Connect with us

Konveyörler

Cimbria, bambu zincir konveyör geliştirdi

Yayın Tarihi

on

Zincir konveyörlerde yeni bir özellik geliştiren Cimbria, yaptığı yazılı açıklamada PE-HD plastik plakaları, bambu plakalarla değiştirecek sürdürülebilir ham maddeler üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Geliştirilen yeni bambu zincir konveyör, balıkçılık tedarik zincirindeki mikroplastiklerin varlığını yüksek oranda azaltabilecek.

Tahıl ve tohum işlemede yüksek teknoloji çözümler üreterek alanında önde gelen firmalardan biri olan Cimbria, 75 yıllık tarihinde geliştirdiği inovasyonlarla hızla değişen küresel endüstri için sürdürülebilir ürünler geliştirmeye devam ediyor. Norveç’te tarım sektörünün önde gelen tedarikçilerinden biri olan Felleskjøpet Rogaland Agder’in (FKRA), Cimbria’dan tedarik zincirinde mikroplastiklerin varlığını azaltmasını talep etmesiyle doğan bu yenilik, yem endüstrisi için çevreye duyarlı bir ürün ortaya çıkararak ekolojiye katkı sunuyor.

FKRA, Etik Ticaret İnsiyatifi’ne (IEH) 2013 yılında katılıyor. Üyelik, temel ILO standartları ve Birleşmiş Milletler sözleşmeleri doğrultusunda çevre koşullarını sürekli iyileştirme konusundaki kararlılığını gösterirken, bu taahhüt kapsamında tedarikçilerin, yüksek düzeyde sürdürülebilirlik amacıyla ürünlerini geliştirmeleri ve plastik bileşenleri mümkün mertebe azaltmaları gerekiyor. 

Zincirli konveyörlerdeki yenilikçi özelliği bu doğrultuda geliştiren Cimbria firmasından yapılan basın açıklamasında, “Şu anda PE-HD plastik plakaları bambu plakalarla değiştirmek için sürdürülebilir ham maddeler kullanıyoruz” dendi.  Yeni Bambu Zincirli Konveyör, balık besleme tedarik zincirinde mikroplastiklerin varlığını azaltabilen piyasadaki ilk konveyör olma özelliğini taşıyor. Cimbria Bambu Zincirli Konveyör, ürünün bu endüstri için ideal olmasını sağlayan bir dizi özellik sunuyor. Ürün, daha iyi bir iş yeri ortamı için maksimum aşınma direnci, daha düzgün çalışma ve daha düşük gürültü içeriyor.

Bambu zincirli konveyör ile çevreye de hizmet eden firma, bu gelişmeleri odağına alarak kaynakları restore etme ve müşterileri için en iyi çözümleri sunma taahhüdünü güçlendiriyor. Müşterileriyle iş birliği yaparak yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkaran Cimbria, çevreyi olumlu anlamda etkilemeye devam ediyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com