Yüksek verimlilikli konveyör teknolojisi uygulamaları için frekans inverteri

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
Yüksek verimlilikli konveyör teknolojisi uygulamaları için frekans inverteri

Nord Drivesystems NORDAC FLEX frekans inverterleri her alanda gerçekten başarılılar: sadece geniş bir güç aralığı sunmakla kalmıyor, çokta ekonomik çalışıyorlar. NORDAC FLEX SK 205E, hava limanlarında bagaj taşıma sistemlerinde ya da koli dağıtım merkezlerinde kullanım için özel olarak tasarlandı.

22kW’ya kadar çıkan geniş güç aralığı, frekans inverterinin temel niteliğini oluşturuyor. Ayrıca, NORDAC FLEX SK 205E, kompakt bir yapıya sahip ve bu da bütünleşik POSICON kontrolü yardımıyla senkronize konumlandırma uygulamalarında yüksek hassasiyete imkan tanıyor. Bir diğer avantajı da hassas ve çabuk akım vektörü kontrolü sağlaması: Dalgalı yüklerde hızın sabit kalmasını güvence altına alıyor. NORDAC FLEX SK 205E, ayrıca maksimum esneklik sağlıyor; yüksek enerji verimliliği de özellikle kısmi yük operasyonlarında enerji tasarrufuna imkan tanıyor. Bu, teknik olarak inverter gerektirmeyen uygulamalar için de geçerli.

NORDAC FLEX SK 200E oldukça yüksek konumlandırma hassasiyetine sahiptir ve olağanüstü enerji verimliliğine sahip sistem operasyonlarına imkan tanır.

Kurulum söz konusu olduğunda kullanıcılar için tam bir esneklik sağlandığı söylenebilir: inverterlerin kurulumu alanda sürücüye yakın gerçekleştirilebiliyor ve motora entegre edilebiliyor. Güç ve veri kabloları tak-çıkar versiyonlarıyla mevcut. Merkezsizleştirilmiş sistem, motor ve enkoder kablolarıyla eşleşmesini sağladığı gibi, iletim kablolarının sensörlerle eşleşmesini de sağlıyor. İnverterler, standart asenkron motorların, yüksek verimlilikli senkron motorların ve fren motorlarının kontrolünde kullanılabiliyor. Enkoder geri beslemesinin dönüşümü, konum kontrollü aktarım sistemlerinde olduğu gibi gerçekleştirilebiliyor. NORDAC FLEX SK 205E, başlatma, durdurma ya da işlem döngüleri için gereken zamanı kısaltmasıyla dinamik eylemlere imkan tanıyor.

NORDAC FLEX SK 205E serisi frekans inverterlerinin 4 dijital girişi ve 1 dijital çıkışı var. İnverter, NORDCON uygulaması kullanılarak tercihe bağlı Bluetooth arayüzü yoluyla izlenebiliyor.  Bu yolla, olası hatalar hızlıca tanılanıyor ve ortadan kaldırılıyor. Sürücü parametrelendirmesi, ücretsiz NORDCON yazılım aracının bütünleşik tanılama arayüzü yoluyla standart şekilde gerçekleştirilebiliyor.

İnverterde toplamda altı dijital ve iki analog ara yüz, iki enkoder ara yüzü ve sürücüye yakın işlevlerin programlanması için bir bütünleşik PLC var. Seçenek modüllerinde geniş kapsamlı eklentiler donatı olarak mevcut, ticari Ethernet diyalektlerini destekleyen iletişim ara yüzü gibi PROFIsafe ve STO gibi işlevsel güvenlik uzantıları buna örnek gösterilebilir.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap