Connect with us

Motorlu Tahrikler

Aden Endüstriyel, özelleştirilmiş çözümleriyle konveyör sektörüne hareket katıyor

Yayın Tarihi

on

20 yıllık endüstriyel pazar tecrübesi ve geniş ürün portföyüyle birçok sektöre hizmet veren Aden Endüstriyel, Türkiye distribütörü olduğu Watt Drive markasını konveyör sektörüyle buluşturuyor. Watt Drive kalitesiyle sektöre birçok ürün sunan firma, MAS Helisel Sonsuz Redüktörlü Motor serisi, WG20 Helisel Mahruti Dişli Redüktörlü Motor serisi ve inverter motorlar olan Watt Eusas ürün gruplarıyla dikkat çekiyor.

Alanında dünyanın önde gelen markalarıyla yürüttüğü iş ortaklığı ile endüstriye çok geniş bir ürün gamı sunan Aden Endüstriyel, yenilikçi ve yaratıcı çözümleri uygun fiyat politikasıyla birleştirerek faaliyetlerini sürdürüyor. Endüstriyel üretimin her alanındaki güç aktarım ihtiyaçlarına cevap veren firma, Türkiye distribütörü olduğu Weg Group’un markası Watt Drive kalitesini, konveyör sektörüyle buluşturuyor. 

Alanında uzman kadrosuyla ürün tedarikinin yanı sıra satış sonrası hizmet de veren Aden Endüstriyel, Watt Drive marka MAS Helisel Sonsuz Redüktörlü Motor serisi, WG20 Helisel Mahruti Dişli Redüktörlü Motor serisi ve inverter motor ürün gruplarıyla konveyör sektörüne etkin çözümler sunuyor. Watt Drive’ın müşteri odaklı motor sistemindeki en kaliteli, üç fazlı AC endüstriyel motoru olan Watt Eusas inverter motorları ile birçok uygulama alanının ihtiyaçlarına cevap veren Aden, standart ve opsiyonel olarak sunduğu inverter motorlar ile müşterilerine özelleştirilmiş çözümler getiriyor.

Helisel Sonsuz Redüktörlü Motor ile inovatif çözüm

7 farklı gövde sayısı, 0,12 ila 7,5 kW aralığındaki bağlanabilir motor gücü, 30 – 1400 Nm nominal moment aralığı ve 3 – 3400 tahvil oranı aralığı ile ön plana çıkan MAS Helisel Sonsuz Redüktörlü Motor serisi; bu özelliklerin yanı sıra tek ve çift yön mil, kovan, sıkma bilezik ve versiyonlu çıkış opsiyonları; IEC, Nema flanş, servo adaptör ve milli giriş opsiyonları; tork kolu, flanş ve universal bağlantı şekilleri ile dikkat çekiyor.

Mahruti Dişli Redüktörlü Motor ile etkin tasarım

Dökme demir ve alüminyum gövde malzemesi seçimi ile WG20 Helisel Mahruti Dişli Redüktörlü Motor serisini sektörle buluşturan Aden Endüstriyel, dişli mukavemeti çok daha yüksek bu seri ile etkin tasarımı konveyör sektörüne sunuyor. Birçok özelliği bir arada barındıran bu seri, oldukça düşük ses düzeyi, yüksek hızda kullanılabilen dişli mekanizmaları ile ön plana çıkıyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Konveyör Ekipmanları

Tahrik sistemlerinde dünya kalitesi, VEK mühendislik çözümleri ve bölgesel uzmanlığıyla güçleniyor

Yayın Tarihi

on

Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi ışığında 2005 yılında kurulan VEK Verimli Endüstriyel Komponentler, yerli ve yabancı pek çok önemli markadan oluşan ürün yelpazesiyle elektrik motorları, redüktörler, inverterler ve test sistemlerinin satışını gerçekleştiriyor. VEK, 6’sı mühendis 15 çalışandan oluşan tecrübeli kadrosuyla önemli markaları tedarik etmenin yanı sıra, yerli bir firma olarak bölgesel uzmanlık ve mühendislik çözümleri sunuyor. Tahrik sistemlerindeki tecrübesiyle gıda, madencilik, tekstil, ulaşım ve beyaz eşya sektörleri başta olmak daha pek çok endüstrinin taleplerini karşılayan VEK, müşterilerinin ürünlerinde tasarım sürecinden başlayarak saha kullanımına kadar çözüm ortağı oluyor.

İmalat sanayinin yanında birçok endüstriyel tesise alçak ve orta gerilim standart ve özel tip elektrik motorları, hız kontrol cihazları ve motorlu redüktörleri ile satış öncesi ve sonrası hizmet veren VEK; alçak gerilim elektrik motorları konusunda WEG, AEMOT ve WAT-TEE elektrik motorlarının bayiliğini yürütüyor. 0.12 kw-1000 kW güç aralığında IE3-IE4 yüksek verim sınıfına sahip standart motorların yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda özel mekanik konstrüksiyonda (özel mil, özel kapak) ve özel elektriksel tasarımda (özel gerilim/frekans, özel güç vb.) motorları da ürün yelpazesinde bulunduran firma, sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek güç seviyelerinde alçak gerilim motor (90 kw-1000 kw) ve orta gerilim motorlar (3kv,6kv,10kv,13.8kv gerilim seviyesinde, 50.000 kW’a kadar güç seviyesinde) konusunda da hizmet veriyor. Firma bu kapsamda dünyanın lider üreticilerinden WEG ile yaptığı iş birliği kapsamında “engineered partner” olarak çözüm sunuyor. 

Elektrik motorlarında sahip olduğu tasarım, üretim, satış öncesi ve sonrası hizmet tecrübesiyle müşterilerinin rekabet gücünü artıran VEK, kullanıcılarının dünya pazarında yer almalarını sağlayabilmek için standart ve regülasyonların tarif ettiği enerji verimliliğine sahip, teknolojinin gerektirdiği yenilikleri bünyesinde barındıran, uygulamada motorun maruz kalacağı en zor şartlara uygun konstrüksiyona sahip ürünleri sunuyor. 

Tamamlanmış pek çok referans projede yer alan VEK’in portföyünde, alanında lider markalar yer alıyor:

WEG, AEMOT, WAT-TEE, NİDEC, Rotor NL, Marathon, KISTLER, KOSTAL, Danfoss, LS Electric, Yılmaz Redüktör.

Redüktör, elektrik motoru ve diğer güç aktarım ürün talepleriniz için aşağıdaki formu doldurunuz.

Devamını Oku

Motorlu Tahrikler

İki sürücü bir arada: İgus çift şaftlı step motoru piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi

on

Drylin lineer eksenleri için yeni motor, iki mekanik yük için yerden tasarruf sağlayan ve uygun maliyetli bir tahrik sunuyor. Sınırlı bir kurulum alanında uygun maliyetli otomasyon sunan igus, otomasyona kolay bir giriş sağlamak amacıyla drylin lineer teknolojisi için yeni bir çift şaftlı step motor geliştiriyor. Bu motor iki lineer ekseni tahrik etmek için kullanılabiliyor. Bir başka olası uygulama da ikinci tahrik miline bir el çarkının takılmasıyla oluyor. Acil bir durumda kullanıcılar motoru elle çevirebiliyor. Ayrıca, manuel sıfır noktası kalibrasyonu da yapılabiliyor. Milimetre hassasiyetinde istenen konuma hareket ettiği için tahrik teknolojisinde hassas ve kontrollü hareketler gerekiyorsa step motor tercih ediliyor. Bu özellikle otomasyon teknolojisindeki uygulamalar, aktarma istasyonları ve format ayarlamaları için önem taşıyor.

Tahrik teknolojisi uzmanı igus, drylin lineer eksenleri için ilk kez çift şaftlı bir step motor geliştiriyor. İki çıkış şaftına sahip olduğu için özel bir step motor türü olan çift şaftlı step motor, çok yönlülüğü ve performansı ile öne çıkıyor. Konuyla ilgili konuşan igus GmbH Drylin E İş Birimi Başkanı Rene Erdmann, “Bu tasarım, mekanik bileşenlerin bağlantısında ve tahrikinde daha fazla esneklik sunuyor. Artık iki paralel lineer eksen gibi iki mekanik yükü tek bir motorla tahrik edebiliyoruz” diyor. Bu sadece yerden tasarruf sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda motorun tek bir step motorla aynı fiyatta olması ve kullanıcının ikinci bir kaplin satın almak zorunda olmaması nedeniyle maliyetleri de düşürüyor.

Tek motor, üç işlev

Yan tarafa monte edilen ve alan sorunlarına neden olabilen geleneksel çift eksenli sürücülerin aksine, çift şaftlı step motor eksenlerin arasına yerleştirilerek mevcut kurulum alanından optimum şekilde yararlanılmasını sağlıyor. Çift şaftlı step motorun bir diğer avantajını da ikinci şaft ucuna bir el çarkı monte etme seçeneği oluşturuyor. Bu, motorun elle de döndürülebileceği ve böylece kullanıcıların doğrusal bir eksenin sıfır noktasını manuel olarak ayarlayabileceği anlamına geliyor. Buna ek olarak, örneğin elektrik kesintisi durumunda el çarkını çevirerek kendinden kilitlemeli bir kılavuz vida eksenini manuel olarak ayarlayabiliyor. Bu özellikle girişler veya kapılar gibi alanlarda önem kazanıyor. igus step motorların yanı sıra, online mağazasında EC/BLDC ve DC motorları uygun fiyatlarla sunuyor.

Devamını Oku

Konveyör Bileşenleri

GMTCNT PLC’ler veri toplama işlerinde fark yaratıyor

Yayın Tarihi

on

GMT’nin pazara sunduğu PLC’ler, makine imalat sektörü başta olmak üzere fabrika otomasyonu ve Endüstri 4.0 kapsamında özellikle veri toplama konusunda çözümler sunuyor. Özellikle Endüstri 4.0 kapsamında sağladığı veri toplama özelliğiyle sektöre ışık tutan GMT, ürünleriyle bu alanda ilk sırada tercih edilen markalardan biri olmuştur.

GMT’nin yerli olarak üretimini yaptığı, GLC-396 ve GLC-496 serisi CPU’larındaki WMI (Web Machine Interface) adı verilen özelliği ile internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki GMTCNT PLC’ye port yönlendirmeden uzaktan erişim sağlanabiliyor.

GLC-396 ve GLC-496 serisi CPU’lar, MODBUS TCP Master/Slave özelliği sayesinde özellikle veri toplama işlerinde çözümler sağlıyor. GMTScada ve GMTPort özellikleri, GMT’yi kendi sınıfındaki rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

Tekstil, gıda, metal işleme, plastik, kimya, tarım ve hayvancılık gibi sektörlerde kullanılan paketleme makinaları, ambalaj makinaları, dolum makinaları, halı yıkama makinaları, iplik aktarma makinaları, buhar jeneratörleri, değirmen makinaları, fırın makinaları, et işleme makinaları, kuruyemiş makinaları, hamur işleme makinaları, süt makinaları, boru bükme makinaları, takım tezgahları, ekstruder makinaları, PVC işleme makinaları, CNC tezgahları, enjeksiyon makinaları, matbaa makinaları, karton form makinaları, pres makinaları, boya makinaları, mermer makinaları, ağaç işleme makinaları, vakum makinaları, arıtma sistemleri veri toplama gibi birçok sektörde kullanılan GMTCNT PLC’ler çok sayıdaki makinenin üretiminde tercih ediliyor.

GLC-396 ve GLC-496 serisi CPU’lardaki WMI (Web Machine Interface) özelliği ile hiçbir port yönlendirme yapmaya ihtiyaç duymadan internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki GMTCNT PLC’ye uzaktan erişebilirsiniz. Bu özellik sayesinde GLC-396 ve GLC-496 serisini kullanan makine imalatçıları, satış sonrası hizmet kapsamında müşterilerine sattıkları makinelerine ihtiyaç duyulduğu takdirde hiçbir ilave ücret ödemeden ve kolaylıkla ulaşabililirler. Makinenin yanında olmadan, uzaktan program çekebilir ve program yükleyebilirler.

Ürün gamını her geçen gün arttıran GMT, yerli üretici olmanın verdiği avantaj ile müşterilerinin acil ihtiyacına anında cevap veriyor. PLC, Ekranlı mini PLC, Operatör Panelleri, Hız Kontrol Cihazları, Servo Motorlar ve Sürücüler, Step Motor ve Sürücüler, İzoleli Repeater, Güç Kaynakları ve endüstriyel haberleşme cihazları gibi birçok ürün çeşidini stoklarında bulunduruyor.

GMT, Türk sanayisinin verdiği destekle yoluna devam etmekte, yılların birikimini ve tecrübesini her gün daha ileriye taşımakta, “Türkiye’den bir dünya markası çıkarma” iddiasını kararlılıkla sürdürmektedir. GMT’nin geniş ürün yelpazesine www.gmtcontrol.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Trendler