Connect with us

Konveyörler

Industrial Kinetics ile özelleştirilmiş çözümler

Yayın Tarihi

on

Sektörde tanınan bir otomotiv parçaları distribütörü, envanterindeki malzeme taşıma ekipmanını yenilemek ve iyileştirmek istiyordu. Firma yenilenecek üniteleri, yalın süreçler ve yüksek kalite ekipman kullanımı gerektiriyordu. Projenin konveyör kısmında, çok çeşitli özel tasarım konteyner ve paletlerin taşınması mevcuttu. Tesis içerisinde teslim alma, depolama ve toplama işlemlerinde özel kutular kullanılırken, müşterilere giden sevkiyat için farklı kutular kullanıldı. Müşterinin, konveyör ekipmanını iyi tanımlanmış bir toplama ve paketleme süreciyle eşleştirmesi gerekiyordu. Ayrıca konveyör ekipmanının tesis içindeki diğer ekipmanlara ve süreçlere entegre edilmesi de gerekliydi. Kritik tasarım gereksinimlerini ise kullanım kolaylığı, ergonomi, güvenlik ve geliştirilmiş verimlilik oluşturuyordu.

Müşteri, verimliliği artırmak için giden konteynerleri yeniden tasarladı. Ayrıca, yeni konveyörlerin nasıl geliştirilebileceğini belirlemek için süreci ve mevcut taşıma yöntemlerini gözden geçirmek için personeliyle kapsamlı bir şekilde çalıştı. Konveyörlerin çalışma biçimleri hakkında önerilerde bulundu.

Gereksinimlerin ve isteklerin işlevsel ekipmanlarla nasıl dönüştürüleceğini belirlemek için müşteri ve proje entegratörü arasında iş birliği yapıldı. Maliyet/fayda için bir dizi seçenek oluşturuldu, gözden geçirildi ve değerlendirildi. Ekipman görünüşte sıradan olsa da uygulaması yüksek düzeyde tasarlandı ve projeye göre özelleştirildi. İlk tasarım onaylandığında, pilot hatlar imal edildi ve kuruldu. Müşteri daha sonra bu ekipmanı operasyonlarda ekipmanın çalışmasını kontrol amacıyla kullandı.

Kullanıcı geri bildirimlerini ve verimlilik sonuçlarını toplamak için pilot hatlarla çalıştıktan sonra, tasarımlar iyileştirildi ve genişletildi. Daha büyük ölçekli uygulama için ekipmanın bölümleri kaldı, bölümler rafine edildi ve kalan kısım da sürece daha iyi uyması için tamamlandı. Nihai ekipman, yüksekliklerdeki değişiklikleri, operatör istasyonlarını, iyileştirilmiş ürün yönlendirme ve korumasını ve gelişmiş güvenlik cihazlarını içeriyordu.

Nihai tasarımlar tamamlandıktan sonra Industrial Kinetics, ekipmanı üretti. Ek olarak, IK fabrika kabul testi için tipik bir “hücre” kurdu. Kullanıcının yönetimi ve hat çalışanları, gerçek dünya koşullarını kopyalayarak ekipmanı gerçek kutular ve ürünlerle test etti. Kullanıcılara sağladığı fayda, seçilen kullanıcıların tesislerinde hangi ekipmanın kurulu olduğunu ve çevrelerinde nasıl çalışacağını tam olarak bilmeleriydi. Hat çalışanları, ekipman kurulmadan önce yeni sistemin faydalarını diğerleriyle paylaşabildi. Industrial Kinetics, bu son derece özelleştirilmiş çözümün kurulumundan önce her şeyin beklentiler doğrultusunda çalışmasını sağladı.

Müşterilerin atölye kabulü ve müşteri tarafından talep edildiği gibi sonraki iyileştirmeler ile ekipman sevk edildi ve kullanıcının merkezine kuruldu.

Industrial Kinetics tarafından tasarlananlar ve üretilenler:

  • Hava ile çalışan özel döner tablalar
  • Özel palet eşapmanları
  • Özel makaralı konveyörler
  • Bilya transfer tablaları
  • Bilya transfer platformlu kaldırma/eğme tablaları
  • Koruma ve aksesuarlar

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com