zincirin verimliliğinin %99 oranlarına kadar çıkmasına imkan tanır.

3. Yumuşak geçiş
Farklı üreticilerin dişli zincirleri arasında önemli farklar vardır; bu da cam imalatı uygulamalarındaki uygunluklarını etkiler. Ürünler kızgın ve kırılgan olduğu için zincir bileşenlerinin herhangi birindeki bir arıza, kırılmaya ve çalışmanın aksamasına yol açabilir. Renold paslanmaz çelik dişli zinciri bu riski, sertleştirilmiş çelik yan plakalarda lazer kaynaklı eksen pivotları kullanarak azaltır. Zincirin her iki yanındaki temas yüzeyleri zincir ve iç besleme noktaları arasında boşluksuz geçişe imkan tanırken, kılavuz raylarla çarpışma olasılığını ortadan kaldırır ve pim kırılması riskini yok eder. İmalatçıların en yüksek derecede ekonomik verimliliğe ve güvenilirliğe ulaşması için tasarlanan Renold paslanmaz çelik ters dişli zincirlerine, bu özel alanda 20 yıldan uzun süredir yürütülen müşteri odaklı ürün geliştirme ve Renold’un başlı başına 125 yıldır gerçekleştirdiği dişli zincir çalışmaları katkı sağlamaktadır. Renold’un ters dişli zincirlerinin cam sanayisinde bir dizi uygulamaya sağladığı katkılarla ilgili daha çok bilgi için:
https://www.renold.com/products/tooth-chain/ adresini ziyaret edin.

Continue Reading

Trendler

KONVEYÖR DERGİSİ sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et