Connect with us

Konveyör Ekipmanları

U1RT ultrasonik mesafe sensörlerinin yeni performansı

Yayın Tarihi

on

Düşük montaj derinliği, sensörün M18 diş veya gövde delikleriyle kolay entegrasyonu, yerleşik R formatının avantajları olarak fotoelektrik sensörler sahasında yıllardır tanınıyor. Wenglor’un yeni U1RT serisi ultrasonik mesafe sensörleri bu formatı; U1KT ve UMD ürün serilerinin denenmiş ve test edilmiş ultrasonik teknolojiyle birleştirerek, menzil ve entegrasyon seçenekleri açısından yeni standartlar belirliyor. IO-Link 1.1 ve NFC arayüzü sayesinde sensör, esnek ayar seçenekleri ve veri depolama sunuyor.

İki başarılı ürünü birleştirmek ve bu teknolojileri yerleşik bir sensör muhafazası tasarımında optimize etmek, bu yeni nesil U1RT ultrasonik refleks sensörleriyle sonuçlanıyor.

U1RT serisi ultrasonik mesafe sensörlerinin ışın modunda, 1.200 mm’ye kadar refleks çalışma hızının yanında, 2.000 mm’ye kadar güvenli çalışma mümkündür. -30 ile +60 °C arasındaki sıcaklıklarda uygulamaya ek olarak sensörlerin senkron modunda kullanılması da mümkündür. İki bağımsız anahtarlama çıkışı, minimum ve maksimum seviyelerin ölçülmesini sağlar. Çok yönlü görünür LED göstergeler ve yüksek IP67/IP68 koruma derecesi, bu formatın bu kadar başarılı olmasının birçok nedeni arasında yer alıyor.

Esneklik ve akıllı iletişim

Kullanımdaki yüksek esneklik, yalnızca düşük kurulum derinliği ile değil, aynı zamanda PNP ve NPN varyantlarının varlığı ile de mümkün hale geliyor. Geliştirilen ürünle ilgili açıklama yapan Wenglor Ürün Yöneticisi Maria Boos, “Yeni U1RT serisi sensörler çok daha fazlasını yapabilir. COM3 standardına sahip entegre IO-Link 1.1 arayüzü, kontrolörlerle hızlı ve güvenli iletişim sağlar. Akıllı Sensör Profili sayesinde ürün, standart bir şekilde IO-Link’e kolayca entegre edilebiliyor ve düzenli olarak durum mesajları gönderiyor” dedi.

Entegre NFC arabirimi, sensörlerin, yüksek miktarlı uygulamalar için ideal olan ve çok zaman kazandıran WenglorApp aracılığıyla enerji gereksinimi olmadan ve kablosuz olarak yapılandırılmasına da olanak tanıyor. Zaman tasarrufu konusuna gelince; sensör, birkaç düğme ile doğrudan öğretme tuşu üzerinden ayarlanabiliyor. Konuyla ilgili konuşan Ürün Müdürü Maria Boos, “Denenmiş ve test edilmiş R formatı ve akıllı entegrasyon seçenekleriyle birleştirilen uzun menziller, U1RT serisini endüstri için gerçek anlamda çok yönlü bir çözüm haline getiriyor” ifadelerini kullanıyor.

Her uygulama için çok yönlü portföy

U1KT muhafazası (32 × 16 × 12 mm) ve R formatı (56.5 × 26 × 24 mm) gibi son derece kompakt formatlara ilave olarak, ultrasonik sensörler ürün kategorisi ayrıca, paslanmaz çelikten ve  6.000 mm’ye kadar geniş çalışma mesafeleri için kübik UMS sensörlerinden (81 × 55 × 30/47 mm), çatal sensörü olarak özel U1H formatından imal edilen  M18 ve M30 formatındaki metrik tasarımları (UMD ve UMF) da kapsıyor. Bu kategorideki bir sensörle hemen hemen her uygulama gerçekleştirilebiliyor.

Ultrasonik teknoloji

Ultrasonik sensörler, şeffaf, parlak ve karanlık nesnelerin, yansıtıcı yüzeylerin ve her türlü malzemenin temassız tespitine uygun özellik ile ön plana çıkıyor. Bu ürünler; toz, buhar, kir gibi ortam koşulları veya ortam ışığından etkilenmiyorlar. Ürün Müdürü Maria Boos, ultrasonik teknolojinin avantajlarını şöyle açıklıyor: “Darbeli ultrasonik dalgalar yayan ve alan sensörler; yarasalar gibi, sesin nesne tarafından yansıtılması için geçen süreyi kullanarak mesafeyi belirler. Seviye ölçümü, istif yüksekliği kontrolleri, silindir malzemesinde boşluk kontrolü ve hatta otomatik geri dönüş makinelerinde, örnek olarak kutular veya PET şişelerin varlığının kontrol edilmesi, bu teknolojiyle çözülebilecek uygulamalardan sadece birkaçı.”

Öne çıkanlar

 • Refleks modunda 1.200 mm’ye kadar menzil
 • Işın modunda 2.000 mm’ye kadar menzil
 • Programlanabilir hata çıkışı bulunan iki bağımsız anahtar çıkışı
 • Kompakt R formatı (56.5 × 26 × 24 mm)
 • COM3 standardına sahip IO-Link 1.1 arayüzü
 • NFC arayüzü
 • Refleks, ışın veya senkron modları
 • PNP/NPN varyantları
 • -30 °C ila +60 °C sıcaklık aralığı
 • IP67/IP68 koruma derecesi

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konveyör Ekipmanları

Hızlı ve güvenli bir şekilde alet kullanmadan takılabilen CONEC konnektörler

Yayın Tarihi

on

Zamandan ve dolayısıyla maliyetlerden tasarruf etmek için endüstriyel kablolamada bakım kolaylığı ve kurulum hızı giderek daha önemli bir rol oynuyor. Geçmeli/sonlandırmalı üst kalıplanmış konnektörler, başka herhangi bir çalışma adımı veya alet gerekmeden; soketlere, sensörlere ve aktüatörlere hızlı ve kolay bir şekilde takılabiliyor. Güvenilir olan kompakt kilitleme sistemi, 6 kutuplu IP67 koruma sınıfına da uygun. CONEC halka konnektörler ve M8 boyutunda geçmeli/sonlandırmalı vidalı soketler, sinyal iletimi için standartlaştırılmış A ve B kodlamalarında mevcut.

Geçmeli konnektörler özellikle çok az kurulum alanı varsa, isteğe bağlı olarak açılı veya düz kablo çıkışı ile muadillerine çok iyi monte edilebilirken; bir ucunda M8x1 dişli olan varyantlar örneğin, kontrol panosundaki dişli soket üzerinde sıkıca monte edilebiliyor, diğer ucu geçmeli kilit ile montaj ve üretim hattında esnek bir şekilde kullanılabiliyor. Vidalı/geçmeli sonlandırmalı kombine CONEC soketleri hem kilitleme tiplerine sahip hem M8x1 dişli konnektörler hem de geçmeli sonlandırmalı konnektörler ile monte edilebiliyor. 8’e kadar farklı sayıda kutuplarda mevcut olan prizler ve hem ön hem de arka panel montajı için varyantlar bulunabiliyor.

Portföy, tel ve lehim pimi düz sonlandırma tiplerine ek olarak, SMT veya THR lehimleme yöntemleri için soketleri de içerirken; yalıtım gövdeleri 3-, 4-, 5- ve 8-kut. Çeşitli yüksekliklerde 4 farklı gövde tipi (2x ön, 2x arka panel montajı) seçilebiliyor. Düşük temas dirençlerine ve yüksek eşleşme döngülerine (>100) izin veren altın kaplamalı kontaklar da aynı derecede güvenilir ve dayanıklıdır. Günlük kullanımda bakım ve montaj sırasında aletsiz yaylı kilit sistemi zamandan ve dolayısıyla maliyetten büyük tasarruf sağlayabilir.

Avantajlar:

 • Aletsiz sabitleme
 • Hızlı güvenli kilitleme
 • Sınırlı kurulum alanı için kompakt tasarım
 • Açılı ve düz versiyonlar
 • IP67 eşleştirilmiş durumda

Uygulama alanları:

 • Otomasyon teknolojisi
 • Endüstriyel uygulama
 • Makine ve tesis mühendisliği
 • Konveyör teknolojisi
 • Kontrol teknolojisi

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyör Ekipmanları

Ağır hizmet sektörlerinin özel teknik gereksinimleri, Gökışık güvencesinde

Yayın Tarihi

on

Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle sunduğu geniş portföydeki konveyör bant lastiği çözümleriyle birçok sektöre maksimum kazanç sağlayan Gökışık, çeşitli kauçuk bileşenleri kullanarak ürettiği bant lastikleriyle ağır hizmet sektörlerindeki kullanıcıların özel teknik gereksinimlerine eksiksiz çözümler sunuyor.

Günümüzde en çok tercih edilen kauçuk konveyör bant lastikleri arasında, naylon atkı ve polyester çözgüden (EP) oluşan tekstil kordlu bant lastikleri yer alıyor. Ürünün güvenli ve düşük maliyetli taşıma amacına uygun olarak geliştirilen bu bantlar; tarım endüstrisi, çimento ve enerji santralleri, madenler ve taş ocakları, liman ve terminallerde kullanılıyor. Çeşitli kauçuk bileşenler kullanarak, bu sektörlerde faaliyet gösteren kullanıcıların özel teknik gereksinimlerine göre üretim yapan Gökışık, ağır hizmet sektörlerine eksiksiz çözümler sunuyor.

Gökışık’ın kauçuk yapısına göre ürettiği bant lastikleri:

 • Aşınmaya dayanıklı
 • Isı ve aleve dayanıklı
 • Yağ ve aside dayanıklı
 • Soğuğa dayanıklı

2017 yılında kurmuş olduğu konveyör bant lastiği stok sahası ve bant ekleme-tamir-bakım ekibi ile sektör gereksinimlerini karşılayan Gökışık, 35 yıla yakın tecrübesi ve alanında uzman personeliyle bant çözümlerinin yanı sıra; kırma – eleme tesis ekipmanları, yeraltı maden ekipmanları, hırdavat ve iş güvenliği ekipmanları ve konkasör makineleri gibi grupları barındıran geniş ürün portföyü ile faaliyetlerini sürdürüyor. Tekstil kordlu kauçuk bant lastiği üretimine 2019 yılında alanında tam donanımlı kalite kontrol laboratuvarı ile başlayan firma, madencilik ve agrega sektörlerinde geçerli olan ve ağır hizmet şartlarında kullanım uygunluğunu belirleyen TSE EN ISO 14890 standardı ürün kalite belgesi ile üretim yapıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyör Ekipmanları

Taşıma ve depolamayı kolaylaştıran çözümlerin sürdürülebilir küresel ismi Benoplast

Yayın Tarihi

on

Kaliteli, teknolojik, özgün ve işlevsel tasarımlarla taşıma ve depolamayı kolaylaştıran %100 geri dönüştürülebilir, kullanıcı ve çevre dostu kasa, palet, konteyner gibi sert plastik grubunda yer alan endüstriyel ürünler sunan Benoplast, ‘ürüne özel tasarım’ anlayışıyla birçok sektörün aradığı çözümleri üretiyor. 

Daha yeşil bir gelecek için doğaya karşı sorumluluk içerisinde yeniden kullanıma uygun, izlenebilir, kullanıcı ve çevre dostu taşıma ve depolamaya yönelik çözümleri, Benoplast, Trento ve Plastiko markalarıyla üretim, kiralama, geri dönüşüm ve lojistik operasyon alanında sunmaya devam ediyor.

Taşırken ve depolarken gereksinim duyulan plastik kasa, palet, konteyner ve katlanabilir kasa ürün gruplarıyla; gıdadan tarıma, lojistikten elektroniğe, kimyadan tekstile kadar birçok sektörün ihtiyaç duyduğu, döngüsel ekonomiye uygun çözümlerini 70’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

Endüstri 4.0 normlarına uygun, kolaboratif robotların yer aldığı üretim tesislerinde, karar destek verilerine farklı platformlarda erişime olanak sağlayan, uçtan uca entegre yazılım sistemleri kullanan Benoplast, Trento ve Plastiko, ‘ürüne özel tasarım’ anlayışıyla oluşturduğu dinamik ve yüksek performans sergileyen geniş ürün yelpazesi ile müşterilerinin rekabet gücünü artırıyor. Üretimlerini enjeksiyon, termoform ve plastik kaynak teknolojilerini kullanarak gerçekleştiriyor ve markalama imkanları da sunuyor.

Kiralama ve lojistik operasyon hizmetleriyle, kullanıcıların karbon ayak izini azaltan, anlık bilgi erişimine olanak sağlayan online takip sistemi ve 7/24 hizmet sunan servis merkezleriyle tedarik zinciri yönetimi süreçlerini kolaylaştıran Trento, müşterilerine zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Kullanıcısı için bakım onarım gerektirmeyen ve standart özellikleriyle optimizasyon sağlayan ürünlerini, her çevrimde yıkayarak tekrar kullanıma sunuyor ve müşterilerinin hizmet kalitesine katkıda bulunuyor.

Plastik atıkları yeniden kullanılabilir hammaddeye dönüştürüp, doğanın korunmasına katkı sağlayan Plastiko, gelişmiş laboratuvarlarında Ar-Ge faaliyetleri yürüterek kalite ve güvenirliliğini sürekli iyileştiriyor.

Benoplast, Trento ve Plastiko adı altında üretim, kiralama ve geri dönüşüm yapan birbirleriyle uyum içerisinde çalışan 3 marka, güçlü ve dinamik yapısıyla dönüşüm sürecinin her aşamasında faaliyet göstermeye ve sürdürülebilirliği desteklemeye devam ediyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com