Connect with us

Paketleme

Interroll yeni bir servis organizasyonu kuruyor

Yayın Tarihi

on

Interroll, sistem entegratörleri ve dünya çapındaki son kullanıcıları için elverişliliği sürekli olarak iyileştirmek adına hizmet yelpazesini genişletiyor. Bu amaçla Interroll, “Interroll Ömür Boyu Servis” adı altında pazarlanan ve yeni ve mevcut müşterilere yönelik sunulan hizmetlerini, yeni bir organizasyonel temele yerleştiriyor. Bu nedenle şirket, Almanya´nın Sinsheim kentinde, Avrupa yedek parça ve onarım yönetimi, bakım, kurulum hizmetleri ve eğitimlerden sorumlu yeni bir merkezi servis birimi oluşturdu.

Yeni organizasyonun temel unsurlarından biri ise Heidelberg yakınlarındaki Ketsch’te, bir lojistik ortağı tarafından işletilen ve standart yedek parçalar için oluşturulan merkezi depo. Burası Interroll’un modüler platform çözümlerine dayalı malzeme akışı çözümleri için ana ürünlerinin ve konveyör modülleri için operasyon açısından kritik yedek parçalarının yüzde 90’ından fazlasının tutulduğu yer. Avrupa’daki merkezi konumu, önemli uzun mesafeli ulaşım akslarına doğrudan bağlantısı ve Frankfurt Havalimanı’na yakınlığı sayesinde, Avrupalı müşterilere ve kullanıcılara hızlı bir yedek parça tedariki sağlanıyor. İlgili hizmet sözleşmesine bağlı olarak, siparişlerin teslimatı 24 saat içinde garanti edilebiliyor. Bu aynı zamanda, Düsseldorf yakınlarında bulunan Baal’daki merkezi atölyenin ve çeşitli Avrupa ülkelerindeki merkezi olmayan onarım tesislerinin sorumlu olduğu tambur motorları, özel konveyör modülleri ve Akıllı Palet Taşıyıcı (SPM) ürünleri gibi ürünlerin onarımı ve genel revizyonu için de geçerli.

Global Ömür Boyu Servis» olarak adlandırılan yeni hizmet organizasyonu, Avrupa’daki yan kuruluşlarda çalışan yaklaşık 100 kalifiye Interroll servis çalışanını ve ayrıca Sinsheim’daki merkezi servis birimi, Ketsch’teki merkez depo ve onarım tesisleri çerçevesinde, Avrupa çapında müşteri odaklı destek sağlamaktan ve ilgili bakım, onarım ve kurulum hizmetlerini yürütmekten sorumlu sertifikalı ortakları kapsamaktadır. “Müşteri memnuniyeti bizim en büyük önceliğimiz. Bu yüzden hizmetlerimizi genişletmek son derece mantıklı. Sistem entegratörlerine sunduğumuz servis organizasyonumuzun yeniden yapılandırılmasıyla birlikte sadece müşteri hizmetlerimizin verimliliği ve performansını önemli ölçüde arttırmakla kalmıyoruz. Ek olarak, gelecekte hizmet işletmesindeki yenilikleri daha da hızlı bir şekilde geliştirip sunabilmemizi sağlayacak bir temel atıyoruz,” diyor Interroll Group Ürün ve Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jens Strüwing.

Bir kâr merkezi olarak kurulan yeni servis organizasyonu, yeni ve mevcut müşterileri çeşitli ihtiyaçlara dayalı yedek parça hizmetleriyle destekleyecek. Ayrıca, yerinde devreye alma, bakım, muayene, onarım gibi kurulum ve bakım hizmetleri ve Interroll teknolojilerine dayalı mevcut çözümlerin optimizasyonu da sağlanacak. İlaveten, önleyici bakım önlemleri ve eğitim hizmetleri için çevrimiçi destek sağlanacak. Avrupa’daki tanıtımının ardından, Interroll Lifetime Service (Ömür Boyu Servis)  organizasyonunun faaliyetleri için Amerika ve Asya’da da buna uygun bir yeniden yapılanma gerçekleştirilecek.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Paketleme

Conveyors & Drives’la otomatikleşen gıda toptancısı, verimliliğini artırdı

Yayın Tarihi

on

Atlanta merkezli Publix ve Krogers dahil olmak üzere ulusal gıda zincirlerine konserve ve su gibi ürünler sağlayan büyük gıda toptancısı, gıda ürünleri paletlerini bir binadaki soğutucudan bitişik binadaki nakliye departmanına taşımak için daha verimli ve uygun maliyetli bir yöntem arıyordu. Mevcut ürün hareketi, paletlerin çekici-römork ile yüklenmesi, boşaltılması ve taşınması gibi yoğun emek gerektiren işlemleri içeriyordu. Ayrıca, binalar arasında önemli yükseklik farkı gibi zorluklar da vardı.

Sistem otomatikleştirilerek verimlilik artırıldı

Çözüm için Conveyors & Drives’a başvuran firmaya binadan binaya ürün nakliyesini otomatikleştiren bir çözüm sunuldu. Conveyors & Drives çözümde, dakikada 5 adede kadar palet taşımak üzere tasarlanmış ağır hizmet sürekli dikey kaldırma içeren bir konveyör sistemi sağladı. 3.000 lbs’ye kadar olan paletleri sürekli olarak taşıyan dikey asansör 5 platforma sahip çözümde, kaldırmadan önce, bir besleme konveyörü paletin serbest bırakılmasını asansörle otomatik olarak senkronize ediyor. Son boşaltma konveyörü, paletleri verimli bir şekilde bitişik bir binanın hazırlama ve nakliye alanına taşıyor.

Conveyors & Drives; verimliliği artıran, traktör-römorklarını serbest bırakan ve şirkete para kazandıran, binadan binaya ürün nakliyesini otomatikleştirdi.

Kaynak: www.condrives.com

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Paketleme

TGW’nin dondurma uygulamalarındaki uzmanlığı, İsveçli market perakendecisine destek sağlıyor

Yayın Tarihi

on

Stockholm’e 10 km mesafede konumlanan TGW, İsveç’in tanınmış market perakendecisi ICA için önem taşıyan bir proje üzerinde çalışıyor. 2026 yılının Ocak ayında bitirilmesi planlanan projede yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş sipariş karşılama merkezi, ICA’nın işlemlerinin verimliliğini artırmayı ve mağazalarına teslimatı hızlandırmayı hedefliyor.

Projede paletler için 30 metre yüksekliğindeki dondurucu deposu, oldukça dinamik mekik sisteminin yenilenmesini sağlayacak. İkincisi, her öğeye doğrudan erişime olanak tanıyacak ve böylece mümkün olan en kısa teslim süreleri sağlanacak. Mağazalardan siparişler için gerekli ürünler alınacak, sıralanacak ve ardından bir araya getirilecek; tam veya kısmen otomatik istasyonlar daha sonra siparişlerin söz konusu mağazaya uygun tekerlekli kafeslerde istiflenmesini sağlayacak. Sistemin çeşitli fonksiyonel alanları, enerji tasarruflu palet, karton ve tote konveyörler ile birbirine bağlanacak.

Mağazanın verimli biçimde yenilenmesi

TGW Depo Yazılımı, optimum ürün düzenlemesini sağlayacak ve böylece mağaza raflarını dizmek için gereken eforu en aza indirecek. Manuel toplamaya kıyasla, ayrı modüllerin kompakt düzeni, serin de tutulması gereken alanın hacminde önemli bir azalma yaratacak ve bu da ICA’nın sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasını destekleyecek.

Tüm modüller, zorlu dondurucu ortamlarında -25 °C’de kullanılmak üzere tasarlandı: Bu, toplama ve paletlemenin yanı sıra depolama işlemlerini de kapsıyor. Coop (İsviçre), NewCold ve Nordfrost dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki düzinelerce şirkette, verimliliklerini ve güvenilirliklerini her gün kanıtlıyorlar.

Otomasyona doğru ortak yolculuk

Malzeme taşıma çözümlerinin önde gelen uluslararası tedarikçilerinden biri olan Avusturya merkezli TGW, 50 yılı aşkın bir süredir uluslararası müşterileri için yüksek düzeyde otomatik sistemler uyguluyor. Sistem entegratörü olarak, mekatronik ürünler ve robotlardan kontrol sistemleri ve yazılımlara kadar karmaşık lojistik merkezlerinin planlamasını, üretimini ve uygulamalarını gerçekleştiren TGW’nin; Avrupa, Asya ve ABD’de yan kuruluşlarıyla birlikte dünya çapında 4.000’den fazla çalışanı bulunuyor.

ICA’ya sundukları çözümle ilgili konuşan TGW Scandinavia Satış Proje Müdürü Kristian Brink, “Otomasyona giden yolculukta bir ortak olarak ICA’ya eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz. Birlikte intralojistiği İsveç pazarının ihtiyaçlarına göre uyarlayacağız ve yeni standartlar belirleyen bir çözüm uygulayacağız” diyor.

Sektörünün küresel liderlerinden ICA

12 milyar euroluk cirosu ve yaklaşık yüzde 36’lık pazar payıyla İsveç’in tanınmış market perakendecisi olan ICA, 1938’de satın alma kooperatifi olarak kuruldu. Bugün, İsveç ve Baltık ülkelerinde 1.300 bağımsız satıcıya bakkaliye ve gıda dışı ürünler tedarik ediyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Paketleme

Ambalaj hattınızın ne tür otomasyona ihtiyacı var?

Yayın Tarihi

on

Paketleme hattı otomasyonuna yaklaşımı belirlemede birincil faktörlerden biri, mevcut depo ortamınızı gözden geçirmektir. Paketleme ortamları, işletmenin türü, depo düzeni, sevk edilecek ürünlerin sayısı ve boyutları gibi birçok değişkene göre farklılık gösterirler. Örnek olarak, üretim tesisinde ürünler partiler halinde üretilirken, e-ticaret operasyon merkezinde, tekil ve çoğul siparişlerin gönderilmesi gerekebilir. Diğer tesisler, küçük ya da orta büyüklükteki ürünlerin paketlenmesini gerektirebilirken, diğerlerinde sevk edilecek büyük, ağır ve/veya tuhaf şekilli ürünler olabilir. Her biri otomasyondan elbette yararlanmak durumundadır; ancak her biri için en iyi sonuçları elde etmede farklı otomatik paketleme çözümleri gerekir.

Paketleme süreçleri, operasyonel gereksinimlere göre bir dizi farklı şekilde gerçekleştirilebildiğinden, deponuzu optimize etmenin en iyi yolu, mevcut iş akışınızı tam olarak değerlendirmek ve anlamaktır. Otomatik paketleme uzmanlarının yardımıyla, raftan nakliyeye kadar ürün akışınızla uyumlu, özelleştirilebilir bir çözümün tasarımı için paketleme hattınızın bütününü değerlendirmeye almalısınız.

Hiçbir paketleme ortamı birbirine benzemese de her paketleme süreci bir tür veri entegrasyonu, ürün taşıma, karton üretimi, ürün koruma, karton dikme, kutu paketleme, damgalama, işaretleme, ayırma ve iş zekası barındırır. On Demand Packaging® çözümleri, iş akışı ortamına bağlı olarak bu 10 özellikten bir veya daha fazlasıyla entegre ederek süreçleri ve akışı iyileştirin. Örnekler, farklı paketleme ortamlarını ve her birinde özelleştirilmiş sisteminin faydalarını gösteriyor.

Otomasyonda ‘son kutu’ esası

‘Son kutu’, tekil veya çoğul siparişlerin toplanması ve paketlenmesinin gerektiği üretim veya dağıtım tesisleri için tasarlanmış, yüksek derecede otomatikleştirilmiş paketleme iş akışı sistemidir. Bu paketleme akışında, 3 Packsize makine sistemi ve entegre yazılım platformu kullanılırken, her mekik için doğru ürüne uygun boyutta kalıp üretilir. Paketlemedeki 10 özelliğinin tamamı bu çözüme entegre edilmiştir.

Bu işlemde, taşıma otomasyonu kullanılır (ve ayrıca ürünlerin toplanmasından taşınamayan veya büyük boyutlu öğeler için de işlerliği vardır). Her ürün boyut verilerinin kayda alınması için taranır, ardından depo raflarına yerleştirilir. Sıralama, 3 nakliye kamyonunun önündeki konveyöre yerleştirilen tarayıcıda gerçekleşir.

Bu örnekte, M1 büyük, iletilemez siparişleri paketler, X4 orta düzeyde taşınabilen tek veya çok öğeli siparişleri işler ve X7 daha küçük, iletilebilir, tekil veya çoğul siparişleri paketler.

Dış mekan sahasına perakende tedarikçilerinden biri, her sipariş için özel kutular üretmek amacıyla birkaç otomatik, küçük yüz ölçümlü paketleme makinesini entegre ederek, talep uygun boyutta paketlemede ‘son kutu’ iş akışını kullanarak dağıtım merkezlerinde ambalajlamaya ince ayar yapmada büyük bir gelişme kaydetti. Bu işlemi kullanmadan önce şirket, çeşitli paketleme istasyonlarında farklı boyutlarda kutu stokluyordu, bu da zaman, para ve verimlilik kaybettiriyordu. Doğru boyutta paketleme, boyutların neden olduğu yükü azalttı, malzeme ve işçilik maliyetlerini düşürdü; tüm bunlar da verimi artırdı.

 • Çözümünüzü raflardan sevkiyata kadar ürün akışınıza uyacak şekilde özelleştirin.
 • Her seferinde, doğru sırada, doğru ürüne uygun boyutta kutu üretilir.
 • Tesisinizdeki entegrasyon noktalarında, siparişin nereye yönlendirileceği bilinebilir.
 • Packsize ekipmanı, ürünleri temel niteliklere, kesim sürelerine ve teslimat yöntemlerine göre paketleyecektir.

Otomasyonda ilk kutu esası  

‘İlk kutu’, kutuları otomatik olarak paketlenmeye hazır bir siparişle eşleştiren yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş başka bir paketleme çözümüdür. Her ürün boyut verileri elde etmek için taranır ve depo raflarına yerleştirilir. Kutu depo rafından taşınırken ürünler kutuda paketlenir. Sıralama, 3 nakliye kamyonunun önündeki konveyöre yerleştirilen tarayıcıda gerçekleşir.

İş akışını geliştirmek için talep üzerine paketleme çözümünüzü özelleştirin:

 • Paket boyutu ekipmanı, doğru boyutta bir kutunun oluşturulmasını ve bunların dağıtım merkezinin uygun alanlarına yönlendirilmesini sağlar.
 • Kutular, paketlenmeye hazır, otomatik olarak eşleştirilir.
 • PackNet® yazılım temeli üzerine kurulu kesintisiz iletişim, akışı iyileştirir ve sipariş veri akışı sağlar.

Pasta süsleme sahasında tedarikçi olan DecoPack, müşterilerine daha yüksek nakliye hacimlerinde destek vermek için otomasyonu artırma ihtiyacını fark ettikten sonra, ilk kez talep üzerine paketleme çözümü kullanıyor. Otomasyondan önce şirket, siparişleri bir kutuda toplayacak, kutuyu paketleme istasyonlarına taşıyacak ve ardından öğeleri büyük bir kutu envanterinden seçilen önceden seçilmiş bir kartona paketlemek için çıkaracaktı. Bu işlem, toplama hatlarında birkaç işçiyi ve büyük miktarlarda oluklu ve boşluk doldurmayı gerektirdi. Doğru boyutta paketleme, ihtiyaç duydukları otomasyon çözümünü sağlarken paketleme ve nakliye işlemlerinde zamanı ve mesafeyi azaltır.

Otomatik üretim: Montaj ortamı

Bir üretim ortamında ürünler, partiler halinde (belirli bir üretim çalışması için aynı ürün üretilir) veya bir satın alma siparişiyle, her seferinde tek bir birime kadar üretilebilir. Ürünler büyük, şekilsiz veya ağır olabilir. Bu işlem, her iki üretim ortamıyla da uyumlu Packsize makinesini gerektirir. Ürünlerin çeşitliliğine, paketleme ihtiyaçlarına, gereken süreye ve diğer değişkenlere bağlı olarak, talep üzerine paketleme çözümleri, verimi artırmak ve maliyetleri azaltmak için özelleştirilebilir.

Büyük, şekilsiz ve/veya ağır ürünlere uygun daha yüksek derecede otomasyon arayan müşteriler için:

 • Mevcut montaj hattınıza sorunsuz bir şekilde entegre olur.
 • Paket istasyonunda, montaj kutusuna aktarılır.
 • Otomasyon, paketleme işleminde işçiliği azaltmaya ve tutarlılığı artırmaya yardımcı olur.

Mobilya üreticisi Legacy Cabinets, dolaplarını gönderirken boş alanı azaltmaya ve korumayı artırmaya çalıştı; ancak, doğru boyutlandırmaya yönelik ilk girişim, büyük kutu envanteri gerektirdi. Bu, önemli ölçüde zaman, maliyet ve 500 kutu hacminde bir envanterin yönetimi anlamına geliyordu. Eski envanter artık yalnızca 5 farklı boyutta z-Fold®‘dan oluşuyor.

Çok makineli üretim akışı

Bu paketleme çözümü, diğer üretim ortamlarına göre daha az otomasyon ve entegrasyon barındırır. Ürünler, özel kutu üretimi için Packsize makinelerine taşınır ve ardından çalışan tarafından paketlenir ve sevk edilir. Bu süreç, bir ürünü ambalajından çıkarıldığında ve depo rafına yerleştirildiğinde veri taraması amacıyla paketleme yazılımı ile entegre edilebilir.

Herhangi bir iş akışı için özelleştirilebilir:

 • Ürün boyutları makineye barkod taraması, manuel tarama veya WMS ile girilir.
 • z-Fold® makineye gönderilecek ve doğru boyutta bir kutuya kesilecektir.
 • Çeşitli kutu boyutları ve tasarımları için donatılmıştır.
 • PackNet, üretim akışının tüm unsurlarını koordine eder.

20 yıldan fazla bir süredir Central Carolina Products, özel otomobil parçaları ve diğer enjeksiyonla kalıplanmış ürünleri sevk etmek için konvansiyonel depolama ve depodan çekme envanter sistemine dayalı çalışıyordu. Tedarik süresine birkaç gün ekleniyor ve kutu satıcısı tekliflerini ve siparişlerini beklemek gerekiyordu. Talebe göre paketleme çözümünü dahil ettikten sonra, artık 100 farklı parça için 100 özel kutuyu hiçbir ek ücret ödemeden ve ek teslim süresi olmadan oluşturabiliyorlar.

Özel seri üretim

Toplu üretimde otomatik bir paketleme makinesi, bir kutu envanteri ihtiyacını ortadan kaldırarak kutu yığınları oluşturur. Aşağıdaki çizimde, üretim akışının entegre bir yazılım sistemi tarafından oluşturulduğu varsayılmaktadır; bu, otomasyon ölçeğinde paketleme süreci akışı daha düşük olsa bile entegrasyon ölçeğinde bunun daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Stok kutuları ve özel siparişler için kutu satıcılarına bağımlılığı ortadan kaldırın:

 • Doğru boyutta ve tasarımda ihtiyacınız olan tam sayıda kutuyu hızla üretin.
 • İster toplu ister tek parça akışlı üretimler olsun, operasyonları için herhangi bir özel kutu üretmek üzere optimize edilmiştir.

Paketleme, tipik olarak herhangi bir üretim veya sipariş karşılama sürecinin, çoğu zaman da optimizasyon gerektiren en son kısımdır. Yukarıdaki çözümler, bir paketleme hattının iş hedeflerine ulaşmada, artan iş hacminde, azalan işçilikte ve maliyet tasarrufunda oynadığı rolü vurgulamaktadır. Tıpkı hiçbir iki depo ortamının birbirine benzemediği gibi, otomasyon her duruma uyan tek bir çözüm değil; daha çok depo operasyonlarını düzene sokmak, sürdürülebilirliği artırmak, maliyetleri düşürmek ve müşteri memnuniyetini artırmak için tasarlanmış özelleştirilebilir ve esnek bir çözümdür.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konular

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com